Bejelentkezés Regisztráció

Szentély az isteni Anna Nyetrebko-nak


1447 Heiner Lajos 2013-08-08 16:54:52
Megnéztem Nyetrebko új Verdi-CD-jének a trailerét. Sajnos, komoly kételyeim támadtak.

1446 frushena 2013-08-03 15:54:56
[url]http://www.youtube.com/watch?v=gjpX9ywK7l4&feature=youtu.be;Anna NETREBKO: "Verdi Album"- Trailer[/url]

1445 Búbánat 2013-07-06 09:52:06 [Válasz erre: 1444 Búbánat 2013-07-06 09:50:10]
[url] http://www.mezzo.tv/en/our-programs/scheduling/anna-netrebko-and-roberto-alagna-sing-manon-massenet-wiener-staatsoper-8; Massenet: Manon [/url]

1444 Búbánat 2013-07-06 09:50:10
Ma 20:30-tól a Mezzo csatornán [url] http://www.mezzo.tv/en/our-programs/scheduling/anna-netrebko-and-roberto-alagna-sing-manon-massenet-wiener-staatsoper-8; Massenet Manonjában [/url] énekel Netrebko. Anna Netrebko (Manon Lescaut) Roberto Alagna (Le Chevalier des Grieux) Adrian Eröd (Lescaut) Ain Anger (Le Comte des Grieux) Bertrand de Billy (conductor) Orchestra Orchester der Wiener Staatsoper Andrei Serban (stage direction) Recorded at the Wiener Staatsoper in 2007

1443 frushena 2013-07-01 20:33:24
[url]http://www.youtube.com/watch?v=dDdQRRutpxg;Red Square, VERDI: 'Il trovatore' aria di: "Tacea la notte" - Anna NETREBKO[/url]

1442 frushena 2013-07-01 18:34:56 [Válasz erre: 1441 telramund 2013-07-01 15:21:31]
ennyi :)

1441 telramund 2013-07-01 15:21:31
Szivesen irnék ide egy két dolgot,de elegem van a vitákból. Majd gyűjtöm az energiát(nyugalom lesz),de egyenlőre másra kell és nem operaénekesek védelmére vagy az ellenkezőjére. Számomra teljesen közömbös,hogy ki mit firkál ide.És per pillanat fütyülök az egész műfajra.

1440 márta 2013-07-01 14:00:58
Megnéztem a koncertet. Netrebko tetszett. No de ha neki, hát a nagy Hvotostovskynak is illene egy szentélyt állítani! A fél repertoárját elénekli a koncerten kitűnően. És együtt még jobbak. Netrebko kitűnő az új számokban az Adrianában és különösen a Maddalena-áriában. Szívesen meghallgatnám a Cheniérbe. Ha már egy Gerard is kéznél van. Csak tenort nehéz melléjük találni. Nem hiszem, hogy Kaufmannon kívül, valaki állná a versenyt.

1439 Cilike 2013-07-01 00:23:21 [Válasz erre: 1433 telramund 2013-06-30 15:51:06]
No de Te is tudod, hogy Netrebko rendkívül könnyed magas lágéval megáldott lírai szoprán (volt. Most már magvasabb annál.). A Gilda nem koloratúr szerep. Lucia igen, de nem magas. Na ott ki is énekelte a hagyományos csúcshangokat. Elvirával és Aminával meg szenvedett is rendesen. A Boleroban sose értettem, minek oda egy magas "e",mikor a szerző egészen háromvonalas cisztől kis a-ig komponált. Nem elég bravúros?

1438 frushena 2013-06-30 23:25:36
[url]http://www.youtube.com/watch?v=Dsr7eAKPkf4;KÁLMÁN Imre: 'Die Csárdásfürstin' - "Heia, in den Bergen" - Anna NETREBKO[/url]

1437 Búbánat 2013-06-30 22:20:40 [Válasz erre: 1430 Cilike 2013-06-30 13:13:55]
Lásd Miklósa Erikát. Gyurkovics Mária is koloratúrszoprán volt: bölcsen, soha nem énekelte el a "bolerót" a Vecsernyéből.

