Bejelentkezés Regisztráció

A komolyzene jelene és jövője Magyarországon


Téma ismertetése: Erkel, Zak, zeneoktatás, amatőr mozgalmak, kultúrpolitika, zene és közélet etc

1168 johanna 2011-01-10 12:23:29 [Válasz erre: 1167 zalbarna 2011-01-10 12:18:55]
http://www.fidelio.hu/klasszikus/forum/vashegyi_gyorgy_regizenei_foruma

1167 zalbarna 2011-01-10 12:18:55 [Válasz erre: 1166 johanna 2011-01-10 10:59:27]
nem láttam, hol?????

1166 johanna 2011-01-10 10:59:27 [Válasz erre: 1165 zalbarna 2011-01-09 23:11:45]
Láttad? Indul a régizene képzés...

1165 zalbarna 2011-01-09 23:11:45 [Válasz erre: 1164 macskás 2010-12-30 20:05:11]
redakció...

1164 macskás 2010-12-30 20:05:11 [Válasz erre: 1163 macskás 2010-12-30 20:04:46]
re- vagy er-, már elfelejtettem:)

1163 macskás 2010-12-30 20:04:46 [Válasz erre: 1162 Heiner Lajos 2010-12-30 19:33:00]
Gyors a valamilyen akcióm:)

1162 Heiner Lajos 2010-12-30 19:33:00 [Válasz erre: 1161 macskás 2010-12-30 19:29:20]
Mán két piros pontod van. Gott sei Dank.

1161 macskás 2010-12-30 19:29:20 [Válasz erre: 1160 Heiner Lajos 2010-12-30 19:13:16]
Az istenesre gondoltam:( GODunov:)

1160 Heiner Lajos 2010-12-30 19:13:16 [Válasz erre: 1157 macskás 2010-12-30 19:03:00]
Karácsony utáni kirekesztés? Christ off orosz népdalokban?

1159 Heiner Lajos 2010-12-30 19:09:57 [Válasz erre: 1158 macskás 2010-12-30 19:03:43]
Mertha összegyűjtesz öt piros pontot, beváltható egy piros keresztre. Folytassam, vagy már nem érdekel?

1158 macskás 2010-12-30 19:03:43 [Válasz erre: 1154 Heiner Lajos 2010-12-30 18:06:02]
Ja, érdekel a piros pont gyűjtése, írd meg, mér gyűjtsem.

1157 macskás 2010-12-30 19:03:00 [Válasz erre: 1156 Heiner Lajos 2010-12-30 18:25:20]
Én annyira nem. Riaszt, már a neve is. Boriszt csak operában szeretem:)

1156 Heiner Lajos 2010-12-30 18:25:20 [Válasz erre: 1155 sphynx 2010-12-30 18:14:20]
Szeretem bévét, az Általad ajánlott opció.

1155 sphynx 2010-12-30 18:14:20 [Válasz erre: 1154 Heiner Lajos 2010-12-30 18:06:02]
A "Köpök a sírotokra"? Elég pesszimista.

1154 Heiner Lajos 2010-12-30 18:06:02 [Válasz erre: 1153 macskás 2010-12-30 17:31:59]
Kapsz tőlem egy pirospontot. Érdemes gyűjteni, ha érdekel, megírom, miért. Amúgy sok hülye offolás helyett pl. lehetne indítani egy olyan off-ot, hogy ki mit gondol a világirodalom legpesszimistább és legoptimistább regényének. Az első vonatkozásában nálam a G. A. úr X-ben. A másodiknál két gondolatom is van. Pedig mindkettő szomorú, és mégis felrázóan felemelő. A Szinuhe? A Túlságosan zajos magány?

1153 macskás 2010-12-30 17:31:59 [Válasz erre: 1152 Heiner Lajos 2010-12-30 17:00:40]
Ja, nevernevernever

1152 Heiner Lajos 2010-12-30 17:00:40 [Válasz erre: 1142 Polgár 2010-12-25 11:19:36]
Az pontosan Minotaurus, nem Liszttel működik, hanem Waltari Szinuhejének kedvesével.

1151 nizajemon 2010-12-26 22:50:48 [Válasz erre: 1150 Polgár 2010-12-26 22:14:16]
Igen,tényleg van Bp-Sopron között,engem Bécs említése kevert meg.

1150 Polgár 2010-12-26 22:14:16 [Válasz erre: 1149 nizajemon 2010-12-26 12:18:29]
Hát akkor biztos én vagyok a hülye, vagy tökre archeimes. A múlt hétfőn egy olyan vonattal utaztam Sopronba, amelynek Taurusz mozdonyát egy totál Liszt kép borított, és a vonat Liszt Ferencről volt elnevezve. A neten meg kell nézni - sőt ki lehet próbálni, sőt még Bécsbe is el lehet vele utazni.

1149 nizajemon 2010-12-26 12:18:29 [Válasz erre: 1148 Polgár 2010-12-26 10:57:11]
A Taurus mozdonyt:))))olyan vonat nincsen már!!!!! Azt hiszem mi egész évre valóan emlegettük Lisztet!!

1148 Polgár 2010-12-26 10:57:11 [Válasz erre: 1147 nizajemon 2010-12-25 21:12:58]
A Google írd be: Felavatták a Liszt Ferenc vonatot

1147 nizajemon 2010-12-25 21:12:58 [Válasz erre: 1146 Polgár 2010-12-25 20:38:23]
az Liszt EC volt Dortmundig,de megszűnt vagy 3éve.

1146 Polgár 2010-12-25 20:38:23 [Válasz erre: 1143 nizajemon 2010-12-25 13:08:18]
Az biztos, hogy nem Rail-Jet. Nézd meg a menetrendet.

