Külföldön
Az még a bécsi kínálatban is különösen szerencsés időzítésnek számít, hogy négy estéből háromszor sikerült kifejezetten csemegének számító koncerteken részt vennem a Musikvereinben (közben az operákban és a Konzerthausban is voltak izgalmas esték, de – legnagyobb sajnálatomra – bizonyos fizikai törvények alapján egyszerre csak egy helyen tudok megjelenni).
Külföldön
Lehet, hogy Prágában nem mennék el egy ilyen estére. Ám Dubrovnikba eljutni gyerekkori álmom volt, és most egyúttal kedvenc Haydn-szimfóniámat is meghallgathattam.
Külföldön
A Petruskát és a Tavaszi áldozatot szűk két éven belül mutatták be Párizs két színházában. Nekem most 24 órán belül sikerült meghallgatnom a két művet – ugyancsak Párizsban.
Külföldön
Vissza a gyökerekhez! Korabeli leírások, rajzok, festmények alapján az ősbemutatót kísérelte meg ismét színpadra vinni Lubor Cukr rendezése.
Külföldön
Ötvenkét éve debütált - borzasztóan sok idő. S mégis, ezen az estén Domingót látva-hallva hiszem, hogy a kör még mindig csak úgy kétszázhetven fok körül tart.
Külföldön
Tudja az ember, persze, hogy tudja, ha Verona két évezredes amfiteátrumában néz meg egy operaelőadást, egészen másfajta élménnyel kell számolnia, mint egy „klasszikus” házban.
Külföldön
Sokat elmondott Schubertről, keveset mutatott meg Schubertből. Meghajoltam Brendel nagysága előtt, de emóciót nem tudott bennem kelteni.
Külföldön
A karmester, Jerzy Semkow lenyűgöző. Dacára annak, hogy októberben éri el a nyolcadik X-et, nem ő a neves lengyel dirigensek doyenje, de ő a Lengyel Filharmonikusok által leginkább szeretett Maestro.
Külföldön
Sportriporterek ilyenkor azt szokták mondani, hogy \"két ellentétes félidőt láttunk\". Hogy ennek mi az oka, az egyetlen hangverseny alapján aligha dönthető el.
Külföldön
Az óévbúcsúztató–újévköszöntő táján hihetetlen Prágában a komolyzenei koncertek kínálata, elsősorban persze a Rudolfinumban, az Obecny Dumban, ám templomokban, kolostorokban is.