271 Búbánat 2006-05-28 14:14:37 [Válasz erre: 270 martuni 2006-05-28 09:00:05]
Az a megkülönbözetés is elgondolkodtató, hogy az Opera bérletei között évek óta jelen van a Delly Rózsí bérlet, amely tisztán Wagner-műveket jelent, mégpedig az összeset (7 db) a repertoárból.Ezzel szemben Verdinek hosszú évek óta nincs ilyen bérlete. Nevetséges, hogy az Erkel Színházban az Éljen a szerelem bérletbe csak két Verdi mű fér bele! Persze, mert ez két előadásos bérlet! Megint csak kérdem, hol van az egyensúly? Miért nincs egy olyan kombinált Opera-Erkel bérlete a színháznak, mely a repertoáron lévő összes Verdi-alkotást (öt cím) jegyezné. (Az Erkelben ez tiszta négy címet jelentene.) Mozart is szerepel három címmel egy \"tiszta\" Mozart-bérletben. Tehát csak arra gondolhatok, Verdi alkotásait évek óta tudatosan hátrébb helyezik, aminek jelei a bérletpolitikában is nyomon követhetőek.
Az a megkülönbözetés is elgondolkodtató, hogy az Opera bérletei között évek óta jelen van a Delly Rózsí bérlet, amely tisztán Wagner-műveket jelent, mégpedig az összeset (7 db) a repertoárból.Ezzel szemben Verdinek hosszú évek óta nincs ilyen bérlete. Nevetséges, hogy az Erkel Színházban az Éljen a szerelem bérletbe csak két Verdi mű fér bele! Persze, mert ez két előadásos bérlet! Megint csak kérdem, hol van az egyensúly? Miért nincs egy olyan kombinált Opera-Erkel bérlete a színháznak, mely a repertoáron lévő összes Verdi-alkotást (öt cím) jegyezné. (Az Erkelben ez tiszta négy címet jelentene.) Mozart is szerepel három címmel egy \"tiszta\" Mozart-bérletben. Tehát csak arra gondolhatok, Verdi alkotásait évek óta tudatosan hátrébb helyezik, aminek jelei a bérletpolitikában is nyomon követhetőek.
270 martuni 2006-05-28 09:00:05 [Válasz erre: 269 Búbánat 2006-05-27 22:37:51]
Vajon a Don Carlos, a Trubadúr és az Álarcosbál csak a jövő évadra nincs kitűzve, vagy ezek a produkciók végleg lekerültek a repertoárról. Ez persze költői kérdés volt, mert gondolom, erre senki sem tudja a választ. Mivel ezek az operák sokszereplősek, így az énekeseknek mindenképpen kevesebb szereplehetőség jut a jövő évadban. Arról nem is beszélve, hogy a három legkedveltebb operát vették le.
Vajon a Don Carlos, a Trubadúr és az Álarcosbál csak a jövő évadra nincs kitűzve, vagy ezek a produkciók végleg lekerültek a repertoárról. Ez persze költői kérdés volt, mert gondolom, erre senki sem tudja a választ. Mivel ezek az operák sokszereplősek, így az énekeseknek mindenképpen kevesebb szereplehetőség jut a jövő évadban. Arról nem is beszélve, hogy a három legkedveltebb operát vették le.
269 Búbánat 2006-05-27 22:37:51 [Válasz erre: 268 virius 2006-05-17 20:17:37]
Már hosszabb ideje nem játsszák az Operában a Falstaffot. Sajnos. Lekerült a repertoárból a Don Carlos, a Trubadúr, az Álarcosbál. Jön a Nabucco. Ezzel az egyensúly még nem állt helyre!
Már hosszabb ideje nem játsszák az Operában a Falstaffot. Sajnos. Lekerült a repertoárból a Don Carlos, a Trubadúr, az Álarcosbál. Jön a Nabucco. Ezzel az egyensúly még nem állt helyre!
268 virius 2006-05-17 20:17:37 [Válasz erre: 250 Alvaro 2006-04-28 09:58:33]
Néhai Giuseppe Patanè úgy ítélte meg, hogy a világ legjobb Falstaffja Melis György.
Néhai Giuseppe Patanè úgy ítélte meg, hogy a világ legjobb Falstaffja Melis György.
267 Búbánat 2006-05-16 14:30:48 [Válasz erre: 266 Heiner Lajos 2006-05-16 14:21:16]
Kedves Lajos! Örülök, hogy ebben a vonatkozásban is egy húron pendülünk. Ki a karmester azon a felvételen? És mikor hol készült? Kik a szólisták?
Kedves Lajos! Örülök, hogy ebben a vonatkozásban is egy húron pendülünk. Ki a karmester azon a felvételen? És mikor hol készült? Kik a szólisták?
266 Heiner Lajos 2006-05-16 14:21:16 [Válasz erre: 264 Búbánat 2006-05-16 14:04:15]
Kedves Búbánat! Köszönet beszámolódért - számomra Verdi, s főleg a Requiem a legfontosabbak közé tartozik, amit ember alkotott. Most nézem - tegnap óta negyedszer - a tavalyi salzburgi Traviatat, csodaszép. És sikerült megkapnom egy prágai Verdi-Requiemet CD-n - kereskedelmi forgalomba nem kerül - melyet csak a legnagyobbak közé tudok betenni, Toscanini, de Sabata, Serafin, Karajan interpretációi közé.
Kedves Búbánat! Köszönet beszámolódért - számomra Verdi, s főleg a Requiem a legfontosabbak közé tartozik, amit ember alkotott. Most nézem - tegnap óta negyedszer - a tavalyi salzburgi Traviatat, csodaszép. És sikerült megkapnom egy prágai Verdi-Requiemet CD-n - kereskedelmi forgalomba nem kerül - melyet csak a legnagyobbak közé tudok betenni, Toscanini, de Sabata, Serafin, Karajan interpretációi közé.
