Bejelentkezés Regisztráció

Kimernya?


4421 MarcoRosenthal 2022-02-15 13:03:20 [Válasz erre: 4415 Pósa 2022-02-10 19:51:45]

Egyszer megkérdezték Bognár Mátyástól, az ELTE matematikus oktatójától, hogy ki volt nagyobb matematikus, Kolmogorov vagy Sztálin? Egy darabig vakarta a fejét a tanár úr, de aztán kivágta magát: Azt válaszolta: Lokálisan Kolmogorov volt nagyobb jelentőségű matematikus, de globálisan Sztálin.


4420 Pósa 2022-02-15 13:02:25 [Válasz erre: 4418 MarcoRosenthal 2022-02-15 12:56:38]

Minél előbbi gyógyulást kívánok!!!


4419 daunerni 2022-02-15 12:57:18 [Válasz erre: 4418 MarcoRosenthal 2022-02-15 12:56:38]

Bocsánat, már meghallgatható a mai...


4418 MarcoRosenthal 2022-02-15 12:56:38 [Válasz erre: 4417 Pósa 2022-02-15 12:11:50]

Nem lehetne úgy csinálni, hogy amikor késik az aznapi, akkor annak megjelenéséig még lehessen válaszolni az előző napira? Ma 11:15-én értem haza egyhetes kórházi kezelésről és a CPE Bach zenére nagyon kevés volt 45 perc. Igaz, hogy valószínűleg 3x45 perc sem lett volna elég.


4417 Pósa 2022-02-15 12:11:50

Kedves Daunerni! Egy rejtvény zenét adjál fel nekünk mára is légy szíves! Köszönettel: Pósa.


4416 Heiner Lajos 2022-02-11 06:34:46 [Válasz erre: 4415 Pósa 2022-02-10 19:51:45]

Sibeliusról Doráti Antal mondta, ld. az életéről szóló könyvet. De jó a Kodály-történet is.


4415 Pósa 2022-02-10 19:51:45 [Válasz erre: 4414 Heiner Lajos 2022-02-10 19:39:57]

Nem tudom, de van egy aranyos történetem Kodályról. Azt ismerve el tudom képzelni, hogy esetleg ő mondta. A történet a következő: Megkérdezték Kodályt, hogy szerinte melyik a legnagyobb szovjet zeneszerző?

- Hát Sosztakovics!

- És ő milyen zenét szerzett?

- Borzalmasat!

A Bartók Rádióban hallottam régen.


4414 Heiner Lajos 2022-02-10 19:39:57 [Válasz erre: 4413 Pósa 2022-02-10 19:28:34]

Kedves Pósa! Üzeneted után megnéztem, szinte hihetetlen, hogy csak nekem "ugrott be".

Köszönöm, cserébe egy találós kérdés Sineliusról, emlékezetből idézem, lehet, kicsit pontatlan, de a lényeg megvan, amikor először játszottak Sibeliust: Addig nem ismertük, attól lezdve nem szerettük. Ki mondta?


4413 Pósa 2022-02-10 19:28:34 [Válasz erre: 4409 Heiner Lajos 2022-02-10 16:38:22]

Kedves Lajos! Megemelem a kalapomat a helyes megfejtésért! A napokban a kezembe vettem egy boltban Sibelius három lemezes kiadványát, amin az En Saga is rajta volt, de szerencsétlenségemre későbbre ütemeztem a megvásárlását. Pedig ha megveszem, lehetett volna esélyem a jó megfejtésre. Sibeliusig én is eljutottam, de az meg sem fordult a fejemben, hogy valaminek a végét keressem.


4412 Heiner Lajos 2022-02-10 17:08:03 [Válasz erre: 4410 Edmond Dantes 2022-02-10 16:56:45]

Egy hamburgi barátom mondta, ő 3-4 óra CD-hallgatás után elfárad, de LP egész nap mehet. 

A többszáz dollár csak ezekre a Furtwaengler-felvételekre vonatkozik. 


