Bejelentkezés Regisztráció

Társművészetek


Téma ismertetése: film, könyv, gasztro, építő, képző, tánc, etc

274 Momo von Hofmannsthal 2008-08-16 18:07:27
[url]http://www.cambridge2000.com/gallery/images/P7127123e.jpg;na, hol van ez...?[/url]

273 virius 2008-08-12 22:56:46 [Válasz erre: 272 tarnhelm2 2008-08-12 22:49:40]
Megjegyzendő azonban, hogy Hundertwasser eredetileg festő volt, ama bizonyos bécsi házat sem ő tervezte még tkp. (a 80-as években), csak a homlokzat látványát, később aztán építészkedett is, lásd a korábban itt említett magdeburgi házát. Jómagam egyébként pont ezt a két házát láttam személyesen, Bécsben és Magdeburgban.

272 tarnhelm2 2008-08-12 22:49:40 [Válasz erre: 268 tilla 2008-08-11 23:09:27]
Igen, én is a Műcsarnoki kiállítását láttam anno. Volt vagy 30 éve. (Ez a mostani nekem kimaradt.) Építésznek és köztéri művésznek szerintem érdekesebb alkotó, mint festőnek.

271 virius 2008-08-12 21:37:02 [Válasz erre: 270 tilla 2008-08-11 23:22:11]
Ezt azért nem kellett volna megjegyezni, ez durva...:((( Különben a magdeburgi ház története is érdekes: az ezredforduló előtt kérték meg Hundertwassert, hogy az endékás szocreál főutca monotóniáját megtörendő, tervezzen oda is egy házat, hiszen számtalan városban áll építménye. A művész el is ment Magdeburgba, felmérte a terepet, elkészítette a pontos terveket, nem sokkal azután történt szerencsétlen halála 2000-ben. Magdeburg önkormányzata azonban úgy döntött, hogy a kész tervek alapján nekifognak az építkezésnek, a jellegzetes stílusú ház 2005-re el is készült.

270 tilla 2008-08-11 23:22:11 [Válasz erre: 269 virius 2008-08-11 23:13:44]
Igen. Csak a halála nem üde színfolt.

269 virius 2008-08-11 23:13:44
Sőt, tavaly nemcsak az alapműnek számító bécsi lakóházát láttam, hanem a halála után kivitelezett magdeburgi házat is, üde színfolt az ulbrichti-honeckeri szocreál ex-NDK-s város főútján...

268 tilla 2008-08-11 23:09:27 [Válasz erre: 267 virius 2008-08-11 23:05:30]
Nemcsak mostanság volt nagy kiállítása Magyarországon H-nak. Korábban a Műcsarnokban is volt.Nemcsak a szenekhez értett nagyon. De miért is ne szeretné valaki azt amit csinált?

267 virius 2008-08-11 23:05:30
Róla itt korábban nem volt szó, de már rég terveztem szólni róla. Pesti életmű-kiállításáról lemaradtam, de Bécsben láttam jellegzetes lakóházát, amelynek képe itt is megtalálható: [url]http://hu.wikipedia.org/wiki/Hundertwasser;Friedensreich Hundertwasser[/url] Leht szeretni vagy nem szeretni, de a színekhez nagyon értett.

266 virius 2008-08-08 13:12:13 [Válasz erre: 265 tarnhelm2 2008-08-07 21:54:48]
Vettem észre, viszont minden művész megtalálható rajta.

265 tarnhelm2 2008-08-07 21:54:48 [Válasz erre: 264 tarnhelm2 2008-08-07 21:52:53]
Upsz, nem visz rá a pontos oldalra. De a festők ABC-jében megtaláljátok.

264 tarnhelm2 2008-08-07 21:52:53 [Válasz erre: 263 virius 2008-08-07 21:17:58]
Ezért ez elég gyenge szócikk. Itt a legfontosabb képei is megtekinthetők: [url]http://www.hung-art.hu/index-hu.html; Bernáth Aurél[/url]

263 virius 2008-08-07 21:17:58
És róla is volt itt korábban szó, íme: [url]http://hu.wikipedia.org/wiki/Bern%C3%A1th_Aur%C3%A9l;Bernáth Aurél[/url]

262 macskás 2008-08-07 21:16:05 [Válasz erre: 260 virius 2008-08-07 20:54:30]
kor-társművészet

261 virius 2008-08-07 21:12:37 [Válasz erre: 161 virius 2008-07-22 19:46:06]
Épp 100 hsz-val előbb linkeltem be a hivatalos honlapját, most itt a wikipédiás szócikk is: [url]http://hu.wikipedia.org/wiki/El_Kazovszkij;El Kazovszkij[/url]

260 virius 2008-08-07 20:54:30 [Válasz erre: 256 WiseGentleman 2008-08-07 12:04:48]
Hát emmeg hogy került a társművészetek közé?...