265 Búbánat 2006-05-16 14:09:29 [Válasz erre: 264 Búbánat 2006-05-16 14:04:15]
\"feszítő tételeiből\" - mielőtt bekerülne a képzavarok közé, természetesen értelmesen: \"feszegető tételeiből\"
\"feszítő tételeiből\" - mielőtt bekerülne a képzavarok közé, természetesen értelmesen: \"feszegető tételeiből\"
264 Búbánat 2006-05-16 14:04:15
Már sokszor megfogadtam, hogy nem megyek el a Szent István bazilikába olyan hangversenyre, ahol a muzsikusok a szentélyben foglalnak helyet. Ennek némileg ellentmond a következő beszámolóm. Tegnap egy nagyon szép Verdi Requiemet hallhattunk, annak ellenére, hogy több zavaró körülmény is befolyásolta annak hallgatói befogadását. Csoda, hogy nem esett szét a produkció! Csoda, hogy együtt maradt a zenekar, énekkar, szólista! Csoda, hogy az olykor összefolyt vagy összemosódott ének-és zenekari hangzuhatagokból mégis valami felemelő, magasba szárnyaló, fenséges és magasztos könyörgés hallatszott és zengett! És az is csoda, hogy nem a meglévő hibákon, hiányosságokon, megoldatlan művészi problémákon rágódtunk, hanem dacolva mindezzel, átadtuk magunkat Verdi géniuszának, s a hely diktálta áhítatos érzeteknek, s mindezeken túl Simándy József szellemiségének! Igen, hiszen ez a Requiem neki, az ő emlékének, ő érte szólt! A hangverseny előtt Szabó Géza, a Bazilika kanonok plébánosa és Simándi Péter, a kilencven esztendeje született nagy magyar operaénekes fia méltatták a kiváló művész érdemeit. Elhangzott, hogy alapítvány hoztak létre azzal a céllal, hogy szobrot emeljenek Kistarcsán, a település szülöttének, nagy fiának. Megtudhattuk, hogy az összes közreműködő művész örömmel vállalta a fellépést és felajánlotta honoráriumát, hogy ezzel is segítse, támogassa a nemes kezdeményezést. A tegnapi Requiemmel, amelynek tenor szólamát hosszú pályafutása során mindig olyan nagy szeretettel és kedvvel énekelte, azt hiszem, méltó módon emlékeztünk Simándy Józsefre, és a templomból kifelé menet sokunk szívesen nyúlt mélyebben zsebébe, hogy önkéntes adományával kiegészítse az említett célra létrejött alapítvány meglévő anyagi forrásait. Nyugodtan mondhatom, hogy az inspirációnak minden vonatkozásban értelme volt. A Magyar Állami Operaház Ének-és Zenekarát nagyszerűen fogta össze Medveczky Ádám karmester. Hogy az akusztikai viszonyok (az erős visszhang), és az oratorikus műfaj ismereteiben még kevésbé járatos fiatal férfi szólisták (Nyári Zoltán, Cser Krisztián) teljesítménye ellenére mégis életképes, emlékezetes előadás született és tényleg gyönyörű élménnyel távozhattunk a helyszínről, neki – mégpedig nagy szakmai rutinjának – köszönhető. Úgyhogy, hála érte, végül többségében megelégedetten álltunk fel helyünkről és adtunk hangot forró tapsainkkal a realizált produkciónak. Meg kell még említenem Cserna Ildikót, de különösen Meláth Andreát, akik – az említett zavaró tényezők dacára – elismerésre méltóan hozták a várt színvonalat és partnerei voltak a dirigensnek. Végre egyszer figyelmünket nem a partitúrából jól ismert színpadias, hatásvadász elemek kötötték le! Nem is tudom, hány éve volt annak (nagyon-nagyon régen lehetett), amikor utoljára templomban volt szerencsém e grandiózus műhöz; Operában, koncertteremben, sportcsarnokban, szabadtéren számtalanszor hallottam, de templomban elvétve. Ezért is ritka, kivételes alkalom volt számomra, hogy fenntartásaim ellenére tegnap itt a Bazilikában lehettem lelki befogadója Verdi megunhatatlan gyászmiséje alkalomhoz illő interpretálásának. Itt, a templomban egészen más lélekkel fogadja be szívébe a hallgató a különben máshonnan már jól ismert egyetemes, égiekhez szóló „üzenetet” és gondol az elhunyt szeretteire. Ebben a környezetben (templomban, kupola alatt, szentélynél, erős visszhang mellett) és ebben a közegben (több ezer Simándy-szimpatizáns és Verdi-rajongó érdeklődésétől kísérve, azok jelenlétében) egyértelműen kidomborodott Verdi művének már-már liturgikus kereteket feszítő tételeiből sugárzó belső szépsége, áhítata, hitvallása, amelynek - a zeneesztéták által többnyire elhallgatott vagy csupán mellékesnek tekintett – szakrális vonzatát csak a vak nem látja, a süket nem hallja. A szinte zsúfolásig megtelt Bazilikában tényleg egy csodának voltunk szem-és fültanúi. Megerősítést nyert számomra, hogy a világ világosságának győzedelme biztosan bekövetkezik a világ sötétsége felett. Csak idő kérdése. És hallgassunk többet Verdit!
