2497 Heiner Lajos 2017-02-28 18:08:57 [Válasz erre: 2493 Orfeusz 2017-02-28 09:34:50]
Milanov és Callas. Várady és Netrebko. Remélem, ppp felteszi a Gioconda egy részletét Milanovval. '39, Met. Első CD, 13-as track.
Milanov és Callas. Várady és Netrebko. Remélem, ppp felteszi a Gioconda egy részletét Milanovval. '39, Met. Első CD, 13-as track.
2496 babapopo 2017-02-28 13:14:14 [Válasz erre: 2495 Orfeusz 2017-02-28 10:07:44]
Énekesnő hallgatni, és nézni, nézni, nézni...
Énekesnő hallgatni, és nézni, nézni, nézni...
2495 Orfeusz 2017-02-28 10:07:44 [Válasz erre: 2494 parampampoli 2017-02-28 09:49:18]
Nagyon szivesen. Jo dolog eloben olyan enekest latni, olyan hangot hallgatni - ami ma mar ritkasag szamba megy - hogy lehet erezni operatorteneti jelentosegu es az opera aranykoraban is nagy enekes lett volna..
Nagyon szivesen. Jo dolog eloben olyan enekest latni, olyan hangot hallgatni - ami ma mar ritkasag szamba megy - hogy lehet erezni operatorteneti jelentosegu es az opera aranykoraban is nagy enekes lett volna..
2494 parampampoli 2017-02-28 09:49:18 [Válasz erre: 2493 Orfeusz 2017-02-28 09:34:50]
Köszönjük a részletes beszámolót, nagyon emlékeztet a leírás a tavalyi pesti koncertre, azzal a különbséggel, hogy nálunk nem volt ilyen igényes a műsor. Viszont Eyvazov itt is túlszerepelte magát erősen. Amit Netrebkóról írtál, szintén egyet tudok érteni. A milánói Traviatája állítólag búcsúja lesz a szereptől, mert állítólag nem énekli többé.
Köszönjük a részletes beszámolót, nagyon emlékeztet a leírás a tavalyi pesti koncertre, azzal a különbséggel, hogy nálunk nem volt ilyen igényes a műsor. Viszont Eyvazov itt is túlszerepelte magát erősen. Amit Netrebkóról írtál, szintén egyet tudok érteni. A milánói Traviatája állítólag búcsúja lesz a szereptől, mert állítólag nem énekli többé.
2493 Orfeusz 2017-02-28 09:34:50
Tegnap volt szerencsem Netrebko (es sajnos a ferje) koncertjet latni Parizsban, az uj csodalatos akusztikaju (de sajnos ronda es hideg) hangversenyteremben a Philharmonie de Paris-ban. Netrebkot en mar jo par eve nem hallottam, sose voltam a rajongoja, de ahogy tegnap enekelt az valami elbuvolo volt, lathatoan nagy este volt szamara is, szuper formaban volt. Par hete mikor a radioban hallgattam a becsi Trubadur permier kozvetitest, csalodott voltam, mert igencsak forman kivul enekelt, de tegnap este szerencsere rendkivul koncetraltan, osszpontositva es meseszep hangon enekelt. A hangmateria elkepesztoen gyonyoru es barsonyos, es emelett csodalatos pianokat enekel, amelyek alatt megallt a levego a teremben. A programvalasztas igencsak erdekes es meresz volt..es sajnos ez tulajdonkeppen nem Netrebko koncertje volt, hanem Netreko es Eyvazov duoja.. Indult a Traviata pezsgoariaval, majd a kovetkezett Violetta I. felvonasbeli nagyariaja. Ez volt az est egyik csucspontja (masik a raadasa). Fantasztikus volt az E strano , ezzel a csodaszep hangmateriaval ujra megszerettem ezt az ariat (amit mar annyiszor hallottam kevesbe jo eloadasban), Netrebko hangja pedig szarnyalt es tundokolt. A sempre liberaban meg meglevo koloratur keszseget is megcsillogtatta, es megha ki is hagyta az aria vegi magas hangot, az embernek nem volt hianyerzete. Fantasztikus volt. Az elso reszben aztan mar csak egy duett maradt az Alarcosbalbol (Teco io sto), Netrebko itt nem tundokolt, kottabol is enekelte ezt es sajnos beleronditott a ferje. Eyvazov egyebkent rengeteg ariat enekelt, Trudadur, Bajazzok, Turandot, Andrea Chenier...hat bizony probara tette az ember turelmet. Viszont amit fel nem tudok fogni hogy mit szerettek rajta az emberek, tudniillik hatalmas nagy sikere volt, szamomra inkabb kinos volt az egesz, minden egyes alkalommal mikor Netrebko utan enekelt. Egyebkent nem olyan borzaszto a hangja, persze nem az, szepen intonal, tisztan enekel, de nem hostenor, max lirai, es kicsi hang es hangmateria nem szep, es Netrebko mellett az egesz hang teljesen nevetsegesse valik. Szegeny