Bejelentkezés Regisztráció

Kedvenc előadók


Téma ismertetése: nem csak énekesek, hanem karmesterek, zongoristák és tekerőlantosok is

278 Topi 2003-06-26 08:58:39
Tudja valaki hol található a Bándi-interjú?

277 kalahari 2003-06-25 14:32:03
Nagyon várjuk! Aki készítette a riportot, ugye elmondta neki, mennyire szeretjük? (a hangját) :-)

276 Topi 2003-06-25 13:15:07
Hajrá, nem kell számolni, hányat kell aludnunk, csak holnapig várni!

275 -té.pé- 2003-06-25 13:01:37
Itt is elmondom, hátha érdekel valakit, hogy megérkezett a Bándi interjú. Holnap megjelenik a Momusban. Addig türelem!

274 kalahari 2003-06-25 05:03:23
Még egy Pikk-kritika: http://www.nepszava.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=596680

273 kalahari 2003-06-23 20:45:51
Ott meg ezt írják: aug. 3. vasárnap Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekarának koncertje Vezényel: KESSELYÁK Gergely Bazilika Az árát is megtaláltam: 4900 Ft Ez is kimarad. De a turisták biztos jól szórakoznak majd...

272 Szilgyo 2003-06-23 20:35:19
Akármi is lesz, nem kevés pénzébe fog kerülni a külföldi turistáknak...lásd még Budafest címszó alatt.

271 kalahari 2003-06-23 19:28:01
Erről tudtok valamit? 2003. aug. 3. Budapest, Bazilika: Operagála Bándi honlapján leltem. Mi lesz itt, és főleg: mennyiért?

270 Szilgyo 2003-06-23 13:44:03
Ami igaz, az igaz: Pavarotti nagyon jól csinálja a Bájitalt, főleg a régebbi, Sutherland-es felvételen!

269 Benno 2003-06-23 13:13:49
hát ezért nem is bánom hogy nem leszek ott. majd meghallgatom azon az estén valamelyik felvételét volt a DtOper évkönyvében egy beszámoló 1986ból, akkor elözö nap álltak oda az emberek a sorba a ház elé, egész éjjel vártak stb. \"Szerelmi bájital\"-ra jött. ja és állitolag Guiness-rekord lett a taps hossza és a visszahivasok száma.

268 Szilgyo 2003-06-23 12:56:37
Annyit nem ér, az tuti! Most, hogy már hangja sincs...

267 Benno 2003-06-23 12:10:57
na most olvasom az ujságban hogy megérkezett. csak nem szökik meg ha már ittvan! nem tudom pontosan mennyibe kerültek a jegyek, de pár óra alatt elfogytak . ha jol emléxem 80 euro volt a legolcsobb, talán 4x a legdrágább kateg.

266 iva 2003-06-23 08:42:42
Kalahari! A Bándi mindig másképp csinálja, s ez minden szerepére érvényes. Szerintem ettől igazi nagy művész, s így soha nem válik rutinossá. Révész Rita - én úgy hallottam néhol - hamis volt, és az éneklése se tetszik különösebben. Szerintem bőven van még mit tanulnia. Fokanov tényleg jobb, Massányinak pedig tervezhettek volna előnyösebb jelmezt, bár amiben a végén volt, az már egész jól állt neki. Az éneklése gyönyörű és kifejező.

265 yeti 2003-06-23 08:21:01
Mennyi az a sokszáz euró? Kb? Szóval mit kóstál ott kint egy Pavarotti?

264 Benno 2003-06-23 03:34:02
Pavarottinak van még 6 napja hogy lemondja a berlini fellépését is. az lenne a nagy szivas a sokszáz eurós jegyet vevöknek

263 kalahari 2003-06-22 23:47:23
Megvolt a mai Dáma is. Kedvencünk hozta a formáját. De nem csinálja mindig ugyanúgy. Háromszor láttam élőben meghalni (+ még egy a videó), és mindig más. De mindig élmény hallgatni. Az újak közül Kovács Annamáriának örültem, sajnos látni nem láttam belőle szinte semmit, de a hangja nagyon tetszett. Rálik is jó volt. Massányi hangja tetszett, de a megjelenése nem igazán hercegi, ez a szerep Breusznak jobban állt. Elfogultságomtól függetlenül: Fokanov jobb, mint Busa. Az utóbbit nem is mindig hallani. Tudja valaki, hogy miért pont neki kell Don Giovannit énekelni? Külsőre sem az a tipikus DG... A mai Surin volt a legjobb (Szvétek). Révész Rita is igen tehetséges szerintem. A csúcs pedig az állandó, de mindig változó kedvenc tenorunk: Bándi János!!! (Az előző mondattal jelezni kívántam, hogy elkötelezett rajongó vagyok...:-))

