Bejelentkezés Regisztráció

Jonas Kaufmann


1540 Heiner Lajos 2016-07-12 07:58:44 [Válasz erre: 1536 telramund 2016-07-11 21:17:42]
Ezt az infot tovabbitom Angliaban dolgozo kollegaimnak, majd mindannyian rohannak vissza, mert ott orankenti 75-90 E Ft-nyi penzt bizony nem keresnek meg. Meg az is lehet, hogy egyes politikusaink is besargulnak az irigysegtol! Amugy ez tendenciozus: nögyögyasz - nögyogyas (sorry, nincs magyar ekezetem, de nem szerettem volna augusztus közepeig varakoztatni valaszommal, nyilvan mar repesve varta) - jön a nögyagyasz?

1539 lujza 2016-07-12 03:33:17 [Válasz erre: 1537 -zéta- 2016-07-11 22:32:10]
Úgy tűnik, ez mindig így megy. Most hallgattam egy riportot Kaufmannal, ahol azt mondta, azért énekelhette el 2006-ban Zürichben a Parsifalt, mert Domingo (neki Placido) lemondta.

1538 lujza 2016-07-12 02:13:32 [Válasz erre: 1523 Heiner Lajos 2016-07-11 08:33:56]
Tény, hogy Kaufmann karrierje nagyon későn indult el. Sokáig énekelt kisebb operákban, de akkor is sokféle szerepet. Csak az elmúlt tíz év hozta meg a világhírt neki, nem nagyon hiszem, hogy 35 éves kora előtt bárki is kinézte volna belőle a mai teljesítményét (legfeljebb Pereira). De remélem, lesz még ideje behozni ezt a lemaradást!

1537 -zéta- 2016-07-11 22:32:10 [Válasz erre: 1536 telramund 2016-07-11 21:17:42]
Hadd egészítsem ki saját soraimat, mert Domingót nem Kaufmannal hasonlítottam össze, hanem azokkal a fiatalokkal, akik a "schöne Jonas" helyett felléptek...

1536 telramund 2016-07-11 21:17:42 [Válasz erre: 1535 Heiner Lajos 2016-07-11 20:11:42]
Nézze ,ha már személyeskedik akkor csak sajnálni tudom ezen tévedése miatt.Manapság a rtg orvosok 9o%-a ultrahangozik egyéb képalklotókról ne beszéljünk, többnyire magánrendelőben 25-3o ezer forintért/ vizsgálat(mondjuk max 2o perc). Jó lenne ,ha a zenei témánál maradna,mert még a végén irigynek fogom hinni!Egyébként az informátorai nem midig tudják mit beszélnek!De ,ha magának Domingoról a nőgyógyások jutnak eszébe szerintem nem teljesen kerek a világa.:):). Még annyit,hogy amire elkezdett válaszolgatni alant nekem(Domingo -Corelli)azt -zéta írta és nem én.Lehet szemüveg kellene ,ha még nincs.

1535 Heiner Lajos 2016-07-11 20:11:42 [Válasz erre: 1531 telramund 2016-07-11 19:03:43]
Miután Ön bizonyára tudja, de legalábbis kapizsgálja, hogy pl. a radiológia, hogy szóhasználatával éljek, "nem olyan jó fizető", mint pl. a nőgyógyászat, mégis, lehet, hogy nem lenne örvendetes, ha minden magyar orvos nőgyógyásznak menne. Mutatis mutandis, ez áll az operaénekesekre is.

1534 telramund 2016-07-11 19:27:27 [Válasz erre: 1530 Haandel 2016-07-11 16:55:19]
Írhatod ezeknek utálják Kaufmannt.Ők maradnak szegényebbek!