ha nem lenne Netrebko o sehol nem lenne (bar ki tudja, a mai operavilagban barmi megtortenhet). Az ketsegtelen viszont hogy nagyon szeretik egymast (persze kerdes ki miert, Netrebko biztosan nem a hangjaert), es ez lejon a szinpadrol, ami kellemes erzessel tolti el az embert. A masodik reszben Netrebko a Turandot nagyariajat enekelte, sokkal jobban mint ahogy azt tette az elso bemutatkozasakor az Echo galan, nem volt olyan eroltetett, de ez nem az o szerepe, hiaba nagy a hang, es csodalatosan es biztosan szol, nem dramai szopran. Elvezetes volt persze a Turandotot hallgatni ilyen szep hanggal, ritka az ilyen. Szepen gyozte a magassagokat is. Ezutan nem sokkal (kozben Eyvazov enekelt sokat sajnos) a Bajazzok madardalt enekelte...Turandot utan orultseg sztem, de ettol fuggetllenul szep volt ketsegtelen. Az este az Andrea Chenier zaroduettjevel zarult, Netrebko csodas volt... Es akkor jott az est masik fenypontja, a raadasa: viragcsokrok ozoneben az O mio babbino caro kovetkezett, a csillagokat is leenekelte, eszmenyi, hosszan tartott pianokkal, Caballe korszakat megidezve, csak ugy jatsztott a pianokkal, nagy pillanat volt , operatorteneti sztem..a kozonseg tombolt, es akkor jott Eyvazov a Nessun dormaval...volt egy par ember aki felhordult mikor belepett, hogy mar megint o, a kozonseg megcsak fel sem ocsudott az amulattol Netrebko raadasa utan (valaki bekiabalta, hogy Il grande, ez akkor abban a pillanatban eleg szatirikusan hangzott, de persze o orult neki) Aztan a vegere jott egy olasz dal, duett, amit bp-en is eloadtak. Netrebko nagy koszakat eli most, fantasztikusan szep, meseszep hangmateriaval. Remelem nem pazarolja el a hangjat,Turandotokra, Macbethekre, nem eri meg. A lirai, esetleg spinto szerepkorben egyedi, operatortentit alkothat..meg mindig a fulemben cseng ez a fantasztikus hang. Marcius elejen Traviatat enekel a Scalaban, jo lenne meghallgatni, mert biztos frenetikus lesz. Egy valamit miatt szamomra azonban (es teljesen szubjektiv velemeny, a rajongokat nem szeretnem megserteni) nem tud maradektalanul elmennye valni Netrebko muveszete: latszik hogy profi modon felveszi az egyes szerepek karakteret, kicsit beleeli magat abba a vilagba, de valahogy nem valik veluk eggye...kivul marad, kicsit hidegen..amit alatamszt az is, hogy tobbszor emlitette interjuban hogy o nem az a muvesz aki az egesz lenyet es lelket az eneklesnek szenteli, neki van egy szep es levezetes elete, es neki az fontosabb szamara...ami persze ertheto es "normalis", de ez lesut a szinpadrol...Netrebko az Netrebko marad a szerepben is, nincs teljes atlenyegules, szamomra idegesito modon sok a meglehetosen butacska, gyerekes gesztikulacioja, reakcioja (mar jo par szerepben lattam, eloben, tv-ben) ami valahogy szamomra a varazst megtori.. (elnezest nincs ekezet a klaviaturan)
Tegnap volt szerencsem Netrebko (es sajnos a ferje) koncertjet latni Parizsban, az uj csodalatos akusztikaju (de sajnos ronda es hideg) hangversenyteremben a Philharmonie de Paris-ban. Netrebkot en mar jo par eve nem hallottam, sose voltam a rajongoja, de ahogy tegnap enekelt az valami elbuvolo volt, lathatoan nagy este volt szamara is, szuper formaban volt. Par hete mikor a radioban hallgattam a becsi Trubadur permier kozvetitest, csalodott voltam, mert igencsak forman kivul enekelt, de tegnap este szerencsere rendkivul koncetraltan, osszpontositva es meseszep hangon enekelt. A hangmateria elkepesztoen gyonyoru es barsonyos, es emelett csodalatos pianokat enekel, amelyek alatt megallt a levego a teremben. A programvalasztas igencsak erdekes es meresz volt..es sajnos ez tulajdonkeppen nem Netrebko koncertje volt, hanem Netreko es Eyvazov duoja.. Indult a Traviata pezsgoariaval, majd a kovetkezett Violetta I. felvonasbeli nagyariaja. Ez volt az est egyik csucspontja (masik a raadasa). Fantasztikus volt az E strano , ezzel a csodaszep hangmateriaval ujra megszerettem ezt az ariat (amit mar annyiszor hallottam