1436 Haandel 2013-06-30 19:38:12
Szerintem nagy Car, hogy ez a woman elem netán sohasem lesz Carmen! (Rémelem, hogy tévedek. Carmen-re várva ;)

1435 tiramisu 2013-06-30 16:00:30 [Válasz erre: 1434 tiramisu 2013-06-30 16:00:06]
neHéz

1434 tiramisu 2013-06-30 16:00:06 [Válasz erre: 1433 telramund 2013-06-30 15:51:06]
Hát nem durrant, akkorát, amilyen negéz, még így átírva is! Maradok Callasnál! :-)

1433 telramund 2013-06-30 15:51:06 [Válasz erre: 1430 Cilike 2013-06-30 13:13:55]
De ,ha arra szánják,mármint gála számnak akkor durranjon is.Ha meg Vecsernye ott a csodászép börtön ária. Hát nem tudom ,hogy Lucia, puritánok Elvira,alvajáró Amina azok talán liriai szoprán szerepek? Mindegy nem érdekes. Ja és,ha csak azok a hangok szólalnának meg ,amit Verdi mester irt ld Rigoletto ,halálra unnánk magunkat.

1432 tiramisu 2013-06-30 15:17:38 [Válasz erre: 1430 Cilike 2013-06-30 13:13:55]
Úgy ám!

1431 frushena 2013-06-30 14:26:11 [Válasz erre: 1430 Cilike 2013-06-30 13:13:55]
Szeszil, egyetértek!

1430 Cilike 2013-06-30 13:13:55 [Válasz erre: 1427 telramund 2013-06-30 11:59:27]
Az a csúcshang nem szerepel a kottában, nem is véletlenül, hisz ez egy igen súlyos szerep. És Netrebko sose volt koloratúrszopràn, most meg egyre kevésbé ezt a repertoàrt énekli. Én magam részéről hülyét kapok a koloratúrszoprànoktól, akik gàlaszàmnak hasznàljàk ezt az áriát, ugyanis ez nem arról kell szóljon.

1429 Búbánat 2013-06-30 12:34:21 [Válasz erre: 1425 telramund 2013-06-30 11:49:53]
Persze: én most mint az egyik kedvenc Verdi-operámnak az egyik kedvenc áriájára céloztam. Különben Netrebko bármit is énekel - mindig újabb arcát mutatja, és hangjának változásától függetlenül is: a kedvenceim közé tartozik.

1428 frushena 2013-06-30 12:10:32 [Válasz erre: 1427 telramund 2013-06-30 11:59:27]
talán nagyon belcantot már nem fog énekelni. Viszont Leonóraként szerintem remek lesz. Mondjuk mostanság magam is kevés Netrebkot hallgattam.

1427 telramund 2013-06-30 11:59:27 [Válasz erre: 1426 frushena 2013-06-30 11:52:22]
Én nagyon kedvelem Netrebkot,de a Bolerot másképp élvezném.Fent helyett ,lent énekelni és egy volt koloratúrtól kihagyni a csúcshangot nem épp elegáns az ő szinvonalán.Keresgéli az utat,remélhetőleg megtatlálja mindenki örömére.Elkezdett szélesen énekelni,sötétiteni a hangját és ez senkinél nem vezetett jóra.

1426 frushena 2013-06-30 11:52:22 [Válasz erre: 1425 telramund 2013-06-30 11:49:53]
nekem tetszett. A kezdés nem volt valami ütős, de azért nem mondom rossznak. Jó persze: elfogult vagyok!

1425 telramund 2013-06-30 11:49:53 [Válasz erre: 1424 Búbánat 2013-06-30 10:58:18]
De azért megegyezhetünk,hogy kicsit másképp,mint ebben az előadásban?

1424 Búbánat 2013-06-30 10:58:18 [Válasz erre: 1423 frushena 2013-06-30 00:35:17]
Na, ez a kedvencem!

1423 frushena 2013-06-30 00:35:17
[url]http://www.youtube.com/watch?v=dgtamumw4hk;Red Square, VERDI: 'I vespri Siciliani' - Mercè, dilette - Anna NETREBKO[/url]

1422 Búbánat 2013-06-23 11:25:04
Ma este Mezzo-csatorna ismétli a Nyitógálát a szentpétervári II. Mariinszkij Színházból. Km.: Anna Nyetrebko, Olga Borogyina, Jekatyerina Gubanova, Placido Domnigo és mások. Kezdés: 20.30 órakor

1421 telramund 2013-06-23 09:45:25 [Válasz erre: 1416 Haandel 2012-12-14 15:52:18]
Nagyszerű kiváncsian várom!

