Bejelentkezés Regisztráció

Szentély az isteni Anna Nyetrebko-nak


2548 cviki57 2017-04-01 20:14:24
http://musor.tv/tvmusor/Bohemelet/17746233;Bohémélet, Netrebko, Villazon, 2008, operafilm az M5-ös tv adón[/url]

2547 IVA 2017-04-01 00:17:31
[url]http://www.forumopera.com/breve/anna-netrebko-veut-de-lor-et-des-elephants;Kifakadt![/url]

2546 lujza 2017-03-15 02:24:45 [Válasz erre: 2544 Edmond Dantes 2017-03-14 10:38:51]
A YT-n egyelőre csak a londoni felvételt találhatod meg, Westbroekkel. Harterost viszont szombaton a BSTOP livestreamjén keresztül meghallgathatod "élőben". Kell neki egy kis bemelegedési idő, de a hangja igazán nem szálkás, nagy Verdi szerepeket kiválóan elénekelt (Álarcosbál, Carlos, Forza, Trubadúr, én hallottam gyönyörű Aidát is tőle.)

2545 ladislav kozlok 2017-03-14 10:57:29 [Válasz erre: 2544 Edmond Dantes 2017-03-14 10:38:51]
Harteros gyonyoruen enekli Maddalenat.

2544 Edmond Dantes 2017-03-14 10:38:51 [Válasz erre: 2543 lujza 2017-03-14 01:56:56]
Köszönöm. Harteros hangja -miként alkata- szintén szálkás, tónusa kissé (van, aki szerint nagyon) éles, de én kedvelem őt. Ki fogom keresni, legalább az áriát.

2543 lujza 2017-03-14 01:56:56 [Válasz erre: 2542 Edmond Dantes 2017-03-12 16:13:25]
A yt-n meg lehet keresni, nem is volt rossz, bár Harteros jobb szerintem. De mindketten átélték a szerepet.

2542 Edmond Dantes 2017-03-12 16:13:25 [Válasz erre: 2541 Klára 2017-03-12 14:59:02]
Ebben a beírásban komoly ellentmondás van, bocsánat. Minden tiszteletem Fekete Attiláé, nagyon kedvelem sok éve, de azt azért nem hinném, hogy beárnyékolná Anna Netrebkot egy közös fellépés esetén. Hogy -mint írja- "csak énekli a szerepeket és nem él a színpadon", nos, ehhez a netrebko-fanoknak lesz majd 1-2 szava :-) PS Westerbroek = Westbroek. Kemény, éles hang, nekem tetszett mint Santuzza (MET), de Maddalénának nehezen képzelem el, igaz, nem láttam vele.

2541 Klára 2017-03-12 14:59:02 [Válasz erre: 2528 IVA 2017-03-05 04:06:38]
Nem valószínű, hogy Netrebko felvállalná Fekete Attilát! Mondott már le előadást, mert nem tudta a férjét bepasszírozni.És ebben nem csak a "hitvesi szeretet" játszik szerepet - a rossz nyelvek szerint nem lép fel olyan tenorral, aki őt esetleg beárnyékolná. Félreértés ne legyen, kétségtelenül szép hang és nagy énekesnő, de csak énekli a szerepeket és nem él a színpadon. A londoni Andrea Chenier Kaufmann - Westerbroek nem csak hangilag volt szenzációs, de mindketten éltek a színpadon!

2540 Klára 2017-03-12 12:52:03 [Válasz erre: 2536 tiberio 2017-03-11 16:24:31]
Teljesen érthető, ha a súlyosabb szerepek felé fordul,- mint pl a célbavett Turandot - nem lesz meg a hangjának az a könnyedsége, hajlékonysága, ami a "sempre libera" elénekléséhez kell.

2539 IVA 2017-03-12 01:52:03 [Válasz erre: 2536 tiberio 2017-03-11 16:24:31]
MTI és HVG (Kultúra!)! Aki 1971. szeptember 18-án született, nem 46 éves, hanem 45. Még hat napig 46. évének első felében jár. Ennél is nagyobb hiba 1 t-vel írni Violetta Valéry nevét, aki nem azonos Violeta Urmanával. Nem sajtóhibáról van szó: a címen kívül 3 helyen fordul elő a hiba. A Népszava az MTI-közlés hibáit átvéve a tájékoztatásban is továbblépett. Tartalomjegyzékében és címében ez olvasható: „Visszavonul a híres énekesnő”. De hát ez is valami a lapban szokásos célzatos hírhamisítások között?