kevesbe jo eloadasban), Netrebko hangja pedig szarnyalt es tundokolt. A sempre liberaban meg meglevo koloratur keszseget is megcsillogtatta, es megha ki is hagyta az aria vegi magas hangot, az embernek nem volt hianyerzete. Fantasztikus volt. Az elso reszben aztan mar csak egy duett maradt az Alarcosbalbol (Teco io sto), Netrebko itt nem tundokolt, kottabol is enekelte ezt es sajnos beleronditott a ferje. Eyvazov egyebkent rengeteg ariat enekelt, Trudadur, Bajazzok, Turandot, Andrea Chenier...hat bizony probara tette az ember turelmet. Viszont amit fel nem tudok fogni hogy mit szerettek rajta az emberek, tudniillik hatalmas nagy sikere volt, szamomra inkabb kinos volt az egesz, minden egyes alkalommal mikor Netrebko utan enekelt. Egyebkent nem olyan borzaszto a hangja, persze nem az, szepen intonal, tisztan enekel, de nem hostenor, max lirai, es kicsi hang es hangmateria nem szep, es Netrebko mellett az egesz hang teljesen nevetsegesse valik. Szegeny ha nem lenne Netrebko o sehol nem lenne (bar ki tudja, a mai operavilagban barmi megtortenhet). Az ketsegtelen viszont hogy nagyon szeretik egymast (persze kerdes ki miert, Netrebko biztosan nem a hangjaert), es ez lejon a szinpadrol, ami kellemes erzessel tolti el az embert. A masodik reszben Netrebko a Turandot nagyariajat enekelte, sokkal jobban mint ahogy azt tette az elso bemutatkozasakor az Echo galan, nem volt olyan eroltetett, de ez nem az o szerepe, hiaba nagy a hang, es csodalatosan es biztosan szol, nem dramai szopran. Elvezetes volt persze a Turandotot hallgatni ilyen szep hanggal, ritka az ilyen. Szepen gyozte a magassagokat is. Ezutan nem sokkal (kozben Eyvazov enekelt sokat sajnos) a Bajazzok madardalt enekelte...Turandot utan orultseg sztem, de ettol fuggetllenul szep volt ketsegtelen. Az este az Andrea Chenier zaroduettjevel zarult, Netrebko csodas volt... Es akkor jott az est masik fenypontja, a raadasa: viragcsokrok ozoneben az O mio babbino caro kovetkezett, a csillagokat is leenekelte, eszmenyi, hosszan tartott pianokkal, Caballe korszakat megidezve, csak ugy jatsztott a pianokkal, nagy pillanat volt , operatorteneti sztem..a kozonseg tombolt, es akkor jott Eyvazov a Nessun dormaval...volt egy par ember aki felhordult mikor belepett, hogy mar megint o, a kozonseg megcsak fel sem ocsudott az amulattol Netrebko raadasa utan (valaki bekiabalta, hogy Il grande, ez akkor abban a pillanatban eleg szatirikusan hangzott, de persze o orult neki) Aztan a vegere jott egy olasz dal, duett, amit bp-en is eloadtak. Netrebko nagy koszakat eli most, fantasztikusan szep, meseszep hangmateriaval. Remelem nem pazarolja el a hangjat,Turandotokra, Macbethekre, nem eri meg. A lirai, esetleg spinto szerepkorben egyedi, operatortentit alkothat..meg mindig a fulemben cseng ez a fantasztikus hang. Marcius elejen Traviatat enekel a Scalaban, jo lenne meghallgatni, mert biztos frenetikus lesz. Egy valamit miatt szamomra azonban (es teljesen szubjektiv velemeny, a rajongokat nem szeretnem megserteni) nem tud maradektalanul elmennye valni Netrebko muveszete: latszik hogy profi modon felveszi az egyes szerepek karakteret, kicsit beleeli magat abba a vilagba, de valahogy nem valik veluk eggye...kivul marad, kicsit hidegen..amit alatamszt az is, hogy tobbszor emlitette interjuban hogy o nem az a muvesz aki az egesz lenyet es lelket az eneklesnek szenteli, neki van egy szep es levezetes elete, es neki az fontosabb szamara...ami persze ertheto es "normalis", de ez lesut a szinpadrol...Netrebko az Netrebko marad a szerepben is, nincs teljes atlenyegules, szamomra idegesito modon sok a meglehetosen butacska, gyerekes gesztikulacioja, reakcioja (mar jo par szerepben lattam, eloben, tv-ben) ami valahogy szamomra a varazst megtori.. (elnezest nincs ekezet a klaviaturan)
2492 parampampoli 2017-02-19 10:12:35 [Válasz erre: 2491 lujza 2017-02-19 02:08:36]
Már énekelte, asszonypajtás nélkül, de úgyse ment neki. Együtt se lenne jobb.
