vissza a cimoldalra
2020-06-05
részletes keresés    Café Momus on Facebook rss
Bejelentkezés
Név
Jelszó
Regisztráció
Legfrissebb fórumaink
Olvasói levelek (11497)
A csapos közbeszól (95)

A MET felvételei (463)
Operett, mint színpadi műfaj (4321)
Balett-, és Táncművészet (6025)
Pantheon (2650)
Operett a magyar rádióban (1949-től napjainkig) (3899)
Történelem (494)
Franz Schmidt (3611)
Kemény Egon zeneszerző (Wien, 1905 - Budapest, 1969) (1953)
Magyar Rádió operafelvételei és operaközvetítések – magyar előadóművészekkel (1015)
Házy Erzsébet művészete és pályája (4812)
Kolonits Klára (1176)
Nemzeti Hangversenyterem - és más helyszínek (4595)
Bartók Rádió (774)
Mi újság a Magyar Állami Operaházban? (62175)
Momus-játék (5850)
Hozzászólások a Momus írásaihoz (7358)

Fórumok teljes listája
Impresszum

megjelenteti:
Café Momus Egyesület
adószám:
18240531-1-43

apróhirdetés feladása:

   
« 2019-10-06, vasárnap »
K
01
Sz
02
Cs
03
P
04
Sz
05
V
06
H
07
K
08
Sz
09
Cs
10
P
11
Sz
12
V
13
H
14
K
15
Sz
16
Cs
17
P
18
Sz
19
V
20
H
21
K
22
Sz
23
Cs
24
P
25
Sz
26
V
27
H
28
K
29
Sz
30
Cs
31
 Budapest 
10:30 | Duna Palota
 
Duna Szimfonikus Zenekar
Vezényel: Deák András
Műsorvezető: Zelinka Tamás
"A világ leghíresebb hangversenytermei"
ifj. J. STRAUSS: Reggeli lapok – keringő
MOZART: 25. (g-moll) szimfónia, K.183 – 1. tétel
GLINKA: Ruszlán és Ludmilla – nyitány
ALBÉNIZ: Tango
DVOŘÁK: 9. (e-moll) szimfónia („Az új világból”), op.95 (tétel)
WEINER LEÓ: I. divertimento, op.20 (tétel)
KODÁLY: Fölszállott a páva – változatok magyar népdalra (részlet)
ELGAR: 1. zenekari induló (Pomp and Circumstance)
 
17:00 | Óbudai Társaskör
 
Bertalan Andrea (fuvola)
Capella Savaria
Művészeti vezető: Kalló Zsolt
HÄNDEL: g-moll concerto grosso, op. 6/6, HWV 324
BENDA: A-dúr szimfónia, No. 8, L1.8
BENDA: e-moll fuvolaverseny, L2.4
Ph.E. BACH: h-moll szimfónia, No. 5, Wq 182/5, H 661
 
18:00 | Budavári evangélikus templom
 
Csorba Gergely (orgona)Bach, Telemann, Couperin művek 
19:00 | Erkel Színház
 
ORFF: Carmina Burana
"Szcenikus kantáta eredeti nyelveken, magyar és angol felirattal"
 
19:00 | FUGA
 
Agárdi Eszter (cselló), Tornyainé Dóry Zsuzsa (cselló), Zétényi Tamás (cselló), Németh András (zongora), Andor Krisztián (zongora), Baráth Bálint (zongora), Bolcsó Bálint (elektronika), Soós Béla (ének)JENEY ZOLTÁN: Krónikás ének 2019*
– Ady Endre Ülj törvényt Werbőczi című versére, Rajk László (1949–2019) emlékére
1. blokk
BUJDOSÓ MÁRTON: Still life with Bach
SZÉCSI LŐRINC: Ió futása
WÉBER KRISTÓF: Angelic Hill Slope
ZÁMBÓ JONATÁN: Adagio und allegro
BAJNOK ÁDÁM: Schattenspiel (passacaglia)
LÁZÁR DÁNIEL: Tenere
BALI JÁNOS: L’âme fugitive
2. blokk
HORVÁTH BALÁZS: cF
DARGAY MARCELL – J.S. BACH: Dreistimmige Intuitio
BOLCSÓ BÁLINT: Fáziskeresők
VIDOVSZKY LÁSZLÓ: Mazur 1a
FUTÓ BALÁZS: Két kompozíció
SÁRY BÁNK: Fürkészve mindenütt fönt s lent
BALOGH MÁTÉ: Tornyai Péter levele
MUNTAG LŐRINC: 10 hang a FUGÁnak
SEREI ZSOLT: Second Book
3. blokk
HORVÁTH MÁRTON LEVENTE: Két prelűd a FUGÁ-hoz
LACZKÓ BÁLINT: új mű
VARGA ABIGÉL: Pensiero
JENEY ZOLTÁN: Cacti No. 6
HORVÁTH BÁLINT: F-U-G-A 10
ZARÁNDY ÁKOS: Fast Fugue and Postlude
SZIGETVÁRI ANDREA: Két kis fraktál
KEDVES CSANÁD: Almost Antithesis
3. blokk
SZIGETI MÁTÉ: Prelűd a FUGÁhoz
MATKÓ TAMÁS: Zwei Toccaten
GRYLLUS SAMU: Decapoda
TORNYAY PÉTER: FuGA
SÁRY LÁSZLÓ: Ludus
SZŐCS MÁRTON: Relief
SÁRY LÁSZLÓ: Kiegészítések
SÁNDOR LÁSZLÓ: Offertorium musicum 3
 
19:00 | BMC Koncertterem
 
Lukin Zsuzsa (ének), Bujtor Balázs, Winkler Orsolya (hegedű), Melis Márta (brácsa), Déri György (gordonka), Fónay Tibor (nagybőgő), Scholz Melinda (fuvola), Káli-Fonyódi Fruzsina (oboa), Klenyán Csaba (klarinét), Lakatos György (fagott), Gőz László (harsona), Lengyel Zoltán, Temesi Rita (zongora), Schlanger Tamás (ütőhangszerek), Farkas Rózsa, Lukács Miklós (cimbalom), Trio Lignum, Voces Aequales, 180-as csoport, vezényel Vajda Gergely"600 nap - Hommage a Melis László"
Maldoror énekei
Cimbalomduók
Black and White
Fagott-triók
Fagottszóló
Kleist meghal
Kórusművek (Hölderlin-, Eörsi- és Petri-versek)
À la carte
Brácsaszólók és -duók
Szertartás
 
19:30 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Gazda Bence (hegedű), Balga Gabriella, Sáfár Orsolya, Zemlényi Eszter, Cser Krisztián (ének)
Kodály Kórus Debrecen (karigazgató: Szabó Sipos Máté)
Budafoki Dohnányi Zenekar
Vezényel: Hollerung Gábor
"CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál"
Kortárs romantikusok 3.0
KUTRIK BENCE: Halhatatlan szív (The Immortal Heart)
ORBÁN GYÖRGY: Hegedűverseny – ősbemutató
GYÖNGYÖSI LEVENTE: Missa Vanitas vanitatum
 
19:30 | Zeneakadémia, Solti György Kamaraterem
 
Linus Roth (hegedű), Danjulo Ishizaka (cselló), José Gallardo (zongora)CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál
"Weinberg 100"
WEINBERG: 1. hegedű-zongora szonáta, op. 12
WEINBERG: 4. hegedű-zongora szonáta, op. 39
WEINBERG: Rapszódia moldvai témákra, op. 47/3
SOSZTAKOVICS: Befejezetlen szonáta hegedűre (magyarországi bemutató)
WEINBERG: Zongoratrió, op. 24