262 Topi 2003-06-21 16:58:55
Kalahári! Szerintem érdemes eljönni vasárnap, pláné, ha Bándi hangja megint olyan csúcsformában szól, mint csütörtökön, telten, gyönyörűen kipihenten...... stb.- a többit tudjátok! Rálikot is érdemes volt hallani, képes vagyok én is mégegyszer megnézni, most úgyis jó pár hét szünet jön. Nekem sem Breusz, sem Massányi nem pótolhatatlan, de Massányi közelebb állt a szívemhez. Busa: hogy is mondjam?....

261 kalahari 2003-06-20 17:40:58
Meggyőztetek: elmegyek vasárnap, és harmadszor is megnézem! :-)

260 kalahari 2003-06-20 14:53:14
Szilgyo! Egyébként a \"csúcs\" a Kelen-Lukács-Fokanov hármasra vonatkozott együtt. De tegyük hozzá, hogy itthon, mert másról nem is tudok nyilatkozni.

259 kalahari 2003-06-20 14:38:33
Ne fájdítsátok a szívem! Már is sajnálom, hogy nem voltam ott! Rálikra kíváncsi lennék, mert a Lady Macbethje fantasztikus volt ősszel. Ezek szerint most sem volt másképp. Massányi, vagy Breusz jobb? És Busa milyen volt? Bándi meg önmagát múlja felül rendszeresen. Csak tudnám, hogy csinálja? Profi???

258 iva 2003-06-20 08:56:39
Egyetértek! Rálikról nem gondoltam, hogy ennyire jó, a hangja mellett nagyon tetszett játéka is. Massányiban sem csalódtam, Kovács A. pedig kiváló volt! Bándi, mint mindig, szuper!

257 Topi 2003-06-20 08:46:08
Aki látta tegnap a Pikk Dáma-t, mi a véleménye az előadásról? Nekem borzasztóan tetszett, Massányi nagyon jó volt, Rálik is, számomra meglepetés volt Kovács Annamária jól megformált és gyönyörűen énekelt Öreg Hölgye. No, s most jön Bándi! Hát láttam már az előadást kétszer is, de szerintem a tegnapiban a teljesítménye mindegyiket felülmúlta. A színpadi játékát csak csodálni tudom, a hangja meg egyszerűen szuper formában volt, - úgy látszik jót tett neki a 6 napi pihenés, - szóval ez ismét egy felejthetetlen élmény volt.

256 Szilgyo 2003-06-20 08:02:04
Kalahari, igazad van, ebből a hármasból Fokanov a legjobb. Csak azt mondom, nála azért ezt lehet jobban csinálni, szerintem...Istenn őrizz, hogy bármiről lebeszéljelek, nem állt szándékomban:)))

255 Szűcs 2003-06-19 18:29:04
Topi! Én csak a postás vagyok, Tóth kollégán van a világ szeme, csak ő most nem fér hozzá a nethez, de majd küldök neki galambpostát, vagy füstüzenetben kérdőjeleket. Amint van valami fejlemény, úgyis szólunk.

254 kalahari 2003-06-19 16:45:23
Szilgyo! Én mindenkivel láttam, aki mostanában énekli: Tóth János, Egri és Fokanov. Na, ebből válassz! Egyébként meg nekem abszolút kedvencem, ezt már talán mondtam párszor :-), úgyhogy nem tudsz lebeszélni róla...

253 Szilgyo 2003-06-19 16:36:31
Éppenséggel én láttam Fokanovval, lehet, hogy jobb, mint Egri, de azért a csúcs az még egy heggyel odébb van...

252 kalahari 2003-06-19 16:21:17
A következő évadban figyelj majd, és csapj le rá! :-) Én mindjárt 2x is megnéztem...

251 Topi 2003-06-19 16:19:35
Kalahári! Szívesen megnézem, remélem összel lesz rá alkalmam, most is elmentem volna, ha időben kapcsolok.