1420 Haandel 2013-06-23 09:03:00
[url]http://www.zdf.de/Musik-im-ZDF/Anna-Netrebko-und-Dmitri-Hvorostovsky-vom-Roten-Platz-Moskau-27826354.html;Anna Netrebko und Dmitri Hvorostovsky vom Roten Platz Moskau[/url] 23.06.2013 | 22:00 | ZDF / ZDF HD | (Astra 19.2°E, kódolatlan)

1419 sphynx 2013-05-05 11:27:46
[url]http://www.festspielhaus.de/uploads/tx_userfsh/Anna_Netrebko_1003-3_1_by_Dario_Acosta.jpg_Kopie_01.jpg;na[/url]

1418 Búbánat 2013-03-30 14:28:49
Rossini: Stabat Materét közvetíti ma 20.15-től a 3 SAT televíziós csatorna [url] http://www.3sat.de/page/?source=/musik/167929/index.html; Aus dem Großen Festspielhaus Salzburg, 2011 [/url] Anna Netrebko, Ildebrando D'Arcangelo, Marianna Pizzolato, Matthew Polenzani und dem Orchestra dell'Accademia Nazionale di Santa Cecilia unter der Leitung von Antonio Pappano.

1417 Héterő 2012-12-14 17:46:38 [Válasz erre: 1416 Haandel 2012-12-14 15:52:18]
The libretto needs to be updated to get more modern jokes... Lehet, hogy nem tud az "uptated"mBohém casting "elsöprő" sikeréről?

1416 Haandel 2012-12-14 15:52:18 [Válasz erre: 1084 Haandel 2010-11-24 16:55:59]
[url]http://www.morgenpost.de/printarchiv/kultur/article111757695/Und-ewig-tanzt-die-Csardasfuerstin.html;Und ewig tanzt die Csárdásfürstin[/url] ... Dass angeblich an einer Kinoneuverfilmung von Kálmáns berühmtester Operette gearbeitet wird – es wäre die sechste, womöglich mit Jonas Kaufmann und Netrebko in der Nachfolge von Liane Haid, Márta Eggerth, Marika Rökk und Anna Moffo –, darüber verweigert sie freilich jegliche Auskunft. ... Aus Russland zurück, wo man ihren Vater noch heiß liebt, freut sie sich auf die "Csárdásfürstin" zum 100. Jubiläum, 2015 in St. Petersburg... ***** [url]http://operalively.com/forums/content.php/664-The-Exclusive-Opera-Lively-In-Person-Interview-with-Anna-Netrebko;The Exclusive Opera Lively In-Person Interview with Anna Netrebko[/url] ... OL - You’ve included some operetta arias in your concerts, and one of your recordings, “Souvenirs,” contains several selections from this genre. Do you think you would like to take part in a fully staged operetta performance? For example, if a major house offered you the role of Hanna Glawari or Rosalinde in new productions of The Merry Widow or Die Fledermaus, would you give serious consideration to accepting? AN – Hm, hm, yes, I’ll say that I have always loved operetta. [looks passionate] I wanted to be an operetta singer before I fell in love with opera. I like the genre, it’s always very happy and beautiful, with the dancing… still, the libretti need to get a little bit smarter, no? [laughs] But the rest of it, yes! I actually have plans... We are planning to do the role of Sylva, in Die Csárdásfürstin… with very, very big people. It will be with a great conductor; we’ll record it, and will make a movie of it. I’m very much looking forward to that. We’ve been in touch with Yvonne Kálmán, the daughter of Imre Kálmán, and we are getting into it. It’s a wonderful thing [looks dreamy]. The libretto needs to be updated to get more modern jokes because it’s very old-fashioned. But the music itself is beautiful and gorgeous, and with the right production and beautiful costumes it can be very spectacular.

1415 Búbánat 2012-11-15 10:02:21
Ma délben a rádióban: 2012. november 15., 12.05 – 13.18. „Hangverseny délidőben” A mikrofonnál: Szlotta Judit Anna Netrebko a New York-i Metropolitanben Km: Metropolitan Opera Zenekara 1. Bellini: Puritánok - Elvira áriája a II.felv.-ból (vez: Patrick Summers - 2007. január 6.) 2. Prokofjev: Háború és béke - Jelenet és kettős (km: Jekatyerina Szemencsuk, Dmitrij Hvorosztovszkij-ének, vez: Valerij Gergijev - 2002. március 2.) 3. Mozart: Don Giovanni - Zerlina áriája a II.felv.-ból (vez: Sylvain Camberling - 2003. február 15.) 4. Donizetti: Don Pasquale - a III. felvonás fináléja (km: Juan Diego Florez, Mariusz Kwiecien, Simone Alaimo - ének, vez: Maurizio Benini - 2006. április 15.) 5. Verdi: Rigoletto - Hármas a III.felv.-ból (km: Fabiola Nancy Herrera, Eric Halfvarson-ének, Metropolitan Opera kórusa, vez: Asher Fisch - 2005. december 17.) 6. Gounod: Rómeó és Júlia - a) Rómeó és Júlia kettőse (km: Roberto Alagna-ének) b) Júlia áriája a IV. felv.-ból (vez: Placido Domingo - 2007. december 15.), 7. Donizetti: Lammermoori Lucia - Őrülési jelenet (km: Michael Myers, Ildar Abdrazakov - ének, Metropolitan Opera kórusa, vez: Marco Armilato - 2009. február 7.) 8. Offenbach: Hoffmann meséi - Hoffmann és Antónia kettőse a IV. felv.-ból (km: Joseph Calleja - ének, vez: James Levine - 2009. december 19.) 9. Puccini: Bohémélet - a) Mimi áriája a III.felv.-ból b) Szerelmi kettős az I.felv.-ból (km: Piotr Beczala, vez: Marco Armilato - 2010. február 27.)

