Téma ismertetése: Erkel, Zak, zeneoktatás, amatőr mozgalmak, kultúrpolitika, zene és közélet etc
1118 zalbarna 2010-12-06 08:33:46
" A zene úgy fejlődik, hogy mindig újra és újra VISSZAFELÉ HALAD, az előzmények irányába. " Nem találom az idézetet, már mindent átlapoztam... Nincs meg valakinek Bartók írása Liszt zenéjéről? Még abban lehet, de azt csak zenei könyvtárban lehetne megtalálni, oda meg nem megyek addig, amíg abba nem hagyják a zsebemben kotorászást... :)))
" A zene úgy fejlődik, hogy mindig újra és újra VISSZAFELÉ HALAD, az előzmények irányába. " Nem találom az idézetet, már mindent átlapoztam... Nincs meg valakinek Bartók írása Liszt zenéjéről? Még abban lehet, de azt csak zenei könyvtárban lehetne megtalálni, oda meg nem megyek addig, amíg abba nem hagyják a zsebemben kotorászást... :)))
1117 Kúp Flóris 2010-12-02 16:30:24 [Válasz erre: 1115 Darer 2010-12-01 13:26:30]
Már! Van-Darer fantáziálsz:) Baci tár itt kegyed alant aspektusá-hoz valót :)
Már! Van-Darer fantáziálsz:) Baci tár itt kegyed alant aspektusá-hoz valót :)
1116 zalbarna 2010-12-01 15:33:25 [Válasz erre: 1115 Darer 2010-12-01 13:26:30]
Kedves Darer ! Nyugodj meg, minden MOMUS szerkesztő írt recenziót, ott voltak, csak egyenlőre ( ki tudja miért ) ezt titokban akarják tartani, psszt...
Kedves Darer ! Nyugodj meg, minden MOMUS szerkesztő írt recenziót, ott voltak, csak egyenlőre ( ki tudja miért ) ezt titokban akarják tartani, psszt...
1115 Darer 2010-12-01 13:26:30
Segítsetek. Javítsatok ki, ha tévedek. Nem találok a Bogányi eseményről beszámolót. Létezik, hogy a MOMUSnak egyetlen munkatársa sem vett részt ezen? Nyugtassatok meg, hogy igenis, a komolyzenei napilap, az ország első ilyen produktuma, ott volt, csak a kritikusai, esszéistái, esztétái, megmondóemberei egyelőre nem értek kritikai beszámolójuk végére. Egy világ rendült meg bennem amiatt (lehet, hogy mozt már helyesebb lenne azt írnom: azmiatt), hogy eddig (??!) nem találtam egyetlen megveszekedett szót sem.
Segítsetek. Javítsatok ki, ha tévedek. Nem találok a Bogányi eseményről beszámolót. Létezik, hogy a MOMUSnak egyetlen munkatársa sem vett részt ezen? Nyugtassatok meg, hogy igenis, a komolyzenei napilap, az ország első ilyen produktuma, ott volt, csak a kritikusai, esszéistái, esztétái, megmondóemberei egyelőre nem értek kritikai beszámolójuk végére. Egy világ rendült meg bennem amiatt (lehet, hogy mozt már helyesebb lenne azt írnom: azmiatt), hogy eddig (??!) nem találtam egyetlen megveszekedett szót sem.
1114 zalbarna 2010-11-30 11:00:54
komolyzene jelena...
komolyzene jelena...
1113 zalbarna 2010-11-29 19:10:52
Ahogy telik az idő, egyre inkább úgy látom, hogy a szakmának van régizenére a legnagyobb szüksége...
Ahogy telik az idő, egyre inkább úgy látom, hogy a szakmának van régizenére a legnagyobb szüksége...
