vissza a cimoldalra
2019-12-16
részletes keresés    Café Momus on Facebook rss
Bejelentkezés
Név
Jelszó
Regisztráció
Legfrissebb fórumaink
Olvasói levelek (11457)
A csapos közbeszól (95)

Társművészetek (1541)
Rost Andrea (2048)
Mi újság a Magyar Állami Operaházban? (62032)
Magyar Televízió opera-, balett- és operett közvetítései - hazai produkciók (1365)
Operett a magyar rádióban (1949-1990) (3541)
Kemény Egon zeneszerző (Wien, 1905 - Budapest, 1969) (1824)
Franz Schmidt (3481)
Pantheon (2463)
Operett, mint színpadi műfaj (4183)
Kórusok, kórusművek, karéneklés (115)
Élő közvetítések (8279)
Szentély az isteni Anna Nyetrebko-nak (2999)
Házy Erzsébet művészete és pályája (4628)
musical (189)
Kimernya? (3376)
Balett-, és Táncművészet (5940)

Fórumok teljes listája
Impresszum

megjelenteti:
Café Momus Egyesület
adószám:
18240531-1-43

apróhirdetés feladása:

   
« 2019-03-09, szombat »
P
01
Sz
02
V
03
H
04
K
05
Sz
06
Cs
07
P
08
Sz
09
V
10
H
11
K
12
Sz
13
Cs
14
P
15
Sz
16
V
17
H
18
K
19
Sz
20
Cs
21
P
22
Sz
23
V
24
H
25
K
26
Sz
27
Cs
28
P
29
Sz
30
V
31
 Budapest 
10:00 | Zeneakadémia, Előadóterem
 
Liszt-kukacok Akadémiája 
11:00 | Régi Zeneakadémia, Kamaraterem
 
Baksa Krisztina (cselló) és Takáts Márton (zongora)COUPERIN: Pièces en concert (Paul Bazelaire átirata)
J.S. BACH: g-moll szonáta viola da gambára és csembalóra, BWV 1029
FRANCK: A-dúr hegedű-zongora szonáta (Jules Delsart átirata)
 
11:00 | Erkel Színház
 
KACSÓH PONGRÁC: János vitéz 
17:00 | Müpa, Üvegterem
 
Kalmár Zoltán (harsona), Kecskés György (kürt), Klebniczki György (zongora), Póti Bálint (trombita), Túri Péter (orgona)Hangulatkoncert
"Bemutatkoznak a Szegedi Egyetem hallgatói"
DOBSZAY-MESKÓ-ILONA: COnceRtino oPpUre fantaSia per trombone
HOLLÓS MÁTÉ: Trombondine
MALEK MIKLÓS: Kürtverseny - I. II. tétel
MADARÁSZ IVÁN: Triptichon
KLEBNICZKI GYÖRGY: Fantáziadarabok harsonára és zongorára
TÓTH PÉTER: Sonata da chiesa
 
17:00 | BMC, Koncertterem
 
Réman Zsófia (fuvola)
Budapesti Vonósok
WILHELM FRIEDEMANN BACH: F-dúr szimfónia, F. 67
SZŐLLŐSY ANDRÁS: III. Concerto
CARL PHILIPP EMANUEL BACH: d-moll fuvolaverseny
KÖNCZEI ÁRPÁD: Concerto brevis
 
17:00 | Pesti Vigadó
 
Horváth Ágnes (brácsa)
Zuglói Filharmónia
Vezényel: Kovács János
SCHUBERT: Rosamunda – balettzene
BARTÓK: Brácsaverseny
WEINER: Toldi - szimfonikus költemény
 
18:00 | Erkel Színház
 
BIZET: Carmen 
18:00 | Olasz Kultúrintézet
 
Roby Lakatos és zenekara:
Boni László (II. hegedű), Lisztes Jenő (cimbalom), Cséki Kálmán (zongora), Balogh László (gitár), Csikós Vilmos (nagybőgő)
MÁV Szimfonikus Zenekar
vez.: Csaba Péter
BRAHMS: Magyar táncok (1, 3, 5, 10)
KODÁLY: Kállai kettős
Két gitár (orosz népi zene)
PIAZZOLLA: Oblivion
JERRY BOCK: Hegedűs a háztetőn – szvit
BARTÓK: Román táncok
KODÁLY: Háry János szvit – részletek (Dal, Intermezzo)
SUHA BALOGH KÁLMÁN: Fire dance
RIMSZKIJ-KORSZAKOV: A dongó
ROBY LAKATOS: A10450
VLADIMIR COSMA: Le Grand Blond
BIHARI: Hejre Kati
 
19:00 | Zeneakadémia, Solti György Kamaraterem
 
A Studio 5 szerzői estje
"Kritikán felül"
ALBERTO ALESSIO: Bembe (a Bartók Zeneszerzőverseny Studio 5 különdíjas műve)
Kovács Gergely (zongora)
BELLA MÁTÉ: Visions
Szűcs Péter (klarinét), Móri Beáta, Szalai András (cimbalom)
VIRÁGH ANDRÁS GÁBOR: Tetra
Seleljo Erzsébet (altszaxofon), Seleljo Irén (zongora)
SOLTI ÁRPÁD: Amit szívedbe rejtesz
Kiss Diána (szoprán), Solti Árpád (zongora)
VARGA JUDIT: Escapex2
Nagy Judit (cselló), Varga Judit (zongora)
KUTRIK BENCE: Rituale
Szepesi János (klarinét), Szentpáli Roland (tuba), Joó Szabolcs, Weisz Nándor (ütőhangszerek), Razvaljajeva Anasztázia (hárfa)
Vezényel: Káli Gábor
 
19:00 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Lendvay József (hegedű)
Liszt Ferenc Kamarazenekar (koncertmester: Tfirst Péter)
STRAVINSKY: Concerto in D („Bázeli concerto”)
SAINT-SAËNS: Bevezetés és rondo capriccioso, Op. 28
WAXMAN: Carmen-fantázia
WEINER-LENDVAY JÓZSEF: Divertimento
CSAJKOVSZKIJ: Firenzei emlék, Op.70
 
19:30 | Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
 
Václav Luks és a Collegium 1704
Hannah Morrison, Benno Schachtner, Krystian Adam, Helena Hozová, Tomáš Král, Jaromír Nosek
HÄNDEL: Izrael Egyiptomban 
20:00 | Mátyás-templom
 
Nemzeti Énekkar (karigazgató: Somos Csaba)
Vezényel: Horváth József
GRECHANINOV: Vesperás, Op. 59 
 Debrecen 
10:00 | Belvárosi Közösségi Ház
 
Györgyfi Zsolt (mesemondó)
Kodály Filharmonikusok kamarazenekara
RÁNKI GYÖRGY: A két bors ökröcske 
 Gödöllő 
19:00 | Gödöllői Királyi Kastély
 
Szabadi Vilmos (hegedű), Bársony Péter (brácsa)
Trio Me:
Emmi Salmi (hegedű), Anni Kallioniemi (cselló), Anni Syrjäläinen (zongora)
SIBELIUS: A-dúr szvit vonós trióra (1889)
DVOŘÁK: terzetto C-dúr Op.74
DVOŘÁK: zongoraötös Á-dúr Op.81