Szerzői jogi adó a DVD-íróra
2003-08-15 09:18:00
Németországban megegyezés született a Bitkom ágazati érdekképviselet és az Átjátszási Jogok Központja (ZPÜ) között. Ez alapján minden idén eladott, Németországba bevitt, illetve ott előállított DVD-író után 9,21 euró szerzői jogi adót kell fizetni. Az adó célja a zenészek és a színészek kártalanítása azért a gazdasági veszteségért, mely az ún. \"engedélyezett
saját használatú másolatok\" miatt éri őket.