3553 kugli 2011-12-22 22:14:43
Hát a tékozló fiú ugyebár kantátának készült. Hogy Pesten az Operaház játszotta? Itt ment szcenírozott formában pl. Verdi Requiemje is... ( az egy más kérdés, hogy én is ezt jelöltem be ) A mai kérdés is vitára fog alkalmat adni - ez már most is látszik
Hát a tékozló fiú ugyebár kantátának készült. Hogy Pesten az Operaház játszotta? Itt ment szcenírozott formában pl. Verdi Requiemje is... ( az egy más kérdés, hogy én is ezt jelöltem be ) A mai kérdés is vitára fog alkalmat adni - ez már most is látszik
3552 kugli 2011-12-21 20:00:01
A Mozart és Salieri c. opera premierje a Mamontov féle színházban 1898 november 25-én volt. Mozart: V.P. Skafjir, Salieri: Saljapin.
A Mozart és Salieri c. opera premierje a Mamontov féle színházban 1898 november 25-én volt. Mozart: V.P. Skafjir, Salieri: Saljapin.
3551 -zéta- 2011-12-15 12:00:34
Jz és Majorné Játékostársunknak fél pontot megítélek a hó végére a mai fél megoldásukért...
Jz és Majorné Játékostársunknak fél pontot megítélek a hó végére a mai fél megoldásukért...
3550 -zéta- 2011-12-14 17:44:26 [Válasz erre: 3549 kugli 2011-12-14 17:27:00]
És tényleg...:-) a 244. oldalon: Április 25. Galgahévízen új épületet avatnak: a "Kodály Zoltán Művelődési Ház"-at. Nem sokkal utóbb Nagykanizsa is követi példájukat. Eősze: Kodály Zoltán életének krónikája 1977 Ennek megfelelően módosítjuk a tegnapi kérdésre adott válaszok értékelését...:-)
És tényleg...:-) a 244. oldalon: Április 25. Galgahévízen új épületet avatnak: a "Kodály Zoltán Művelődési Ház"-at. Nem sokkal utóbb Nagykanizsa is követi példájukat. Eősze: Kodály Zoltán életének krónikája 1977 Ennek megfelelően módosítjuk a tegnapi kérdésre adott válaszok értékelését...:-)
3549 kugli 2011-12-14 17:27:00 [Válasz erre: 3548 -zéta- 2011-12-14 17:21:07]
Kedves Zéta! Eősze László Kodály könyve 1954 április 23-át jelőli meg ( napra!) a galgahévízinek. Ennek több kiadása közül melyikben van már nem tudom, bocsánat. Kugli
Kedves Zéta! Eősze László Kodály könyve 1954 április 23-át jelőli meg ( napra!) a galgahévízinek. Ennek több kiadása közül melyikben van már nem tudom, bocsánat. Kugli
3548 -zéta- 2011-12-14 17:21:07
A művelődési ház ugyanúgy közintézmény, mint egy iskola vagy színház, stb. A kérdés úgy merül fel, hogy melyik volt előbb Kodályról elnevezve? Kedves Kugli, kérlek, írd meg, mi a forrásod az 1954. áprilisi névadásról, úgy tűnik ez lesz perdöntő... :-)
A művelődési ház ugyanúgy közintézmény, mint egy iskola vagy színház, stb. A kérdés úgy merül fel, hogy melyik volt előbb Kodályról elnevezve? Kedves Kugli, kérlek, írd meg, mi a forrásod az 1954. áprilisi névadásról, úgy tűnik ez lesz perdöntő... :-)
3547 -zéta- 2011-12-14 14:37:36
Kedves Játékostársak, a befutott forrásokat igyekszem ellenőrizni és este térjünk vissza erre a névadásra...:-) Ha még valakinek van forrása, kérem, írja meg...
Kedves Játékostársak, a befutott forrásokat igyekszem ellenőrizni és este térjünk vissza erre a névadásra...:-) Ha még valakinek van forrása, kérem, írja meg...
