vissza a cimoldalra
2017-11-18
részletes keresés    Café Momus on Facebook rss
Bejelentkezés
Név
Jelszó
Regisztráció
Legfrissebb fórumaink
Momus társalgó (6254)
Mi újság a Magyar Állami Operaházban? (60134)
A komolyzene jelene és jövője Magyarországon (2276)
Nemzeti Hangversenyterem - és más helyszínek (3855)
Társművészetek (1217)
Milyen zenét hallgatsz most? (24978)
Kedvenc művek (142)
Kedvenc előadók (2813)
Haladjunk tovább... (205)
Kedvenc felvételek (148)

Olvasói levelek (11194)
A csapos közbeszól (94)

Franz Schmidt (2953)
Kolonits Klára (1007)
Verdi-felvételek (530)
Hozzászólások a Momus írásaihoz (6421)
Mi újság a Szegedi Nemzeti Színházban? (2410)
Erkel Színház (8506)
A magyar zenei élet elfeledett vagy kevéssé ismert művészei (363)
Élő közvetítések (6678)
Kocsis Zoltán (640)
Operett, mint színpadi műfaj (3346)
Operett a magyar rádióban (1949-1990) (2414)
Bartók Béla szellemisége (232)
Zenei témájú könyvek (92)
Kemény Egon zeneszerző (Wien, 1905 - Budapest, 1969) (1174)
Nagy koncertek emlékezete (32)
Barenboim (70)

Fórumok teljes listája
Impresszum

megjelenteti:
Café Momus Egyesület
adószám:
18240531-1-43

apróhirdetés feladása:

Játékunkon csak regisztrált Olvasóink vehetnek részt!
Kérjük, regisztrálja magát, vagy (ha már regisztrált Olvasónk) jelentkezzen be a bal oldalon, a fórumok feletti boxban!
Kimernya?
idő:   [játékszabályok]  [Kimernya fórum]

Mai kérdésünk: Válasz:
 
Korábbi feladványaink
2017-11-16

DVOŘÁK, Antonín:
„Carnival Overture, Op. 92”,
Chicago Symphony Orchestra
Fritz Reiner
(9/2)

2017-11-15

MEYERBEER, Giacomo:
Les Huguenots - Urbain's rondo "Non, vous n'avez jamais je gage"
Marilyn Horne
(8/0)

2017-11-14

PURCELL, Henry:
King Arthur; Overture
English Concert
Trevor Pinnock
(5/1)

2017-11-13

PUCCINI, Giacomo:
Turandot, "In questa reggia"
Birgit Nilsson, Franco Corelli
Coro del Teatro dell'Opera, Roma
Orchestra del Teatro dell'Opera, Roma
Francesco Molinari Pradelli
(16/0)

2017-11-10

BERIO, Luciano:
Sequenza X, per tromba e risonanze di pianoforte (1984)
Håkan Hardenberger (tromba)
(4/0)

2017-11-09

RAVEL, Maurice:
String Quartet in F. IV. "Vif et agité"
Hagen Quartet:
Lukas Hagen, Rainer Schmidt, Veronika Hagen, Clemens Hagen
(6/2)

2017-11-08

SCHUMANN, Robert:
Sinfonie Nr. 2 in C, Op.61 III. "Adagio espressivo"
Orchestra Mozart
(Lucerne Festival at Easter, 2012)
Claudio Abbado
(9/1)

2017-11-07

PETROVICS Emil:
Lysistrate; "A nép fohásza a Békéhez"
Magyar Rádió és Televízió Ének és Zenekara
Lehel György
(5/0)

2017-11-06

SCHUBERT, Franz:
Piano sonata D.960 - III. "Scherzo"
Mitsuko Uchida
(9/0)

2017-11-03

SUPPÉ, Franz von:
Ein Morgen, ein Mittag und ein Abend in Wien
Wiener Philharmoniker
Zubin Mehta
(7/1)

2017-11-02

HAYDN, Michael:
Requiem C minor
Anu Komsi, Petteri Salomaa, Topi Lehtipuu, Wivan Nygård-Fagerudd
Finnische Radio Sinfonieorchester
Helsinki Chamber Chor
Andres Mustonen (director)
(9/0)