259 macskás 2008-08-07 16:59:47 [Válasz erre: 256 WiseGentleman 2008-08-07 12:04:48]
Aha

258 macskás 2008-08-07 16:59:11 [Válasz erre: 255 WiseGentleman 2008-08-07 12:02:27]
irodalmi művelcség köllene hozzá:)

257 WiseGentleman 2008-08-07 12:06:10
Mellesleg, fontos nyelvészeti és kulturális információ, hogy az urbánus szlengben, legalábbis a kilencvenes évekbeli változatában, a \"n.gger\" és a \"mo-fu\" szavak az \"ember\" szinonimájaként voltak használatosak, így tehát fehérekre is alkalmazhatók voltak.

256 WiseGentleman 2008-08-07 12:04:48
Na jó, ha már az enciklopédiák is tárgyalják: [url]http://en.wikipedia.org/wiki/Motherfucker;Madafaka[/url]

255 WiseGentleman 2008-08-07 12:02:27 [Válasz erre: 254 macskás 2008-08-07 11:50:24]
Hmmm, ez utóbbit csak a Google-keresés alapján tudtam kitalálni. Úgy látszik pirinyó a fantáziám.

254 macskás 2008-08-07 11:50:24 [Válasz erre: 253 WiseGentleman 2008-08-07 11:48:53]
Azé privibe elkűdheted. Nagy okosan a főiskolán meg bírtam kérdezni a nem fiatal tanár bácsitól!, mit jelent az elefes. Erről ennyit:)

253 WiseGentleman 2008-08-07 11:48:53 [Válasz erre: 252 macskás 2008-08-07 11:36:42]
Gangsta: gangster: gengszter A madafaka szót gyermekszobám miatt inkább nem fordítom le...

252 macskás 2008-08-07 11:36:42 [Válasz erre: 249 tarnhelm2 2008-08-07 08:31:54]
hümmmmmm... Az afro-amerikait még bírom értelmezni, de a többit... Wagner mit szól a hobbidhoz?:)))) Majd jól beárullak neki:)

251 unicornis 2008-08-07 09:35:10 [Válasz erre: 240 tarnhelm2 2008-08-06 16:54:41]
nekem inkább Guardi mint Giovanni Antonio...- ha már szabad választani.

250 WiseGentleman 2008-08-07 09:16:59
[url]http://video.google.com/videosearch?q=wagner+rap&sitesearch=&aq=f#;Wagner rap[/url]

249 tarnhelm2 2008-08-07 08:31:54 [Válasz erre: 248 macskás 2008-08-06 22:16:48]
Neked elárulhatom, kedves macskás, hogyha valamit ki nem állhatok, az az afro-amerikai ganxsta rap.

248 macskás 2008-08-06 22:16:48 [Válasz erre: 247 tarnhelm2 2008-08-06 22:12:42]
:) Biztos... Elég béna vok ebben a műfajban (is). Ijjeneket hallgatni szokol?

247 tarnhelm2 2008-08-06 22:12:42 [Válasz erre: 246 macskás 2008-08-06 21:42:48]
Nem boszorkányság a neten madafaka ganxsta rapperek képét levadászni.

246 macskás 2008-08-06 21:42:48 [Válasz erre: 244 tarnhelm2 2008-08-06 18:49:29]
Hogy ezeket honnan szeded... Tannhajzerhallgatás közben? :))))

245 WiseGentleman 2008-08-06 18:52:20 [Válasz erre: 244 tarnhelm2 2008-08-06 18:49:29]
Érdekes, nekem pontosan ilyet mutatott, amikor megkérdeztem tőle, hogy elénekelné-e az O sole miót...

244 tarnhelm2 2008-08-06 18:49:29 [Válasz erre: 242 WiseGentleman 2008-08-06 17:01:14]
[url]http://artfiles.art.com/images/-/Tupac-Shakur-Poster-C12197610.jpeg; Ő penig Wise kedvence[/url]

243 tarnhelm2 2008-08-06 18:47:13 [Válasz erre: 242 WiseGentleman 2008-08-06 17:01:14]
Ok, szóval [url]http://img.thesun.co.uk/multimedia/archive/00371/Snoop_Dogg_371508a.jpg; Snoop Dogg így néz ki.[/url] Végülis lehet, hogy macskásnak bejön.

242 WiseGentleman 2008-08-06 17:01:14 [Válasz erre: 236 tarnhelm2 2008-08-04 19:30:25]
A \"csúnya\" persze relatív. Snoop Dogg-gal kapcsolatban csupán vicceltem, az igazi kedvencem Tupac Shakur...