3546 kugli 2011-12-14 13:18:22
Egy valamit szeretnék itt kijelenteni: kérdéseimmel, "nyafogásommal" nem személyükben akarom a kérdezőket bántani még véletlenül sem! De sok vitát-nézeteltérést el lehetne elkerülni, ha a kérdéseket a megjegyzések fényében újra gondolnák még a feltevés előtt! Valóban azt kérdezték amit akartak eredetileg is? És mivel több szem többet lát - valaki kívülálló tenné ezt meg...
Egy valamit szeretnék itt kijelenteni: kérdéseimmel, "nyafogásommal" nem személyükben akarom a kérdezőket bántani még véletlenül sem! De sok vitát-nézeteltérést el lehetne elkerülni, ha a kérdéseket a megjegyzések fényében újra gondolnák még a feltevés előtt! Valóban azt kérdezték amit akartak eredetileg is? És mivel több szem többet lát - valaki kívülálló tenné ezt meg...
3545 kugli 2011-12-14 12:53:48 [Válasz erre: 3541 Apika 2011-12-14 12:45:42]
Kedves Játékostársak! Egy kérdésre legyetek szíves válaszolni szerintetek: "Művelődési Ház közintézmény-e vagy sem?" Galgahévizen 1954. április 23-án volt a névadó. Azaz szerintem SEM Kecskemét, SEM Debrecen nem jó válasz a FELTETT kérdésre. Az két dolog, hogy ők mit szerettek volna kérdezni és végül is mit kérdeztek...
Kedves Játékostársak! Egy kérdésre legyetek szíves válaszolni szerintetek: "Művelődési Ház közintézmény-e vagy sem?" Galgahévizen 1954. április 23-án volt a névadó. Azaz szerintem SEM Kecskemét, SEM Debrecen nem jó válasz a FELTETT kérdésre. Az két dolog, hogy ők mit szerettek volna kérdezni és végül is mit kérdeztek...
3544 kugli 2011-12-14 12:46:27
Kodályról elnevezett Közintézmények közül a "MEGOLDÁSNAK" jelzett iskola neve 1950-ben "Ének-Zenei Általános Iskola" volt. Ergo: ez nem lehet megoldás! Eősze könyve szerint az első iskola, amely Kodály nevét vette fel (akkori nevén) a Debreceni Zeneművészeti Szakiskola volt. Időpontja: 1957.06.23. Nem az volt a kérdés, hogy a ma Kodály nevét viselő iskolák közül ki volt az első időrendben...
Kodályról elnevezett Közintézmények közül a "MEGOLDÁSNAK" jelzett iskola neve 1950-ben "Ének-Zenei Általános Iskola" volt. Ergo: ez nem lehet megoldás! Eősze könyve szerint az első iskola, amely Kodály nevét vette fel (akkori nevén) a Debreceni Zeneművészeti Szakiskola volt. Időpontja: 1957.06.23. Nem az volt a kérdés, hogy a ma Kodály nevét viselő iskolák közül ki volt az első időrendben...
3543 Apika 2011-12-14 12:46:20
csak egy entert nyomtam...
csak egy entert nyomtam...
3541 Apika 2011-12-14 12:45:42
Nem Kecskemét, Debrecen! Az első Kodály-elvek szerint működő iskola, vagy inkább osztály (19 gyerekkel) ugyan valóban Kecskeméten kezdte működését 1950-ben, de a kecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Gimnázium Kodály 85. születésnapján, 1967. dec. 16-án vette fel mai nevét. A Mester ezt már nem élhette meg. A debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola viszont már 1957. jún. 23-óta, Kodály hosszas hezitálás után történt beleegyezése eredményeként viselheti a szerző nevét. Életében más intézményhez nem is adta nevét.