1112 zalbarna 2010-11-23 23:07:07 [Válasz erre: 1110 eccerű 2010-11-23 23:02:36]
így egy kicsit jobb... :)))
így egy kicsit jobb... :)))
1111 macskás 2010-11-23 23:06:06
1111
1111
1110 eccerű 2010-11-23 23:02:36
Tévedtem: [url]http://miklosspanyi.de/miklos_spanyi_cv.html;is[/url]
Tévedtem: [url]http://miklosspanyi.de/miklos_spanyi_cv.html;is[/url]
1109 macskás 2010-11-23 23:02:16 [Válasz erre: 1098 johanna 2010-11-22 20:53:41]
:))) Nem is tudom:)) Esetleg a nyúltulajdonosságát is megkérdezném:) Csak összejön valami:)
:))) Nem is tudom:)) Esetleg a nyúltulajdonosságát is megkérdezném:) Csak összejön valami:)
1108 zalbarna 2010-11-23 23:01:16 [Válasz erre: 1107 zalbarna 2010-11-23 22:56:54]
De legalább kiderült, kösz...
De legalább kiderült, kösz...
1107 zalbarna 2010-11-23 22:56:54 [Válasz erre: 1106 eccerű 2010-11-23 22:49:51]
Rágomboltam, mindig úgyttuttam... Mongyuk eekövettem aztat a hibátot, hogy nem utaztam ki megnézni, h télleg ott van e :)))
Rágomboltam, mindig úgyttuttam... Mongyuk eekövettem aztat a hibátot, hogy nem utaztam ki megnézni, h télleg ott van e :)))
1106 eccerű 2010-11-23 22:49:51
Helsinkiben ki van? Mert ha Spányira gondolsz, ő Ouluban volt, és állítólag már csak volt...
Helsinkiben ki van? Mert ha Spányira gondolsz, ő Ouluban volt, és állítólag már csak volt...
1104 zalbarna 2010-11-23 12:20:36 [Válasz erre: 1102 zalbarna 2010-11-23 00:20:47]
elférne még érvként, a népzene- szak felvétele a közelmúltban, nem haltak bele..modellnek is jó a régizene szak felvételéhez...Megkérdezni, hogy megy ott az élet stb...
elférne még érvként, a népzene- szak felvétele a közelmúltban, nem haltak bele..modellnek is jó a régizene szak felvételéhez...Megkérdezni, hogy megy ott az élet stb...
1103 Kúp Flóris 2010-11-23 01:02:47 [Válasz erre: 1101 zalbarna 2010-11-23 00:13:18]
rip ~ may he rest in peace rip • ~baromfiketrec; • ~bugyogás;~csobogás; • ~dőzsölő; • ~lebont • ~háborgó vízfelület;~haltartó gyékényfonat;~haltartó kosár;~nyugtalan vízfelület • ~hasad;~hasadék;~hasít;~hasítás;~felhasít;~felrepeszt;~felszakít;~feltép;~repeszt (autóval)tép (autóval);~széthasít • ~hosszú repedés;~hosszú vágás • ~haszontalan fickó;~himpellér • ~jókedvű cimbora;~semmirekellő; • ~szajha • ~kaszakő • ~tivornyázó • ~vén gebe :)
rip ~ may he rest in peace rip • ~baromfiketrec; • ~bugyogás;~csobogás; • ~dőzsölő; • ~lebont • ~háborgó vízfelület;~haltartó gyékényfonat;~haltartó kosár;~nyugtalan vízfelület • ~hasad;~hasadék;~hasít;~hasítás;~felhasít;~felrepeszt;~felszakít;~feltép;~repeszt (autóval)tép (autóval);~széthasít • ~hosszú repedés;~hosszú vágás • ~haszontalan fickó;~himpellér • ~jókedvű cimbora;~semmirekellő; • ~szajha • ~kaszakő • ~tivornyázó • ~vén gebe :)
1102 zalbarna 2010-11-23 00:20:47 [Válasz erre: 1101 zalbarna 2010-11-23 00:13:18]
Jó ez vázlatnak, Johanna? mér csak én dolgozok, menjetek dolgozni Ti is..:)))
Jó ez vázlatnak, Johanna? mér csak én dolgozok, menjetek dolgozni Ti is..:)))
1101 zalbarna 2010-11-23 00:13:18 [Válasz erre: 1099 zalbarna 2010-11-22 22:58:32]