Már énekelte, asszonypajtás nélkül, de úgyse ment neki. Együtt se lenne jobb.
2491 lujza 2017-02-19 02:08:36 [Válasz erre: 2490 nizajemon 2017-02-18 21:28:36]
Nem tud várni, a férje most szeretne Kalafot is énekelni.
Nem tud várni, a férje most szeretne Kalafot is énekelni.
2490 nizajemon 2017-02-18 21:28:36 [Válasz erre: 2489 nizajemon 2017-02-18 21:25:10]
Annácska várhatna még 10 évet a Turandottal.Akkor is,ha az első Turandot lenne,aki szebb,mint Liu(bárki énekelje is).
Annácska várhatna még 10 évet a Turandottal.Akkor is,ha az első Turandot lenne,aki szebb,mint Liu(bárki énekelje is).
2489 nizajemon 2017-02-18 21:25:10 [Válasz erre: 2480 Búbánat 2017-02-18 09:13:47]
Nem ebben az operában vannak a "legegyszerűbben" abszolválható föszerepek...
Nem ebben az operában vannak a "legegyszerűbben" abszolválható föszerepek...
2488 Edmond Dantes 2017-02-18 16:55:08 [Válasz erre: 2487 parampampoli 2017-02-18 16:15:34]
Hogy hol? Hát itt :-) hamar elröppen az a kis idő.
Hogy hol? Hát itt :-) hamar elröppen az a kis idő.
2487 parampampoli 2017-02-18 16:15:34 [Válasz erre: 2486 Edmond Dantes 2017-02-18 15:55:46]
Hol leszek én már akkor... legyen ez akkor már más gondja!
Hol leszek én már akkor... legyen ez akkor már más gondja!
2486 Edmond Dantes 2017-02-18 15:55:46
Van egy kedves mondásom, közhely: minden eljön és minden elmúlik. Mindenki eljön és mindenki elmúlik. És mint itt a fórumon alapszabály: mindig rosszabb(ak) jön(nek): karmesterek, énekesek stb. Miért lenne ez másképpen jelen esetben? 10 év múlva pedig Opolaist fogják isteníteni az éppen akkor feljövő vagy már sztár(olt) "rémes" ifjú szoprán(ok)hoz képest.
Van egy kedves mondásom, közhely: minden eljön és minden elmúlik. Mindenki eljön és mindenki elmúlik. És mint itt a fórumon alapszabály: mindig rosszabb(ak) jön(nek): karmesterek, énekesek stb. Miért lenne ez másképpen jelen esetben? 10 év múlva pedig Opolaist fogják isteníteni az éppen akkor feljövő vagy már sztár(olt) "rémes" ifjú szoprán(ok)hoz képest.
2485 parampampoli 2017-02-18 15:19:06 [Válasz erre: 2484 Heiner Lajos 2017-02-18 13:53:13]
Hát... én nem élek egyik nedűvel se, de hírből ismerve őket: kb. olyasmi. -:)
Hát... én nem élek egyik nedűvel se, de hírből ismerve őket: kb. olyasmi. -:)
2484 Heiner Lajos 2017-02-18 13:53:13 [Válasz erre: 2483 parampampoli 2017-02-18 11:27:22]
Uhun. Akkor, nekem, a zöldfülű együgyűnek mondva, ez olyasmi, mint sörben a kőhányási sötét és egy belga apátsági között?
Uhun. Akkor, nekem, a zöldfülű együgyűnek mondva, ez olyasmi, mint sörben a kőhányási sötét és egy belga apátsági között?
2483 parampampoli 2017-02-18 11:27:22 [Válasz erre: 2482 Edmond Dantes 2017-02-18 10:49:30]
Kvalitásban pedig közöttük az Atlanti-óceán és a Csendes-óceán egybevéve.
