Bejelentkezés Regisztráció

Hírek

Megújul a Bartók Rádió

2007-05-04 18:30:00
Május 7-től fiatalosabb, személyes hangvétellel, a mai életvitelhez jobban igazodó műsorválasztással szólítja meg hallgatóit a Magyar Rádió 3. adója, a Bartók Rádió. Az adó felvállalja és küldetésének tartja a klasszikus zene népszerűsítését mind szélesebb körben, így azokat is meg kívánja szólítani, akik eddig csak elvétve vagy egyáltalán nem kapcsoltak hullámhosszukra.

\"A klasszikus zene és a kultúra nem múzeumi tárgy, hanem élő valóság\", mondta Farkas Zoltán, a Bartók Rádió főszerkesztője, aki szeretné megduplázni az adó hallgatottságát.

Az új Bartók Rádió reggeltől délig és délután élő magazinműsorokkal jelentkezik, benne a népszerű klasszikus zene és a kulturális élet hírei mellett időjárással, közlekedési információkkal, kulturális témájú riportokkal, rejtvényekkel.

Délben és este hangverseny- és opera-közvetítéseket sugároz az adó. Délutánonként jelentkezik a Rádiószínház produkcióival. A jazz-kedvelők is állandó helyen találják meg a nekik szóló műsorokat minden éjjel, valamint szerdán és vasárnap kora este.

A zenei ismeretterjesztő sorozatok jellemzően hétvégén hallhatók, szombat délután és vasárnap délelőtt pedig kiemelt figyelmet kapnak a gyerekek is. Megújult és gyakrabban jelentkezik a kívánságműsor, melyet egy megadott listából a hallgatók szerkeszthetnek szavazataikkal.

Új műsor az Esti kérdés, mely keddtől szombatig várja a hallgatókat egy-egy aktuális témáról folytatott entellektüel csevegéssel. Éjjel a BBC szerkesztésében továbbra is a Notturno műsorfolyama szól, 11 különböző európai ország adásával összekapcsolva.

(A Bartók Rádió közleménye)




A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.