Már sokszor megfogadtam, hogy nem megyek el a Szent István bazilikába olyan hangversenyre, ahol a muzsikusok a szentélyben foglalnak helyet. Ennek némileg ellentmond a következő beszámolóm. Tegnap egy nagyon szép Verdi Requiemet hallhattunk, annak ellenére, hogy több zavaró körülmény is befolyásolta annak hallgatói befogadását. Csoda, hogy nem esett szét a produkció! Csoda, hogy együtt maradt a zenekar, énekkar, szólista! Csoda, hogy az olykor összefolyt vagy összemosódott ének-és zenekari hangzuhatagokból mégis valami felemelő, magasba szárnyaló, fenséges és magasztos könyörgés hallatszott és zengett! És az is csoda, hogy nem a meglévő hibákon, hiányosságokon, megoldatlan művészi problémákon rágódtunk, hanem dacolva mindezzel, átadtuk magunkat Verdi géniuszának, s a hely diktálta áhítatos érzeteknek, s mindezeken túl Simándy József szellemiségének! Igen, hiszen ez a Requiem neki, az ő emlékének, ő érte szólt! A hangverseny előtt Szabó Géza, a Bazilika kanonok plébánosa és Simándi Péter, a kilencven esztendeje született nagy magyar operaénekes fia méltatták a kiváló művész érdemeit. Elhangzott, hogy alapítvány hoztak létre azzal a céllal, hogy szobrot emeljenek Kistarcsán, a település szülöttének, nagy fiának. Megtudhattuk, hogy az összes közreműködő művész örömmel vállalta a fellépést és felajánlotta honoráriumát, hogy ezzel is segítse, támogassa a nemes kezdeményezést. A tegnapi Requiemmel, amelynek tenor szólamát hosszú pályafutása során mindig olyan nagy szeretettel és kedvvel énekelte, azt hiszem, méltó módon emlékeztünk Simándy Józsefre, és a templomból kifelé menet sokunk szívesen nyúlt mélyebben zsebébe, hogy önkéntes adományával kiegészítse az említett célra létrejött alapítvány meglévő anyagi forrásait. Nyugodtan mondhatom, hogy az inspirációnak minden vonatkozásban értelme volt. A Magyar Állami Operaház Ének-és Zenekarát nagyszerűen fogta össze Medveczky Ádám karmester. Hogy az akusztikai viszonyok (az erős visszhang), és az oratorikus műfaj ismereteiben még kevésbé járatos fiatal férfi szólisták (Nyári Zoltán, Cser Krisztián) teljesítménye ellenére mégis életképes, emlékezetes előadás született és tényleg gyönyörű élménnyel távozhattunk a helyszínről, neki – mégpedig nagy szakmai rutinjának – köszönhető. Úgyhogy, hála érte, végül többségében megelégedetten álltunk fel helyünkről és adtunk hangot forró tapsainkkal a realizált produkciónak. Meg kell még említenem Cserna Ildikót, de különösen Meláth Andreát, akik – az említett zavaró tényezők dacára – elismerésre méltóan hozták a várt színvonalat és partnerei voltak a dirigensnek. Végre egyszer figyelmünket nem a partitúrából jól ismert színpadias, hatásvadász elemek kötötték le! Nem is tudom, hány éve volt annak (nagyon-nagyon régen lehetett), amikor utoljára templomban volt szerencsém e grandiózus műhöz; Operában, koncertteremben, sportcsarnokban, szabadtéren számtalanszor hallottam, de templomban elvétve. Ezért is ritka, kivételes alkalom volt számomra, hogy fenntartásaim ellenére tegnap itt a Bazilikában lehettem lelki befogadója Verdi megunhatatlan gyászmiséje alkalomhoz illő interpretálásának. Itt, a templomban egészen más lélekkel fogadja be szívébe a hallgató a különben máshonnan már jól ismert egyetemes, égiekhez szóló „üzenetet” és gondol az elhunyt szeretteire. Ebben a környezetben (templomban, kupola alatt, szentélynél, erős visszhang mellett) és ebben a közegben (több ezer Simándy-szimpatizáns és Verdi-rajongó érdeklődésétől kísérve, azok jelenlétében) egyértelműen kidomborodott Verdi művének már-már liturgikus kereteket feszítő tételeiből sugárzó belső szépsége, áhítata, hitvallása, amelynek - a zeneesztéták által többnyire elhallgatott vagy csupán mellékesnek tekintett – szakrális vonzatát csak a vak nem látja, a süket nem hallja. A szinte zsúfolásig megtelt Bazilikában tényleg egy csodának voltunk szem-és fültanúi. Megerősítést nyert számomra, hogy a világ világosságának győzedelme biztosan bekövetkezik a világ sötétsége felett. Csak idő kérdése. És hallgassunk többet Verdit!
263 Búbánat 2006-05-04 14:10:15
Most láttam a Dynamic ajánlatában, hogy CD-n hozzáférhető a Trubadúr francia verziójának (1857, Párizs) világelső CD-kiadványa.
Most láttam a Dynamic ajánlatában, hogy CD-n hozzáférhető a Trubadúr francia verziójának (1857, Párizs) világelső CD-kiadványa.
262 dreboot 2006-05-03 00:25:15 [Válasz erre: 261 csont 2006-05-02 21:19:15]
>ennek a füstnek hosszú combjai és hullámzó fekete fürtjei vannak< Sajnos egy ilyen \"zenei alátét\"gondos megmunkálásához rengeteg oxigén kell. >Szóval, semmi ellenlihegést, ha szabad kérni.< Akkor inkább \"cölibátus\",vagy szereljük le a bejárati ajtót,vagy az ajtó- csapkodást mellőzzük! :-(
>ennek a füstnek hosszú combjai és hullámzó fekete fürtjei vannak< Sajnos egy ilyen \"zenei alátét\"gondos megmunkálásához rengeteg oxigén kell. >Szóval, semmi ellenlihegést, ha szabad kérni.< Akkor inkább \"cölibátus\",vagy szereljük le a bejárati ajtót,vagy az ajtó- csapkodást mellőzzük! :-(
261 csont 2006-05-02 21:19:15 [Válasz erre: 260 Heiner Lajos 2006-05-02 20:29:32]
De, rácsapnád. Miután belépett. Na a lényeg: megjegyzésemmel arra akartam Sesto figyelmét ráirányítani, hogy a hölgy külseje fontos eleme sikereinek. És a közönség is szereti, ha egy csinos nő lép fel teszem azt, Violettaként. A mai operajátszás elsősorban színház lett, és ide már nehéz bejutni kétszáz kilós élősúllyal, legyen bármily csodás a hang. Mindamellett azért Netrebko jó énekesnő. Nem nagy, de nagyon jó. Mi is a baj akkor?? A sztárolás? Hát istenem, ez most egy ilyen korszak. Teljesen érdemtelenül lett csillag? Nyilvánvaló, hogy nem. Szóval, semmi ellenlihegést, ha szabad kérni.
De, rácsapnád. Miután belépett. Na a lényeg: megjegyzésemmel arra akartam Sesto figyelmét ráirányítani, hogy a hölgy külseje fontos eleme sikereinek. És a közönség is szereti, ha egy csinos nő lép fel teszem azt, Violettaként. A mai operajátszás elsősorban színház lett, és ide már nehéz bejutni kétszáz kilós élősúllyal, legyen bármily csodás a hang. Mindamellett azért Netrebko jó énekesnő. Nem nagy, de nagyon jó. Mi is a baj akkor?? A sztárolás? Hát istenem, ez most egy ilyen korszak. Teljesen érdemtelenül lett csillag? Nyilvánvaló, hogy nem. Szóval, semmi ellenlihegést, ha szabad kérni.
260 Heiner Lajos 2006-05-02 20:29:32 [Válasz erre: 257 Sesto 2006-04-29 21:54:35]
Nem csapnám rá az ajtót, ha bekopogna a szobámba.
Nem csapnám rá az ajtót, ha bekopogna a szobámba.