És így nézne ki az interjú: Rip: - Jónapot. Első kérdésem: Hogy haladnak munkák a ZAK-on, tudják-e zökkenőmentesen görgetni a tanévet? B: - Hm... Igen. Bár vannak kisebb nehézségek, de általában igen hm... Rip: - Jut- e ilyen helyzetben energia tantervi jellegű fejlesztésekre, vagyis tervezik.e a ZAK korszerűsítését a jelenlegi igényekhez igazítását? B: - Mire gondol ? Rip: - A szakma szinte valamennyi gyakorló tagja egyetért egy régizene tanszak indításának kínzó szükségességével a LFZE-n. Több hasonló értelmű ( bár visszafogottabb hangú ) szándéknyilatkozat is elhangzotta LFZE egyes magas beosztású dolgozója részéről. Talán épp az Ön részéről... B: - Igen, de csak éppen felvetődött a gondolat...( nem aktuális, ezt mindenkinek be kell látnia stb . nincs pénz... ) Rip: - Ön szerint a régizene térhódítása a xx.sz. más felétől ... Csak a közönség és az előadók szeszélye, vagy van ennek egy felfedezhető mozgatórugója, ennek a a folyamatnak? B: - Már megint mire gondolni teccik magácskának? Rip: Bartók idézet.... Ön nem lát összefüggést az idézet és az előbb említett xx.sz-i jelenség között? B: - Nézze, talán látok, de a Zak –ot a hagyományai nem erre teszik alkalmassá. Rip : - Vannak kiváló régizenész honfitársaink, neves európai régizene iskolákban tanítanak Hamburgban, Lipcsében, Helsinkiben, Ön szerint meg tudnák-e alapozni ezt a hagyamányt a ZAK-on? , Ha már Európának jók...??? B : - Talán igen, de nincs pénz... nem is jönnének haza ( kellenek a fenének...:)))... ) itt nem tudjuk biztosítani a feltételeket.. Rip : - Végül is meg kell kérdeznem: Mennyire tartja fontosnak a jövő zeneoktatásában a régizene akadémiai szintű oktatását? B: - hát végül is fontos, hogyne, nagyon is fontos , mert ugye fontos.. Rip: - nem tarja valahol nemzeti ügynek, ezek a valóban kiváló régizenészek itthon kapjanak katedrát és ismertessék meg szélesebb rétegben ezt a mindenki által egyre fontosabbnak íítélt területét a zeneoktatásnak? B: - de. Rip:- akkor végül is a ZAK meghirdette a régizene tanszék indítását? elkülönítettek rá forrást? Felkértek embereket? B: -Nem:
És így nézne ki az interjú: Rip: - Jónapot. Első kérdésem: Hogy haladnak munkák a ZAK-on, tudják-e zökkenőmentesen görgetni a tanévet? B: - Hm... Igen. Bár vannak kisebb nehézségek, de általában igen hm... Rip: - Jut- e ilyen helyzetben energia tantervi jellegű fejlesztésekre, vagyis tervezik.e a ZAK korszerűsítését a jelenlegi igényekhez igazítását? B: - Mire gondol ? Rip: - A szakma szinte valamennyi gyakorló tagja egyetért egy régizene tanszak indításának kínzó szükségességével a LFZE-n. Több hasonló értelmű ( bár visszafogottabb hangú ) szándéknyilatkozat is elhangzotta LFZE egyes magas beosztású dolgozója részéről. Talán épp az Ön részéről... B: - Igen, de csak éppen felvetődött a gondolat...( nem aktuális, ezt mindenkinek be kell látnia stb . nincs pénz... ) Rip: - Ön szerint a régizene térhódítása a xx.sz. más felétől ... Csak a közönség és az előadók szeszélye, vagy van ennek egy felfedezhető mozgatórugója, ennek a a folyamatnak? B: - Már megint mire gondolni teccik magácskának? Rip: Bartók idézet.... Ön nem lát összefüggést az idézet és az előbb említett xx.sz-i jelenség között? B: - Nézze, talán látok, de a Zak –ot a hagyományai nem erre teszik alkalmassá. Rip : - Vannak kiváló régizenész honfitársaink, neves európai régizene iskolákban tanítanak Hamburgban, Lipcsében, Helsinkiben, Ön szerint meg tudnák-e alapozni ezt a hagyamányt a ZAK-on? , Ha már Európának jók...??? B : - Talán igen, de nincs pénz... nem is jönnének haza ( kellenek a fenének...:)))... ) itt nem tudjuk biztosítani a feltételeket.. Rip : - Végül is meg kell kérdeznem: Mennyire tartja fontosnak a jövő zeneoktatásában a régizene akadémiai szintű oktatását? B: - hát végül is fontos, hogyne, nagyon is fontos , mert ugye fontos.. Rip: - nem tarja valahol nemzeti ügynek, ezek a valóban kiváló régizenészek itthon kapjanak katedrát és ismertessék meg szélesebb rétegben ezt a mindenki által egyre fontosabbnak íítélt területét a zeneoktatásnak? B: - de. Rip:- akkor végül is a ZAK meghirdette a régizene tanszék indítását? elkülönítettek rá forrást? Felkértek embereket? B: -Nem:
