Tokiói zenekarcsalogató
2003-08-08 00:19:00
Tokióban és környékén mostanában nincs kihasználva a koncertermek kapacitása. Egyre nagyobb verseny folyik az egyes helyszínek között a híresebb zenekarokért, akik hozzájuk csábítják a közönséget, ezzel növelik népszerűségüket. A verseny most odáig fajult, hogy az 1990-ben épült Tokyo Geijutsu Gekijo a koncertterem ingyenes használatát ajánlja a vezető zenekaroknak. Így próbálják elérni, hogy a jó nevű Berlini, a Bécsi Filharmonikusok vagy a Bostoni Szimfonikusok őket válasszák. A vezetőség rövid távon igen nagy profitot lát ebben a kezdeményezésben.