vissza a cimoldalra
2020-10-30
részletes keresés    Café Momus on Facebook rss
Bejelentkezés
Név
Jelszó
Regisztráció
Legfrissebb fórumaink
Olvasói levelek (11562)
A csapos közbeszól (95)

Régizene (4822)
Richard Strauss (751)
Pantheon (2746)
Operett a magyar rádióban (1949-től napjainkig) (4153)
Házy Erzsébet művészete és pályája (4967)
Kimernya? (3830)
Operett, mint színpadi műfaj (4571)
A MET felvételei (1309)
Kemény Egon zeneszerző (Wien, 1905 - Budapest, 1969) (2082)
Franz Schmidt (3711)
Egyházi zene (229)
Rost Andrea (2055)
Lehár Ferenc (728)
A nap képe (2240)
Jacques Offenbach (484)
Momus-játék (5927)

Fórumok teljes listája
Impresszum

megjelenteti:
Café Momus Egyesület
adószám:
18240531-1-43

apróhirdetés feladása:

   
« 2019-06-02, vasárnap »
Sz
01
V
02
H
03
K
04
Sz
05
Cs
06
P
07
Sz
08
V
09
H
10
K
11
Sz
12
Cs
13
P
14
Sz
15
V
16
H
17
K
18
Sz
19
Cs
20
P
21
Sz
22
V
23
H
24
K
25
Sz
26
Cs
27
P
28
Sz
29
V
30
 Budapest 
11:00 | Erkel Színház
 
IFJ.HARANGOZÓ GYULA - KOCSÁK TIBOR: Hófehérke és a hét törpe
Táncjáték két felvonásban
 
15:30 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Gautier Capuçon (cselló)
Budapesti Fesztiválzenekar
Vezényel: Leonidas Kavakos
MENDELSSOHN: Hebridák-nyitány
SCHUMANN: a-moll csellóverseny, op. 129
CSAJKOVSZKIJ: 6. (h-moll) szimfónia, op. 74 („Patetikus”)
 
16:00 | Zeneakadémia, Solti György Kamaraterem
 
Csány Imre trombita diplomakoncertje
HÄNDEL: D-dúr szvit trombitára és vonósokra, HWV 341
HÄNDEL: Alcina – Nyitány
HUMMEL: Esz-dúr trombitaverseny
A hallgató barátaiból alakult kamarazenekar
Vezényel: Dénes-Worowski Marcell
BOZZA: Rustiques
Szabó Teréz (zongora)
PLOG: Four Sketches
Csizmadia Sándor (trombita), Baráth Gergely (kürt), Kovács Balázs (harsona), Sápi Viktor (tuba)
Csány Imre (trombita)
 
16:00 | Óbudai Társaskör
 
"II. Óbudai Zenezug Fesztivál a Budapesti Vonósokkal"
A Budapesti Vonósok matinékoncertje Lakner Tamással
 
18:00 | Erkel Színház
 
IFJ.HARANGOZÓ GYULA - KOCSÁK TIBOR: Hófehérke és a hét törpe
Táncjáték két felvonásban
 
18:00 | BMC, Koncertterem
 
Csalog Gábor (zongora)
Fazekas Gergely (zenetörténész)
BEETHOVEN: 11 Bagatell op.119
BEETHOVEN: 6 Bagatell op.126
J.S. BACH: Orgonakorálok
BARTÓK: Szvit op.14.
BARTÓK: 6 tánc bolgár ritmusban
 
18:00 | Óbudai Társaskör
 
Vörös Eszter (bandoneon)
Budapesti Vonósok
"II. Óbudai Zenezug Fesztivál a Budapesti Vonósokkal"
GLAZUNOV: 5 Novellettes – Alla, Spagnuole
PIAZZOLLA: Five tango Sensations – Fear, Loving
TURINA: Torreádor dala
JULIÁN PLAZA: Payadora
ANÍBAL TROILO: Romance de Barrio
MARIANO MORES: Tanguera
ALBENIZ: Suite Espanola Op. 47 - részlet
MÁSIK JÁNOS: Fantáziák bandoneonra és vonószenekarra - ősbemutató
(Fantasies for Bandoneon and String Orchestra)
- I. Rocky Bandoneon
- II. Égi-Földi szerelem (Love in Heaven and Earth)
- III. Sodrás (Flow)
 
19:00 | Zeneakadémia, Solti György Kamaraterem
 
Südi Bálint kürt diplomakoncertje
MOZART: Esz-dúr zongoraötös, K. 452
Közreműködnek: Adorjáni Csenge (oboa), Losonci Luca (fagott), Katrin Mátyás (klarinét), Gonda Katalin (zongora)
ESA-PEKKA SALONEN: Concert étude
E. BOZZA: En Forêt
Közreműködik: Budai Rita (zongora)
GLIÈRE: B-dúr kürtverseny, op. 91
Közreműködik: Zuglói Filharmónia
Vezényel: Ménesi Gergely
Südi Bálint (kürt)
 
19:00 | Régi Zeneakadémia, Kamaraterem
 
"Doktorandusz koncertek 8."
RAVEL: Valses nobles et sentimentales
Hotzi Panni (zongora)
IVANA BILIC: Tafate
ÁSKELL MÁSSON: Kím
Simon Bence (marimba, kisdob)
KARŁOWICZ: A-dúr hegedűverseny, op. 8
Miranda Liu (hegedű), Winni Wan-Chun Tsou (zongora)
MESSIAEN: Le merle noir
Ilyés Dalma (fuvola), Baráth Bálint (zongora)
REMÉNYI ATTILA: Strokes
Simon Bence (marimba)
CATALANI: „Ebben? Ne andró lontana” – Wally áriája a La Wally első felvonásából
DVOŘÁK: „Měsíčku na nebi hlubokém” – Ruszalka áriája a Ruszalka első felvonásából
Staszny Zsófia (ének), Szabó Ferenc János (zongora)
BRAHMS: 1. (H-dúr) zongoratrió, op. 8 – 1. Allegro con brio, 2. Scherzo. Allegro molto, 3. Adagio
Miranda Liu (hegedű), Károly Barna (cselló), Balog Alexandra (zongora)
 
19:30 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Nagy Péter (zongora), Daishin Kashimoto (hegedű), Amihai Grosz (brácsa), Claudio Bohórquez (cselló)MOZART: 2. (Esz-dúr) zongoranégyes, K.493
BEETHOVEN: c-moll vonóstrió, op.9/3
BRAHMS: 2. (A-dúr) zongoranégyes, op.26
 
20:00 | Eiffel Műhelyház
 
PUCCINI: Bohémélet 2.0 
 Fertőrákos 
17:00 | Bartlangszínház
 
Soproni Liszt Ferenc Szimfonikus Zenekar