vissza a cimoldalra
2020-09-24
részletes keresés    Café Momus on Facebook rss
Bejelentkezés
Név
Jelszó
Regisztráció
Legfrissebb fórumaink
Olvasói levelek (11553)
A csapos közbeszól (95)

Régizene (4412)
Franz Schmidt (3691)
Kemény Egon zeneszerző (Wien, 1905 - Budapest, 1969) (2060)
Mi újság a Szegedi Nemzeti Színházban? (2841)
A nap képe (2234)
Opernglas, avagy operai távcső... (20659)
Lisztről emelkedetten (1013)
Eiffel Műhelyház (288)
Társművészetek (2079)
Hozzászólások a Momus írásaihoz (7378)
Házy Erzsébet művészete és pályája (4933)
Bizet és a Carmen (290)
Edita Gruberova (3114)
Pantheon (2729)
Operett a magyar rádióban (1949-től napjainkig) (4107)
Momus-játék (5890)

Fórumok teljes listája
Impresszum

megjelenteti:
Café Momus Egyesület
adószám:
18240531-1-43

apróhirdetés feladása:

   
« 2019-05-29, szerda »
Sz
01
Cs
02
P
03
Sz
04
V
05
H
06
K
07
Sz
08
Cs
09
P
10
Sz
11
V
12
H
13
K
14
Sz
15
Cs
16
P
17
Sz
18
V
19
H
20
K
21
Sz
22
Cs
23
P
24
Sz
25
V
26
H
27
K
28
Sz
29
Cs
30
P
31
 Budapest 
15:30 | Zeneakadémia, Előadóterem
 
Du Rusong (disi), Yang Lei (sheng), Zhao Qi (dizi), Kong Yanyan (erhu), Liu Le (guzheng), Yang Jing (pipa), Xu Yifang (yangqin), Jia Zhenzhen (liuqin), Zhang Baojun (cselló), Wang Miao (erhu), Ma Li (ütőhangszerek), Chen Jingjing (sanxian), Jiao Dian (suona)"Vendégségben a Zeneakadémián"
A Zhejiang Konzervatórium tanárainak koncertje kínai autentikus hangszereken
 
17:00 | Müpa, Üvegterem
 
Józsa Dalma, Doffkay Eszter (hegedű)
Páli Antónia (zongora)
"Hangulatkoncert"
J. S. BACH: a-moll szólószonáta, BWV 1003 - Grave, Fúga
J. S. BACH: g-moll szólószonáta, BWV 1001 - Adagio, Fúga
BEETHOVEN: D-dúr hegedűverseny, op. 61 - I. tétel
 
18:00 | Óbudai Társaskör
 
Samu Enikő hegedű diplomakoncertje
J.S. BACH: a-moll szólószonáta, BWV 1003
Grave és Fúga
WEINER: fisz-moll vonósnégyes, op. 13
Samu Enikő, Blahunka Adrienn (hegedű), Kindlinger Jessica (brácsa),
Bali Gabriella (gordonka)
MOZART: A-dúr hegedűverseny, K. 219
RAVEL: Tzigane
Közreműködik: a Liszt Ferenc Kamarazenekar
Koncertmester: Tfirst Péter
 
19:00 | Régi Zeneakadémia, Kamaraterem
 
Farkas András ének diplomakoncertje
J. S. BACH: „Unser Mund und Ton der Saiten” – ária a Wie schön leuchtet der Morgenstern című kantátából, BWV 1
Közreműködnek: Ábrahám Consort (koncertmester és művészeti vezető: Ábrahám Márta)
Dallos Erika (csembaló)
J. S. BACH: „Was willst du dich, mein Geist, entsetzen” – ária a Liebster Gott, wann werd ich sterben? című kantátából, BWV 8
Közreműködnek: Varga Zsuzsanna (oboa d’amore), Kaszanyitzky András (cselló), Dallos Erika (continuo)
BEETHOVEN: A távoli kedveshez, op. 98
CSILLAG PÉTER: Három Karinthy-dal
ROSSINI: Soirées musicales – 4. L’orgia, 3. La partenza, 7. La gita in gondola, 8. La danza
Közreműködik: Kéry Tamás (zongora)
Farkas András (ének)
 
19:00 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Lökösházi Mária (szoprán), Süle Dalma (szoprán), Tóth Dorottya (népi ének),Szarka-Sipos Katalin (szoprán); Thurnay Viola (alt); Kósa Lőrinc (bariton) Jean Klára, Lévai Kamilla (continuo),
Jónás Gergő (szavalat)
A Karmester és Karvezető Tanszék Diplomakórusa
Capella Silentium Énekegyüttes
John Dowland Énekegyüttes (művészeti vezető: Gémesi Boglárka)
Nemzeti Énekkar (karigazgató: Somos Csaba)
Szent István Gimnázium Jubileumi Szimfonikus Zenekara
Ensemble Dallapiccola
A hallgató barátaiból alakult szimfonikus zenekar, vonószenekar illetve kamaraegyüttes
Mészáros Mátyás, Kaczor László és Juhász Bence karvezetés MA diplomakoncertje
SEIBER: Three Nonsense Songs
A. SCARLATTI: Mori mi dici
SZYMANOWSKI: Sześć pieśni ludowych (Hat népdal) – 1. Hej, wółki moje, 3. Niech Jezus Chrystus, 6. Panie muzykancie prosim zagrać walca
SCHUBERT: Asz-dúr mise, D. 678 – Credo
MONTEVERDI: O primavera
VIVALDI: Lauda Jerusalem, RV 609
ELGAR: Two Choral Songs, op. 71
KOCSÁR MIKLÓS: Májusi kétségbeesés
SZABÓ BARNA: Death, be not proud
SCHÜTZ: Musicalische Exequien – Herr nun lässest du deinen Diener / Selig sind die Toten (Canticum B. Simeonis), SWV 281
HAUPTMANN: Sei mir gnädig, Gott, op. 57
OLÁH: Kantáta
DALLAPICCOLA: Canti di prigionia – 1. Preghiera di Maria Stuarda
 
19:00 | Erkel Színház
 
PUCCINI: Tosca 
 Pécs 
19:00 | Kodály Központ
 
Pannon Filharmonikusok
Vezényel: Vass András
"Mesterek és tanítványaik" 
 Székesfehérvár 
20:30 | Bory-vár
 
Vezényel: Dubóczky Gergely"Udvari Tánczenék"
BACH: I. brandenburgi verseny
RAMEAU: Les Fêtes d'Hébé – szvit
HANDEL: Tűzijáték szvit
 
 Veszprém 
19:00 | Hangvilla
 
Perényi Miklós (gordonka)
Mendelssohn Kamarazenekar
Művészeti vezető: Kováts Péter
FAURÉ: Masques et Bergamasques op 112
CSAJKOVSZKIJ: Variációk egy rokokó témára op. 33
BIZET: C-dúr szimfónia