2017-11-01

GLUCK, Christoph Willibald:
Orfeo ed Euridice; "boldog lelkek tánca"
Yuja Wang
(7/1)

2017-10-31

REGER, Max:
Phantasie über den Choral "Ein feste Burg ist unser Gott" Op. 27
Evan Bogerd
Grote of Sint Bavokerk Haarlem
(7/2)

2017-10-30

VERDI, Giuseppe:
Stiffelio - Overture
Orchestra del Teatro San Carlo di Napoli
Oliviero de Fabritiis (1973)
(8/2)

2017-10-27

STRAUSS, Richard:
Schlagobers ballet; Op.70 - Walzer
Detroit Symphony Orchestra
Neeme Järvi
(6/0)

2017-10-26

MOZART, Wolfgang Amadeus:
Horn Concerto No. 3 in E flat major, K. 447, III. Allegro
Radovan Vlatković
English Chamber Orchestra
Jeffrey Tate
(12/0)

2017-10-25

SOSZTAKOVICS, Dmitrij:
Violin concerto No.1 in A minor, Op.77 [Op.99.]
IV. Burlesque; Allegro con brio - Presto
Maxim Vengerov
London Symphony Orchestra
Mstislav Rostropovich
(9/1)

2017-10-24

WAGNER, Richard:
Der fliegende Hollände; Steuerman laß die Wacht!
Chor der Wiener Staatsoper (Chorus Master - Walter Hagen-Groll)
Berliner Philharmoniker
Herbert von Karajan
(11/0)

2017-10-23

KODÁLY Zoltán:
Seven Pieces for Piano, Op.11.No.3; "Il pleure dans mon coeur comme il pleut sur la ville"
Sándor György
(7/1)

2017-10-20

IVES, Charles:
Central Park in the Dark
New York Philharmonic
Leonard Bernstein
(5/1)

2017-10-19

FRANCK, César:
Sonata in A; IV "Alegretto poco mosso"
Jacqueline du Pré, Daniel Barenboim
(12/0)

2017-10-18

CSAJKOVSZKIJ, Pjotr Iljics:
Anyegin; Keringő
Royal Philharmonic Orchestra
Jurij Szimonov
(15/0)

2017-10-17

RACHMANINOV, Sergei:
Symphony No.1 in D minor, Op.13 - I. "Grave-Allegro ma non troppo"
Russian Fed. State Symphony Orchestra
Svetlanov
(6/0)

2017-10-16

PUCCINI, Giacomo:
Madama Butterfly; "Addio fiorito asil"
Mario del Monaco
New Symphony Orchestra of London
Alberto Erede (1956)
(12/0)

2017-10-13

BEETHOVEN, Ludwig van:
Ruins of Athens, Incidental Music op. 113
Chorus of Dervishes
Rias Männerchor des RIAS-Kammerchors
Berliner Philarmoniker
Bernard Klee
(6/0)

2017-10-12

HAYDN, Joseph:
Horn concerto in D major, Hob.d:3; II. "Adagio"
Dale Clevenger
Liszt Ferenc Kamarazenekar
(8/2)

2017-10-11

ROSSINI, Gioachino:
L'italiana in algeri; "Pappataci! Che mai sento?"
Fernando Corena, Luigi Alva, Rolando Panerai
Orchestra e Coro del Maggio Musicale Fiorentino
Silvio Varviso (1963)
(10/1)

2017-10-10

MOZART, Wolfgang Amadeus:
Symphony No.39 in E-flat major, K.543; II. "Andante con moto"
Cleveland Symphony Orchestra
Széll György
(11/0)

2017-10-09

SIBELIUS, Jean:
Violin Concerto in D minor, Op. 47, 2nd Movement Adagio Di Molto
Maxim Vengerov
Chicago Symphony Orchestra
Daniel Barenboim conductor
(9/0)

2017-10-06

ERKEL Ferenc:
Névtelen hősök - nyitány
Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara
Kórodi András
(1/0)

Műsorajánló
Mai ajánlat:
10:00 : Budapest
Zeneakadémia, Előadóterem

Farkas Eszter (cimbalom)
Foglakozásvezetők: Haraszti Rita, Kósa Dávid
"Liszt-Kukacok Akadémiája"