250 kalahari 2003-06-19 16:09:56
Topi! Scarpiára mondok Neked egy nevet: Fokanov. Elképesztően jó. A Kelen-Lukács-Fokanov hármassal nézd majd meg, szerintem az a csúcs!

249 Topi 2003-06-19 16:00:01
Jaj, nagy hülyeséget írtam, világsztárral láttam ugyan a Toscat, de Raimondival és Sherill Milnes-sel. /Nem Capucillivel/.

248 Topi 2003-06-19 13:41:52
Búbánat Ez csábítás, vagy Bándi cserbenhagyására buzdítás? Szűcs! Halványan érdeklődöm, még nincs válasz?

247 Búbánat 2003-06-19 09:45:51
Miskolcra senki nem készül? Az előző hozzászólásokból úgy tűnik számomra, hogy a hétvégén, aki él és mozog, itt marad Pesten Bándit becserkészni vagy elmegy a Klubba, a meghirdetett összejövetelre.

246 Werther 2003-06-19 09:14:36
A mai \"fonalfelvételhez\": ha Bándi a túlzott szerénysége miatt megpróbálná elhárítani a közeledést, könyörgöm, ne hagyjátok annyiba!!! Nagyon kedves ember, de a sztároláshoz nincs hozzászokva, pedig megérdemli.

245 Topi 2003-06-19 08:51:52
Apropo! Láttam a Tosca-t Capuccillivel is, no az Scarpia volt- igazán, hanggal, alakítással együtt!

244 Topi 2003-06-19 08:47:49
A tegnapi Tosca: Kiemelendő: Egrit borzalmasnak tartottam, és nem is annyira a szerepformálás miatt, - nem mintha az is nem hagyott volna kivánnivalót maga után - egy Scarpiát én úgy Tito Gobbi-san tudok értékelni igazán; no de ekkora szerepet ilyen hangra bízni, és még el is vállalni, hát ez borzasztó! Teljesen igaza van Kalahárinak, hogy hallani is alig lehetett sokszor, amikor meg igen, akkor is kár volt! Hol van erre a szerepre a mergfelelő bariton? Kinek kellett volna énekelni helyette? Összegezve, kitalálhatnának már olyan szereposztást végre, ahol mindegyik főszereplő tökéletesen illik a másik - kitűnő - színvonalához. Sümegi nagyon tetszett. Nemcsak nekem! Kiss B. kellemes csalódás volt a róla olvasottak után. Ha azért a világszínvonaltól kicsit messzebb is van, de a hangja szép volt. Kelennel is szívesen meghallgattam volna. No de fel a fejjel, ma újabb Pikk Dáma előadás! És drukkolok, hogy a mi kis agyonterhelt kedvenc tenorunk hozza a szokásos bravúros formáját!

243 Szilgyo 2003-06-19 08:03:20
Remélem Benno fórumtárs is megvette már a repülőjegyet, hogy itt lehessen holnap este...:)))

242 kalahari 2003-06-19 00:33:55
Jó szórakozást holnapra! Én már kétszer láttam, úgyhogy most kihagyom. Breusz? A hangja nem akkora szám, de a megjelenése igazán hercegi. Úgy fest, mint egy valódi arisztokrata. Majd meséld el, milyen volt! Remélem, sikerül meghívni Bándit, állítólag már megkeresték. Jó lenne, ha eljönne.

241 kalahari 2003-06-19 00:29:37
Azért Lukács Gyöngyi sem rossz... De Sümegi tényleg nagyon jó. Azt hiszem el is vitte a legjobb énekesnő díját a házi szavazásunkon. Bár hivatalos végeredmény még nem volt :-) A maihoz: Kenesey a legjobb sekrestyés az általam látottak közül. Tényleg olyan alkat, amilyennek az ember elképzel egy sekrestyést.

240 iva 2003-06-19 00:25:39
Szerintem is jó volt 29-én Bándi a Trubadúrban. Talán most nem énekelt olyan hangerővel, de az csak jót tett a szerepnek meg az ea.-nak. Tényleg sikerült már vele felvenni a kapcsolatot? Jó lenne, ha meg tudnátok hívni. Állítólag nagyon kedves ember és jó humora van. Holnap megnézem a Pikkben, és végre látom a 2. szereposztást is. Kíváncsian várom Massányi Jeleckij hercegét, mert nekem Breusz hangja nem igazán tetszett.

