Lehetséges, hogy betellt az a topik, és már nem fogad új beírásokat. Írjál a Régizenébe, ott még maradt egy kis szabad hely. :)
Kérem a T. Szerkesztők segítségét:
az "Operett a magyar rádióban (1949-től napjainkig)" topicba nem tudok új bejegyzést írni. Felhozza a rendszer, de nem veszi be az új beírásomat.
Köszönöm előre is a segítséget és intézést.
Búbánat
Ez így egyre gyanúsabb, küldtem privát üzenetet. :)
Név nélküli véleményekre vagyok kíváncsi.
Kedves Fórumtársaim,
van közöttetek ének-zene tanár? Segítségre lenne szükségem.
Előre is köszönöm,
macskás
Novecento, persze. Köszönöm, köszönjük.
Köszönöm, ez februari keres volt, Szegeden talaltam uzletet.
Ezt a két helyet találtam, sok sikert! Sima üzletet, ahova "be lehet menni", sajnos nem tudok.
https://gyogyseged.hu/massipunkt-papucs-p38039.html
http://gyogyaruhaz.hu/Massipunk-gyogy-papucs
Pontosabban novecento, bár nem tudok olaszul. Néha nem tudom 100%-osan, hogy a quattro- ill. cinquecento melyik időszakot jelzi, aztán megnézem: logikusan 1400-as ill. 1500-as éveket és nem a 14. ill. 15. századot. A századdal hasonlóképpen lehettek 1900-1901-ben mint egy évszázaddal később: valószínűleg már 1900-ban azt gondolták és azt ünnepelték az emberek, hogy beléptek a 20. szd.-ba ... ahogyan mi, akik szerencsésen megértük az elég ritka :-) ezredfordulót, már 2000 Újévkor század- és ezredfordulóról beszéltünk, noha a tudomány csak 2001-től. Verdi temetése kapcsán is az említett 1900-1901 lehetett a félreértés oka. Azt hiszem, sokan a Toscát tartják a 20. szd. első operájának, 1900 januári, babonából 13-a helyett 14-ére halasztott, balhés és baljós premierjével. (Becsapós fejtörő kérdés lenne a Játékban: melyik volt a 20. szd. első jelentős operai ősbemutatója?... és nem lennék biztos a hiteles válaszban.)
Köszönöm a segítséget Mindenkinek!
Nem is tudom, miért? talán mert már Verdi halálának dátumára és 1901 és 1900 közötti 1 év eltérésre "ügyeltem" - persze hogy az olasz eredetiben a novocento kilencszázat jelent... (Most szeget ütöttél a fejembe, azon agyalok, vajon Bertolucci miért novocento és miért nem millenovecento címet adta filmjének?...)
Én is emlékszem arra, hogy egy filmben Verdi temetése szerepelt, de ugyancsak nem tudom azonosítani a Huszadik századdal.
Vajon miért így fordítottad le a film eredeti címét? Novocento kilencszázat jelent. Mille novecento lenne ezerkilencszáz. Olyan lazán működik ez, mint a Cinquecento és a Quattrocento elnevezések, amelyek elé gondoljuk az ezret? (Nem vagyok nagy, sem az olaszban, sem a matematikában.)
… Gérard Depardieu, Dominique Sanda, Laura Betti, Alida Valli, Stefania Sandrelli…
https://www.imdb.com/title/tt0074084/?ref_=fn_al_tt_4
A Filmmúzeumban (a Dohány utca és a Tanács körút sarkán, a mai Belvárosi Színház helyén) két estén, 1988. december 12-én és 13-án vetítették a filmet, Huszadik század I–II., illetve Huszadik század III–IV. címmel. Akkor volt szerencsém látni.
Magyar szinkronja is készült, ami arra utal, hogy a Magyar Televízió is adta.
Kedves E.D.! Köszönöm, hogy "idéztél" - én most csak azért vagyok zavarban, mert a "Huszadik század" film elejéről Verdi temetési jelenetére nem emlékszem (hogy egyáltalán lenne), viszont az igaz, hogy a legelején a tömegből egy Rigoletto-jelmezes figura elkiáltja: "Verdi meghalt!..."