1533 Haandel 2016-07-11 19:25:50
Wen schätzen Sie besonders? Wer sind die Stars von heute? [url]http://kurier.at/kultur/startenor-jose-carreras-im-interview-die-ganze-gesellschaft-geht-durch-eine-krise/207.856.503;Carreras[/url]: Meine Meinung unterscheidet sich da wohl nicht von der anderer Opernliebhaber: Jonas Kaufmann; in einem gewissen Repertoire Juan-Diego Florez. Wenn die singen, passiert etwas Besonderes. Sie haben den richtigen Instinkt, die richtige Intuition. Unter den Sängerinnen ist das natürlich Anna Netrebko. Sie ist wundervoll. Zuletzt hatte ich in Salzburg ein Konzert mit Angela Gheorghiu. Sie ist auch eine Diva. Ihre Persönlichkeit, ihr Charisma sind ganz stark. (kurier.at | 04.07.2016)

1532 telramund 2016-07-11 19:07:20 [Válasz erre: 1528 Kaliban 2016-07-11 14:15:42]
Sokan szeretik Geddát.Én is ,de csak francia operákban Don Joset leszámítva.Valóban dalénekesként nagy.De operettet olyan édeskésen énekel,hogyha hallom az aznapi szénhidrát szükségletem már meg is van.

1531 telramund 2016-07-11 19:03:43 [Válasz erre: 1527 Heiner Lajos 2016-07-11 13:41:08]
Miután Ön Domingo nagy rajongója bizonyára tudja,hogy a Mester baritonként kezdett-nyugodtan maradhatott volna annak csak az nem olyan jó fizető,mint a tenor.Vénségére csak megfogadta a jó magyar tanácsot:suszter maradj a kaptafánál.Így most nyomja a sok pocsék Nabuccot,Boccanegrát meg mit tudom én mit.Kaufmannak ellenben jó tenor mélységei vannak a magasságok mellett és,ha jobban figyelne a nyilatkozataira már megkérdezték tőle,hogy énekelne -e bariton szólamokat majdan.A válasz az egyértemű nem volt!

1530 Haandel 2016-07-11 16:55:19
[url]http://www.salzburg.com/nachrichten/welt/kultur/sn/artikel/placido-domingo-sieht-jonas-kaufmann-als-seinen-nachfolger-187457/;Placido Domingo sieht Jonas Kaufmann als seinen Nachfolger[/url] (Von Apa / 11.03.2016) Startenor Placido Domingo betrachtet den deutschen Sänger Jonas Kaufmann als seinen Nachfolger. "Kaufmann ist der Tenor, den ich bevorzuge. Er singt fast das gleiche Repertoire", sagte der 75-Jährige im Interview mit der Tageszeitung "La Repubblica" am Freitag. La Repubblica (11 marzo 2016) [url]http://www.repubblica.it/spettacoli/musica/2016/03/11/news/placido_domingo_cantate_con_me_contro_i_puristi_-135257134/;Placido Domingo: "Cantate con me contro i puristi"[/url] ... Per Domingo chi è l'erede di Domingo? "Jonas Kauffman è il mio preferito e sta cantando quasi quasi il mio repertorio..."

1529 Heiner Lajos 2016-07-11 14:30:50 [Válasz erre: 1528 Kaliban 2016-07-11 14:15:42]
Tudomasom szerint nem, bar dalrepertoarja joval nagyobb, mint Domingoe. Az operettrepertoar, ha a zarzuelakat operettnek vesszuk, nem. Viszont teny, hogy Gedda kilenc nyelven enekelt, es ezzel a masodik helyen all a XX. szazad neves tenorjai soraban.

1528 Kaliban 2016-07-11 14:15:42
Gedda szerintem több szerepet énekelt Domingónál és a dal repertoára se volt kicsi és akkor elég sok operettet is felvettek vele. Amúgy meg nemcsak a mennyiség számít. Pl. Ilosfalvy nyilván nem énekelt el annyi szerepet, mint Domingo vagy Gedda - ettől már számomra világ viszonylatban is az egyik legnagyobb volt.

1527 Heiner Lajos 2016-07-11 13:41:08 [Válasz erre: 1526 telramund 2016-07-11 13:00:05]
Teny, hogy Domingo a Dal a Földrölnek csak a tenorszolamat vette lemezre. Kaufmann a Wesendonck-dalokat is. Izgatottan varom vele a Kekszakallu Juditjat!