1145 nizajemon 2010-12-25 18:38:10 [Válasz erre: 1144 zalbarna 2010-12-25 17:41:19]
só se róla:)

1144 zalbarna 2010-12-25 17:41:19
Akkor alapíthatnánk egy Liszt Ferenc malmot, és a termék neve Liszt liszt lehetne, na? Így biztosabb, hogy nem nézik sónak...

1143 nizajemon 2010-12-25 13:08:18 [Válasz erre: 1142 Polgár 2010-12-25 11:19:36]
Bocs,a Liszt IC megszűnt már Rail-Jet-ek vannak.

1142 Polgár 2010-12-25 11:19:36 [Válasz erre: 1136 Steff 2010-12-23 20:45:44]
Ha betennéd a lábad, akkor tudnád, hogy a Gyesev szép Taurusz mozdonyán hatalmas Liszt fólia van nagyon ízlésesen felragasztva, és óriási betűkkel felírva LISZT FERENC - a gyengébbek kedvéért. A Keletiből megy naponta Ausztriába a LISZT IC

1141 zuniga 2010-12-25 10:13:46
Naugye? "L. Simon László: Vannak már eredmények a kultúrpolitikánkban" 2010 december 24

1140 Steff 2010-12-24 20:45:20 [Válasz erre: 1139 zalbarna 2010-12-24 12:50:41]
A Löhár mán aligha, ö. m. a f.

1139 zalbarna 2010-12-24 12:50:41 [Válasz erre: 1138 Steff 2010-12-24 09:39:47]
Majd levágja azokat is.... :)))

1138 Steff 2010-12-24 09:39:47 [Válasz erre: 1137 macskás 2010-12-23 23:16:07]
Egyrészt levágta, másrészt elveim vannak.

1137 macskás 2010-12-23 23:16:07 [Válasz erre: 1136 Steff 2010-12-23 20:45:44]
Tán levágta? :))

1136 Steff 2010-12-23 20:45:44 [Válasz erre: 1134 Budapest 2010-12-23 17:13:16]
Mióta nincs meg a Lehár, be nem teszem a lábam pályaudvarra.

1135 Budapest 2010-12-23 17:14:12 [Válasz erre: 1124 eccerű 2010-12-21 22:04:43]
Nem baj. Nem ez a legnagyobb baj.

1134 Budapest 2010-12-23 17:13:16 [Válasz erre: 1133 Búbánat 2010-12-23 14:18:39]
Hát aztán?

1133 Búbánat 2010-12-23 14:18:39 [Válasz erre: 1129 Heiner Lajos 2010-12-22 13:46:37]
Valamikor volt Lehár-express vonatunk is, ma már nincs meg...

1132 zalbarna 2010-12-23 11:14:37 [Válasz erre: 1131 zalbarna 2010-12-23 11:10:24]
...és ha mondjuk leérne egy gép sikeresen, akkor a Liszt egyet kacsintana...hülyeség??

1131 zalbarna 2010-12-23 11:10:24
Sztem meg lehetne oldani, hogy a betonra festenének egy nagy nyitott szájú Liszt portrét, és a leszálló gépek a szájába begurulnának, és akkóóó ott lelelé menne a beton egy földalatti hangárba, és a fülei meg világítanának, hogy el ne tévesszék a repülők, és......

1130 macskás 2010-12-23 00:21:01 [Válasz erre: 1129 Heiner Lajos 2010-12-22 13:46:37]
Azt agogikának hiívják:))))

1129 Heiner Lajos 2010-12-22 13:46:37 [Válasz erre: 1128 Hangyász 2010-12-22 12:38:59]
Nem kell ennyire pesszimistának lenni! Lesz majd Lisztes MÁV-mozdony, hogy azzal késsenek a vonatok.

1128 Hangyász 2010-12-22 12:38:59 [Válasz erre: 1124 eccerű 2010-12-21 22:04:43]
Ez sajnos felettébb valószínű.

1127 SzJ 2010-12-22 10:13:56 [Válasz erre: 1125 zalbarna 2010-12-21 22:57:37]
A Liszt Feri-hegyi reptérre...

1126 macskás 2010-12-21 23:04:58 [Válasz erre: 1124 eccerű 2010-12-21 22:04:43]
Ez most komoly?

1125 zalbarna 2010-12-21 22:57:37 [Válasz erre: 1124 eccerű 2010-12-21 22:04:43]
És elgondolhatjátok, mi lesz, ha egy Boeing 757 leszáll a Liszt Ferencre...

1124 eccerű 2010-12-21 22:04:43
Visszasírjuk még ezt az Erkel-emlékévet... A Liszt-év per pillanat legnagyobb dobásának a Ferihegyi Reptér Liszt Ferencre való átkeresztelése tűnik. Liszt ezzel kipipálva, oszt jó napot.

1123 zalbarna 2010-12-19 17:15:03
Maud, csodapók, mondd meg nekem battagyorsan riportkezemben mikormivan?

1122 zalbarna 2010-12-16 08:35:13
Jelena Komolyzena

1121 zalbarna 2010-12-11 23:03:45 [Válasz erre: 1120 Sipi 2010-12-11 22:01:53]
Nemtom milesz.. Ha fizetést kapok, csak fel kell menjek a Széchenyi kőtárba, s a feléért veszek egy napijegyet, a másik feléért meg kinyomtatom, ha megtalálom a cikket, ha ugyan nem törvénytúlsó ezis...

1120 Sipi 2010-12-11 22:01:53 [Válasz erre: 1118 zalbarna 2010-12-06 08:33:46]
Nekem egy könyvben Bartók két cikke van meg Liszt zenéjéről, de azokban nem találtam. :-(

1119 musicus2 2010-12-06 12:49:02
Erkel Ferenc topic: 254, 262, 263. sz. hsz.





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.