10:30 : Budapest
Zeneakadémia, Kupolaterem

Várjon Dénes (zongora), Biczó Bernadett, Várkonyi Zsófia (hegedű), Baksai Réka (brácsa), Kirkósa Tünde (cselló), Szappanos Edit (ének)
Meseillusztrátor: Kőszeghy Csilla
Narrátor: Simkó-Várnagy Judit
"kamara.hu - a Zeneakadémia Kamarazenei Fesztiválja"
"Hamucsellócska"
Zenés mese a Hamupipőke nyomán

11:00 : Budapest
Régi Zeneakadémia

Horváth Ágnes (brácsa), G. Horváth László (hegedű), Háry Péter (cselló), Szűcs Péter (klarinét), Kiss Péter (zongora)
MOZART: Esz-dúr („Kegelstatt”) trió zongorára, klarinétra és brácsára, K. 498
LISZT: Obermann völgye
DEBUSSY: G-dúr trió

11:00 : Budapest
MűPa, Üvegterem

Said Tichiti (ének, guembri, ud, ütőhangszerek), Ibrahima Fall
(djembe, balafon), Khalid Moutahir (ének, ütőhangszerek), Fehér Károly, Somogyvári Balázs, Merkovics Zoltán (ütőhangszerek)
"Zenél a világ! - A Szaharán innen és túl"

15:00 : Budapest
Klauzál Gábor Budafok-Tétényi Művelődési Központ

Budafoki Dohnányi Zenekar
mesélő: Lukácsházi Győző
"Bonbon matiné"
CSAJKOVSZKIJ: A diótörő

16:00 : Budapest
Magyar Rádió Márványterme

"Demeniv Mihály, harmonikaművész és tanítványai, a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola növendékeinek koncertje"
Szerkesztő-műsorvezető: Becze Szilvia

17:00 : Budapest
BMC, Koncertterem

Szabóki Tünde, Schöck Atala, Megyesi Zoltán, Cser Krisztián, Kovács István (ének)
Lutheránia Énekkar
Budapesti Vonósok
Vezényel és a műről előadást tart: dr. Kamp Salamon
"Budapesti Vonósok – Bach közelében 1."
J.S. BACH: János-passió BWV 245
Jézus elfogatása
Péter megtagadja Jézust

17:00 : Budapest
BFZ Székház

Lesták Bedő Eszter (hegedű, barokk hegedű), Pilz János (hegedű, barokk hegedű), Rajncsák István (barokk brácsa), Mahdi Kousay (cselló, barokk cselló), Sovány Rita (viola da gamba, barokk cselló), Martos Attila (violone), Pivon Gabriella (barokk fuvola),
Cszizmadia Angelika (csembaló), Dinyés Soma (orgonapozitív, csembaló),
Varga Judit (csembaló)
"Kamarazene korhű hangszereken"
BIBER: e-moll szonáta, C. 142
J.S. BACH: D-dú;r gambaszonáta, BWV 1028
J.S. BACH: g-moll triószonáta, BWV 1029
MOREL: Chaconne en Trio
PACHELBEL: c-moll partita
J.S. BACH: C-dú;r triószonáta, BWV 1037
J.S. BACH: 5. Brandenburgi verseny, BWV 1050

17:30 : Budapest
Klebelsberg Kultúrkúria

Szecsődi Ferenc, Csévi Flóra (hegedű),
Szentpéteri Gabriella (zongora),
Kiss Zenede tehetséggondozott növendékei
"Ünnepi koncert - a Klebelsberg Kuno Hét programja."
Ignaz Pleyel, Rózsa Miklós és Hubay Jenő

18:00 : Budapest
Olasz Kultúrintézet

Michel Béroff (zongora)
MÁV Szimfonikus Zenekar
Vezényel: Csaba Péter
FRANCK: Szimfonikus variációk
RAVEL: Zongoraverseny bal kézre
SIBELIUS: II. szimfónia