259 csont 2006-05-02 20:11:26 [Válasz erre: 257 Sesto 2006-04-29 21:54:35]
Igen, de ennek a füstnek hosszú combjai és hullámzó fekete fürtjei vannak. Entschuldigung.
Igen, de ennek a füstnek hosszú combjai és hullámzó fekete fürtjei vannak. Entschuldigung.
258 Alvaro 2006-04-30 11:17:11
Szerintem a mai sivár énekes - kínálatot látva nagyon kell örülni neki is. Aki számomra egyértelmű pozitív csalódás, az Rolando Villazon. Nagy hangon, stílusosan énekel, legalábbis ez volt róla a benyomásom. A Metből közvetítették nem régen a Manon - t, akkor Massimo Giordano sem volt rossz. Sok fiatal énekesnek jó hangja van, de a stílusos éneklést nagyon kevesen tudják megvalósítani. Szeretném, ha Villazon nem csak ígéret maradna. Érdeks, hogy Solti György már a hatvanas (!) években is arról panaszkodott,hogy nehéz összeszedni egy produkcióra a megfelelő énekeseket... Hát, nem tudom, mit szólna a mai helyzethez.
Szerintem a mai sivár énekes - kínálatot látva nagyon kell örülni neki is. Aki számomra egyértelmű pozitív csalódás, az Rolando Villazon. Nagy hangon, stílusosan énekel, legalábbis ez volt róla a benyomásom. A Metből közvetítették nem régen a Manon - t, akkor Massimo Giordano sem volt rossz. Sok fiatal énekesnek jó hangja van, de a stílusos éneklést nagyon kevesen tudják megvalósítani. Szeretném, ha Villazon nem csak ígéret maradna. Érdeks, hogy Solti György már a hatvanas (!) években is arról panaszkodott,hogy nehéz összeszedni egy produkcióra a megfelelő énekeseket... Hát, nem tudom, mit szólna a mai helyzethez.
257 Sesto 2006-04-29 21:54:35
Hmmm,...Nyetrebko igy, Nyetrebko ûgy, egy têny: (jôval) nagyobb a füstje, mint a lângja!... Sorry!
Hmmm,...Nyetrebko igy, Nyetrebko ûgy, egy têny: (jôval) nagyobb a füstje, mint a lângja!... Sorry!
256 Alvaro 2006-04-29 17:24:44
Netrebkoval kapcsolatban: szerintem szép a hangja és nagyerejű, de egy elemi dolog hiányzik belőle. Az átélés, a kifejezőerő. Messze nem elég korrektul elénekelni a szerepet. Rost Andrea Gilda alakítása magasan Netrebkoé fölött van.
Netrebkoval kapcsolatban: szerintem szép a hangja és nagyerejű, de egy elemi dolog hiányzik belőle. Az átélés, a kifejezőerő. Messze nem elég korrektul elénekelni a szerepet. Rost Andrea Gilda alakítása magasan Netrebkoé fölött van.
255 Alvaro 2006-04-29 17:20:16
Szerintem is a legnagyobbak között van, az Otello a legnagyobb olasz opera. Csak sokan, akik az éneklhető dallamokat keresik,csalódnak benne. Nagy mélység van benne, megvalósul az igazi zenedráma.
Szerintem is a legnagyobbak között van, az Otello a legnagyobb olasz opera. Csak sokan, akik az éneklhető dallamokat keresik,csalódnak benne. Nagy mélység van benne, megvalósul az igazi zenedráma.
254 Búbánat 2006-04-29 15:44:44 [Válasz erre: 252 Alvaro 2006-04-28 21:41:47]
Régen és most is a fiatalkori Verdi-operák hoznak lázba - tűzbe. Az \"érett\" Verdi nekem evidens a legnagyobb és legnagyszerűbb a valaha élt összes operakomponista közül.
Régen és most is a fiatalkori Verdi-operák hoznak lázba - tűzbe. Az \"érett\" Verdi nekem evidens a legnagyobb és legnagyszerűbb a valaha élt összes operakomponista közül.
253 janomano 2006-04-28 21:48:30 [Válasz erre: 251 Búbánat 2006-04-28 13:14:46]
Én itt ilyenekkel még nem találkoztam...
Én itt ilyenekkel még nem találkoztam...
252 Alvaro 2006-04-28 21:41:47
Szerintem a kettő nem zárja ki egymást. Én Wagner műveket is hallgatok, de még jobban el kellene mélyednem a művészetében. (Holnap Lohengrin a Metből!) Sokan felszínesnek gobdolják Verdi zenéjét, pedig az érett műveiben rendkívüli kifejezőerő rejlik. Nemcsak csodaszépek a dallamai, de kifejezőek is. Most éppen az Álarcosbált hallgatom Domingoval, Ricciarellivel, Abbado vezényletével. Nme tudom miért van olyan érzésem,mintha a Scala zenekara tompán, fény nélkül szólna.Gondolom sokan ismerik a felvételt...
Szerintem a kettő nem zárja ki egymást. Én Wagner műveket is hallgatok, de még jobban el kellene mélyednem a művészetében. (Holnap Lohengrin a Metből!) Sokan felszínesnek gobdolják Verdi zenéjét, pedig az érett műveiben rendkívüli kifejezőerő rejlik. Nemcsak csodaszépek a dallamai, de kifejezőek is. Most éppen az Álarcosbált hallgatom Domingoval, Ricciarellivel, Abbado vezényletével. Nme tudom miért van olyan érzésem,mintha a Scala zenekara tompán, fény nélkül szólna.Gondolom sokan ismerik a felvételt...
251 Búbánat 2006-04-28 13:14:46 [Válasz erre: 250 Alvaro 2006-04-28 09:58:33]
Ezek főleg wagneriánusok, meg csak a német zenét imádók!
Ezek főleg wagneriánusok, meg csak a német zenét imádók!
250 Alvaro 2006-04-28 09:58:33
Hát erre meg hogy jöttél rá? Akár más is megvehette volna azt a dvd - t... Egyébként remek, nagyon humoros, főleg Taddei, aki Karajan szerint maga Falstaff. Ha rossz a kedvem, csak megnézek belőle néhány részletet és felderülök! Sajnos van aki nem méltányolja Verdi muzsikáját és jól le is szólja, hogy unalmas és értéktelen... Csak sajnálni tudom.