2538 IVA 2017-03-12 01:25:56 [Válasz erre: 2534 Orfeusz 2017-03-07 15:59:29]
Nagyszerű produkció. (Köszönöm.) Hogy Violetta is, abban nem vagyok biztos.

2537 Edmond Dantes 2017-03-11 19:40:15
Netrebko és Kaufmann az új, 68.000 férőhelyes Puskás Arénában énekelhetne együtt, ott legalább elkelnének a jegyek...felében-harmadában. De még mindig több jegy kelne el mint amennyi a legtöbb futballmeccsre el fog kelni.

2536 tiberio 2017-03-11 16:24:31
Visszavonul Violetta szerepétől Anna Netrebko http://hvg.hu/kultura/20170311_Hamarosan_visszavonul_Violeta_szerepetol_Anna_Netrebko

2534 Orfeusz 2017-03-07 15:59:29
[url]http://parterre.com/2017/03/06/questa-donna-conoscete/; Netrebko - E strano - live - Paris, 2016.02[/url]

2533 IVA 2017-03-06 03:20:48 [Válasz erre: 2526 Orfeusz 2017-03-04 15:49:26]
Ha Netrebko később sem fogja plasztikusabban énekelni az előkéket – egyik gyöngém a Nílus-parti áriában –, nem ebben a szerepben fogom legjobban szeretni. De a hang és a produkció kétségtelenül lenyűgöző.

2532 IVA 2017-03-06 02:54:12 [Válasz erre: 2530 lujza 2017-03-06 01:28:28]
Nem Te írtad másképp, csak oda vezet az előzményfolyam. Arra reagáltam – kétségtelenül személyeskedve –, hogy Te sem mennél el, még ha fizetnének érte, sem. Tehát a viszolygásod erősebb, mint a kíváncsiságod arra, hogyan szól Netrebko az Erkel Színházban, és milyen az előadás. A Nickname használta formulával becézi fiatal szeretőjét az aga az Akinek meg kell halnia c. regényben. Ha Yusifot szintén olyan szenvedélyesen szeretik, miért ne illenék rá is ez a becenév?

2531 lujza 2017-03-06 01:35:16 [Válasz erre: 2526 Orfeusz 2017-03-04 15:49:26]
Nekem ez jobban tetszik: https://www.youtube.com/watch?v=0aYjr1scx4Q

2530 lujza 2017-03-06 01:28:28 [Válasz erre: 2524 IVA 2017-03-04 05:05:42]
Ha ez nekem szólt, nem én írtam le másképp a tenorista nevét, bár szerintem is illik rá az a becézett formula. Valaha elég sok magyar tenoristát volt szerencsém hétköznapi előadásokon az Operában vagy Erkelben hallani, akiktől nem voltam különösebben elragadtatva, de ennek az embernek egyszerűen fülsértő hangja van, bármennyire is iparkodik jól énekelni.

2529 ebera 2017-03-05 10:36:02 [Válasz erre: 2528 IVA 2017-03-05 04:06:38]
Valóban sokszor énekelt kiváló szoprán mellett nem azonos kvalitású tenor. Eyvazovval az a baj, hogy HALLGATHATATLAN! ( Ráadásul ebben az operában ő a főszereplő.) Drága lesz így is a jegy, de inkább fizetnék érte többet Kaufmannal! Valószínű egy életre szóló élmény lenne, így viszont el sem megyek.