Más kérdés, hogy Verdi nem 1900-ban, hanem 1901. január 27-én halt meg. (Másrészt a film eredeti címe - magyarul: "Ezerkilencszáz". A huszadik század viszont 1901-gyel kezdődik...)
Egy kattintás a gugliban és hopp: Momus/Giuseppe Verdi-topik/39, 2004-ben (hol voltam akkor még én?!) ... és nélkülözhetetlen krónikás fórumtársunk, Búbánat válasza -neked- u.ott/49
"Kedves Lajos!
Szerintem erre a filmre gondolhatsz: \"Huszadik század\"(1976) A film rendezője: Bernardo Bertolucci. A film eredeti hossza 5 óra és 15 perc lett (!), így mutatták be Európában. A producerek vágtak egy 3 órás verziót, de ezt Bertolucci bírói úton nem engedte bemutatni. Amerikában sem volt sikere, de kint a 4 óra 10 perces verzió elsősorban a forgalmazón bukott, mivel a plakáton nem tüntették fel, hogy olyan sztárok szerepelnek a moziban, mint Burt Lancester, Robert de Niro, Donald Sutherland...."
:-)
Több évtizede készült hosszú (mozi?)film, se a pontos címére (A XX. század? Századunk?), se rendezőjére nem emlékszem. Verdi temetéséve indul.
Tudna valaki részletekkel segíteni, ill. hogy elérhető-e a Neten? Köszönöm!
Időközben egy kedves fórumtárstól megkaptam a választ: Breitner Tamás vezényelte A banditák új rádió stúdiófelvételét.
Köszönöm neki itt is.
Lehet még valahol kapni Massipunkt papucsot?
Továbbra is keresem: a rádiófelvételen ki a karmester?
Keresem ezen a stúdiófelvételen vezénylő karmester nevét!!!
Jacques Offenbach: A banditák
A Rádió Dalszínháza bemutatója: 1987. február 16. Kossuth Rádió, 20.24 – 22.00
Rádióra átdolgozta és fordította: Kristóf Károly
Zenei rendező: Fejes Cecília
Szerkesztő: Bitó Pál
Rendezte: Bozó László
A szereposztásból:
Rablóvezér- Begányi Ferenc
Fiorella- Kalmár Magda
Fragoletto- Kalmár László
Petro- Bóka Csaba
Kocsmáros- Mersei Miklós
Kedves Klára!
Az operadvdvelemenyek fórumon egykor megjenet egy lista opera dvd-kről, amelyekhez IL barátunk magyar feliratot készített. Azon szerepel a Faust!
A "https://sites.google.com/site/operadvdvelemeny/magyar-feliratos-dvd-k" lap alján olvasható IL teljes neve, valamint 2011-ben megadott elérhetősége.
Talán érdemes megpróbálni, hátha még él a kapcsolat.
Üdv, kobzos55
Nincs valakinek véletlenül egy Faust felvétele magyar nyelvű felrattal?
Sajnos, nem, a zene kéne.
Újabb kérdésem van.
Nincs meg valakinek ez a mű?
Per Nørgård: Siddharta
Nagyon-nagyon köszönöm!
Megható, hogy ketten is segítettetek rövid időn belül.
Hogy tudnám ezt viszonozni?
Nagyon-nagyon köszönöm!
Egy 1967-es Spiegel-interjúban úgy fogalmazott, hogy „nyugati civilizációnknak vörösgárdistákra lenne szüksége, hogy jó csomó szobrot ledöntsenek, vagy akár le is fejezzenek”, s ugyanebben az interjúban hangzott el nevezetes kijelentése is: „Robbantsák fel az operaházakat!”
Üdv
Klára
RE: 1079
...Die teuerste Lösung wäre, die Opernhäuser in die Luft zu sprengen. ...
DER SPIEGEL 40/1967
(Ha jól értem, ezt először egy interjúban nyilatkozta.)
Zene és Színház, Argumentum Kiadó – Lukács Archívum 1998. 315. o.