4411 gezakadocsa 2022-02-10 16:59:53 [Válasz erre: 4408 Edmond Dantes 2022-02-10 15:53:25]

Igazad van, most utólag belehallgattam a F-féle fölvételbe (youtube), s tényleg a vége volt a föladvány. Igaz, hogy nekem ezúttal nagyon kevés időm volt csak a megfejtésre, s akkor sem szokásos berendezésemet használhattam, de az eleje teljesen egy mű elejének a benyomását tette rám, így eszembe sem jutott másutt keresni, bár az is igaz, hogy a vége pedig tényleg befejezésszerű, s én is láttam, hogy az En saga hosszabb mű, de többre nem volt időm.


4410 Edmond Dantes 2022-02-10 16:56:45 [Válasz erre: 4409 Heiner Lajos 2022-02-10 16:38:22]

Óóó, lehet, hogy vagyont érő kincseim vannak a gardróbszekrényem felső polcain? Köztük jó pár Melódia, teljes operafelvétel/ek is. Bayreuth-i Tannhäuser (asszem Siljával) és Lohengrin?? meg Álarcosbál Toscaninivel tuti és még sokan mások, szóló lemezek is. Meg Supraphon, Eterna és "nyugatiak" is. Pár hete olvastam, hogy újból hódít a fekete lemez, elsősorban a pop-rock vonalon, mert a gyűjtők szeretik kézbe venni, felrakni stb. és a tasak is fontos a feelinghez.


4409 Heiner Lajos 2022-02-10 16:38:22 [Válasz erre: 4408 Edmond Dantes 2022-02-10 15:53:25]

Nekem talán az is segített, hogy LP-n megvan ez a felvétel. Része annak a Melogyija/Melodia-sorozatnak, amit évtizedekkel ezelőtt publikáltak a szovjetek, s melyek ma már gyűjtők féltett kincsei (állítólag az USA-ban többszáz dollárt adnak egy-egy darabjáért). Paradox módon, ezek az öreg lemezek, noha persze sercegnek-kattognak, jobban szólnak mint a DGG későbbi CD-kiadványai.


4408 Edmond Dantes 2022-02-10 15:53:25 [Válasz erre: 4407 gezakadocsa 2022-02-10 13:45:18]

A megfejtés, azaz a meg-nem-fejtés(ek) talán fő oka, -nálam biztosan- hogy -dni- megtréfált bennünket vagy szigorú volt és/mert nem a darab elejét (vagy az egészet) adta fel, hanem, ha jól hallottam, az utolsó perceket.15-20 perces egytételes műveknek inkább az eleje "nyerő" megfejtésileg. Tegnap és ma is elkezdtem hallgatni t.k. az En sagát (máskor is párszor), mert szinte biztos voltam benne, hogy későrom. szimf. költemény-programzene, és Sibelius az egyik,  felismerhetőség szempontjából rettegett :-) zeneszerző, aki terjedelmes szimf. termést hagyott az utókorra, és/de nem egykönnyen beazonosítható. Vannak még páran, de nem nevesíteném őket, mert anélkül is bármikor ránk leselkedhetnek ... :-) 


4407 gezakadocsa 2022-02-10 13:45:18

Úgy látom, hogy nemcsak engem csapott be Furtwängler különleges fölvétele az En sagából, ezért írom meg tanulságul, hogy én gondoltam a stílus alapján Sibeliusra, s erre az egyébként általam nem ismert műre is rákattintottam, s bele is hallgattam egy a Youtube-on "best performance"-ként megjelölt, finnek általi fölvételbe, de az teljesen másként kezdődött, s tartott is vagy másfél percig (külön figyeltem a szerintem angolkürt szólót, s annak a dallama is eltérő!). Most utólag egy másik fölvételbe is belehallgattam (Ashkenazy, Philh.Zkr.), s az is egészen másként indul. Amúgy arra is emlékezni véltem, hogy ugyanez a fölvétel egyszer már szerepelt kérdésként. Mindehhöz már csak azt kell hozzátennem, hogy magam nagy Furtwängler-rajongó vagyok, bár ez a fölvétele nincs meg nekem... Az igazság megköveteli, hogy kiegészítsem ezt még azzal, hogy a kérdésbeli koncertfölvétel valóban fantasztikus atmoszférateremtő erővel, nagyszerű fokozással igazolja az előadók hírnevét ill. W.F. stílását.

Mellesleg egy nappal korábban is hasonlóan jártam: az első hangtól ismertem a zenét, szinte végig, s többek között Saint-Saens-ra is rákattintottam, s alapvetően operai balettre vagy zenekari közjátékra gondoltam, még a Sámson  és Delilát is néztem, de valahogy a helyes megfejtés mégsem jött meg.