1526 telramund 2016-07-11 13:00:05 [Válasz erre: 1523 Heiner Lajos 2016-07-11 08:33:56]
Nem ártana utánanézni ,hogy hány szerepet és hány dalt énekelt Kaufmann!Aztán lehet okosakat írni.De ,amíg úgy tűnik fogalma sincs róla ne essen mások hibájába!Egyébként biztos Domingo énekelte a több szerepet,mert ő rekorder akart mindenképpen lenni.(Volt ott azért egyéb támogatottság is maradjunk ebben )Az,hogy ez biztos magasság nélkül sikerült Domingonak nagy csoda!Sajnos ehhez még a sznobok most is asszisztálnak.De csak hallgassa tovább is Domingot,mi meg kedveljük Kaufmann "szerényebb"(????) repertoárját.

1525 ladislav kozlok 2016-07-11 10:52:44 [Válasz erre: 1518 ladislav kozlok 2016-07-10 17:32:10]
Andreas Schager osztrák hostenor. Berlinben Parsifal, Péterváron Siegfried és Tristan, Romában Tristan, Torontoban Siegfried/Gotterdämmerung/ ...

1524 ladislav kozlok 2016-07-11 10:30:49 [Válasz erre: 1520 Bambu 2016-07-10 20:23:12]
www.festspielhaus.de www.festspielhaus.de/en/

1523 Heiner Lajos 2016-07-11 08:33:56 [Válasz erre: 1521 -zéta- 2016-07-10 22:31:28]
Mintha Domingo 47 eves korara kicsit tobbet tett volna le az asztalra, mint Kaufmann.

1522 telramund 2016-07-11 08:12:23 [Válasz erre: 1521 -zéta- 2016-07-10 22:31:28]
A magyar Állami Operaházban is működött két drámai szoprán,akik napra készen voltak az adott időszakban futó művekből,hátha be kell ugrani és nem találnak mást.Corelli azért olyan nagyon sokat nem mondott le,leginkább a MET abban az időben dívó vidéki turnéit.De ezt a mostani nagy sztárok is megtennék.

1521 -zéta- 2016-07-10 22:31:28
Ha jól rémlik, Domingo nemzetközi karrierje is úgy indult be, hogy megtanulta Corelli szerepeit és igyekezett annak estéire szabaddá tenni magát...;-)

1520 Bambu 2016-07-10 20:23:12 [Válasz erre: 1518 ladislav kozlok 2016-07-10 17:32:10]
Két előadást mondott le, az első este Stuart Skelton volt a beugró. Azt írták, hogy már a főpróbán sem volt egészséges. A betegségről részleteket nem közöltek.

1519 macskás 2016-07-10 18:13:33 [Válasz erre: 1517 ferocissimoato 2016-07-10 10:35:17]
Remélhetőleg csak a születésnapját ünnepli (ma van)

1518 ladislav kozlok 2016-07-10 17:32:10 [Válasz erre: 1517 ferocissimoato 2016-07-10 10:35:17]
Andreas Schager jo Wagner tenor. V.Gergijev kituno karmester.

1517 ferocissimoato 2016-07-10 10:35:17
Jonas Kaufmann lemondta a mai Baden Badeni Walkür elöadást. Jobbulást! Szegény közönség nem fog örülni, 250 Euros árakért nem mindegy, hogy ki énekel.

1516 lujza 2016-07-04 01:35:07 [Válasz erre: 1513 Haandel 2016-07-02 16:44:40]
Irigylésre méltó, ahogy Kaufmann franciául épp olyan folyékonyan beszél, mint angolul vagy olaszul.

1515 macskás 2016-07-02 21:48:25
1515

1514 Petyus 2016-07-02 17:15:50 [Válasz erre: 1512 Heiner Lajos 2016-06-27 12:39:55]
A barna nehezebben sárgul.

1513 Haandel 2016-07-02 16:44:40
Diffusion du concert enregistré le 19 mai 2016 [url]http://www.francemusique.fr/emission/les-jeudis-du-national/2015-2016/06-30-2016-20-00;Daniele Gatti dirige Jonas Kaufmann et l'ONF dans Liszt, Wagner et Bruckner[/url] ÉCOUTER L’ÉMISSION disponible jusqu'au 30/07/2016 Liszt: Orphée Wagner: Wesendonck-Lieder Bruckner: Symphonie n° 7 Jonas Kaufmann (ténor) Orchestre National de France Daniele Gatti (direction)

1512 Heiner Lajos 2016-06-27 12:39:55 [Válasz erre: 1511 ladislav kozlok 2016-06-27 10:37:01]
Ha meg o is vezenyelne, Cura kezdene besargulni!