18:55 : Budapest
MűPa, Fesztivál Színház

"Metropolitan Operaközvetítések a MűPában"
THOMAS ADÈS: Az öldöklő angyal

19:00 : Budapest
Zeneakadémia, Solti György Kamaraterem

Horti Lilla, Megyimórecz Ildikó (szoprán), Erdős Attila (bariton), Pataki Bence (basszus), Virág Emese (zongora)
Műsorvezető: Kovács Sándor
Művészeti vezető: Marton Éva
"Mihalovich-dalok"
Emlékezés a 175 éve született zeneszerzőre, a Zeneakadémia rektorára

19:00 : Budapest
Klebelsberg Kultúrkúria

Bándi János, Bándi Írisz Réka (ének)
Salgó Tamás (zongora)
HANDEL: Jöjj, béke angyala (duett)
LULLY: Gavotte / hegedű szóló (Bándi Írisz Réka),
ERKEL: Bánk bán/Bánk-Gertrudis (duett)
WAGNER: Tannhäuser / Romerzählung (Bándi János)
VERDI: A trubadúr / Máglyaária, (Bándi Írisz Réka)
BIZET: Carmen / Seguidilla (duett)

19:00 : Budapest
Óbudai Társaskör

Feriencsik László (fagott)
Capella Savaria
Művészeti vezető: Kalló Zsolt
JOHANN DAVID HEINICHEN: G-dúr concerto, S. 214
JOHANN FRIEDRICH FASCH: C-dúr fagottverseny, FaWV N:C1
WILLEM DE FESCH: E-dúr concerto grosso, op. 3/3
WILLEM DE FESCH: a-moll concerto grosso, op. 3/6
JOHANN DAVID HEINICHEN: G-dúr concerto, S. 213

19:00 : Budapest
Benczúr Ház

Ishimoto Hiroko (zongora)
"Női szerzők a férfiak árnyékában"
Fanny Mendelssohn, Teresa Carreno, Lili Boulanger, Elfrid Andrée, Benna Moe, Haruna Miyake, Agathe Backer, Dora Pejacevic és Amy Beach művei

19:00 : Budapest
Erkel Színház

ROSSINI: Olasz nő Algírban

19:30 : Budapest
Zeneakadémia, Nagyterem

Simon Izabella, Várjon Dénes, Roman Rabinovich, Érdi Tamás (zongora)
Veronika Eberle, Muriel Cantoreggi (hegedű), Kim Kashkashian, Andrea Hallam (brácsa), Perényi Miklós, Marie-Elisabeth Hecker (cselló), Fejérvári Zsolt (nagybőgő)
Radovan Vlatković (kürt), Klenyán Csaba (klarinét), Lakatos György (fagott)
"kamara.hu - a Zeneakadémia Kamarazenei Fesztiválja"
DEBUSSY: En blanc et noir
CHOPIN: cisz-moll noktürn, Op. posth.
CHOPIN: 1. (g-moll) ballada, Op. 23
JANÁČEK: Concertino
JANÁČEK: Pohádka
SCHUBERT: A-dúr („A pisztráng”) zongoraötös, D. 667

19:30 : Budapest
Pesti Vigadó

Kruppa Bálint (hegedű)
Szent Efrém Férfikar (karnagy: Bubnó Tamás)
Concerto Budapest
vez.: Rácz Zoltán
"Orbán 70, Csíky 80"
ORBÁN GYÖRGY: Serenata No.1
ORGÁNY GÖRGY: Hegedűverseny
CSÍKY BOLDIZSÁR: Új mű - ősbemutató
CSÍKY BOLDIZSÁR: Gulag

20:00 : Budapest
Budavári Mátyás-templom

Solti Kamarazenekar
18:00 : Pécs
Kodály Központ

Bogányi Gergely (zongora)
Pannon Filharmonikusok
Vezényel: Cristian Mandeal
"Élet és halál táncai"
BARTÓK: Táncszvit
LISZT: Haláltánc
RICHARD STRAUSS: Hétfátyoltánc
DEBUSSY: A tenger
A mai nap
született:
1786 • Carl Maria von Weber, zeneszerző († 1826)
1899 • Ormándy Jenő, karmester († 1985)
elhunyt:
1986 • Bárdos Lajos, zeneszerző, karnagy (sz. 1899)