Hát erre meg hogy jöttél rá? Akár más is megvehette volna azt a dvd - t... Egyébként remek, nagyon humoros, főleg Taddei, aki Karajan szerint maga Falstaff. Ha rossz a kedvem, csak megnézek belőle néhány részletet és felderülök! Sajnos van aki nem méltányolja Verdi muzsikáját és jól le is szólja, hogy unalmas és értéktelen... Csak sajnálni tudom.
249 mauscherika 2006-04-27 20:25:47 [Válasz erre: 248 Alvaro 2006-04-27 11:22:07]
Nem is meséltél arról a Falstaffról, amit együtt vettünk... Bővebben? Jól esett, hogy a Rigolettoval kezdet a sorolást... Imádom ezt a Verdit! Alig várom már a szeptemberi Traviátát is....
Nem is meséltél arról a Falstaffról, amit együtt vettünk... Bővebben? Jól esett, hogy a Rigolettoval kezdet a sorolást... Imádom ezt a Verdit! Alig várom már a szeptemberi Traviátát is....
248 Alvaro 2006-04-27 11:22:07
Éljen soká Verdi! Kedvenceim: Rigoletto, Álarcosbál, Végzet hatalma, Otello, Falstaff. Nem nagyon múlik el nap a zenéje nélkül, a legközelebb áll hozzám a muzsikája. Nmrég szereztem meg DVD - n a Falstaffot, Taddei énekli a címszerepet, Karajan vezényel. Remek ez a \'82 - es Salzburgi előadás, bár a rendezés - szintén Karajan munkája - nem túl izgalmas. De a (hangi) alakítások mindenért kárpótolnak.
Éljen soká Verdi! Kedvenceim: Rigoletto, Álarcosbál, Végzet hatalma, Otello, Falstaff. Nem nagyon múlik el nap a zenéje nélkül, a legközelebb áll hozzám a muzsikája. Nmrég szereztem meg DVD - n a Falstaffot, Taddei énekli a címszerepet, Karajan vezényel. Remek ez a \'82 - es Salzburgi előadás, bár a rendezés - szintén Karajan munkája - nem túl izgalmas. De a (hangi) alakítások mindenért kárpótolnak.
247 frushena 2006-04-25 00:14:18
[url]http://www.staatsoper.at/Content.Node2/videos/la_traviata.wmv;Na még 1*[/url] Verdi : Traviata - video
[url]http://www.staatsoper.at/Content.Node2/videos/la_traviata.wmv;Na még 1*[/url] Verdi : Traviata - video
246 frushena 2006-04-25 00:13:18
[url]http://www.staatsoper.at/Content.Node2/videos/la_traviata.wmvLa Traviata Video[/url] részlet a Vienna Staatsoper előadásából.
[url]http://www.staatsoper.at/Content.Node2/videos/la_traviata.wmvLa Traviata Video[/url] részlet a Vienna Staatsoper előadásából.
245 Búbánat 2006-04-01 23:24:28
A nagy olasz mester civil minden napjairól, kedvteléseiről, szokásairól, urambocsá!ínyencségéről még senki nem értekezett itt. (Rossiniről, szakácstudományáról annál többet tudunk.) Verdiről inkább a puritánsága, szolidsága, igénytelensége jutna először az eszünkbe. Aki a világ zajától távol, visszavonulva él, dolgozik és pihen, s csak akkor mozdul ki otthonából, ha valamely darabjának a bemutatójára kell elutaznia Itáliában vagy külföldre; aki csak levélben tartja a kapcsolatot a külvilággal, s inkább hozzá, a vidéki birtokára látogatnak el barátai, ügyfelei. Persze azt is tudjuk, hogy arisztokrata körök szalonjaiban is nemegyszer megfordult, kegyeit a legkülönfélébb notabilitások igyekeztek keresni és kihasználni, de uralkodók udvaraiban, államférfiak palotáiban is szívesen fogadott vendég volt, ahol szintén csak a legnagyobbaknak kijáró és megkülönböztetett tisztelettel, körülrajongással találkozhatott. Ennek ellenére sohasem tagadta meg paraszti származását és mindig csak az övéi között érezte igazán jól magát. Mindezt csak azért hoztam szóba, hogy rámutassak Verdinek egy talán elnézhető gyengéjére, miszerint őt sem faragták fából, mert bizony nagy ínyenc volt, akárcsak Rossini. Több adat is árulkodik erről.(Forrásom: Magyar Nemzet Gasztronómia rovata; ebből szemezgetek.) Amikor Verdi Párizsba érkezett az Aidája bemutatójának előkészületeire, előszeretettel látogatta a Boulevard des Italiens-en található akkor divatos éttermet, a Maison Dorée-t. Feljegyezték, hogy Casimir Moisson konyhafőnök, az étterem elismert mesterszakácsa bresse-i csirkéből alkotott kulináris fogást a világhírű vendégnek. Ennek összetétele a következő volt: vajon párolt csirkemell belehelyezve előre megsütött, sós omlóstészta-kosárba, meghintve vékonyra szelt szarvasgombával, az egész leöntve demiglace-szal (egyfajta barna alapmártás), majd a kosár majdnem peremig töltve libamájkrémmel. Minderre rá kanalazva kevés bársonyos mártás, és közepesen meleg sütőben megsütve (supremes de volaille Verdi). Kiderül még, hogy Verdi a sok ínyenc zenész között is a legínyencebbek közé tartozott. Felesége leveleiből tudni lehet, hogy mikor Szentpétervárra indult A végzet hatalma bemutatóját előkészíteni, lélekben felkészült minden rosszra. Hogy legyen, ami a jeges télben tartja benne a lelket, tetemes mennyiségű tagliatellét és macheronit küldetett előre. Csomagoltatott még útravalónak 100 üveg könnyű bordeaux-i asztali bort, 20 üveget a rendkívüli minőségűből, továbbá 20 üveg champagne-it. Hosszú évtizedeken át felkereste a kellemes éghajlata miatt Liguria tartomány fővárosát, Genovát, ahol ilyen alkalmakkor kora reggel kilátogatott a piacra, mert szerette maga összeválogatni ebédjéhez vagy vacsorájához a hozzávalókat.(Volt, ki főzött rá.) Verdi egyik nagy kedvence volt a mangolddal és ricottával töltött tészta, melyhez mindig lambruscót ivott. Genovában ezt a specialitást pansottinak hívják, diómártással tálalják. Az elmondottak alapján látható, hogy Verdi a sok ínyenc zenész között is a legínyencebbek közé tartozott. Nem sokkal halála előtt írta barátjának a következőt: \"A lábam nehezen visz már, de a gyomrom jól viseli magát. 87 évesen igazán nem panaszkodhatom.\" Ekkoriban a milánói grand hotelben bérelt lakosztályt, s utolsó napjainak egyikéről, 1901. január 7-éről fennmaradt ebédmenüje, amelyet hűséges pincére, Umberto Bertolazzi szolgált fel neki: \"Risotto alla certosina; gőzölt tengeri süllő majonézzel; főtt ökörhús; bárányborda frissen sülve; pármai főtt hús; sült pulyka; saláta; édesség; fagylalt rummal; hozzáillő borok. Aláírás: Giuseppe Verdi.\"
