vissza a cimoldalra
2020-09-28
részletes keresés    Café Momus on Facebook rss
Bejelentkezés
Név
Jelszó
Regisztráció
Legfrissebb fórumaink
Olvasói levelek (11553)
A csapos közbeszól (95)

Mi újság a Magyar Állami Operaházban? (62453)
Operett a magyar rádióban (1949-től napjainkig) (4111)
Régizene (4463)
Társművészetek (2103)
A MET felvételei (1216)
Operett, mint színpadi műfaj (4557)
Házy Erzsébet művészete és pályája (4937)
Nemzeti Hangversenyterem - és más helyszínek (4747)
Mi újság a ZAK-on és a hazai koncerttermekben? (309)
Callas (454)
Bartók Béla szellemisége (284)
Bartók Béla (1881-1945) (218)
Kemény Egon zeneszerző (Wien, 1905 - Budapest, 1969) (2061)
Franz Schmidt (3692)
Eiffel Műhelyház (293)
Jazz (80)

Fórumok teljes listája
Impresszum

megjelenteti:
Café Momus Egyesület
adószám:
18240531-1-43

apróhirdetés feladása:

   
« 2019-05-02, csütörtök »
Sz
01
Cs
02
P
03
Sz
04
V
05
H
06
K
07
Sz
08
Cs
09
P
10
Sz
11
V
12
H
13
K
14
Sz
15
Cs
16
P
17
Sz
18
V
19
H
20
K
21
Sz
22
Cs
23
P
24
Sz
25
V
26
H
27
K
28
Sz
29
Cs
30
P
31
 Budapest 
11:00 | Erkel Színház
 
KODÁLY: Háry János 
16:00 | Erkel Színház
 
KODÁLY: Háry János 
17:00 | Jókai Anna Szalon
 
"Beethoven Budán Fesztivál - Szalonszimfóniák 3."
BEETHOVEN: II. szimfónia – zongorás trió (Beethoven?, 1806)
Varga Oszkár — hegedű, Matuska Flóra — cselló, Dani Imre — zongora
BEETHOVEN: IV. szimfónia – fuvolanégyes (J. N. Hummel, ca. 1830)
Simon Dávid – fuvola, Osztrosits Eszter – hegedű, Zétényi Tamás – cselló, Szőcs Kristóf – zongora
 
18:00 | Zeneakadémia, XXIII. terem
 
Mali Emese tanítványaiHázimuzsika a Zeneakadémián 
18:00 | Zeneakadémia, X. terem
 
Kiss Péter tanítványaiHázimuzsika a Zeneakadémián 
19:30 | Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
 
Tzimon Barto (zongora)
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Vezényel: Hamar Zsolt
BERNSTEIN: Divertimento
GERSHWIN: F-dúr zongoraverseny
DVOŘÁK: IX. (e-moll, „Az Újvilágból”) szimfónia, Op.95
 
19:30 | Zenetudományi Intézet
 
Balog József (zongora), Rácz József (hegedű)
Műsorvezető: Mácsai János
"Beethoven Budán Fesztivál - Zeneszerzőverseny Gála"
BEETHOVEN: „Tavaszi” szonáta
díjazott művek
 
 Debrecen 
19:30 | Pásti utcai zsinagóga
 
Kodály Kórus Debrecen
vendégkarnagy: Peter Broadbent
"Orpheus Britannicus"
FRODE FJELLHEIM: Eatnemen Vuelie (Song of the Earth)
TIPPETT: Dance, Clarion Air
BARBER: To Be Sung on the Water
MORTEN LAURIDSEN: Ov’é Lass’, Il Bel Viso (Fire Madrigals)
C.H.H. PARRY: At the Round Earth’s Imagined Corners
FRANK MARTIN: 4 Songs of Ariel
ALAN BULLARD: Fire Fire
SCHÖNBERG: Friede auf Erden
WALTON: Cantico del Sole
JAAKKO MÄNTYJÄRVIJ: Carmina calamitatis maritimae
VAUGHAN WILLIAMS: Three Shakespeare Songs
DELIUS: To Be Sung of a Summer Night on the Water
Arr. MOSES HOGAN: Wade in the Water
 
 Pécs 
19:00 | Kodály Központ
 
Deák Márta, Bánfalvi Zoltán, Hóbárné Büttner Orsolya, Deák Anna (hegedű), Mezei László, Tuzson Tamás (mélyhegedű), Pechan Dávid, Janzsó Ildikó (gordonka), Borbíró Máté, Straub Tamás (gitár)"Művészbejáró IV."
PIAZZOLLA: A tangó története
MOZART: Esz-dúr kürtkvintett K.407
BRAHMS: a-moll vonósnégyes, Op.51 No.2
 
 Veszprém 
19:00 | Hangvilla
 
Várjon Dénes, Simon Izabella (zongora)
Mendelssohn Kamarazenekar
Művészeti vezető: Kováts Péter
BACH: C-dúr szvit BWV 1066
MOZART: Esz-dúr zongoraverseny K 365
BARTÓK: Zene húros hangszerekre, ütőkre és cselesztára