Egyéb
Kodály nyelvezete sokkal érthetőbb a nagy tömegek számára, mint Bartóké, azonban nem illeszkedik olyan magas szinten a komolyzene nemzetközi nyelvezetébe. Borbély Mihály és zenésztársai sokat tettek azért, hogy Kodály is bekerüljön az őt megillető helyen a világ tudatába.
Egyéb
Az 1970-es években az addig avantgárd komponistaként jegyzett Penderecki egyre hagyományosabb darabokat kezdett írni. Az EMI albuma mindkét korszakból mutat be műveket, igen érdekesen a később keletkezettekkel kezdve.
Egyéb
Nem állíthatjuk, hogy az itt hallható szerzők mindegyike zseniális mesterműveket hozott volna létre, ha hagyják kiteljesedni. De annyi bizonyos, hogy mindegyikük tehetséget, kitartást kapott az Égiektől, és műveltséget, tudást a Földiektől.
Egyéb
A magyar népi énekstílusban is jelen lévő torokhangot a spanyol cigányzene előadói mesterfokon alkalmazzák. Nem szabnak gátat érzelmeiknek. Legalább itt, a zenében nem.
Egyéb
A két korong a jubileumi hangversenyeken készült felvételeket tartalmazza, és elmondható: ez egy fajsúlyos, komoly, és jelentős zeneszerző fajsúlyos, komoly és jelentős hanglemeze.
Egyéb
Bár ez a lemez sem feltétlenül azokat a filmeket idézi fel, melyeket mi „nagynak” gondolunk, vagy zenéjüket jónak tartjuk, panaszra nem lehet okunk, ráadásul az előadással sincs gond.
Egyéb
Ha nyitottak vagyunk az újdonságokra, jó ötletnek tarthatjuk Bach zenéjét kubai ritmushangszerekkel társítani. De sajnos ezen a lemezen nem találtam sem újdonságot, sem jó ötleteket.
Egyéb
Elképzelte már ön, hogyan szólhat egy Van Gogh-festmény, vagy egy Naomi Campbell-fotó? Nem? Akkor tartson velünk Iannis Xenakis univerzumába! Kalandra fel!
Egyéb
Ahogy Vukán fogalmaz: műveiben \"a klasszikus indíttatás\" és a \"jazz-zenészi gyakorlat\" keveredik, hogy \"valami mást\" tudjon nyújtani a komolyzenébe belefáradt pályatársaknak.
Egyéb
Sondheim ebben a művében az együttélés és a magány kőkemény kérdéseit feszegeti, szórakoztató formában, gyakran fülbemászó muzsika és hajszálpontos, találó dalszövegek kíséretében.