1511 ladislav kozlok 2016-06-27 10:37:01
Hamarosan megjelenik CD-én is a Das Lied von der Erde. Kaufmann énekli mind mind a két szolamot.

1510 telramund 2016-06-25 07:43:18 [Válasz erre: 1509 lujza 2016-06-25 01:35:21]
Sose volt.Ezt csak a Momus úgynevezett baráti köre állítja!

1509 lujza 2016-06-25 01:35:21 [Válasz erre: 1506 Haandel 2016-06-23 20:35:16]
Egy dolgot legalább bizonyított a kételkedőknek: a hangja tenor fekvésben sokkal szebben, erőteljesebben szól, mint baritonban.

1508 lujza 2016-06-25 01:32:52 [Válasz erre: 1507 smaragd 2016-06-23 20:59:28]
Akkor legyen ez is itt: http://fidelio.hu/klasszikus/2016/06/20/focikedvelo_operarajongok_figyelem/ Hátha végül megtanul magyarul! :-))

1507 smaragd 2016-06-23 20:59:28 [Válasz erre: 1500 Búbánat 2016-06-15 20:59:48]
"Valahogy tényleg őszintén jól esett " Ezek a szavak szerintem is találóak az esetre, a meglepetésre és azt hiszem, Jonas Kaufmann arcát és gesztusait nézve a videón, hogy a művész úrnak is! Micsoda megkönnyebbülés suhant át az arcán, amikor minden koncentrációját bevetve szépen végigénekelte a magyar szöveget és az utolsó magyar hangok után összeszorított keze ellazulhatott. Német nyelvű énekesnek óriási feladat magyarul énekelni, ezt azért mindnyájan tudjuk. Mondd meg, hogy imádom....azt hiszem a pesti nők ezt a dalt hallván minden énekesben változatlanul Simándyt imádják :-).

1506 Haandel 2016-06-23 20:35:16 [Válasz erre: 1505 Haandel 2016-06-23 20:31:17]
[url]http://der-neue-merker.eu/;Online Merker[/url] Vorweg, ich habe in meinem Leben schon zu viel erlebt, als „Fan“ von irgend jemand zu sein. Freund vielleicht, aber Fan nicht. Ich bin aber weder Fan noch Freund von Jonas Kaufmann, aber dass sein „Soloabend“ mit dem „Lied von der Erde“ das in Wien herausragendste Musikereignis der vergangenen Tage war, soll und kann auch von mir nicht übergangen werden. ...

1505 Haandel 2016-06-23 20:31:17 [Válasz erre: 1504 Heiner Lajos 2016-06-23 20:00:49]
De Presse (;-)

1504 Heiner Lajos 2016-06-23 20:00:49
http://diepresse.com/home/kultur/klassik/5032656/Wenn-Kunstlers-Mut-zum-Solo-zu-Uebermut-wird?from=newsletter&xtor=EPR-20003-[rss-newsletter]

1503 Haandel 2016-06-16 18:40:16 [Válasz erre: 1501 Búbánat 2016-06-15 21:23:35]
[url]http://www.planet-vienna.com/musik/operette/texte/gruessmir.htm;Köszi![/url]

1502 Búbánat 2016-06-15 21:25:35
[url] https://www.youtube.com/watch?v=2CnevJjlbHg; Kaufmann Budapesten, a Müpában [/url]

1501 Búbánat 2016-06-15 21:23:35 [Válasz erre: 1500 Búbánat 2016-06-15 20:59:48]
[url] https://www.youtube.com/watch?v=nzgdcpLqqP4; Jonas Kaufmann - Müpa Budapest 07-06-2016 - Kálmán Grüß mir mein Wien [/url]