Kvalitásban pedig közöttük az Atlanti-óceán és a Csendes-óceán egybevéve.
2482 Edmond Dantes 2017-02-18 10:49:30 [Válasz erre: 2481 Heiner Lajos 2017-02-18 09:32:21]
...és van köztük bő nyolc év korkülönbség. Az élet pediglen nem áll meg.
...és van köztük bő nyolc év korkülönbség. Az élet pediglen nem áll meg.
2481 Heiner Lajos 2017-02-18 09:32:21 [Válasz erre: 2479 Cilike 2017-02-16 15:47:04]
Miért? Szoprán, szoprán.
Miért? Szoprán, szoprán.
2480 Búbánat 2017-02-18 09:13:47
A Bartók Rádió operaközvetítése a Salzburgi Ünnepi Játékokról (a 2016 augusztusi előadás hangfelvétele) 19.00 – 21.17 Puccini: Manon Lescaut Opera négy felvonásban Szövegét - Antoine-Francois Prévost regénye nyomán - Marco Praga, Domenico Oliva és Luigi Illica írta Vezényel: Marco Armiliato Km. a Bécsi Állami Opera Énekkara (karig.: Ernst Raffelsberger) és a Müncheni Rádió Zenekara Szereposztás: Manon Lescaut - Anna Netrebko (szoprán) Des Grieux - Yusif Eyvazov (tenor) Lescaut - Armando Pina (bariton) Geronte de Ravoir - Carlos Chausson (basszus) Edmondo - Benjamin Bernheim (tenor) L´Oste - Erik Anstine (basszus) Táncmester /Lápmagyújtogató - Patrick Vogel (tenor) Zenész - Vörös Szilvia (mezzoszoprán) Hajóskapitány - Simon Shibambu (basszus)
A Bartók Rádió operaközvetítése a Salzburgi Ünnepi Játékokról (a 2016 augusztusi előadás hangfelvétele) 19.00 – 21.17 Puccini: Manon Lescaut Opera négy felvonásban Szövegét - Antoine-Francois Prévost regénye nyomán - Marco Praga, Domenico Oliva és Luigi Illica írta Vezényel: Marco Armiliato Km. a Bécsi Állami Opera Énekkara (karig.: Ernst Raffelsberger) és a Müncheni Rádió Zenekara Szereposztás: Manon Lescaut - Anna Netrebko (szoprán) Des Grieux - Yusif Eyvazov (tenor) Lescaut - Armando Pina (bariton) Geronte de Ravoir - Carlos Chausson (basszus) Edmondo - Benjamin Bernheim (tenor) L´Oste - Erik Anstine (basszus) Táncmester /Lápmagyújtogató - Patrick Vogel (tenor) Zenész - Vörös Szilvia (mezzoszoprán) Hajóskapitány - Simon Shibambu (basszus)
2479 Cilike 2017-02-16 15:47:04
Netrebko és Opolais nem egy kategória.
Netrebko és Opolais nem egy kategória.
2478 parampampoli 2017-02-16 14:54:22 [Válasz erre: 2477 Edmond Dantes 2017-02-16 14:37:45]
Az már az ő dolguk lenne. Nekünk csak hallgatni kéne őket.
Az már az ő dolguk lenne. Nekünk csak hallgatni kéne őket.
2477 Edmond Dantes 2017-02-16 14:37:45 [Válasz erre: 2474 parampampoli 2017-02-16 14:24:03]
Folyamatosan (ki)nyírnák egymást. A világ már csak ilyen volt-van-lesz.
Folyamatosan (ki)nyírnák egymást. A világ már csak ilyen volt-van-lesz.