 


4406 MarcoRosenthal 2022-02-07 20:31:31 [Válasz erre: 4403 Edmond Dantes 2022-02-07 12:10:32]

Én is gratulálok a 4 zseninek, akik megtalálták. Továbbá Edmondnak is, aki velem ellentétben legalább eljutott Tavenerig.


4405 daunerni 2022-02-07 20:26:54 [Válasz erre: 4404 MarcoRosenthal 2022-02-07 14:44:29]

Bocsánatot kérek az extrém nehéz feladatért - tényleg nagyon kevesen jöttek rá a megoldásra. Egyetlen mentségem van - talán - nekem nagyon tetszett a darab, különösen a Voces8 ének-együttes előadásában. Remélem, hogy a mű szépsége mindenkit kárpótol...


4404 MarcoRosenthal 2022-02-07 14:44:29 [Válasz erre: 4403 Edmond Dantes 2022-02-07 12:10:32]

Eddig nem talált Daunerni senki emberfiát. Lehet, hogy csak az én kutyám találta meg? Miután úgy ítéltem meg, hogy ezt nem egy világnyelven éneklik, hanem talán valamelyik északi kis nép nyelvén, végighallgattam Arvo kórusműveit, és utána feladtam a további keresést.


4403 Edmond Dantes 2022-02-07 12:10:32

Máris gratulálok annak vagy azoknak a játékostárs(ak)nak, akik megbirkóztak ezzel a hétvégi zenével. Mások mellett Tavenerig még csak-csak eljutottam, de -bár elég jól elboldogulok az angol nyelvvel- csak szófoszlányokat értettem a szövegből. Ilyen nehéz énekelt-szöveges feladványhoz évek óta nem volt szerencsém, pontosabban szerencsétlenségem.


4402 daunerni 2022-02-01 15:05:23

Kedves Barátaim!

Mindenkinek Gratulálok a most véget ért január eredményeihez és köszönöm, hogy játszottatok velünk!

Pósa - 20
tibka1 - 19
Edmond Dantes - 18
Gabor - 18
MarcoRosenthal - 18
maris - 18
gezakadocsa - 15
Majorné - 11
vatatava - 11
gl - 9
-nos - 7
Capriccio - 6
Nagy Katalin - 5
József Miklós - 4
adamo - 3
Fidelio - 3
Heiner Lajos - 3
CallasForever - 1
sztalin - 1

A sorsolás nyertese: Edmond Dantes
Neki különi s gratulálunk!


4401 MarcoRosenthal 2022-01-17 16:16:52 [Válasz erre: 4400 Edmond Dantes 2022-01-17 12:49:54]

Az Izraelben született Lavi Hajnalka így énekli. Minden tökéletesen érthető! Ravel 2 Hebrew songs.


4400 Edmond Dantes 2022-01-17 12:49:54 [Válasz erre: 4398 MarcoRosenthal 2022-01-14 20:48:17]

Más, általánosabb "gondom" van: a Kaddist tudtommal csak férfiak mond(hat)ják. Az előadóművészet megengedőbb.


4399 MarcoRosenthal 2022-01-17 12:31:15 [Válasz erre: 4398 MarcoRosenthal 2022-01-14 20:48:17]

Bocsánatot kérek Cecilia Bartolitól. Elvégre nem kell minden világhírű énekesnek héber (vagy pláne arámi) nyelven is tudnia a szép kiejtést. Tény, hogy a felvétel szövegéből az első és a második meghallgatás során az "Izrael" szón kívül semmi mást nem értettem. Csak harmadszorra sikerült rájönnöm, hogy az elején úgy kezdődik, hogy "Jitgádál ve jitkádás".


4398 MarcoRosenthal 2022-01-14 20:48:17 [Válasz erre: 4397 Edmond Dantes 2022-01-14 15:03:06]

... nagyon gyatrán artikulálja a dal szövegét.


4397 Edmond Dantes 2022-01-14 15:03:06 [Válasz erre: 4396 MarcoRosenthal 2022-01-14 14:35:56]

Mi tagadás, igen, bár az előadó ... nem is folytatom.