1100 eccerű 2010-11-22 23:16:57
1100
1100
1099 zalbarna 2010-11-22 22:58:32
1. Régizene térhódítása a xx.sz. más felétől ... Csak a közönség és az előadók szeszélye? 2. Bartók idézet ( asszem a „ Népzenéről”-ben van, majd megkeresem..) Van-e összefüggés 1. és 2.- között... 3. Kell-e ? megkérdezném mennyire tartja ezt szükségesnek? Döntő mértékben, vagy csak úgy mellékesen? ha döntő mértékben, akkor nem gondolja, h akár a meglévőszűkös keretek között is, akár más tanszakok karcsúsításával de el kéne indítani...? mennyire mondják meg, hogy mit csináljon ? A döntéseit szabadon hozta-e ésígy tudja - e vállalni értük a felelősséget teljesen? 4. A zak meghirdette a régizene tanszék indítását? elkülönítettek rá forrást? Felkértek embereket? mondja meg, miért nem? Kedves Rektor Úr ! A szakma szinte valamennyi gyakorló tagja egyetért egy régizene tanszak indításának kínzó szükségességével a LFZE-n. Több hasonló értelmű ( bár visszafogottabb hangú ) szándéknyilatkozat is elhangzotta LFZE egyes magas beosztású dolgozója részéről. Mi az oka annak, hogy mind a mai napig az ügyben semmi nem történt? Szándékozik-e a LFZE vezetősége lépéseket tenni és mikor? Ha nem, miért nem? Ennyi mindent lehetne.. De az a jó politika, ha meglévő tényekre építjük a kérdéseket Ezeket megszámoztam. mondjatok Ti is..
1. Régizene térhódítása a xx.sz. más felétől ... Csak a közönség és az előadók szeszélye? 2. Bartók idézet ( asszem a „ Népzenéről”-ben van, majd megkeresem..) Van-e összefüggés 1. és 2.- között... 3. Kell-e ? megkérdezném mennyire tartja ezt szükségesnek? Döntő mértékben, vagy csak úgy mellékesen? ha döntő mértékben, akkor nem gondolja, h akár a meglévőszűkös keretek között is, akár más tanszakok karcsúsításával de el kéne indítani...? mennyire mondják meg, hogy mit csináljon ? A döntéseit szabadon hozta-e ésígy tudja - e vállalni értük a felelősséget teljesen? 4. A zak meghirdette a régizene tanszék indítását? elkülönítettek rá forrást? Felkértek embereket? mondja meg, miért nem? Kedves Rektor Úr ! A szakma szinte valamennyi gyakorló tagja egyetért egy régizene tanszak indításának kínzó szükségességével a LFZE-n. Több hasonló értelmű ( bár visszafogottabb hangú ) szándéknyilatkozat is elhangzotta LFZE egyes magas beosztású dolgozója részéről. Mi az oka annak, hogy mind a mai napig az ügyben semmi nem történt? Szándékozik-e a LFZE vezetősége lépéseket tenni és mikor? Ha nem, miért nem? Ennyi mindent lehetne.. De az a jó politika, ha meglévő tényekre építjük a kérdéseket Ezeket megszámoztam. mondjatok Ti is..
1098 johanna 2010-11-22 20:53:41 [Válasz erre: 1097 macskás 2010-11-22 19:58:04]
És ha azt mondja, hogy nincs, a többi kérdést fel se tennéd, igaz? :-)
És ha azt mondja, hogy nincs, a többi kérdést fel se tennéd, igaz? :-)
1097 macskás 2010-11-22 19:58:04 [Válasz erre: 1094 johanna 2010-11-22 19:22:26]
Én azt kérdezném először tőle, hogy van-e macskája!