2475 Licht Alberich 2017-02-16 14:27:00 [Válasz erre: 2472 parampampoli 2017-02-16 13:25:52]
Elsőre olyat írtam volna, amit tuti kitörölnek, ezért visszafogtam magam. :)
Elsőre olyat írtam volna, amit tuti kitörölnek, ezért visszafogtam magam. :)
2474 parampampoli 2017-02-16 14:24:03 [Válasz erre: 2473 Edmond Dantes 2017-02-16 14:21:06]
Opolais csak egy van, és annyi éppen elég belőle, amilyen vicces asszonyka. Netrebkóból jó lenne, ha lenne még pár darab. -:)
Opolais csak egy van, és annyi éppen elég belőle, amilyen vicces asszonyka. Netrebkóból jó lenne, ha lenne még pár darab. -:)
2473 Edmond Dantes 2017-02-16 14:21:06 [Válasz erre: 2469 parampampoli 2017-02-16 11:51:02]
Ezt a "viccet" (Tosca) Opolais már elsütötte párszor pár helyen és el is fogja sütni még jó soxor (ld. operabase, honlapja)...még ha nem illik (nem illik?) ezt ebben a szentélyben még csak megemlíteni sem. Netrebko csak egy van...és Opolais is csak egy van. Lehetnek, akik hozzáteszik: "szerencsére", úgyhogy inkább előre lelövöm ezt a poént. Egyébként Netrebkonak meg az a szerencséje, hogy őbelőle is csak egy van. Két Netrebko sok lenne...egymásnak :-)
Ezt a "viccet" (Tosca) Opolais már elsütötte párszor pár helyen és el is fogja sütni még jó soxor (ld. operabase, honlapja)...még ha nem illik (nem illik?) ezt ebben a szentélyben még csak megemlíteni sem. Netrebko csak egy van...és Opolais is csak egy van. Lehetnek, akik hozzáteszik: "szerencsére", úgyhogy inkább előre lelövöm ezt a poént. Egyébként Netrebkonak meg az a szerencséje, hogy őbelőle is csak egy van. Két Netrebko sok lenne...egymásnak :-)
2472 parampampoli 2017-02-16 13:25:52 [Válasz erre: 2471 parampampoli 2017-02-16 13:23:33]
És akkor nagyon udvarias voltál! -:)
És akkor nagyon udvarias voltál! -:)
2470 Licht Alberich 2017-02-16 13:17:06 [Válasz erre: 2469 parampampoli 2017-02-16 11:51:02]
Az egész jövő évi MET szezon finoman fogalmazva is elég langyos...
Az egész jövő évi MET szezon finoman fogalmazva is elég langyos...
2469 parampampoli 2017-02-16 11:51:02 [Válasz erre: 2468 Licht Alberich 2017-02-16 09:01:25]
Ez szerencse - de a többi se éppen lelkesítő. Opolais meg kb. vicc kategória Tosca szerepében.
Ez szerencse - de a többi se éppen lelkesítő. Opolais meg kb. vicc kategória Tosca szerepében.
2468 Licht Alberich 2017-02-16 09:01:25 [Válasz erre: 2467 IVA 2017-02-16 02:53:33]
Hála Istennek nem a férjével és nem is Terfellel...
Hála Istennek nem a férjével és nem is Terfellel...
2467 IVA 2017-02-16 02:53:33
Végre [url]http://www.metopera.org/Season/2017-18-Season/tosca-puccini-tickets/;Tosca[/url]!
Végre [url]http://www.metopera.org/Season/2017-18-Season/tosca-puccini-tickets/;Tosca[/url]!
2465 IVA 2017-02-13 03:52:26 [Válasz erre: 2464 Búbánat 2017-02-12 17:07:21]
Gratulálok Nyetrebkónak! (Nyilván olvassa a fórumunkat.)
Gratulálok Nyetrebkónak! (Nyilván olvassa a fórumunkat.)
2464 Búbánat 2017-02-12 17:07:21
Osztrák Kamaraénekesnői címmel tüntetik ki Anna Netrebkót – adta hírül a Bécsi Állami Operaházra hivatkozva a német Musik Heute. Az oroszországi Krasznodarban született, negyvenöt éves művész február 16-án veszi át a rangos elismerést. Netrebko, aki 2006 óta osztrák állampolgár is, ezekben a napokban éppen Leonóra szerepét énekli Verdi A trubadúr című operájában a Staatsoper színpadán, ahol 2004-ben debütált a Traviata címszerepében, és azóta visszatérő vendége a Háznak. (Forrás: operavilag.net)
Osztrák Kamaraénekesnői címmel tüntetik ki Anna Netrebkót – adta hírül a Bécsi Állami Operaházra hivatkozva a német Musik Heute. Az oroszországi Krasznodarban született, negyvenöt éves művész február 16-án veszi át a rangos elismerést. Netrebko, aki 2006 óta osztrák állampolgár is, ezekben a napokban éppen Leonóra szerepét énekli Verdi A trubadúr című operájában a Staatsoper színpadán, ahol 2004-ben debütált a Traviata címszerepében, és azóta visszatérő vendége a Háznak. (Forrás: operavilag.net)
2463 Licht Alberich 2017-02-06 10:57:11
[url]https://www.youtube.com/watch?v=HBHnKuZWYfI&feature=share;A drezdai Lohengrin[/url]
[url]https://www.youtube.com/watch?v=HBHnKuZWYfI&feature=share;A drezdai Lohengrin[/url]
2462 Héterő 2016-12-01 01:55:41 [Válasz erre: 2459 macskás 2016-11-29 21:24:10]
Nem tetszett olvasni: "eredeti forrás: macskás"? A link-szakértő. :-)
Nem tetszett olvasni: "eredeti forrás: macskás"? A link-szakértő. :-)
2461 IVA 2016-11-30 07:01:09 [Válasz erre: 2456 Diva Plavalaguna 2016-11-29 19:50:37]
Nem is 15, hanem csak 13,6 kilót szedett fel. Én hiszek erről való vélekedésének őszinteségében.