239 iva 2003-06-19 00:18:42
Gondoltam, hogy ilyen lesz az ea. Ezeket az énekeseket már mind láttam a Toscában, csak így együtt még nem. Egri a magasságokat nem bírja sajnos, bár hangereje van - legalábbis akkor még volt. Lehet, hogy ő is megy tönkre? Szegény. Kiss B. ilyen. Korrekt, de semmi különös. Sümegi mindig jó, szerintem most ő a legjobb szoprán.

238 kalahari 2003-06-18 23:49:41
Egyébként Bándi 29-i Trubadúrja is jó volt, még ha kifárasztották is a próbákkal. Az a nyilatkozat felháborító volt, én is hallottam.

237 kalahari 2003-06-18 23:06:14
Őszintén? Kelen jobb volt. Sümeginek megint sikere volt; ahányszor hallottam, ő mindig jó volt. Egri nem való Scarpiának. Inkább tűnik jóságos nagybácsinak, mint főgonosznak. Eddig azt hittem, hogy legalább hangereje van, ha már szép hangja nincs, de most sokszor alig hallottam, viszont amikor igen, akkor meg jobb lett volna, ha nem... Kiss B.? Nem tudom eldönteni, nincs is viszonyítási alapom, mert azt mondtátok, hogy pár éve volt jó, de akkor meg nem hallottam. Az áriákat korrektül hozta, és szép hangja van, jól teszi, ha vigyáz rá. Valószínűleg nem Kelen után kellett volna megnéznem. Mindegy, majd jönnek a szakértők és elemzik.

236 iva 2003-06-18 22:55:51
Na, milyen volt a Tosca?

235 iva 2003-06-18 22:54:30
Egyetértek. Nem véletlen, hogy amikor ő volt az igazgató, olyan sokan eljöttek az Operától! Egy cezaromán, szenilis vénember.

234 kalahari 2003-06-18 22:39:36
Iva! Kérdésedet megfordítom: Hogy lehet egy ilyen bunkó főzeneigazgató?

233 iva 2003-06-18 22:12:00
Vagy a kényszer hatására. Hallottam olyat, hogy Petrovics egy nagy művészt kényszerített arra, hogy az előző esti fellépése után másnap 2 próbára is bemenjen. Itt csak Tokody meg Kelen mondhat le előadásokat! Az normális, hogy Bándinak máj. 28-án Pikk-főpróbája volt, másnap meg Trubadúrt énekeltettek vele? 31-én pedig pikk.premier. És akkor a szemét P. még képes az előadás közvetítésének szünetében azt mondani Bándira, hogy mostanában többször is fáradtan énekelt, meg alig bírta végig hanggal. Hogy lehet egy fő-zeneigazgató ilyen bunkó?

232 Bulvár Kund 2003-06-18 21:57:39
Kedves Iva! Egy jó művésznek pedig az a dolga, hogy három egymás utáni este semmilyen körülmény hatására ne lépjen fel. A pénz miatt sem....

231 iva 2003-06-18 21:20:45
Kovácsh. hamis? Hát ezt nehezen tudom elhinni, mert én sokszor hallottam már őt, és soha nem énekelt hamisan. Nem akarok beképzeltnek tűnni, de elég jó hallásom van, és észrevettem volna. Az egyik Pasqualét láttam májusban, akkor tuti nem volt hamis. Lehet, hogy az általad látott ea.-on indiszponált vagy fáradt volt. Mert az énekesek agyonpróbáltatása, agyonénekeltetése rá is vonatkozik, rengeteget dolgozott szegény. Csak egy példa: amikor én láttam a Pasqualét vele, előző este beugrott a Pillangóba, Pasq. után másnap meg János vitézt énekelt. Hát ilyen jó a szervezés az Operaházban, a művészek megbecsüléséről nem is beszélve!

230 Judit 2003-06-18 16:51:43
Kovácsházi? Hm, hm. Szép a hangja, de annyira lelkesen lötte mellé a hangokat a Don Pasqualében, hogy mögöttem meg is jegyezte egy idös hölgy: Hamis! Ordítóan hamis volt.

229 agyament 2003-06-18 16:45:58
Már nem tudom hol van az agyam, biztos elment. Mindenkitől minden bocs. Képernyő becsuk, ma már inkább nem írok többet.





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.