1414 IVA 2012-10-03 04:07:21 [Válasz erre: 1405 Orfeusz 2012-10-02 12:17:58]
A média egyre erőszakosabban présel ki nyilatkozatokat a művészekből, azok pedig Magyarországon is, a nagyvilágban is egyre többször nyilatkoznak meghökkentő baromságokat. Ezek sorában Netrebkónak e néhány szerepről szóló nyilatkozata (amelyet nem is szóról szóra ismerünk) igazán nem súlyos tétel.

1413 IVA 2012-10-03 04:01:48 [Válasz erre: 1403 parampampoli 2012-10-02 11:58:45]
A színpadi művészt – az énekesi kihíváson túl - nem a figurát körülvevő társadalmi környezet, hanem a figura jelleme izgathatja vagy nem izgatja egy szerepben, ebben próbáltam megérteni Anna Netrebkót. Az operahősök bármelyik tragikus operában „lehetetlen” társadalommal ütköznek, abban lesznek áldozatok vagy győztesek. Autentikus társadalomismereti felvilágosításodat azért köszönöm. Az pedig egyenesen megtisztelő, hogy operai hősökről szólva, korunk egyik legnagyobb énekművészének topicjában minden gondolat konklúziója az én ismerethiányaimra vezető messzemenő következtetésed.

1412 Cilike 2012-10-02 23:54:57 [Válasz erre: 1410 Bambu 2012-10-02 18:39:02]
Egyetértek, mégis, Desdemona a tüdejét kiénekelheti, egy közepes Otello játszva viszi a darabot a legjobb női főszereplő előtt. Így van megírva sajnos. Nem látványos, noha szép.

1411 frushena 2012-10-02 22:59:01
"Szerintem egy Otello előadás jó Desdemona nélkül semmit nem ér." Ennyi! Ebben a mondatban a lényeg!

1410 Bambu 2012-10-02 18:39:02 [Válasz erre: 1402 Cilike 2012-10-02 08:36:39]
Szerintem egy Otello előadás jó Desdemona nélkül semmit nem ér. A szerep karaktere valószínűleg azért nem szimpatikus a számára, mert arra gondol vele kapcsolatban, hogy biztosan agyműtéten esett át, azért feledkezik meg férje féltékenységi kirohanásairól, és viselkedik úgy ahogy viselkedik. Erről a gondolatról Renée Fleming ír a könyvében. Beszámol arról, hogy először ő is ezt látta benne, de a szereppel foglalkozva megtalálta Desdemonában az igazi ártatlanságot: Desdemona annyira hisz az őt Otellóval összekötő szerelemben, el sem tudja képzelni, hogy valami közéjük álljon. Azt írja, amikor a szerepet énekli arra törekszik, minél több jóságot és bizalmat találjon benne, és reméli, hogy a hallgatóság is jobban megérti személyisége mélységét.

1409 Cilike 2012-10-02 15:13:19
Rengeteg középlágé van benne, ami biztosan baromi fárasztó, ráadásul vastag a zenekari hangzás. Annának nyilvánvalóan nem a belépő vagy a szerelmi duett véga -ami ugyanaz félhanggal lejjebb -jelentene problémát, inkább a rengeteg deklamáció.

1408 parampampoli 2012-10-02 12:47:00 [Válasz erre: 1406 tiramisu 2012-10-02 12:32:03]
Vagy tart a szereptől, ami a Pillangó esetében nem is csoda, mert a legnehezebbek egyike. Nem véletlen, hogy Freni sose vállalkozott rá színpadon, miközben lemezre vette háromszor is.

1407 parampampoli 2012-10-02 12:45:19 [Válasz erre: 1404 -zéta- 2012-10-02 12:06:25]
Rodolphe esetében lehet, hogy így volt, de a Mantuai hercegében dupla értelemben se. Az egyikről kegyeleti szempontból ne beszéljünk -- ne háborgassuk a múltat! -- a másikról Simándy maga is beszélt könyvében, nevezetesen a szerep nem feküdt neki hangilag az állandóan magas fekvés miatt. Szerintem az énekes ne a lelke alapján válogasson szerepet, az sose vezet semmi jóra, mindig csak a hangja alapján.

