vissza a cimoldalra
2020-09-26
részletes keresés    Café Momus on Facebook rss
Bejelentkezés
Név
Jelszó
Regisztráció
Legfrissebb fórumaink
Olvasói levelek (11553)
A csapos közbeszól (95)

Régizene (4445)
Mi újság a ZAK-on és a hazai koncerttermekben? (308)
Eiffel Műhelyház (293)
Társművészetek (2082)
Bartók Béla szellemisége (283)
Bartók Béla (1881-1945) (217)
Jazz (80)
Bartók Rádió (780)
Opernglas, avagy operai távcső... (20660)
Mi újság a Magyar Állami Operaházban? (62451)
Kimernya? (3772)
Házy Erzsébet művészete és pályája (4934)
Balett-, és Táncművészet (6037)
Magyar Televízió opera-, balett- és operett közvetítései - hazai produkciók (1449)
Operett a magyar rádióban (1949-től napjainkig) (4108)
Franz Schmidt (3691)

Fórumok teljes listája
Impresszum

megjelenteti:
Café Momus Egyesület
adószám:
18240531-1-43

apróhirdetés feladása:

   
« 2019-05-10, péntek »
Sz
01
Cs
02
P
03
Sz
04
V
05
H
06
K
07
Sz
08
Cs
09
P
10
Sz
11
V
12
H
13
K
14
Sz
15
Cs
16
P
17
Sz
18
V
19
H
20
K
21
Sz
22
Cs
23
P
24
Sz
25
V
26
H
27
K
28
Sz
29
Cs
30
P
31
 Budapest 
10:00 | Eiffel Műhelyház
 
KODÁLY: Háry János 
16:00 | Eiffel Műhelyház
 
KODÁLY: Háry János 
18:00 | Zeneakadémia, X. terem
 
Szalai András tanítványaiHázimuzsika a Zeneakadémián 
19:00 | Zeneakadémia, Solti György Kamaraterem
 
Zeneszerzés MA diplomakoncert - kamarazene
SZÉCSI LŐRINC: Csak fény és por
A hallgató barátaiból alakult zenekar
Istvánffy Kamarakórus
Vezényel: Muntág Lőrinc
SZŐCS GÉZA MÁRTON: Six blocs
A hallgató barátaiból alakult kórus
BUCZ MAGOR SOMA: Trió
Sándor Balázs (klarinét), Kalocsai Eszter (brácsa), Gonda Katalin (zongora)
DOBOS DÁNIEL: Seraphim (Angyaljárás)
Gódor Erzsébet (cimbalom), Thurnay Viola, Juniki Anna (ének)
MOLNÁR VIKTOR: Egy polaroid öt színe
Ress Tamás (ének), Szabó Tamás, Kiss Enikő (hegedű), Bartók Tamás (brácsa), Kónya Attila (cselló), Dani Imre (zongora), Molnár Viktor (élő elektronika)
 
19:00 | Régi Zeneakadémia, Kamaraterem
 
Korossy Kvartett: Korossy-Khayll Csongor, Tóth Kristóf (hegedű), Albert Julianna (brácsa), Devich Gergely (gordonka)MOZART: 20. (D-dúr) vonósnégyes, K. 499
BEETHOVEN: 2. (G-dúr) vonósnégyes, op. 18/2
WEINER: 2. (fisz-moll) vonósnégyes, op. 13
 
19:00 | Óbudai Társaskör
 
A Zeneakadémia BA ének szakos hallgatóinak színpadi gyakorlata olasz, orosz, német, magyar nyelven
Tanszékvezető: Meláth Andrea
 
19:00 | Erke
 
SEREGI / DELIBES: Sylvia
Balettkomédia két felvonásban
 
19:00 | Duna Palota
 
Lőwenberg Dániel (zongora)
Duna Szimfonikus Zenekar
Vezényel: Dobszay Péter
Műsorvezető: Zelinka Tamás
"A dallam volt mindenük"
CSAJKOVSZKIJ: Polonéz az Anyeginből
CHOPIN: 2. (f-moll) zongoraverseny, op.21
DVOŘÁK: 7. (d-moll) szimfónia, op.70
 
19:00 | BMC, Koncertterem
 
Nagy Anna, Rozsonits Ildikó, Magyar Valentin, Érdi Tamás (zongora)
Óbudai Danubia Zenekar
Vezényel: Shoji Haraguchi
Házigazda: Eckhardt Gábor
"Salon de Musique 3. – George Sand"
IGNAZ MOSCHELES: Esz-dúr szonáta négy kézre – I. tétel
SCHUBERT-LISZT: Die Rose
LISZT: Hat lengyel dal – részletek
CHOPIN: e-moll zongoraverseny
 
19:30 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Jerusalem Quartet:
Alexander Pavlovsky, Sergei Bresler (hegedű), Ori Kam (brácsa), Kyril Zlotnikov (cselló)
HAYDN: 60. (G-dúr) vonósnégyes, Hob. III:75
BARTÓK: 5. vonósnégyes, BB 110
DVOŘÁK: 12. (F-dúr) vonósnégyes, op. 96 („Amerikai”)
 
19:45 | Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
 
Emanuel Ax (zongora)
Budapesti Fesztiválzenekar
Vezényel: Fischer Iván
MOZART: G-dúr zongoraverseny, K. 453
BRUCKNER: IV. (Esz-dúr, „Romantikus”) szimfónia
 
20:00 | Szent István Bazilika
 
MOZART: Requiem 
23:30 | Várkert Bazár
 
Budapesti Fesztiválzenekar
vez.: Fischer Iván
Midnight Music