Nem Kecskemét, Debrecen! Az első Kodály-elvek szerint működő iskola, vagy inkább osztály (19 gyerekkel) ugyan valóban Kecskeméten kezdte működését 1950-ben, de a kecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Gimnázium Kodály 85. születésnapján, 1967. dec. 16-án vette fel mai nevét. A Mester ezt már nem élhette meg. A debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola viszont már 1957. jún. 23-óta, Kodály hosszas hezitálás után történt beleegyezése eredményeként viselheti a szerző nevét. Életében más intézményhez nem is adta nevét.
3542 Apika 2011-12-14 12:45:42
Nem Kecskemét, Debrecen! Az első Kodály-elvek szerint működő iskola, vagy inkább osztály (19 gyerekkel) ugyan valóban Kecskeméten kezdte működését 1950-ben, de a kecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Gimnázium Kodály 85. születésnapján, 1967. dec. 16-án vette fel mai nevét. A Mester ezt már nem élhette meg. A debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola viszont már 1957. jún. 23-óta, Kodály hosszas hezitálás után történt beleegyezése eredményeként viselheti a szerző nevét. Életében más intézményhez nem is adta nevét.
Nem Kecskemét, Debrecen! Az első Kodály-elvek szerint működő iskola, vagy inkább osztály (19 gyerekkel) ugyan valóban Kecskeméten kezdte működését 1950-ben, de a kecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Gimnázium Kodály 85. születésnapján, 1967. dec. 16-án vette fel mai nevét. A Mester ezt már nem élhette meg. A debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola viszont már 1957. jún. 23-óta, Kodály hosszas hezitálás után történt beleegyezése eredményeként viselheti a szerző nevét. Életében más intézményhez nem is adta nevét.
3540 Gluck Judit 2011-12-12 20:04:48 [Válasz erre: 3539 -zéta- 2011-12-12 17:30:19]
Koszonom szepen, maskor jobban fogok vigyazni s retro-forditassal. Judit
Koszonom szepen, maskor jobban fogok vigyazni s retro-forditassal. Judit
3539 -zéta- 2011-12-12 17:30:19 [Válasz erre: 3538 Gluck Judit 2011-12-12 12:18:14]
Klaus Lang: Herbert von Karajan- der philharmonische Alleinherrscher Az idézet, szó szerint: "Ich lasse mir von niemandem in künstlerische Fragen hineinreden, die entscheide ich alleine. Ich bin nicht geboren, um kommandiert zu werden."
Klaus Lang: Herbert von Karajan- der philharmonische Alleinherrscher Az idézet, szó szerint: "Ich lasse mir von niemandem in künstlerische Fragen hineinreden, die entscheide ich alleine. Ich bin nicht geboren, um kommandiert zu werden."
3538 Gluck Judit 2011-12-12 12:18:14
Karajan nagyon "gyanus" volt leven dominans es diktatorialis egyeniseg de az idezetet az interneten nem talaltam meg. Nemetul se. Egy Helyen mondja hogy nem turi hogy parancsoljanak neki. A "conductors-dictators" sem vezetett erre a megoldasra. Nos, mi a forras? Koszonom Judit
Karajan nagyon "gyanus" volt leven dominans es diktatorialis egyeniseg de az idezetet az interneten nem talaltam meg. Nemetul se. Egy Helyen mondja hogy nem turi hogy parancsoljanak neki. A "conductors-dictators" sem vezetett erre a megoldasra. Nos, mi a forras? Koszonom Judit
3537 Heiner Lajos 2011-12-12 12:17:21
Honnan lehet olyan brutális kérdéseket összeszedni, mint a pénteki?
Honnan lehet olyan brutális kérdéseket összeszedni, mint a pénteki?
3536 -zéta- 2011-12-12 12:00:59 [Válasz erre: 3529 -zéta- 2011-12-06 12:22:19]
Kedves Játékostársak! A múltkori Mahler kontra Barenboim kérdésért a Barenboim válaszokért Jz, Pósa, Petya, Nibelung Játékostársak kapnak majd hó végén plusz fél pontot!