A nagy olasz mester civil minden napjairól, kedvteléseiről, szokásairól, urambocsá!ínyencségéről még senki nem értekezett itt. (Rossiniről, szakácstudományáról annál többet tudunk.) Verdiről inkább a puritánsága, szolidsága, igénytelensége jutna először az eszünkbe. Aki a világ zajától távol, visszavonulva él, dolgozik és pihen, s csak akkor mozdul ki otthonából, ha valamely darabjának a bemutatójára kell elutaznia Itáliában vagy külföldre; aki csak levélben tartja a kapcsolatot a külvilággal, s inkább hozzá, a vidéki birtokára látogatnak el barátai, ügyfelei. Persze azt is tudjuk, hogy arisztokrata körök szalonjaiban is nemegyszer megfordult, kegyeit a legkülönfélébb notabilitások igyekeztek keresni és kihasználni, de uralkodók udvaraiban, államférfiak palotáiban is szívesen fogadott vendég volt, ahol szintén csak a legnagyobbaknak kijáró és megkülönböztetett tisztelettel, körülrajongással találkozhatott. Ennek ellenére sohasem tagadta meg paraszti származását és mindig csak az övéi között érezte igazán jól magát. Mindezt csak azért hoztam szóba, hogy rámutassak Verdinek egy talán elnézhető gyengéjére, miszerint őt sem faragták fából, mert bizony nagy ínyenc volt, akárcsak Rossini. Több adat is árulkodik erről.(Forrásom: Magyar Nemzet Gasztronómia rovata; ebből szemezgetek.) Amikor Verdi Párizsba érkezett az Aidája bemutatójának előkészületeire, előszeretettel látogatta a Boulevard des Italiens-en található akkor divatos éttermet, a Maison Dorée-t. Feljegyezték, hogy Casimir Moisson konyhafőnök, az étterem elismert mesterszakácsa bresse-i csirkéből alkotott kulináris fogást a világhírű vendégnek. Ennek összetétele a következő volt: vajon párolt csirkemell belehelyezve előre megsütött, sós omlóstészta-kosárba, meghintve vékonyra szelt szarvasgombával, az egész leöntve demiglace-szal (egyfajta barna alapmártás), majd a kosár majdnem peremig töltve libamájkrémmel. Minderre rá kanalazva kevés bársonyos mártás, és közepesen meleg sütőben megsütve (supremes de volaille Verdi). Kiderül még, hogy Verdi a sok ínyenc zenész között is a legínyencebbek közé tartozott. Felesége leveleiből tudni lehet, hogy mikor Szentpétervárra indult A végzet hatalma bemutatóját előkészíteni, lélekben felkészült minden rosszra. Hogy legyen, ami a jeges télben tartja benne a lelket, tetemes mennyiségű tagliatellét és macheronit küldetett előre. Csomagoltatott még útravalónak 100 üveg könnyű bordeaux-i asztali bort, 20 üveget a rendkívüli minőségűből, továbbá 20 üveg champagne-it. Hosszú évtizedeken át felkereste a kellemes éghajlata miatt Liguria tartomány fővárosát, Genovát, ahol ilyen alkalmakkor kora reggel kilátogatott a piacra, mert szerette maga összeválogatni ebédjéhez vagy vacsorájához a hozzávalókat.(Volt, ki főzött rá.) Verdi egyik nagy kedvence volt a mangolddal és ricottával töltött tészta, melyhez mindig lambruscót ivott. Genovában ezt a specialitást pansottinak hívják, diómártással tálalják. Az elmondottak alapján látható, hogy Verdi a sok ínyenc zenész között is a legínyencebbek közé tartozott. Nem sokkal halála előtt írta barátjának a következőt: \"A lábam nehezen visz már, de a gyomrom jól viseli magát. 87 évesen igazán nem panaszkodhatom.\" Ekkoriban a milánói grand hotelben bérelt lakosztályt, s utolsó napjainak egyikéről, 1901. január 7-éről fennmaradt ebédmenüje, amelyet hűséges pincére, Umberto Bertolazzi szolgált fel neki: \"Risotto alla certosina; gőzölt tengeri süllő majonézzel; főtt ökörhús; bárányborda frissen sülve; pármai főtt hús; sült pulyka; saláta; édesség; fagylalt rummal; hozzáillő borok. Aláírás: Giuseppe Verdi.\"
244 Búbánat 2006-03-10 20:51:05
Ne feledjük: holnap este élőben a MET-ből A végzet hatalmát közvetíti a Bartók Rádió. Preziosilla szerepében Komlósi Ildikót hallhatjuk! Deborah Voigt, Mark Delavan, Salvatore Licitra, Samuel Ramey. Melitone – Juan Pons!
Ne feledjük: holnap este élőben a MET-ből A végzet hatalmát közvetíti a Bartók Rádió. Preziosilla szerepében Komlósi Ildikót hallhatjuk! Deborah Voigt, Mark Delavan, Salvatore Licitra, Samuel Ramey. Melitone – Juan Pons!
243 frushena 2006-02-27 07:58:04 [Válasz erre: 241 tépé 2006-02-26 23:43:23]
Így van! hüpermarket! Na és? Mind az Aida és a Nabucco is onnan van. És igazán jó felvételek. Haydn : Patikusa is hüpermarket és nagyon jó. Nem feltétlen az ár számít. Nem egy olyan felvétel létezik, mely iszonyatos árban, de egy kalap sz...t nem ér.
Így van! hüpermarket! Na és? Mind az Aida és a Nabucco is onnan van. És igazán jó felvételek. Haydn : Patikusa is hüpermarket és nagyon jó. Nem feltétlen az ár számít. Nem egy olyan felvétel létezik, mely iszonyatos árban, de egy kalap sz...t nem ér.