Én azt kérdezném először tőle, hogy van-e macskája!
1096 zalbarna 2010-11-22 19:36:45 [Válasz erre: 1094 johanna 2010-11-22 19:22:26]
Most mennem kel :))) télleg.. este 22.30 ra leszek megint on, de akkor még nem is gondolkoztam semmit.... de szívemben immár a remény..:))) addig gombolkozzatok Ti is :)
Most mennem kel :))) télleg.. este 22.30 ra leszek megint on, de akkor még nem is gondolkoztam semmit.... de szívemben immár a remény..:))) addig gombolkozzatok Ti is :)
1095 johanna 2010-11-22 19:26:46 [Válasz erre: 1091 zalbarna 2010-11-22 19:18:47]
De ha Te vagy Batta álruhában, nagyon pipa leszek...
De ha Te vagy Batta álruhában, nagyon pipa leszek...
1094 johanna 2010-11-22 19:22:26 [Válasz erre: 1091 zalbarna 2010-11-22 19:18:47]
Akkor csináljuk meg az interjú vázlatát. Mit kérdezzünk Batta Andrástól?
Akkor csináljuk meg az interjú vázlatát. Mit kérdezzünk Batta Andrástól?
1093 Momo 2010-11-22 19:21:42
én sem
én sem
1091 zalbarna 2010-11-22 19:18:47 [Válasz erre: 1090 zalbarna 2010-11-22 19:17:25]
Aktivitásomat fejezém ki ezzel, gúnyolódásotok nem sért...
Aktivitásomat fejezém ki ezzel, gúnyolódásotok nem sért...
1090 zalbarna 2010-11-22 19:17:25 [Válasz erre: 1089 zalbarna 2010-11-22 19:16:39]
a bármi ugyanis tökéletesen határozatlan..
a bármi ugyanis tökéletesen határozatlan..
1089 zalbarna 2010-11-22 19:16:39 [Válasz erre: 1085 johanna 2010-11-22 19:13:06]
A bármi egy legáltalánosabb fogalom. aki ért alatta valamit, az belemagyaráz....
A bármi egy legáltalánosabb fogalom. aki ért alatta valamit, az belemagyaráz....
1087 zalbarna 2010-11-22 19:14:18 [Válasz erre: 1084 zalbarna 2010-11-22 19:07:57]
nem is igaz... mindenkinek van vesztenivalója, vagy lesz menet közben, de nem kell vele törődni.. (monológ a második felvonásból..)
nem is igaz... mindenkinek van vesztenivalója, vagy lesz menet közben, de nem kell vele törődni.. (monológ a második felvonásból..)
1086 Momo 2010-11-22 19:13:08 [Válasz erre: 1084 zalbarna 2010-11-22 19:07:57]
"én vállalok bármit" te, ezzel jól lehet keresni... ott van például a "gruppenszex rájákkal", a "medvés szado-mazo"... vagy az "oroszlán gang-bang..."
"én vállalok bármit" te, ezzel jól lehet keresni... ott van például a "gruppenszex rájákkal", a "medvés szado-mazo"... vagy az "oroszlán gang-bang..."
1085 johanna 2010-11-22 19:13:06 [Válasz erre: 1084 zalbarna 2010-11-22 19:07:57]
Mi az a bármi amit vállalsz?
Mi az a bármi amit vállalsz?
1084 zalbarna 2010-11-22 19:07:57 [Válasz erre: 1083 zalbarna 2010-11-22 19:06:33]
Én vállalok bármit, nincs vesztenivalóm..valszeg nem is lesz már..ez kell ide
Én vállalok bármit, nincs vesztenivalóm..valszeg nem is lesz már..ez kell ide
1083 zalbarna 2010-11-22 19:06:33 [Válasz erre: 1082 johanna 2010-11-22 19:01:37]
Hát... radikálisan kell többre vágyni..akkor megy talán..
Hát... radikálisan kell többre vágyni..akkor megy talán..
1082 johanna 2010-11-22 19:01:37 [Válasz erre: 1081 zalbarna 2010-11-22 18:33:47]
Nem biztos...de ez nehéz ügy...
Nem biztos...de ez nehéz ügy...
