vissza a cimoldalra
2019-06-20
részletes keresés    Café Momus on Facebook rss
Bejelentkezés
Név
Jelszó
Regisztráció
Legfrissebb fórumaink
Olvasói levelek (11348)
A csapos közbeszól (95)

Házy Erzsébet művészete és pályája (4506)
Operett, mint színpadi műfaj (3941)
Mi újság a Magyar Állami Operaházban? (61829)
Kiss B. Atilla (199)
Kemény Egon zeneszerző (Wien, 1905 - Budapest, 1969) (1681)
Franz Schmidt (3352)
Erkel Színház (10240)
Élő közvetítések (7918)
Ilosfalvy Róbert (848)
Operett a magyar rádióban (1949-1990) (3273)
Pantheon (2356)
Opernglas, avagy operai távcső... (20233)
Jacques Offenbach (477)
Palcsó Sándor (244)
Eiffel Műhelyház – Bánffy terem (72)
Simándy József - az örök tenor (606)

Fórumok teljes listája
Impresszum

megjelenteti:
Café Momus Egyesület
adószám:
18240531-1-43

apróhirdetés feladása:

   
« 2019-03-02, szombat »
P
01
Sz
02
V
03
H
04
K
05
Sz
06
Cs
07
P
08
Sz
09
V
10
H
11
K
12
Sz
13
Cs
14
P
15
Sz
16
V
17
H
18
K
19
Sz
20
Cs
21
P
22
Sz
23
V
24
H
25
K
26
Sz
27
Cs
28
P
29
Sz
30
V
31
 Budapest 
10:00 | Zeneakadémia, Előadóterem
 
"Liszt-kukacok Akadémiája" 
11:00 | Régi Zeneakadémia, Kamaraterem
 
Gilles Combecave (ének) és Lajkó István (zongora)"Frankofón Fesztivál"
BERLIOZ: Nyári éjszakák, Op. 7 – 1. Villanelle, 2. Le spectre de la rose, 3. Sur les lagunes, 5. Au cimetière (clair de lune), 6. L’île inconnue
HAHN: A Chloris
SAINT-SAËNS: Mélodies persanes, op. 26 – 1. La brise, 2. La splendeur vide, 3. La solitaire, 5. Au cimetière
FAURÉ: Au bord de l’eau, op. 8/1
FAURÉ: Les berceaux, op. 23/1
FAURÉ: Le papillon et la fleur, op. 1/1
FAURÉ: Après un rêve, op. 7/1
DUPARC: Chanson triste
HAHN: Études latines – 2. Néère, 7. Tyndaris
HAHN: Trois jours de vendange
 
15:00 | Müpa, Üvegterem
 
Budapesti Vonósok
Koncertmester: Pilz János
művészeti vezető: Botvay Károly
"Operajátszóház"
DONIZETTI: Don Pasquale
 
15:30 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Szigetvári Dávid (tenor), Jézus: Horváth Csaba (bariton), Kovács István (basszus), Csereklyei Andrea (szoprán), Balogh Eszter (mezzoszoprán), Megyesi Zoltán (tenor)
Szent István Király Oratóriumkórus
Zuglói Filharmónia
Vezényel: Alexander Mayer
J.S. BACH: János-passió, BWV 245 
15:30 | Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
 
Alekszandr Knyazev (cselló)
Budapesti Fesztiválzenekar
Vezényel: Pinchas Steinberg
BIZET: C-dúr szimfónia
SOSZTAKOVICS: I. (Esz-dúr) csellóverseny
MUSZORGSZKIJ-RAVEL: Egy kiállítás képei
 
18:00 | Nádor Terem
 
Cs. Nagy Ildikó (zongora), Horváth Márton Levente (orgona)
Vida-Kun Áron, Balaton Zsolt, Magala Ronnie (zongora)
Csepregi György (zongora, orgona)
CSEPREGI GYÖRGY: Simfonietta
CSEPREGI GYÖRGY: Hangszer-imitációk zongorára
CSEPREGI GYÖRGY: Egy arc tulajdonságai ( variációk és fúga egy rövid témára )
MAGALA RONNIE: Fémesen, tűnődve
MAGALA RONNIE: Ever and ever
CSEPREGI GYÖRGY: Párbeszéd a természettel
CSEPREGI GYÖRGY: Tavaszi gyermekdalok ( részletek )
CSEPREGI GYÖRGY: Téli gyermekdalok ( részletek )
CSEPREGI GYÖRGY: Esti zene hangversenyorgonára
CSEPREGI GYÖRGY: Agnus Dei
 
18:00 | Olasz Kultúrintézet
 
Kelemen Barnabás (hegedű)
MÁV Szimfonikus Zenekar
vez.: Csaba Péter
ENESCU: II. rapszódia
BARTÓK: II. hegedűverseny
BRAHMS: IV. szimfónia
 
18:55 | Müpa, Fesztiválszínház
 
"Metropolitan Operaközvetítés a Müpában"
DONIZETTI: Az ezred lánya
 
19:30 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Kokas Katalin (hegedű)
Szutrély Katalin (szoprán), Balogh Eszter (alt), Komáromi Márton (tenor), Najbauer Lóránt (basszus)
Purcell Kórus
Budafoki Dohnányi Zenekar
Vezényel: Vashegyi György
HAYDN: 46. (H-dúr) szimfónia, Hob. I:46
CSEMICZKY MIKLÓS: Hegedűverseny
MENDELSSOHN: Lauda Sion, op. 73
 
 Dunaszerdahely 
19:00 | Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ
 
Operát az Operából! – Turné
PUCCINI: Bohémélet