Nem is 15, hanem csak 13,6 kilót szedett fel. Én hiszek erről való vélekedésének őszinteségében.
2460 macskás 2016-11-29 21:25:16 [Válasz erre: 2459 macskás 2016-11-29 21:24:10]
Azért kevesebbre gondoltam annál, hogy mindent kéccer írjak, mindent kéccer küldjek:)
Azért kevesebbre gondoltam annál, hogy mindent kéccer írjak, mindent kéccer küldjek:)
2459 macskás 2016-11-29 21:24:10 [Válasz erre: 2457 Héterő 2016-11-29 20:42:48]
De nagyra teccik lenni a Héterőnek:)
De nagyra teccik lenni a Héterőnek:)
2458 macskás 2016-11-29 21:24:07 [Válasz erre: 2457 Héterő 2016-11-29 20:42:48]
De nagyra teccik lenni a Héterőnek:)
De nagyra teccik lenni a Héterőnek:)
2457 Héterő 2016-11-29 20:42:48 [Válasz erre: 2456 Diva Plavalaguna 2016-11-29 19:50:37]
[url]http://www.momus.hu/forum.php?act=thread&forumcat=1&follow=10728;Tananyag[/url]
[url]http://www.momus.hu/forum.php?act=thread&forumcat=1&follow=10728;Tananyag[/url]
2456 Diva Plavalaguna 2016-11-29 19:50:37 [Válasz erre: 2455 Cilike 2016-11-29 14:23:19]
[url]http://slippedisc.com/2016/11/anna-netrebko-im-happy-since-i-put-on-an-extra-30-pounds/,Netrebko - boldog vagyok, mióta felszedtem közel 15 kilót[/url] Anna Netrebko a "gömbölydedségét" kritizálóknak elmondta, hogy köszöni jól van és boldog a majd 15 kiló súlyfeleslegével.
[url]http://slippedisc.com/2016/11/anna-netrebko-im-happy-since-i-put-on-an-extra-30-pounds/,Netrebko - boldog vagyok, mióta felszedtem közel 15 kilót[/url] Anna Netrebko a "gömbölydedségét" kritizálóknak elmondta, hogy köszöni jól van és boldog a majd 15 kiló súlyfeleslegével.
2455 Cilike 2016-11-29 14:23:19 [Válasz erre: 2454 Diva Plavalaguna 2016-11-29 13:19:05]
Be kell írni egy címet is pontosvessző után, anélkül nem működik a link.
Be kell írni egy címet is pontosvessző után, anélkül nem működik a link.
2454 Diva Plavalaguna 2016-11-29 13:19:05
Anna Netrebko a "gömbölydedségét" kritizálóknak elmondta, hogy köszöni jól van és boldog a majd 15 kiló súlyfeleslegével. [url]http://http://slippedisc.com/2016/11/anna-netrebko-im-happy-since-i-put-on-an-extra-30-pounds/[/url]
Anna Netrebko a "gömbölydedségét" kritizálóknak elmondta, hogy köszöni jól van és boldog a majd 15 kiló súlyfeleslegével. [url]http://http://slippedisc.com/2016/11/anna-netrebko-im-happy-since-i-put-on-an-extra-30-pounds/[/url]
2453 Klára 2016-10-30 12:34:51 [Válasz erre: 2451 cviki57 2016-10-23 20:42:52]
Az ma már - sajnos - semmit nem jelent! Láttunk mostanában jó néhány MET előadást, ami nem közelíti meg a Magyar Állami Operaház 60-as, 70-es éveinek színvonalát.
Az ma már - sajnos - semmit nem jelent! Láttunk mostanában jó néhány MET előadást, ami nem közelíti meg a Magyar Állami Operaház 60-as, 70-es éveinek színvonalát.
2452 lujza 2016-10-24 02:51:02 [Válasz erre: 2448 telramund 2016-10-23 10:14:05]
Biztos vagyok benne, hogy meg is fogják tapsolni, ahogy Moszkvában is megtapsolták. Ízlésterror a javából! Elhiszik, ha Netrebkonak jó, akkor nekik is jó kell legyen. És igazad van, a Manonhoz nem elég a szép hang, oda hiteles érzelmek is kellenek.