242 Heiner Lajos 2006-02-27 00:27:29 [Válasz erre: 241 tépé 2006-02-26 23:43:23]
Asztat mink is lássuk BÉ(a), ahogy TE asztat tcsinálod, sztem inkább köszlekeggy a Seged és Tápé köszti vizi jármüvon álva (ez a zenei + szerzés kifinomult nyelvi formáját jelenti, mert akkor állsz a kompon, tehát komponálsz), de hülyeséget félretéve, egy barátom 590 vagy 690 Froncsiért vett egy olyan élő Domingot, hogy lepetézek tőle, persze se a partnerénekesek, se a zenekar, se a dirigens, se a hely vagy előadási évszám nincs feltüntetve, de én olyan Pökeny-áriát még sose... Sokkal jobb, mint a kereskedelmi unter Maazel.
Asztat mink is lássuk BÉ(a), ahogy TE asztat tcsinálod, sztem inkább köszlekeggy a Seged és Tápé köszti vizi jármüvon álva (ez a zenei + szerzés kifinomult nyelvi formáját jelenti, mert akkor állsz a kompon, tehát komponálsz), de hülyeséget félretéve, egy barátom 590 vagy 690 Froncsiért vett egy olyan élő Domingot, hogy lepetézek tőle, persze se a partnerénekesek, se a zenekar, se a dirigens, se a hely vagy előadási évszám nincs feltüntetve, de én olyan Pökeny-áriát még sose... Sokkal jobb, mint a kereskedelmi unter Maazel.
241 tépé 2006-02-26 23:43:23 [Válasz erre: 236 frushena 2006-02-26 18:01:44]
Én is kicsit nehéz beszél madzsar, de voltam hüpermarket és venni giga ar-le-sza-li-tas lemezt Dzsengó Reinhard guitar compact disc 390-ért és nem olyan jó, de majd megírom mikor vették fel:-)
Én is kicsit nehéz beszél madzsar, de voltam hüpermarket és venni giga ar-le-sza-li-tas lemezt Dzsengó Reinhard guitar compact disc 390-ért és nem olyan jó, de majd megírom mikor vették fel:-)
240 telramund 2006-02-26 21:36:48 [Válasz erre: 236 frushena 2006-02-26 18:01:44]
Szerintem a Kanári szigeten svéd középszerű énekessel.
Szerintem a Kanári szigeten svéd középszerű énekessel.
239 Heiner Lajos 2006-02-26 19:03:06 [Válasz erre: 237 sphynx 2006-02-26 18:57:47]
Gyerekre ráüvölt az apja: már megint fordítva vetted fel a gatyád! Mondtam, hogy elöl a sárga csík, hátul a barna!
Gyerekre ráüvölt az apja: már megint fordítva vetted fel a gatyád! Mondtam, hogy elöl a sárga csík, hátul a barna!
238 Heiner Lajos 2006-02-26 19:01:56 [Válasz erre: 236 frushena 2006-02-26 18:01:44]
Nem tudom, hogy a Tiéd kikkel és melyik évből. Nekem ez a Rigacci dirigálta volt nagy élmény, még LP-korszakban, persze kalózkiadásban, sajnos, meg kellett tőle anno válnom (a kisszobában a parketta egy szegmentjére nézve azonban még mindig kellemes emlékeket idéz...)
Nem tudom, hogy a Tiéd kikkel és melyik évből. Nekem ez a Rigacci dirigálta volt nagy élmény, még LP-korszakban, persze kalózkiadásban, sajnos, meg kellett tőle anno válnom (a kisszobában a parketta egy szegmentjére nézve azonban még mindig kellemes emlékeket idéz...)
237 sphynx 2006-02-26 18:57:47
Van nekem egy csíkos gatyám...
Van nekem egy csíkos gatyám...
236 frushena 2006-02-26 18:01:44 [Válasz erre: 235 Heiner Lajos 2006-02-26 14:48:06]
Van nekem egy dupla Nabucco és egy Aida felvételem Arena di Veronaból. Ott aztán van hangulat! Már a nyitány után hatalmas ováció. Még régebben vettem egy gigant angeboton egy DVD-t, amin az Aida van. A sivatagban van felállítva a díszlet, meg minden. Most nem otthon vagyok, de ha hazaérek beírom, hogy hol vették fel. Ha emlékeim nem csalnak Egyiptom adott színhelyet az előadásnak.
Van nekem egy dupla Nabucco és egy Aida felvételem Arena di Veronaból. Ott aztán van hangulat! Már a nyitány után hatalmas ováció. Még régebben vettem egy gigant angeboton egy DVD-t, amin az Aida van. A sivatagban van felállítva a díszlet, meg minden. Most nem otthon vagyok, de ha hazaérek beírom, hogy hol vették fel. Ha emlékeim nem csalnak Egyiptom adott színhelyet az előadásnak.
235 Heiner Lajos 2006-02-26 14:48:06 [Válasz erre: 234 frushena 2006-02-25 14:50:40]
Azért hallgasd meg a Veronai Arena 1979-es előadását is Rigacci vezényletével (Bruson, Dimitrova).
Azért hallgasd meg a Veronai Arena 1979-es előadását is Rigacci vezényletével (Bruson, Dimitrova).
234 frushena 2006-02-25 14:50:40
A héten kaptam [url]http://images.amazon.com/images/P/B000001G4N.01._SCLZZZZZZZ_.jpg;Ezt[/url] a felvételt. Ti biztos mind jól ismeritek. Én ezidáig nem hallottam, de tátva maradt a szám!
A héten kaptam [url]http://images.amazon.com/images/P/B000001G4N.01._SCLZZZZZZZ_.jpg;Ezt[/url] a felvételt. Ti biztos mind jól ismeritek. Én ezidáig nem hallottam, de tátva maradt a szám!
233 Sesto 2005-12-24 11:05:38 [Válasz erre: 232 cleofide 2005-12-24 11:00:00]
...igen, \"csupán\" a szereppel maradt adósa a hallgatósággal szemben-mert egy Gilda, aki a \"Caro nome\" (ál)angyali pátoszával énekli végig az elödást,...csupán arról tett tanúbizonyságot, hogy fogalma nincs a szerepröl, és \"csak\" elénekli,...azért egy ekkora \"Weltstar-tól\", mint La Nyetrebko nyugodtan többet el lehetne várni(=azt hiszem elég jogosan!) Nekem eddig semmiben nem tetszett maradéktalanul, annak ellenére, hogy gtk. sehol és semmiben nem volt rossz(=Traviata, Donna Anna)a fene nagy hisztéria személye körül pedig egyenesen undoritó, bár tudjuk, \"könnyü Katát táncbavinni,...ha...\" Minden esetre vhol. kár érte, mert alapvetöen egy kedves, szimpatikus jelenség,...de talán ez mind´, se több, se kevesebb!...