4396 MarcoRosenthal 2022-01-14 14:35:56 [Válasz erre: 4395 Edmond Dantes 2022-01-14 13:11:54]

Nem írom meg, pedig nagy a kísértés, hogy írok egy szellemes választ. Ezek szerint te is hamar rájöttél a maira?


4395 Edmond Dantes 2022-01-14 13:11:54 [Válasz erre: 4394 MarcoRosenthal 2022-01-13 17:18:17]

Többnyire elég ... de meg ne írd, hogy mikor nem elég! ;-)


4394 MarcoRosenthal 2022-01-13 17:18:17

A mai viszont egy szép és kellemes zene. Az első négy hang után lényegében megvolt, csak arra nem emlékeztem, hogy hányadik, így aztán sorra meghallgattam mindegyiknek az elejét. A tegnapi is viszonylag könnyen megvolt, de a szöveg segítségével. Zéró olasz nyelvtudással elbuktam volna ezt a kérdést. Egyébként így vagyok minden ritka operából kapott kérdéssel. Vagy a szöveg alapján találom meg, vagy sehogy. Ezért érdemes minél több európai nyelvnek az alapjait megtanulni egy minimális szókincs eléréséig. Bár többnyire elég ez az öt: angol, német, orosz, francia és olasz.


4393 Edmond Dantes 2022-01-13 16:39:25 [Válasz erre: 4392 MarcoRosenthal 2022-01-13 16:30:26]

Én az orosz "Szentháromság" művei közt kutakodtam, mert a két percben felismerni véltem az ő fanyar-szarkasztikus stílusukat, de nem találtam, másfelé kanyarodtam. Igen rossz döntés volt, aztán elengedtem. 


4392 MarcoRosenthal 2022-01-13 16:30:26 [Válasz erre: 4391 Edmond Dantes 2022-01-13 14:10:10]

Engem a Prokofjev műnél az zavart meg, hogy szerintem túl harsány "vásári" (vagy "cirkuszi") előadásmódban hangzott el a felvételen. Ezzel nem akarok senkit megsérteni, elfogadom, ha másoknak  netán így tetszik jobban, elvégre ízlések és pofonok... Szó, ami szó, nem észleltem az elhangzott zenében Prokofjev sajátos stílusát, így aztán az összes többi nagy romatikus orosz zeneszerző művei között keresgéltem a cirkuszi vagy ahhoz közeli témájú zenéket. Utána mérgemben negkerestettem a Soundhound-dal. (Természetesen ezután nem küldtem be választ.) Utána végighallgattam a balett 2. felvonását itt (1:07:59-től) és megállapítottam, hogy ha például ebből vágta volna ki, és adta volna fel Daunerni a mandolinos részletet feladatnak, ebből a sokkal elegánsabban előadott zenéből nagy valószínűséggel ráismertem volna Prokofjev stílusára és a műre.


4391 Edmond Dantes 2022-01-13 14:10:10

Ah, hát nem csak nekem okozott gondot a tegnapi tánczene, pedig szinte "ízekre szedtem" Dvorakot, a Szláv táncoktól a Ruszalka-baletten át a Prágai keringőkig, aztán más szlávokat is. A Dvorak-műjegyzékben az op. 54-es sorozat eredeti = zongorás változata szerepel és csak oldalt jegyzi meg, hogy bizonyos Jarmil Burghauser meghangszerelte zenekarra. Úgy látszik, öreg vagyok már a sok táncikáláshoz: hétfőn mandolinos, tegnap valcer..


4390 Edmond Dantes 2022-01-03 14:29:20 [Válasz erre: 4387 Pósa 2022-01-03 13:32:54]

:-)


4389 daunerni 2022-01-03 14:15:34

Nem csak a 2021-es év ért véget, hanem a december hónap is, szóval végeredményt hirdetünk!
Mindenkinek köszönjük a játékot és gratulálunk minden ponthoz!

Edmond Dantes - 23
gezakadocsa - 23
Gabor - 20
Pósa - 20
MarcoRosenthal - 18
maris - 18
tibka1 - 16
vatatava - 10
gl - 9
Majorné - 8
Nagy Katalin - 6
CallasForever - 4
-nos - 2
adamo - 2
Heiner Lajos - 2
Fidelio - 1
LEEDA - 1

A sorsolás nyertese pedig: "tibka1"...


4388 daunerni 2022-01-03 14:07:09

Köszönöm a nyomozást, javítani fogom a hibát...

