Gálaestre készül a 25 éves Győri Balett
2004-11-03 10:26:00
Megalakulásának 25. évfordulóját gálaesttel ünnepli a Győri Balett november 5-én a Győri Nemzeti Színházban.Az ünnepi eseményen két kompozíció premierjét és az utóbbi évek legsikeresebb táncjátékait láthatja a közönség. Először viszik színre Bombicz Barbara A félelem labirintusa című koreográfiáját Dés László zenéjére, valamint Demcsák Ottó Paracelsus rózsája című kompozícióját Hindemith zenéjére.
A repertoárból az együttes előadja Robert Cohan koreográfiáját, a Stabat Matert Vivaldi muzsikájára. Bemutatják Robert North Trójai játékok című produkcióját tradicionális latin-amerikai zenei kísérettel, majd részleteket táncolnak a Machbetből, Marie Brolin-Tani koreográfiájából és a New Yorkban is nagy sikert aratott Purim, avagy a sorsvetés című táncjátékból, amelyet William Fomin és Juhos István koreográfus jegyez.
A finálét Román Sándor koreografálta, abban a győri tánc- és képzőművészeti iskola diákjai is fellépnek.
