Bejelentkezés Regisztráció

Hírek

Szerzői jogi adó a DVD-íróra

2003-08-15 09:18:00
Németországban megegyezés született a Bitkom ágazati érdekképviselet és az Átjátszási Jogok Központja (ZPÜ) között. Ez alapján minden idén eladott, Németországba bevitt, illetve ott előállított DVD-író után 9,21 euró szerzői jogi adót kell fizetni. Az adó célja a zenészek és a színészek kártalanítása azért a gazdasági veszteségért, mely az ún. \"engedélyezett saját használatú másolatok\" miatt éri őket.





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.