Magyar győzelem Montreux-ben
2005-07-21 15:01:00
Európa egyik legnagyobb Jazzfesztiválja mellett immáron harmadik alkalommal rendezték meg Montreux-ben (Svájc) a nemzetközi jazz énekversenyt (valamint zongora- és gitárversenyt is), melynek győztese Szőke Nikoletta lett, s a zsűri elismerése mellett a közönségdíjat is kiérdemelte. A zsűri tagjai között világhírű énekesek is voltak, mint például Barbara Hendricks és Randy Crawford. A versenyzőket a Grammy díjas Magnus Lindgren Quartet kísérte.A 3. Shure Montreux Jazz Énekverseny 2005. július 11-től 13-ig tartott. A verseny célja, hogy fiatal jazzénekesek megmutathassák magukat a nagyközönségnek. Az idei versenyre 21 országból több százan jelentkeztek. A versenyzők közül nyolc elődöntőst választottak ki, akik a versenyen a szakmai zsűri mellet a közönség előtt is megmérettetek. A zsűri jazz zenészekből és zenetanárokból állt.
1. helyezés és közönségdíj: Szőke Nikoletta (Magyarország)
2. helyezés: Alice Ricciardi (Olaszország)
3. helyezés: Karlie Bruce (Ausztrália)
Különdíj: Ester Andujar (Spanyolország)