...igen, \"csupán\" a szereppel maradt adósa a hallgatósággal szemben-mert egy Gilda, aki a \"Caro nome\" (ál)angyali pátoszával énekli végig az elödást,...csupán arról tett tanúbizonyságot, hogy fogalma nincs a szerepröl, és \"csak\" elénekli,...azért egy ekkora \"Weltstar-tól\", mint La Nyetrebko nyugodtan többet el lehetne várni(=azt hiszem elég jogosan!) Nekem eddig semmiben nem tetszett maradéktalanul, annak ellenére, hogy gtk. sehol és semmiben nem volt rossz(=Traviata, Donna Anna)a fene nagy hisztéria személye körül pedig egyenesen undoritó, bár tudjuk, \"könnyü Katát táncbavinni,...ha...\" Minden esetre vhol. kár érte, mert alapvetöen egy kedves, szimpatikus jelenség,...de talán ez mind´, se több, se kevesebb!...
232 cleofide 2005-12-24 11:00:00 [Válasz erre: 230 Sesto 2005-12-24 08:58:56]
Na en ezt a leki rezdules dolgot nem erzem, ill. suket vagyok ra. Ha szepen ill korrektul enekel a bajos maffia-berenc akkor nekem OK.
Na en ezt a leki rezdules dolgot nem erzem, ill. suket vagyok ra. Ha szepen ill korrektul enekel a bajos maffia-berenc akkor nekem OK.
231 Búbánat 2005-12-24 10:51:25 [Válasz erre: 230 Sesto 2005-12-24 08:58:56]
Ezek szerint, akkor nem sokat vesztettem.
Ezek szerint, akkor nem sokat vesztettem.
230 Sesto 2005-12-24 08:58:56 [Válasz erre: 224 frushena 2005-10-13 21:26:18]
...elég közepes volt, legalábbis ami a rádión átjött: véletlenül \"találtam rá\" a közvetitésre-Villazon helyenként üvölteni próbált, elég rondán,...nem igy emlékeztem rá!...(=állitólag beteg volt!...) Na ja Nyetrebko asszony hozta a szokásos széphangon elénekelt permanens unalmat, mindennemü lelki rezdülés nélkül!... (A Maddalena pedig csak egy rossz vicc volt-szerintem!)
...elég közepes volt, legalábbis ami a rádión átjött: véletlenül \"találtam rá\" a közvetitésre-Villazon helyenként üvölteni próbált, elég rondán,...nem igy emlékeztem rá!...(=állitólag beteg volt!...) Na ja Nyetrebko asszony hozta a szokásos széphangon elénekelt permanens unalmat, mindennemü lelki rezdülés nélkül!... (A Maddalena pedig csak egy rossz vicc volt-szerintem!)
229 Búbánat 2005-12-24 08:14:02 [Válasz erre: 224 frushena 2005-10-13 21:26:18]
Hallgatta valaki? És vélemény?
Hallgatta valaki? És vélemény?
227 Szilgyo 2005-10-18 09:25:02 [Válasz erre: 226 Búbánat 2005-10-18 09:05:41]
Sőt, a Momus is megírta a magáét! Egyébként elég jó előadás!
Sőt, a Momus is megírta a magáét! Egyébként elég jó előadás!
226 Búbánat 2005-10-18 09:05:41 [Válasz erre: 225 frushena 2005-10-17 23:04:38]
Videón és DVD-in hozzáférhető, sőt a magyar TV is leadta régen.
Videón és DVD-in hozzáférhető, sőt a magyar TV is leadta régen.
225 frushena 2005-10-17 23:04:38
BARTÓK RÁDIÓ csütörtök 19:30 Verdi: Ernani Négyfelvonásos opera Vezényel: Riccardo Muti Km.: a Milánói Scala Zenekara és Énekkara Karigazgató: Romano Gandolfi Szereposztás: Ernani-Placido Domingo, Don Carlos-Renato Bruson, Don Ruy Gomez de Silva-Nikolaj Gjaurov, Elvira-Mirella Freni,Giovanna-Jolanda Michieli, Don Riccardo-Gianfranco Manganotti, Jago-Alfredo Giacomotti
BARTÓK RÁDIÓ csütörtök 19:30 Verdi: Ernani Négyfelvonásos opera Vezényel: Riccardo Muti Km.: a Milánói Scala Zenekara és Énekkara Karigazgató: Romano Gandolfi Szereposztás: Ernani-Placido Domingo, Don Carlos-Renato Bruson, Don Ruy Gomez de Silva-Nikolaj Gjaurov, Elvira-Mirella Freni,Giovanna-Jolanda Michieli, Don Riccardo-Gianfranco Manganotti, Jago-Alfredo Giacomotti
224 frushena 2005-10-13 21:26:18
2005. december 17-én 19.30-kor Giuseppe Verdi : Rigoletto MET közvetítés. A szezonnyitó előadást Asher Fish vezényli a főbb szerepekben Anna Netrebko (Gilda), Nancy Fabiola Herrera (Maddalena), Rolando Villazón (A mantuai herceg), Carlo Guelfi (Rigoletto), Eric Halfvarson (Sparafucile) hallható.
2005. december 17-én 19.30-kor Giuseppe Verdi : Rigoletto MET közvetítés. A szezonnyitó előadást Asher Fish vezényli a főbb szerepekben Anna Netrebko (Gilda), Nancy Fabiola Herrera (Maddalena), Rolando Villazón (A mantuai herceg), Carlo Guelfi (Rigoletto), Eric Halfvarson (Sparafucile) hallható.
223 frushena 2005-10-02 16:26:09 [Válasz erre: 221 Búbánat 2005-10-02 16:24:52]
A szereposztást írtam biztosnak ...
A szereposztást írtam biztosnak ...
222 frushena 2005-10-02 16:25:55 [Válasz erre: 221 Búbánat 2005-10-02 16:24:52]
Hoppp! Akkor VERDI : Requiem-jét ezennel én is törlöm!
Hoppp! Akkor VERDI : Requiem-jét ezennel én is törlöm!