241 WiseGentleman 2008-08-06 16:55:51 [Válasz erre: 237 virius 2008-08-04 20:26:27]
O.J.Simpson nem volt rapper, hehehe...

240 tarnhelm2 2008-08-06 16:54:41 [Válasz erre: 239 virius 2008-08-06 11:37:26]
Vagy [url]http://home.eckerd.edu/~oberhot/v-guardi-smarco.jpg; Guardi[/url] Illetve [url]http://www.revizoronline.hu/write/images/velence2.jpg; Bernardo Bellotto[/url] (Canaletto unkaöccse)

239 virius 2008-08-06 11:37:26 [Válasz erre: 217 Momo von Hofmannsthal 2008-08-03 18:02:11]
Szép, de Velence igazi festője [url]http://www.nationalgallery.org.uk/cgi-bin/WebObjects.dll/CollectionPublisher.woa/wa/artistImage?artistID=124;Canaletto![/url]

238 macskás 2008-08-04 21:14:52 [Válasz erre: 236 tarnhelm2 2008-08-04 19:30:25]
Hát ezé nem rombolom magam ilyenekkel:)

237 virius 2008-08-04 20:26:27 [Válasz erre: 236 tarnhelm2 2008-08-04 19:30:25]
Akárcsak O.J. Simpson (bocsánat az offolásért, hiszen amaz sportoló volt, de a hasonlat miatt kikívánkozott belőlem).

236 tarnhelm2 2008-08-04 19:30:25 [Válasz erre: 235 macskás 2008-08-04 14:01:37]
Egy nagyon csúnya, agárképű, afro-amerikai rapper, akit gyilkosság miatt elítéltek, majd végül felmentettek. (Ha jól emlékszem a bűnügyi részére a dolognak.) Szerintem rettenetes, amennyire ismerem (ez kb 3 videoklipp).

235 macskás 2008-08-04 14:01:37 [Válasz erre: 234 WiseGentleman 2008-08-04 12:58:27]
Megvegyem neked?:)))))) Vicc vót:) Különben mi az?

234 WiseGentleman 2008-08-04 12:58:27 [Válasz erre: 208 macskás 2008-08-03 14:56:39]
A halálos ágyamon Snoop Dogg-ot fogok hallgatni :)!

233 tarnhelm2 2008-08-04 11:53:02 [Válasz erre: 230 macskás 2008-08-03 19:46:00]
Asszem én sem választanám barátnőmül. :)

232 eccerű 2008-08-04 11:08:30 [Válasz erre: 201 unicornis 2008-08-03 04:10:06]
Claydermann és a zongorázó cicák nem tudom, milyen grafikai készséggel rendelkeznek, d zongorázni nem nagyon tudnak...

231 yeti 2008-08-03 20:18:58 [Válasz erre: 230 macskás 2008-08-03 19:46:00]
Tulli Müllü :-)))))

230 macskás 2008-08-03 19:46:00 [Válasz erre: 221 tarnhelm2 2008-08-03 18:14:10]
Azt kihagytam. Nem igazán köt le a dolog, be kell valljam, túl sokat tudok NKról ahhoz.

229 tilla 2008-08-03 18:38:46 [Válasz erre: 222 tarnhelm2 2008-08-03 18:16:36]
Azt gondoltam, hogy nem vagy képtár, de gondolom, valamilyen festőtől csak van kép a faladon,Csak egy kettőre lettem volna kivancsi.

228 tarnhelm2 2008-08-03 18:33:01 [Válasz erre: 192 eccerű 2008-08-02 21:15:39]
Kedves eccerű, amennyiben így van, nyilván félreértettelek. Nekem úgy tűnt, hogy sommás véleményt fogalmaztál meg általában az absztrakt festészettel kapcsolatban. De ha nem ezt tetted, akkor tekintsd tárgytalannak, amit válaszoltam, és elnézésedet kérem.

227 Momo von Hofmannsthal 2008-08-03 18:28:28
Henri de Toulouse-Lautrec [url]http://www.ibiblio.org/wm/paint/auth/toulouse-lautrec/i/toilette.jpg;La toilette[/url]

226 Momo von Hofmannsthal 2008-08-03 18:22:25 [Válasz erre: 222 tarnhelm2 2008-08-03 18:16:36]
pedig gyanús volt... akartam is kérdezni, hogy kedden meddig vagy nyitva...

225 Momo von Hofmannsthal 2008-08-03 18:21:29
Ingres [url] http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f9/Dominique_Ingres_-_Mme_Moitessier.jpg;Mme Moitessier[/url] 1856 National Gallery of Art





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.