2528 IVA 2017-03-05 04:06:38 [Válasz erre: 2527 parampampoli 2017-03-04 16:17:58]
Tegyük szívünkre a kezünket... Amikor Ilosfalvy külföldön énekelt, hányszor kellett hiányolnunk Házy mellől a vele adekvát partnert. Hányszor jártak nálunk vendégprimadonnák, drágábbak és olcsóbbak, akiket ezért-azért kifogásolható tenoristák partneroltak. Ráadásul többnyire magyarul, ami jó néhány fórumtársunk szerint kultúrbotrány. Olyankor szerintem sokszor kiegyeztünk volna egy Eyvazov-kvalitású tenoristával. Úgy gondolom, másutt is azért tudják eladni Eyvazovot Netrebkóval, mert nem kínálkoznak jobb megoldások bőséggel. Vajon mennyit kérne Netrebko a fellépéséért, ha a MÁO ragaszkodna Fekete Attilához? Mennyit kérnének tőlünk az Erkelben, ha a sokak kedvence Kaufmannt szerződtetik Netrebko mellé? (Jut eszembe, még így is izgalmas kérdés, mennyibe fognak kerülni a jegyek.)

2527 parampampoli 2017-03-04 16:17:58 [Válasz erre: 2525 IVA 2017-03-04 05:12:27]
Hallottam, sokat.

2526 Orfeusz 2017-03-04 15:49:26
[url]https://www.youtube.com/watch?v=k4CW6hLRjLw;Netrebko - Aida[/url]

2525 IVA 2017-03-04 05:12:27
Olvasva a hozzászólásokat, úgy tűnik, senki sem hallott még tenort magyar operaszínpadon Simándyn, Ilosfalvyn, Pavarottin és Domingón kívül...

2524 IVA 2017-03-04 05:05:42 [Válasz erre: 2516 lujza 2017-03-03 01:49:21]
YUSIF (Lujzához) Ó, hogyan gyűlölsz! De nékem éppen ez kell...

2523 IVA 2017-03-04 05:02:31 [Válasz erre: 2514 nickname 2017-03-02 20:19:05]
Rápillantva erre a hozzászólásra, hirtelenjében azt képzeltem, Netrebko Szokolay Ecce homo-jában énekli Juszufka szerepét. (Nem főszerep, de Anna Netrebko szerepkörébe lassacskán a mezzo-szólamok is beleférnek.)

2522 Edmond Dantes 2017-03-03 15:52:04 [Válasz erre: 2517 parampampoli 2017-03-03 07:50:22]
Ugy ertsem, Apuci Chenier-je melle ugrik majd be valaki Maddalenanak? :-)

2521 nickname 2017-03-03 15:45:20 [Válasz erre: 2518 Orfeusz 2017-03-03 08:58:55]
Hát ja, nekem is ez jutott eszembe. Ez engem se nagyon vonz így. Mondjuk ha Agache lenne Netrebko mellett Gérard....

2520 Orfeusz 2017-03-03 14:16:44 [Válasz erre: 2519 parampampoli 2017-03-03 11:33:20]
Jol behazasodott ez a Evyzavov, igencsak jol jart a Netrebkoval , most mar szinte mindenben egyutt enekelnek

2519 parampampoli 2017-03-03 11:33:20 [Válasz erre: 2518 Orfeusz 2017-03-03 08:58:55]
Levezető gyakorlat a Scala után. Praktikus. -:(

2518 Orfeusz 2017-03-03 08:58:55 [Válasz erre: 2514 nickname 2017-03-02 20:19:05]
Valaszthattak volna egy olyan operat ahol tobb szerep jut a szoprannak, mert itt a tenor van foszerepben

2517 parampampoli 2017-03-03 07:50:22 [Válasz erre: 2515 ebera 2017-03-03 00:08:34]
Apuci Chenier-jével? Egyszer beugrottam, még egyszer no thanks.

2516 lujza 2017-03-03 01:49:21 [Válasz erre: 2515 ebera 2017-03-03 00:08:34]
Nem vagy egyedül.

2515 ebera 2017-03-03 00:08:34 [Válasz erre: 2514 nickname 2017-03-02 20:19:05]
https://www.youtube.com/watch?v=oZ6ehhrRcOI Gondolom nélkülem is telt ház lesz, de ha fizetnének érte, sem hallgatnám meg!

2514 nickname 2017-03-02 20:19:05
[url]http://www.opera.hu/musor/megtekint/andrea-chenier-2017/;Netrebko Juszufkája oldalán a koncerszerű Chénier-ben lépne fel az Erkelben december 29-én.[/url]

2513 parampampoli 2017-03-01 12:36:04 [Válasz erre: 2497 Heiner Lajos 2017-02-28 18:08:57]
Májusban!!