Mindenkitől elnézést kérek a túl nehéz feladatért, erről a youtube közreadásról nem is tudtam. Én éppen a rádiónál dolgoztam, amikor ez elhangzott - gyakorlatilag egyetlen egyszer, különösebb próbák nélkül. "Kereskedelmi forgalomba nem hozható" záradékkal tartogatták évtizedek óta a szalagtárban.

Egyszerűen szerettem volna, ha legalább egy-két részt hallotok belőle, szerintem Rudolf Péter zseniális... :-)


4387 Pósa 2022-01-03 13:32:54 [Válasz erre: 4385 Edmond Dantes 2022-01-03 12:28:49]

Gratulálok, kedves Edmond! Én is eljutottam odáig, hogy paródiáról van szó, és Rudolf Péter hangját is felismertem. Szerintem nem expresszionista, hanem inkább szürrealista volt a darab. Sajnos ennyi sem volt elég ahhoz, hogy megtaláljam a megfejtést. :-(


4386 MarcoRosenthal 2022-01-03 13:30:11 [Válasz erre: 4385 Edmond Dantes 2022-01-03 12:28:49]

A két összevágott részlet zeneszerzője Márta István (monodráma) és Melis László (gólyainduló), nem pedig Hidas Frigyes, de az utóbbi által készített 2 részlet (magyar nóta és opera) is szenzációs. Persze a videó alatti szöveg is lehet hibás, azt viszont nem tartom valószínűnek, hogy Batta András rosszul konferálná le a befejezést követően a tételek szerzőit.


4385 Edmond Dantes 2022-01-03 12:28:49

A szilveszteri rejtvény(zene?), Kertész Iván: Mitől véres a lábad című, 1988-as paródiája ide kattintva hallgatható meg.


4384 Edmond Dantes 2021-12-31 19:52:42 [Válasz erre: 4382 daunerni 2021-12-31 17:58:13]

Én is boldog, egészséges 2022-t kívánok szerkesztőinknek és a játékostársaknak ... és köszönjük az egész éves játék- és zenecunamit :-) ... és a ma délutáni "bíztatást", ami után mindjárt meg is lett a megfejtés(nek gondolt valami). Üdv. ED


4383 MarcoRosenthal 2021-12-31 19:45:44 [Válasz erre: 4382 daunerni 2021-12-31 17:58:13]

Nagyon boldog újévet, és ezt a Ligeti zenét se vegye senki komolyan.

Ligeti György hahotás zenéje.


4382 daunerni 2021-12-31 17:58:13

Boldog Karácsonyt és sikeres Új Évet kívánok mindenkinek!

Köszönöm a játékot - és egyben kérek mindenkit, hogy a mai feladatot ne vegyétek túl komolyan! :-)


4381 Pósa 2021-12-26 18:24:14

Kellemes Karácsonyt és Boldog Új Esztendőt Kívánok a Café Momus Minden Kedves Szerkesztőjének és Olvasójának!


4380 MarcoRosenthal 2021-12-20 13:50:09 [Válasz erre: 4377 MarcoRosenthal 2021-12-18 23:11:07]

Tévedtem, nem kamarazenekar, csak néhány hangszer szolgáltatja a kíséretet (köztük fúvósok is). Akkor ehhez valószínűleg nincs köze Sir John Eliot Gardinernek. A videóból nem derül ki, hogy ki írta át orgonáról egy ilyen hangszercsoportra. Talán Wolfgang Heilmann, az együttes vezetője?


4379 MarcoRosenthal 2021-12-19 20:30:19 [Válasz erre: 4376 daunerni 2021-12-18 19:35:43]

Vannak más zongorán (sőt orgonán) játszható verziók is, ezért is nehéz, de érdekes lett volna, ha Kocsis Z. feldolgozását kapjuk kérdésként.
Louis Brassin (1840-1884),   Михаил Рудый (1953-),   Kocsis Zoltán (1952 – 2016) verziója,   orgona: Edwin Lemare (1865 – 1934)