Ki tudja megírni, hogy Boulez mondata, miszerint Robbantsuk fel az operaházakat" melyik könyvben jelent meg:
Megköszönöm a segítséget,
a húsvéti macskás
Lenne valakinek tippje, hogy hol tudnék HOSSZÚ, azaz térdig érő sötét férfi télikabátot venni? A kasmír példányom az utolsókat rúgja. Szegeden minden szóba jöhető helyet végig néztem - csak derékig érők voltak. Majd itt a vas rénszarok földjén is nézelődök - noha valószínűleg nem a napokban, ma tanultam meg, mit jelent a "hóvihar" szó.
Köszönöm a segítséget!
Nagyon köszönöm a segitsegedet!
http://www.tavcso.hu/?o=termek&id=2297 Nemrég itt vettem.
Hol lehetne szinhazi latcsovet kapni (nem konkret boltnevet kernek, hanem halozatot, pl. Ofotert?) Köszönöm!
Huh, benéztem az alapkérdést, pedig a kérdező Musikvereint írt, én pedig StOP-ról írtam, linkeltem :-( MÁO-ban minden hely ülőhely, ahová szerintem a szokott módon (pénztár, net) lehet jegyet váltani, ahová még kapható...de lehet, hogy ezt a kérdést is félreértettem :-)
Ma is ugyanúgy van. Szünetekben tarkállik a korlát oda kötött - döntően - sálaktól, kendőktől. Jó nézni. Érdekes: az ilyen jellegű bécsi lehetőségekkel tisztában vagyok, de nem tudom, hogy a pesti Operaházban hogy működik ez a rendszer. (igaz, itt mindig kaptam jegyet az utolsó sorokba)
Köszönöm a tájékoztatásodat! Ezek szerint hasonlóan történik a Musikvereinsaalba állóhelyre a jegyvásárlás, mint a Staatsoperben. Erre voltam kíváncsi...
Köszönöm, a Staatsoper lehetőségeit ismerem, szoktam élni vele.
Köszönöm a tájékoztatást!
A Musikverein honlapján az adott koncertre kattintva lehet megtudni mikor nyílik meg a jegyvásárlási lehetőség a nem tagok és bérletesek számára. Az általam választott május 23-i koncertre ma délelőtt 9 óra volt ez az időpont. A jegy 6 EUR, bankkártyával is fizethető, kinyomtatható, vagy a pénztárnál átvehető. A Staatsoper állójegye ha jól tudom 4 EUR, ezt nem árulják elővételben. Üdvözlettel: Bambu
kieg. 1064-hez: azelőtt szokás volt (talán ma is), hogy az időben = korán érkezett szerencsések az elülső korláthoz kötött pulóverükkel, sálukkal biztosították helyüket az első sorban, mármint az állóhely-szekció első (álló) sorában, mert onnan jobban lehet látni és nem takarják el a színpadot az előrébb állók.
Infók itt: https://www.wiener-staatsoper.at/ihr-besuch/faq/ klikk: "Stehplatz" + részletesen azon belül klikk: "...hier"
Hogy, hol és mikor lehet állójegyhez jutni, és mennyi Euroért?
Kb. 1 órával előtte. A tényleges beengedés 1/2 órával a koncert előtt van, de addigra már az egyes lépcsők előtt hosszú sorokban állnak a jegytulajdonosok és várják a jegyellenőrzést. Időről-időre jönnek a hostessek és nézik a jegyeket, de még nem veszik el, viszont jegy nélkül ebbe a sorba sem lehet beállni. Az itt - mármint a lépcsők előtt - kialakult sorrend már változatlanul marad a terembe való beengedésig, ahol a jegyeket is elveszik, mint a repülőtéren a beszállókártyákat.
Musikvereinba szóló állójeggyel a koncert kezdete előtt mennyivel érdemes érkezni? (A koncerten Fleming énekel, Thielemann vezényel, a zenekar pedig a Sächsische Staatskapelle.) Előre is köszönöm a segítséget!
Sztem egy Cage-darab.