1500 Búbánat 2016-06-15 20:59:48 [Válasz erre: 1498 Haandel 2016-06-15 19:59:38]
Kedves Haandel! Csak nekünk: [url] http://fidelio.hu/klasszikus/2016/06/13/mondd_meg_hogy_imadom_a_pesti_noket/; „Mondd meg, hogy imádom a pesti nőket” [/url] MALINA JÁNOS, FIDELIO.HU, 2016.06.13. 13:05 2014-ben betegség miatt elmaradt dalestjét Jonas Kaufmann hosszú várakozás után, június 7-én pótolta be a zsúfolásig telt Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben. „A meghirdetett műsort, ha jól számoltam, hat ráadás követte, Strausstól kiindulva Liszten át egészen Kálmán Imréig. S ki gondolt volna arra korábban, hogy az utolsó ráadásban a művész azzal a gesztussal fog teljesen megérdemelt rokonszenvet kelteni, hogy a Marica grófnőből Tasziló dalát a Grünwaldé után Harsányi Zsolt magyar szövegével – „Mondd meg, hogy imádom a pesti nőket” – is el fogja énekelni. Valahogy tényleg őszintén jól esett.”

1499 Búbánat 2016-06-15 20:57:13 [Válasz erre: 1498 Haandel 2016-06-15 19:59:38]
:)

1498 Haandel 2016-06-15 19:59:38 [Válasz erre: 1497 Haandel 2016-06-15 19:56:48]
Kedves Búbánat! Te jól tudod, hogy honnan ered számomra a [url]https://www.youtube.com/watch?v=clvc4amoebE;non plus ultra Marica[/url] mámora ;-) A tropikus topicnál maradva, több OK ok is akad a párhuzamra: Például, a páratlan lélek könnyed szerepformálása és a sokszínű lélek légutakon keresztüli vallomása!

1497 Haandel 2016-06-15 19:56:48 [Válasz erre: 1495 Búbánat 2016-06-15 11:18:32]
Kedves Búbánat! Te jól tudod, hogy honnan ered számomra a [url]https://www.youtube.com/watch?v=clvc4amoebE;non plus ultra Marica[/url mámora ;-) A tropikus topicnál maradva, több OK ok is akad a párhuzamra: Például, a páratlan lélek könnyed szerepformálása és a sokszínű lélek légutakon keresztüli vallomása!

1496 Haandel 2016-06-15 15:27:27 [Válasz erre: 1495 Búbánat 2016-06-15 11:18:32]
:)

1495 Búbánat 2016-06-15 11:18:32 [Válasz erre: 1494 Haandel 2016-06-14 19:03:56]
Tudom, Számodra a "Marica" "non plus ultra"…

1494 Haandel 2016-06-14 19:03:56
Reményekkel van tele a teleobjektívem első fele, mert lehet, hogy Yvonne Kálmán jelenléte és a 7.-ik szimpatikus-empatikus ráadás annak is lehet a jele, hogy egy meglepetésszerű Maricának, előbb-utóbb eljön az ideje!

1493 Haandel 2016-06-14 18:28:46
Nos, szerintem, illetve a protoCool szerint [url]https://www.youtube.com/watch?v=Jiovb9Ihxvk;ez[/url] a helyes ráadás. De nem magyarul, hanem hortobágyul! Üdv: Protocol Procurator

1492 Búbánat 2016-06-14 11:31:19
[url] http://kepek.origo.hu/galleriesdisplay/gdisplay?xml=/1606/M_pa_201661484617/gallery.xml&rovat=kultura; Kaufmann – Müpa – fotók [/url] Négy kép az Origó galériájából

1491 Edmond Dantes 2016-06-14 10:21:43 [Válasz erre: 1489 lujza 2016-06-14 02:00:56]
Köszönöm a pontosítást, semmi baj. Mindig, mindenhol akadnak hozzászólók, akikre érvényes a régi mondás: quaerens quem devoret. Ilyen esetben pedig nincs mit tenni és magamévá teszem ama épületes beírást is (ld. kicsit lejjebb itt) miszerint "Szelektálni kell a véleményeket...és egyáltalán." Szerencsére nem így folytatta: "...ki kell moderálni". Ott még nem tartunk talán. A napokban az operaklub mellett mentem el, zárva. Mindazonáltal újólag felhívom mindenki figyelmét (akinek nem inge...): ez a fórum nem az operaklub pótléka vagy "kisterme". Ide bárki bejöhet és (ha betartja a szabályzatot) maradhat. Klubtagság nem szükséges. 1482-ben már jeleztem, hogy leszállok a Kaufmann-ráadás toposz rugóról...mert még megüthetem a bokámat. Nem ütöttem meg, de tartom magam az ígéretemhez = egy szót se róla.





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.