Biztos vagyok benne, hogy meg is fogják tapsolni, ahogy Moszkvában is megtapsolták. Ízlésterror a javából! Elhiszik, ha Netrebkonak jó, akkor nekik is jó kell legyen. És igazad van, a Manonhoz nem elég a szép hang, oda hiteles érzelmek is kellenek.
2451 cviki57 2016-10-23 20:42:52 [Válasz erre: 2449 Klára 2016-10-23 10:47:58]
Eyvazov tavaly ősszel debütált a MET-ben, Kalafként.
Eyvazov tavaly ősszel debütált a MET-ben, Kalafként.
2450 Haandel 2016-10-23 13:25:14
[url]http://www.bolshoi.ru/en/performances/1009/;Bolshoi Theatre[/url] [url]http://tvkultura.ru/brand/show/brand_id/61124/; Giacomo Puccini: Manon Lescaut[/url] 23.10.2016 | 20:00 CET | www.tvKultura.ru Manon Lescaut Anna Netrebko Lescaut, Sergeant of the King`s guards Elchin Azizov Chevalier Des Grieux Yusif Eyvazov Geronte De Ravoir Alexander Naumenko Edmond/ Lamplighter Bogdan Volkov Dancing Master Marat Gali Innkeeper Goderdzi Janelidze Sergeant of the Royal Archers Valery Gilmanov Naval Captain Vladimir Komovich Singer Yulia Mazurova Conductor Jader Bignamini
[url]http://www.bolshoi.ru/en/performances/1009/;Bolshoi Theatre[/url] [url]http://tvkultura.ru/brand/show/brand_id/61124/; Giacomo Puccini: Manon Lescaut[/url] 23.10.2016 | 20:00 CET | www.tvKultura.ru Manon Lescaut Anna Netrebko Lescaut, Sergeant of the King`s guards Elchin Azizov Chevalier Des Grieux Yusif Eyvazov Geronte De Ravoir Alexander Naumenko Edmond/ Lamplighter Bogdan Volkov Dancing Master Marat Gali Innkeeper Goderdzi Janelidze Sergeant of the Royal Archers Valery Gilmanov Naval Captain Vladimir Komovich Singer Yulia Mazurova Conductor Jader Bignamini
2449 Klára 2016-10-23 10:47:58 [Válasz erre: 2447 telramund 2016-10-23 09:38:31]
Egyetértek, ez a felvétel nem a Bolsoj szebb napjait idézi. Az Opera többszereplős műfaj. Érdekes, hogy egy jó hang - bármilyen csodálatos is- nem ment meg egy rossz rendezést, de egy rossz hang egy egész előadást tönkre képes tenni! Nem beszélve egy gyenge karmesterről. Ami a MET-beli fellépést illeti: "egy újszülöttnek minden vicc új" akik még nem hallották,látták, azok megveszik. Úgy tűnik, Netrebko jelenleg csak ebben az árukapcsolásban kapható. Szíve joga, de hosszú távon nem biztos, hogy hosszú távon hasznára lesz.
Egyetértek, ez a felvétel nem a Bolsoj szebb napjait idézi. Az Opera többszereplős műfaj. Érdekes, hogy egy jó hang - bármilyen csodálatos is- nem ment meg egy rossz rendezést, de egy rossz hang egy egész előadást tönkre képes tenni! Nem beszélve egy gyenge karmesterről. Ami a MET-beli fellépést illeti: "egy újszülöttnek minden vicc új" akik még nem hallották,látták, azok megveszik. Úgy tűnik, Netrebko jelenleg csak ebben az árukapcsolásban kapható. Szíve joga, de hosszú távon nem biztos, hogy hosszú távon hasznára lesz.
2448 telramund 2016-10-23 10:14:05
Csak egy jó hír(?) ,aki még nem tudná.A Metben megrendezett szokásos Richard Tucker gálán október 31-én fellép Netrebko és senki nem hinné az ura Eyvazov!Bekövetkezik,ha sokat fog ezzel a palival énekelni,fütyülök rá ,hogy a férje,semmiben nem hallgatom meg.
Csak egy jó hír(?) ,aki még nem tudná.A Metben megrendezett szokásos Richard Tucker gálán október 31-én fellép Netrebko és senki nem hinné az ura Eyvazov!Bekövetkezik,ha sokat fog ezzel a palival énekelni,fütyülök rá ,hogy a férje,semmiben nem hallgatom meg.