4378 Edmond Dantes 2021-12-19 09:43:40 [Válasz erre: 4376 daunerni 2021-12-18 19:35:43]

A wotantalanított Walkür-Tűzvarázsnál először a Ring-szimfóniára gyanakodtam, de mivel abban rövidebb és másmilyen a Tűzvarázs, ejtettem. Ha ezt a zongorást adod fel, először is megnéztem volna, nem készített-e Liszt átiratot vagy bármit ugyanebből. Ha nem, akkor előbb-utóbb előjött volna emez, Kocsisé ... nem úgy, mint anno a felejthetetlen és (meg)fejthetetlen Kiskarácsony...plusz ld.privátban ;-)


4377 MarcoRosenthal 2021-12-18 23:11:07 [Válasz erre: 4375 Edmond Dantes 2021-12-18 09:11:08]

Megvan, és nem is lett volna nagyon nehéz. Csak az nehezítette meg nagyon a rátalálást, hogy ez sem az eredeti kompozíció, mivel a Sir hozzányúlt a műhöz.


4376 daunerni 2021-12-18 19:35:43 [Válasz erre: 4375 Edmond Dantes 2021-12-18 09:11:08]

És akkor ezt a változatot még nem is hallottátok:

https://www.youtube.com/watch?v=EBizHlfb4FY

Gondolkodtam rajta, de nem mertem ezt feladni! :-)

(Jut eszembe, kedves Edmond Dantes - remélem rájöttél, mi volt a választás apropója... :-)


4375 Edmond Dantes 2021-12-18 09:11:08 [Válasz erre: 4374 MarcoRosenthal 2021-12-18 08:06:58]

Miután találtam "wotantalanított" Tűzvarázst YT-on, megnyugodtam. Nekem könnyű volt a tegnapi, pedig nincs kisujjamban a kórusmusika (sem). Tedd félre a hangnem keresését, próbálj megérteni 1-2 szót, belőni a korszakot és onnantól már egyenes az út ...-hoz/hez. Szerintem más játékostársaink "cosi fan tutte"  :-)


4374 MarcoRosenthal 2021-12-18 08:06:58 [Válasz erre: 4373 Edmond Dantes 2021-12-16 15:11:46]

Pontosan így voltam vele én is. Pillanatokon belül megállapítottam, hogy Chopin, ill. Wagner. Mivel azt hittem, hogy a 4 Chopin balladát nagyon jól ismerem és ez más zene (tévedtem), ezért Chopin mindenféle egyéb művei között kerestem. A Wagner zene esetében is sokáig gyanakodtam, hátha beugratás. Régebbi emlékeim szerint mintha kicsit máshogy hallottam volna a Tűzvarázs zenéjét. Másrészt megtaláltam az Istenek alkonyában is a zene egyik motívumát. Ezért nem hamarkodtam el, nehogy úgy járjak, ahogy Schumann-nal már kétszer is. A jelenlegi kérdés esetében még addig sem jutottam el, hogy meg tudnám állapítani, milyen nyelven éneklik. A zenei hangnem is furcsa, mintha se nem dúr, se nem moll lenne. A zeneszerző pedig tőlem lehet akár romantikus, akár kortárs szerző is. Másnak is ennyire nehéz, vagy csak nekem?


4373 Edmond Dantes 2021-12-16 15:11:46 [Válasz erre: 4372 MarcoRosenthal 2021-12-16 14:33:37]

A zeneszerző kiléte nem volt kétséges, csak a művet kellett megtalálni, de az is eltart valameddig. A mai zene szerzője sem kétséges, csak még nem tudom, beugratós kérdés-e vagy valami más vagy csak én bonyolítom túl, ami előfordul. 


4372 MarcoRosenthal 2021-12-16 14:33:37 [Válasz erre: 4371 MarcoRosenthal 2021-12-15 15:14:26]

Humorizáltam, dehogy haragszom erre a zeneszerző zsenire. Tudom egyébként, hogy nem ritka, amikor a hangnem módosul, akár egy tétel alatt többször is. Azt hiszem, pár évvel ezelőtt írtam is ezen a fórumon valamelyik mise zene valamelyik tételéről, hogy 5x, 6x is változott a hangnem. Egyébként is a Chopin balladákat illene rögtön felismerni keresgélés nélkül is. Sajnos a 2. balladát 10 éve nem hallottam, nem tudtam, honnan ismerős. Most megtaláltam, hogy valamelyik Nemzetközi Chopin Verseny során két résztvevő: Różewska és Gilbert játékával is letöltöttem a gépemre.






A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.