Bécsi vállalkozás Tokióban
2003-07-14 00:37:00
2005-ben Tokió új, éves gyakoriságú zenei rendezvénysorozatot indít. A fesztivál Tokyo Opera no Mori (Tokió, az operák erdeje) néven fut majd.Seiji Ozawa, a Bécsi Staatsoper zeneigazgatója a fesztiválon is ezt a posztot tölti be, míg a bécsi opera művészeti igazgatója, Ioan Holender művészeti tanácsadóként működik közre.
Az első fesztiválra 2005. március 13-22. között kerül sor, a szimfonikus és kamarakoncertek mellett Strauss Elektrája kerül bemutatásra, Ozawa vezényletével.