Kedves Játékostársak! A múltkori Mahler kontra Barenboim kérdésért a Barenboim válaszokért Jz, Pósa, Petya, Nibelung Játékostársak kapnak majd hó végén plusz fél pontot!
3535 macskás 2011-12-06 23:39:18 [Válasz erre: 3531 Pósa 2011-12-06 14:29:13]
:) Megbocsátjuk, legfeljebb nem értjük, amit írsz:))) Gamma-akkordokkal teli szép éjszakát:)
:) Megbocsátjuk, legfeljebb nem értjük, amit írsz:))) Gamma-akkordokkal teli szép éjszakát:)
3534 Gluck Judit 2011-12-06 20:28:05 [Válasz erre: 3533 -zéta- 2011-12-06 18:47:35]
Hat, kedves Zeta, nagyon el volt rejtve a tobb opera,kulonben a Met adatbazisaban konnyu keresni es az hogy Mahler 12-szer dirigalta a Trisztan-t rogton latszott Perlea csak 7 szer. A bibi akerdessel volt, kis bibi de eleg ahhoz hogy azt hittem Barenboim a jobb valasz.
Hat, kedves Zeta, nagyon el volt rejtve a tobb opera,kulonben a Met adatbazisaban konnyu keresni es az hogy Mahler 12-szer dirigalta a Trisztan-t rogton latszott Perlea csak 7 szer. A bibi akerdessel volt, kis bibi de eleg ahhoz hogy azt hittem Barenboim a jobb valasz.
3533 -zéta- 2011-12-06 18:47:35 [Válasz erre: 3530 Gluck Judit 2011-12-06 12:44:45]
Perlea több művet dirigált a MET-ben, de pl. a Carment jóval többször a Trisztánnál, ezért Ő szóba sem jöhetett. Barenboim meg semmi más nem dirigált, a kérdésben viszont (elismerem: rejtve) benne volt, hogy több operát vezényelt az illető...:-)
Perlea több művet dirigált a MET-ben, de pl. a Carment jóval többször a Trisztánnál, ezért Ő szóba sem jöhetett. Barenboim meg semmi más nem dirigált, a kérdésben viszont (elismerem: rejtve) benne volt, hogy több operát vezényelt az illető...:-)
3532 Heiner Lajos 2011-12-06 14:36:04 [Válasz erre: 3531 Pósa 2011-12-06 14:29:13]
Inkább ez, mint a pacal és a másfél liter fröccs!:-)
Inkább ez, mint a pacal és a másfél liter fröccs!:-)
3531 Pósa 2011-12-06 14:29:13 [Válasz erre: 3529 -zéta- 2011-12-06 12:22:19]
Szóval Barenboim 6-szor dirigálta a Trisztánt, és 0-szor az összes többi zeneművet. A zeneművek halmazán, mint értelmezési tartományon definiált egész értékeket felvevő függvény globális maximum helye a Trisztánnál van. (Na most kibújt belőlem a matematikus!) :-)
Szóval Barenboim 6-szor dirigálta a Trisztánt, és 0-szor az összes többi zeneművet. A zeneművek halmazán, mint értelmezési tartományon definiált egész értékeket felvevő függvény globális maximum helye a Trisztánnál van. (Na most kibújt belőlem a matematikus!) :-)
3530 Gluck Judit 2011-12-06 12:44:45 [Válasz erre: 3529 -zéta- 2011-12-06 12:22:19]
Bocsanat, de mind a ket valasz jo, Barenboim is ezt dirigalta a legtobbet, Nem a 1/2 pontrol van szo, o.m.a.f de evidens hogy a kerdezo megallt Mahlernel. Ugy kerestem hogy "debut" "Tristan und Isolde" es 42 valasz volt ebbol 3 karmester es Barenboim felel meg a legjobban. Emlitettem Mahlert es Perlea-t is. Ami igaz, az igaz!