1081 zalbarna 2010-11-22 18:33:47 [Válasz erre: 1080 johanna 2010-11-22 18:30:50]
Hát.. biztos, hogy felesleges ???
Hát.. biztos, hogy felesleges ???
1080 johanna 2010-11-22 18:30:50 [Válasz erre: 1079 johanna 2010-11-22 18:30:02]
Bocs, kimaradt egy "a".
Bocs, kimaradt egy "a".
1079 johanna 2010-11-22 18:30:02 [Válasz erre: 1078 zalbarna 2010-11-22 18:29:17]
Mindig itt boldogtalanság kulcsa...a felesleges vágyak....:-)
Mindig itt boldogtalanság kulcsa...a felesleges vágyak....:-)
1078 zalbarna 2010-11-22 18:29:17 [Válasz erre: 1077 johanna 2010-11-22 18:25:40]
Hát...jó a beszélgetés is, de az ember néha többre vágyik.... :))
Hát...jó a beszélgetés is, de az ember néha többre vágyik.... :))
1077 johanna 2010-11-22 18:25:40 [Válasz erre: 1076 zalbarna 2010-11-22 17:37:27]
Hát itt beszélgettem Veled egész este tegnap....mit akarsz még?:-)
Hát itt beszélgettem Veled egész este tegnap....mit akarsz még?:-)
1076 zalbarna 2010-11-22 17:37:27 [Válasz erre: 1075 zalbarna 2010-11-22 17:27:20]
Ezzel lehet vmit kezdeni? vagy felejtős ? Van a Momusnak aktivitása riportok terén ? Teljesen tájékozatlan vagyok , lécci mondjatok valamit ! T. szerkesztők ! Vagy más..T !
Ezzel lehet vmit kezdeni? vagy felejtős ? Van a Momusnak aktivitása riportok terén ? Teljesen tájékozatlan vagyok , lécci mondjatok valamit ! T. szerkesztők ! Vagy más..T !
1075 zalbarna 2010-11-22 17:27:20
Kedves Rektor Úr ! A szakma szinte valamennyi gyakorló tagja egyetért egy régizene tanszak indításának kínzó szükségességével a LFZE-n. Több hasonló értelmű ( bár visszafogottabb hangú ) szándéknyilatkozat is elhangzotta LFZE egyes magas beosztású dolgozója részéről. Mi az oka annak, hogy mind a mai napig az ügyben semmi nem történt? Szándékozik-e a LFZE vezetősége lépéseket tenni és mikor? Ha nem, miért nem?
Kedves Rektor Úr ! A szakma szinte valamennyi gyakorló tagja egyetért egy régizene tanszak indításának kínzó szükségességével a LFZE-n. Több hasonló értelmű ( bár visszafogottabb hangú ) szándéknyilatkozat is elhangzotta LFZE egyes magas beosztású dolgozója részéről. Mi az oka annak, hogy mind a mai napig az ügyben semmi nem történt? Szándékozik-e a LFZE vezetősége lépéseket tenni és mikor? Ha nem, miért nem?
1074 zalbarna 2010-11-22 15:15:16 [Válasz erre: 1073 Momo 2010-11-22 12:31:40]
Tiszalöknél 15. 8. duzzasztott.
Tiszalöknél 15. 8. duzzasztott.
1073 Momo 2010-11-22 12:31:40
110..--55.4_ 14200. 5369. Oslo. 568.
110..--55.4_ 14200. 5369. Oslo. 568.
1072 zalbarna 2010-11-21 21:21:45 [Válasz erre: 1070 macskás 2010-11-21 20:56:23]
1004-1016, 1030, 1032...
1004-1016, 1030, 1032...
1071 zalbarna 2010-11-21 21:20:44 [Válasz erre: 1070 macskás 2010-11-21 20:56:23]
104-1016,1030, 1032...
104-1016,1030, 1032...
1070 macskás 2010-11-21 20:56:23 [Válasz erre: 1068 zalbarna 2010-11-21 19:06:43]
Hát ezt nem értem:(((
Hát ezt nem értem:(((
1069 zalbarna 2010-11-21 19:07:13 [Válasz erre: 1068 zalbarna 2010-11-21 19:06:43]
hogy lesz riport vagy mi..
hogy lesz riport vagy mi..
