vissza a cimoldalra
2020-02-18
részletes keresés    Café Momus on Facebook rss
Bejelentkezés
Név
Jelszó
Regisztráció
Legfrissebb fórumaink
Olvasói levelek (11466)
A csapos közbeszól (95)

Ki írhat kritikát? (1444)
Házy Erzsébet művészete és pályája (4688)
Operett a magyar rádióban (1949-től napjainkig) (3684)
A nap képe (2189)
Erkel Színház (10539)
Opernglas, avagy operai távcső... (20414)
Gioacchino Rossini (1029)
Juan Diego Flórez (747)
Társművészetek (1594)
Kolonits Klára (1157)
Balett-, és Táncművészet (5976)
Franz Schmidt (3535)
Kemény Egon zeneszerző (Wien, 1905 - Budapest, 1969) (1870)
Momus-játék (5787)
Nemzeti Hangversenyterem - és más helyszínek (4556)
Eiffel Műhelyház – Bánffy terem (130)

Fórumok teljes listája
Impresszum

megjelenteti:
Café Momus Egyesület
adószám:
18240531-1-43

apróhirdetés feladása:

   
« 2019-05-04, szombat »
Sz
01
Cs
02
P
03
Sz
04
V
05
H
06
K
07
Sz
08
Cs
09
P
10
Sz
11
V
12
H
13
K
14
Sz
15
Cs
16
P
17
Sz
18
V
19
H
20
K
21
Sz
22
Cs
23
P
24
Sz
25
V
26
H
27
K
28
Sz
29
Cs
30
P
31
 Budapest 
10:00 | Zeneakadémia, Előadóterem
 
Liszt-kukacok Akadémiája 
11:00 | Régi Zeneakadémia, Kamaraterem
 
Antonia Miller (zongora)J.S. BACH–PETRI: „Schafe können sicher weiden” – ária a Vadászkantátából
DEBUSSY: Képek, 1. füzet
DEBUSSY: La plus que lente
BEETHOVEN: 6. (F-dúr) zongoraszonáta, op. 10/2
LISZT: Költői és vallásos harmóniák – 7. Funérailles
SAINT-SAËNS, LISZT: Danse macabre
 
11:00 | Erkel Színház
 
KODÁLY: Háry János 
11:00 | Olasz Kultúrintézet
 
MÁV Szimfonikus Zenekar
Vezényel: David Nimrod Pfeffer
MOZART: Varázsfuvola – nyitány
SCHUBERT: V. szimfónia
BEETHOVEN: VI. (Pastorale) szimfónia
 
17:00 | Müpa, Üvegterem
 
Ambrus Berill, Borzási Boglárka, Topolánszky Laura, Fenyvesi Gabriella, Kovács Viola (szoprán), Molnár Anna (mezzoszoprán), Bartos Barna, Ress Tamás, Vargha-Tóth Attila (tenor), Kósa Lőrinc (bariton), Endrész Ferenc (basszus)
Szalai Lotti (gitár), Riku Hagiwara (gordonka), Mészáros Dániel (klarinét)
Dallos Erika (zongora)
"Hangulatkoncert"
A Zeneakadémia fiatal énekeseinek kamarakoncertje
BRITTEN: Hat angol népdal
HÄNDEL: Aminta e Fillide - kantáta énekhangra és kamaraegyüttesre, HWV 83 - „Per abbattere il rigore”
DONIZETTI: Don Pasquale - Norina és Don Pasquale kettőse (III. felvonás)
SPOHR: 6 német dal énekhangra, klarinétra és zongorára, op. 103
PUCCINI: Bohémélet - „O Mimì, tu più non torni” (Rodolpho és Marcello kettőse a IV. felvonásból)
GLINKA: Dal
SCHUMANN: Négy duett, op. 34, No. 2 - Liebhabers Ständchen
MOZART: Szöktetés a szerájból, K. 384 - „Ach, Belmonte! Ach, mein Leben!” (kvartett a II. felvonásból)
 
17:00 | BMC, Koncertterem
 
Budapesti Vonósok"Klasszikusok tükrében 3."
MAHLER: 5. szimfónia – Adagietto
BRANDENBURG ÁDÁM: Új mű – ősbemutató
BIBER: Battalia a 10
VARGA JUDIT: Black and White
 
17:00 | Olasz Kultúrintézet
 
A MÁV Szimfonikus Zenekar művészei"MÁV Kamarasorozat/4."
BEETHOVEN: Esz-dúr „Pápaszem” duó
BEETHOVEN: Kvintett oboára, fagottra és három kürtre
DVOŘÁK: II. vonóskvintett
 
18:00 | Zeneakadémia, X. terem
 
Rolla János tanítványaiHázimuzsika a Zeneakadémián 
19:00 | Zeneakadémia, Solti György Kamaraterem
21:00 "Kóda" Beszélgetés az előadókkal 
Trio Catch:
Pecze Boglárka (klarinét), Eva Boesch (cselló), Sun-Young Nam (zongora)
JUON: Trio Miniaturen
BERG: Négy darab klarinétra és zongorára, op. 5
WEBERN: Cselló-zongora szonáta
WEBERN: Két darab csellóra és zongorára
WEBERN: Három kis darab csellóra és zongorára, op. 11
BERG: Zongoraszonáta, op. 1
ZEMLINSKY: d-moll zongoratrió, op. 3
 
19:00 | Régi Zeneakadémia, Kamaraterem
 
Selmeczi Gábor (hegedű), ifj. Major István (cselló), Báll Dávid (zongora)RACHMANINOV: 1. (g-moll) zongoratrió („Elégikus”)
FEKETE GYULA: Trió (ősbemutató)
MENDELSSOHN: 1. (d-moll) zongoratrió, op. 49
 
19:00 | Erkel Színház
 
KODÁLY: Háry János 
19:00 | Óbudai Társaskör
 
Szigeti Kvartett:
Gustav Rivinius (gordonka)
Nagao Haruka, Stankowsky Nóra (hegedű), Ludmány Dénes (brácsa), Rózsa Richárd (gordonka)
SCHUBERT: d-moll vonósnégyes „A halál és a lányka”, D. 810
SCHUBERT: C-dúr vonósötös, op. posth. 163, D. 956
 
19:00 | Belvárosi Szent Mihály Templom
 
"Organ & Choir" 
19:30 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Új Liszt Ferenc Kamarakórus (karnagy: Nemes László Norbert)
Concerto Budapest
Vezényel: Rácz Zoltán
BERLIOZ: Római karnevál
DEBUSSY: Három noktürn
LIGETI: Clocks and Clouds
RAVEL: Bolero
 
19:30 | Budavári Városháza
 
Király Csaba, Szilasi Alex (zongora)"Beethoven Budán Fesztivál - Improvizációk zongorára" 
19:30 | Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templom
 
Szent Efrém Férfikar, Doros ÉnekegyüttesOrientale Lumen 2019/2
Ortodox Húsvét
 
22:00 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Klenyán Csaba (klarinét)
Concerto Budapest
Vezényel: Rácz Zoltán
"Premier II."
ALESSIO ELIA: Implicate Inklings (klarinétverseny) – ősbemutató