Opera
Ez az 1980 decembere és 1983 áprilisa között tető alá hozott Nibelung gyűrűje-ciklus egykoron a „Keleti Ring” becenevet kapta, lévén ez volt az egyetlen Ring-felvétel, mely a vasfüggöny innenső oldalán született – s nem mellékesen az első a világon, melyet digitális technológiával rögzítettek.
Opera
A három fantasztikus főszereplőn túl dicséret illeti a kisebb szólamok gazdáit, a kórust és a zenekart is, de mindenekelőtt a szinte ismeretlen dirigenst, Manno Wolf-Ferrarit. Az előadás minden pillanata ihletett és mély gondolatisággal átitatott. Nekem gyorsan az egyik kedvencemmé vált, s megkockáztatom, hogy a Cetra-sorozat csúcsa. 1951. február 22-én csillagóra volt Milánóban.
Opera
Christie tán többször nem úgy gondolkodik Mozartról, ahogy akár a régizenés előadóktól is megszoktuk; extrém tempók, hangsúlyok, dinamikai váltások nem jellemzők rá. De azért figyel a részletekre. És valahogy nem akar túldimenzionálni semmit.
Opera
Okkal és joggal nevezte Fodor Géza a Verdi-interpretáció Atlantiszának a Cetra mára legendássá nemesült sorozatát, mely a huszadik század középső éveiben jelent meg a hanglemezpiacon: az olasz operakultúra és anyanyelvi Verdi-játszás egy jeles történelmi pillanatának teljes spektrumáról kínál gyönyörű és tanulságos látleletet ez a lemezszéria.
Opera
A kor egyik legfoglalkoztatottabb olasz karmestere, Franco Capuana magabiztosan, lendületesen irányítja a RAI együtteseit, varázslatos énekesből viszont sajnos egy sem jutott neki ehhez a felvételhez.
Opera
Ha az ember nem ismeri a konkrét sztorit, olykor kellemesen tér el a várttól a cselekmény egy-egy fordulata. Chabrier pedig mintha a történet váratlanságát „ellensúlyozná” zenéje kiszámíthatóságával. A darab jó lehetőséget ad egy izgalmas rendezés létrehozására, amihez a zene (olykor finom Offenbach-utánzat) kedvesen asszisztál.
Opera
Az 1951-es anyagot a mennyekbe emeli a jól sikerült, számos ponton telibe talált szereposztás. Az más kérdés, hogy ha az életmű ismeretében hallgatjuk Verdi második operáját, hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy ez az egész nem más, csak valami zseniális fricska, borstörés az idősebb, világhírű komponistatárs, Gioacchino Rossini finnyás orra alá.
Opera
Előadás-történeti szempontból talán ez az egyik legpechesebb Verdi-dalmű. Már az is sokat elárul, hogy jelen lemezünk rögzítésének idejéig, 1951-ig nem készült stúdiófelvétel a műről. Ekkor a jeles olasz dirigens, Mario Rossi vette védőszárnyai alá az addig lappangó remekművet. De ezzel a pechszéria még korántsem ért véget.
Opera
Szergej Prokofjev rendhagyó és különös operát komponált a zenés feldolgozásra nem igazán alkalmas Háború és békéből. A mű 1986-os lemezfelvétele a darab talán legletisztultabb változata, melynek legfőbb motorja a dirigens, Msztyiszlav Rosztropovics.
Opera
Az 1996-ban, a drezdai Semperoperben élőben rögzített produkció legfőbb motorja a jeles dirigens, Giuseppe Sinopoli. Egy zenei vezető, aki tisztában van a feladat nagyságával, és pontosan úgy építi föl a grandiózus alkotást, hogy a hallgató hiányérzet nélkül tud felkelni a fotelból.