Bocsanat, de mind a ket valasz jo, Barenboim is ezt dirigalta a legtobbet, Nem a 1/2 pontrol van szo, o.m.a.f de evidens hogy a kerdezo megallt Mahlernel. Ugy kerestem hogy "debut" "Tristan und Isolde" es 42 valasz volt ebbol 3 karmester es Barenboim felel meg a legjobban. Emlitettem Mahlert es Perlea-t is. Ami igaz, az igaz!
3529 -zéta- 2011-12-06 12:22:19
Hát igen, ezzel debütált Barenboim is, de a kérdésben benne volt, hogy ezt dirigálta legtöbbet, Ő meg csak ezt (Trisztán) dirigálta a MET-ben... Ma ugyan komponistaként tartjuk számon Mahlert, de saját korában inkább dirigensként ismerték el... Hajlanék fél pontra a Barenboimos válaszokra...:-)
Hát igen, ezzel debütált Barenboim is, de a kérdésben benne volt, hogy ezt dirigálta legtöbbet, Ő meg csak ezt (Trisztán) dirigálta a MET-ben... Ma ugyan komponistaként tartjuk számon Mahlert, de saját korában inkább dirigensként ismerték el... Hajlanék fél pontra a Barenboimos válaszokra...:-)
3528 nibelung 2011-12-06 12:16:51
1 tartom törölve.
1 tartom törölve.
3527 Pósa 2011-12-06 12:16:24 [Válasz erre: 3525 Gluck Judit 2011-12-06 12:07:45]
Én is Barenboim-ot válaszoltam.
Én is Barenboim-ot válaszoltam.
3526 nibelung 2011-12-06 12:16:12
Én Barenboimot is jónak tartom tartom.
Én Barenboimot is jónak tartom tartom.
3525 Gluck Judit 2011-12-06 12:07:45 [Válasz erre: 3524 -zéta- 2011-12-05 20:34:18]
Szerintem Berenboim- 6 diririgalas, 6 Trusztan meg jobb valasz. Kugli jatszotarsnak igaza volt. Mahler, Perlea es Barenboim debutaltak a Trisztannal De Barenboim volt erre szpecializalodva. Teljesen, egyelore.
Szerintem Berenboim- 6 diririgalas, 6 Trusztan meg jobb valasz. Kugli jatszotarsnak igaza volt. Mahler, Perlea es Barenboim debutaltak a Trisztannal De Barenboim volt erre szpecializalodva. Teljesen, egyelore.
3524 -zéta- 2011-12-05 20:34:18 [Válasz erre: 3523 kugli 2011-12-05 20:21:47]
Kedves Kugli! Az egyik Játékostársunk azt javasolta, hogy vegyük be a szabályaink közé, hogy aki az elbírálás előtt véleményezi a kérdést, akkor az értékelésnél az Ő válaszát tekintsük semmisnek. Holnaptól bevezetjük ezt a szabályt, jó?
Kedves Kugli! Az egyik Játékostársunk azt javasolta, hogy vegyük be a szabályaink közé, hogy aki az elbírálás előtt véleményezi a kérdést, akkor az értékelésnél az Ő válaszát tekintsük semmisnek. Holnaptól bevezetjük ezt a szabályt, jó?
3523 kugli 2011-12-05 20:21:47
Kis "rossz indulattal" két megoldása van a mai kérdésnek.
Kis "rossz indulattal" két megoldása van a mai kérdésnek.
3522 -zéta- 2011-12-05 12:01:00 [Válasz erre: 3521 nibelung 2011-12-05 11:59:12]
Köszönjük a kiegészítést...:-)
Köszönjük a kiegészítést...:-)
3521 nibelung 2011-12-05 11:59:12
Adalék a "debreceni" kérdéshez: "A debreceni színházban 1952. november 17-én volt Rossini: A sevillai borbély c. operájának bemutatója, de az opera bemutatójára – az önálló debreceni operatársulat első előadásaként november 14-én, Sátoraljaújhelyen került sor. Rendezte: Vitéz Tibor" A szinház kultúrosa írta.
