Moszkva tűz után
2003-06-26 12:14:00
Még kormos és vizes a Stanislavsky és Nemirovich-Danchenko Zenei Színház. A
szezon fennmaradó részében töröltek minden előadást, köztük egy régen várt,
jövő hónapban esedékes balettbemutatót is.A tűz a múlt hét szerdán egy balettelőadás ideje alatt kapott lángra és terjedt el a 18. századi épületben mintegy 500 négyzetméteren. 1000 nézőt és 250 színészt/művészt kellett evakuálnia a 25 tűzoltóegységnek, akik 4 órűn keresztül küzdöttek a lángokkal. Szerencsére senki sem sérült meg. A kár mértékét nem becsülik túl magasra, mivel a tűz többnyire a jelmzeraktárakban tombolt, így jópár kosztüm elpuszult, az épületen kívülről nem látszik a pusztítás nyoma.