2512 Orfeusz 2017-03-01 09:40:00 [Válasz erre: 2511 Orfeusz 2017-03-01 09:39:19]
...ulohelyen...

2511 Orfeusz 2017-03-01 09:39:19 [Válasz erre: 2510 parampampoli 2017-03-01 09:26:35]
Jo lenne, mert legalabb lehetne hallani valamit, igy meg csak ul az ember a jo draga (meg fent a galerian is 80 euro) es csodalkozik hogy hova lettek a hangok

2510 parampampoli 2017-03-01 09:26:35 [Válasz erre: 2509 Orfeusz 2017-03-01 09:12:34]
Pedig rossz nyelvek szerint a színpad be is van mikrofonozva.

2509 Orfeusz 2017-03-01 09:12:34 [Válasz erre: 2508 Orfeusz 2017-03-01 09:11:57]
..halllani...

2508 Orfeusz 2017-03-01 09:11:57 [Válasz erre: 2507 parampampoli 2017-03-01 09:00:47]
A Bastille-ben senkit sem lehet normalisan hallgatni, minden hang elveszik, nagyon rossz az akusztika.

2507 parampampoli 2017-03-01 09:00:47 [Válasz erre: 2504 lujza 2017-03-01 01:44:21]
Rame Lahaj vagy 8 éve énekelt Pesten Macduffot, hangtalanul, pocsékul. Most majd a Bastille-ban... no comment.

2506 parampampoli 2017-03-01 08:59:41 [Válasz erre: 2504 lujza 2017-03-01 01:44:21]
Ezek szerint az olasz rádió információja, miszerint utolsó Traviatáit énekli most a Scalában, nem igaz.

2505 Orfeusz 2017-03-01 08:02:43 [Válasz erre: 2504 lujza 2017-03-01 01:44:21]
Koszonom a tippet

2504 lujza 2017-03-01 01:44:21
Jó hír Orfeusznak: Netrebko 2018 február 21, 25, 28-ám Traviátát fog énekelni a Bastille Operában. Partnerei Rame Lahaj és Domingo lesznek.

2503 parampampoli 2017-02-28 22:37:29 [Válasz erre: 2502 Orfeusz 2017-02-28 21:42:46]
A Traviatát nem valószínű, mert nem új produkció, és Netrebko egyeztetési gondok miatt a második szereposztásban van. Hacsak üzleti megfontolásból nem tesznek kivételt. Az Aidát biztos közvetíteni fogják szerintem, sőt, mernék nagyobb tételben fogadni, hogy lesz belőle dvd is.

2502 Orfeusz 2017-02-28 21:42:46
Szivesen megneznem az Aidat Salzburgban vagy a Traviatat a Scalaban..de mind telthazas es neten csak horribilis osszegu gondolom fekete jegyeket arulnak Remelem a radio kozvetiti

2501 ladislav kozlok 2017-02-28 21:33:23 [Válasz erre: 2500 parampampoli 2017-02-28 21:15:31]
Aidat igen.

2500 parampampoli 2017-02-28 21:15:31 [Válasz erre: 2498 Orfeusz 2017-02-28 18:23:19]
Csodálatos!! Ezen a hangon kérjük szépen az Aidát is! -:) (A karmester folyamatos hadonászása, kalimpálása változatlanul nem győz meg.)

2499 ladislav kozlok 2017-02-28 19:25:58 [Válasz erre: 2498 Orfeusz 2017-02-28 18:23:19]
Nekem megiscsak Tokody az etalon. Egyaltalan nem zavar, hogy magyarul enekel. www.youtube.com/watch?=1wbKbjW6btc

2498 Orfeusz 2017-02-28 18:23:19
Es valait felvette a raadast szerencsere, itt van az a bizonyos "O mio babbino caro"....csodalatos, fantasztikus, elbuvolo ahogy Netrebko enekel itt..es a vegen egy hosszan tartott piano, erdemes meghallgatni - egy levegovel 1:52-2:13-ig!! [url]https://www.youtube.com/watch?v=CO53Rk0gv1Q;Netrebko - O mio bambino caro - live - Paris - 2017.02.27[/url]





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.