1406 tiramisu 2012-10-02 12:32:03 [Válasz erre: 1401 IVA 2012-10-02 00:47:22]
Csocso-szán esetleg nem önmagát öli meg, hanem Pinkerton, a disznót! Kipróbálta, hogy melyik szerep a legjobb a hangjának, ilyen eccerű, + egy kis ideológia.

1405 Orfeusz 2012-10-02 12:17:58
Eddig is tudtuk és most is nyilvánvalóvá vált, jobb ha Netrebko csak énekel, és nem nyilatkozik, mert az mindig rosszul sül el..

1404 -zéta- 2012-10-02 12:06:25
Nincs ebben annyira meglepő. Simándy ugyanezért adta vissza Rodolphe és a Mantuai herceg szerepét, vagy ezért nem vállalta el Molnár András Turridduét (egyszer szabadtéren azért elénekelte)...

1403 parampampoli 2012-10-02 11:58:45 [Válasz erre: 1401 IVA 2012-10-02 00:47:22]
Cso-Cso-san gyermekével kapcsolatban hozott döntését ellenszenvesnek mondani fatális tévedés. Csak az gondolhat ilyet, akinek vajmi kevés ismerete van a japán társasdalomról. A mostaniról is, hát még az akkoriról! Abban a helyzetben a gyerek szempontjából az egyetlen lehetséges és ésszerű döntést hozta, miközben a maga szempontjából a lehető legtragikusabbat is. Sorsa az egész operairodalomban a legmegrázóbb, legalábbis számomra, és ha ezt egy szoprán nem érti meg, nem érzi át, csak hülledezni tudok rajta. Amit meg Angelicáról írsz, az egyenesen vicclapba illó fejtegetés, a történelmi és társadalomismereti affinitás abszolút hiányáról tanúskodik.

1402 Cilike 2012-10-02 08:36:39
Én megértem, van, hogy egy szerep nem tudja megfogni az énekest, akkor kár vele foglalkozni. Pl. Sümegi Eszter mondta, hogy hiába kérték fel Saloménak, nem tudja elképzelni magát benne, pedig hangilag illene hozzá. Anna nagyon nem lenne Csocsoszán szerintem sem, Angelica sem, a Boccanegra pedig más karakter, az szerintem is illene hozzá. Dezdemónika meg nem olyan jelentős szerep, az a darab Otellóé, nyilván ezért nem akar vele vesződni. :-)))

1401 IVA 2012-10-02 00:47:22 [Válasz erre: 1399 parampampoli 2012-09-27 10:02:30]
Akinek lehetősége van válogatni a feladatok közt, megengedheti magának, hogy kihagyja vagy halogassa azoknak a figuráknak az alakítását, amelyekben most nem feltétlenül kíván megnyilatkozni, vagy amelyekkel nem tud teljesen azonosulni. A felsoroltak szép nőalakok, de... Shakespeare ugyan így írta meg Desdemona történetét, aki egy kicsit ügyesebb kommunikációval akár tisztázhatta volna is az ármányt, amit Jago zúdított rájuk. Cso-cso-szán fanatikus szerelmét meg tudom érteni, de gyermekének átadásával rendkívül ellenszenves döntést hozott: a gyereknek minden esetben anyja mellett van legjobb helye! Angelica pedig jobban tette volna, ha még viselősen megszökik, de ha már idáig jutott, a megtörténtek után is rokonszenvesebb lenne, ha bármivel fejbe vágná a Hercegnőt, a helyett, hogy magával végez.

1400 Bambu 2012-09-29 10:02:04 [Válasz erre: 1399 parampampoli 2012-09-27 10:02:30]
Arra hivatkozott, hogy az említett szerepek karakterét nem érzi magáénak.

1399 parampampoli 2012-09-27 10:02:30 [Válasz erre: 1397 Bambu 2012-09-26 20:57:29]
Mi az, hogy a figurát nem érzi megfelelőnek?? Na, ne vicceljünk már! Egyik szólam szebb, mint a másik, fekszenek a hangjának pompásan. Kifogások, kifogások...

1398 IVA 2012-09-27 00:35:53 [Válasz erre: 1397 Bambu 2012-09-26 20:57:29]
Örülök, hogy Leonórát a repertoárjára veszi – remélem, lemezre is énekli -, mert a berlini koncert alapján az a tökély, a csoda ígérete. Nem is hittem volna el, ha ezt a szerepet nem érzi magáénak.





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.