Adalék a "debreceni" kérdéshez: "A debreceni színházban 1952. november 17-én volt Rossini: A sevillai borbély c. operájának bemutatója, de az opera bemutatójára – az önálló debreceni operatársulat első előadásaként november 14-én, Sátoraljaújhelyen került sor. Rendezte: Vitéz Tibor" A szinház kultúrosa írta.
3520 nibelung 2011-12-02 13:24:59
Nullázni kellene a számlálókat, nekem a múlt havi eredményhez adta a mai eredményt.
Nullázni kellene a számlálókat, nekem a múlt havi eredményhez adta a mai eredményt.
3519 kugli 2011-12-01 20:42:17
A tegnapinál sokkal érdekesebb lett volna a következő kérdés: mit énekelt utoljára Svéd Sándor a pesti Operában vagy az Erkelben? Mert ugye a Sharpless-t a szigeten énekelte 68-ban és 69-ben. ( És volt egy szilveszteri tv szereplés 1973-ban) Sajnos nem akadtam nyomára, valaki tudja?
A tegnapinál sokkal érdekesebb lett volna a következő kérdés: mit énekelt utoljára Svéd Sándor a pesti Operában vagy az Erkelben? Mert ugye a Sharpless-t a szigeten énekelte 68-ban és 69-ben. ( És volt egy szilveszteri tv szereplés 1973-ban) Sajnos nem akadtam nyomára, valaki tudja?
3518 -zéta- 2011-12-01 15:32:40
Kedves Játékostársak! Íme a november havi végeredmény: Gabor - 21 Gluck Judit - 20 Apika - 18 nibelung - 17 Majorné - 15,5 jz - 15 kugli - 14,5 Bea - 14 József Miklós - 11 Steinway&Sons1231 - 10,5 José Mourinho - 10 Petya - 10 CallasForever - 9 Capriccio - 9 zsuzska32 - 9 szuecsi - 8 Pósa - 7 valitamas - 7 LEEDA - 5 Megén - 5 judit anna - 4 Spangel Péter - 3,5 tibka1 - 3 Heiner Lajos - 1 Licht Alberich - 1 Pasquino - 1 Pivo - 1 Piktyő - 0,5 A számítógép a sorsoláson "judit anna" Játékostársunkat hozta győztesnek. Gratulálunk!
Kedves Játékostársak! Íme a november havi végeredmény: Gabor - 21 Gluck Judit - 20 Apika - 18 nibelung - 17 Majorné - 15,5 jz - 15 kugli - 14,5 Bea - 14 József Miklós - 11 Steinway&Sons1231 - 10,5 José Mourinho - 10 Petya - 10 CallasForever - 9 Capriccio - 9 zsuzska32 - 9 szuecsi - 8 Pósa - 7 valitamas - 7 LEEDA - 5 Megén - 5 judit anna - 4 Spangel Péter - 3,5 tibka1 - 3 Heiner Lajos - 1 Licht Alberich - 1 Pasquino - 1 Pivo - 1 Piktyő - 0,5 A számítógép a sorsoláson "judit anna" Játékostársunkat hozta győztesnek. Gratulálunk!
3516 nibelung 2011-11-29 13:39:47
Biztos, hogy nem GO a játék neve?
Biztos, hogy nem GO a játék neve?
3514 kugli 2011-11-26 08:52:26 [Válasz erre: 3512 -zéta- 2011-11-26 08:37:54]
A fél pont - mondhatni - szokásos megítélését köszönettel nyugtáztam. A Dapne-val kapcsolatban két ellentétes információ van. Végül is mi támasztja alá az egyiket vagy másikat? Megpróbálok korabeli folyóirat alapján ellenőrizni.
A fél pont - mondhatni - szokásos megítélését köszönettel nyugtáztam. A Dapne-val kapcsolatban két ellentétes információ van. Végül is mi támasztja alá az egyiket vagy másikat? Megpróbálok korabeli folyóirat alapján ellenőrizni.
3513 -zéta- 2011-11-26 08:51:00 [Válasz erre: 3511 kugli 2011-11-26 06:16:33]
A Margitszigeti Szabadtéri Színpad története c. könyv ugyanezen dátummal adja, mint a "Magyar Állami Operaház produkciójá"-t, de közli még a műsorlapot és a Magyar Színpad c. színházi újság vonatkozó beharangozó cikkét és a Nemzeti Újság másnapi kritikáját is ...
A Margitszigeti Szabadtéri Színpad története c. könyv ugyanezen dátummal adja, mint a "Magyar Állami Operaház produkciójá"-t, de közli még a műsorlapot és a Magyar Színpad c. színházi újság vonatkozó beharangozó cikkét és a Nemzeti Újság másnapi kritikáját is ...
3512 -zéta- 2011-11-26 08:37:54 [Válasz erre: 3511 kugli 2011-11-26 06:16:33]
Igen, csak Attiláért vagy csak Daphnéért fél pont jár Kugli, Majorné, Piktyő, Spangel Péter és Steinway&Sons1231 Játékostársaknak a hó végén...
Igen, csak Attiláért vagy csak Daphnéért fél pont jár Kugli, Majorné, Piktyő, Spangel Péter és Steinway&Sons1231 Játékostársaknak a hó végén...
3511 kugli 2011-11-26 06:16:33
A Daphne esete érdekes. 1940 június 15 a dátum a 100 éves az Operaház könyvben. Tehát szerinte a házban volt a premier. Batta András könyve viszont a szigetet adja meg. Csak az Attiláért jár a fél pont?
A Daphne esete érdekes. 1940 június 15 a dátum a 100 éves az Operaház könyvben. Tehát szerinte a házban volt a premier. Batta András könyve viszont a szigetet adja meg. Csak az Attiláért jár a fél pont?
3509 -zéta- 2011-11-23 17:55:24 [Válasz erre: 3508 József Miklós 2011-11-23 17:41:11]
Rendben, elfogadom...:-)
Rendben, elfogadom...:-)
3507 Pósa 2011-11-23 17:21:03 [Válasz erre: 3506 Pósa 2011-11-23 17:16:45]
Meg [url]http://www.musicianswho.hu/cikkek.php?cikkid=4012;ez a cikk[/url] is erről szól.
Meg [url]http://www.musicianswho.hu/cikkek.php?cikkid=4012;ez a cikk[/url] is erről szól.
3506 Pósa 2011-11-23 17:16:45
Kedves Zéta! Röstellem, hogy Lutoslawski nem jutott az eszembe, de szerintem az én megfejtésem is jó: Veress Sándor: Threnos, amit [url]http://info.bmc.hu/index.php?node=artists&table=SZERZO&id=119;ez alapján[/url] írtam.
Kedves Zéta! Röstellem, hogy Lutoslawski nem jutott az eszembe, de szerintem az én megfejtésem is jó: Veress Sándor: Threnos, amit [url]http://info.bmc.hu/index.php?node=artists&table=SZERZO&id=119;ez alapján[/url] írtam.
3505 Gabor 2011-11-21 17:49:36
Két bónusz youtube videó a legutóbbi kérdéshez! [url]http://www.youtube.com/watch?v=_y3Apg2uCqc;Baltimore1[/url] [url] http://www.youtube.com/watch?v=utoJkWY7meE&feature=related;Baltimore2[/url]
Két bónusz youtube videó a legutóbbi kérdéshez! [url]http://www.youtube.com/watch?v=_y3Apg2uCqc;Baltimore1[/url] [url] http://www.youtube.com/watch?v=utoJkWY7meE&feature=related;Baltimore2[/url]
3504 kugli 2011-11-19 18:21:44
Ama előadásnak volt még egy magyar szereplője is.
Ama előadásnak volt még egy magyar szereplője is.
