vissza a cimoldalra
2019-12-05
részletes keresés    Café Momus on Facebook rss
Bejelentkezés
Név
Jelszó
Regisztráció
Legfrissebb fórumaink
Olvasói levelek (11455)
A csapos közbeszól (95)

Nagy koncertek emlékezete (37)
Zenei események (1005)
Magyar Televízió opera-, balett- és operett közvetítései - hazai produkciók (1364)
Help me! (1106)
Operett a magyar rádióban (1949-1990) (3525)
Kemény Egon zeneszerző (Wien, 1905 - Budapest, 1969) (1814)
Franz Schmidt (3464)
Palcsó Sándor (273)
OperaDigiTár (33)
Hozzászólások a Momus írásaihoz (7233)
modern eszement rendezesek (335)
Kimernya? (3358)
Erkel Színház (10387)
Házy Erzsébet művészete és pályája (4622)
Opernglas, avagy operai távcső... (20358)
Lisztről emelkedetten (979)

Fórumok teljes listája
Impresszum

megjelenteti:
Café Momus Egyesület
adószám:
18240531-1-43

apróhirdetés feladása:

   
« 2019-02-02, szombat »
P
01
Sz
02
V
03
H
04
K
05
Sz
06
Cs
07
P
08
Sz
09
V
10
H
11
K
12
Sz
13
Cs
14
P
15
Sz
16
V
17
H
18
K
19
Sz
20
Cs
21
P
22
Sz
23
V
24
H
25
K
26
Sz
27
Cs
28
 Budapest 
10:00 | Zeneakadémia, Előadóterem
 
Liszt-kukacok Akadémiája 
11:00 | Régi Zeneakadémia, Kamaraterem
 
Keveházi Gyöngyi, Falvai Katalin (zongora)SCHUBERT: Karakterisztikus indulók, D. 968b
BRAHMS: Magyar táncok (válogatás)
RAVEL: Lúdanyó meséi
ROSSINI: A tolvaj szarka – Nyitány
BOROGYIN: Igor herceg – Polovec táncok
DEBUSSY: Kis szvit – 4. Balett
 
15:00 | Müpa, Üvegterem
 
Budapesti Vonósok
Koncertmester: Pilz János
művészeti vezető: Botvay Károly
játékmesterek: Göttinger Pál, Dinyés Dániel
"Operajátszóház"
MOZART: Szöktetés a szerájból
 
15:30 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Baráti Kristóf (hegedű)
Zuglói Filharmónia
Vezényel: Dobszay Péter
BARTÓK: Erdélyi táncok, BB 102b
BARTÓK: 2. hegedűverseny, BB 117
DEBUSSY: Egy faun délutánja
DEBUSSY: A tenger
 
18:00 | Nemzeti Filharmonikus Zenekar próbaterme
 
Duleba Lívia (fuvola), Bizják Dóra (zongora)
Bakos Kornélia, Bódi Zsófia, Dékán Jenő, Derzsi-Pap Enikő, Dóri Eszter, Estefán Tünde, Halmosi Katalin, Kristófi Ágnes, Ladjánszki László, Pásztor Péter, Silló György, Somogyi Erika, Szalai Ágnes, Tóth Katalin (ének)
házigazda: Tóth Antal
Próbatermi vendégség - a Nemzeti Filharmonikusok kamarazenei sorozata
Az ismeretlen Verdi
 
18:00 | Olasz Intézet
 
Zalai Antal (hegedű)
MÁV Szimfonikus Zenekar
Daniel Boico
HAYDN: A lakatlan sziget – nyitány
BEETHOVEN: Hegedűverseny
MOZART: Esz-dúr szimfónia K.543
 
18:55 | Müpa, Fesztiválszínház
 
Metropolitan Operaközvetítések
BIZET: Carmen
 
19:00 | Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
 
Vincent Schirrmacher, Karine Babajanyan, Franz Gürtelschmied, Yitian Luan, Xiao Rui etc.
Pécsi Balett
Magyar Állami Operaház Ének- és Zenekara
vez.: Xu Zhong
rend.: Káel Csaba
LEHÁR: A mosoly országa 
19:00 | Óbudai Társaskör
 
Auer Trió:
Kováts Péter (hegedű), Varga István (gordonka), Fülei Balázs (zongora)
Hegedűs D. Géza színművész
"Nyolcszemközt Mendelssohnnal"
MENDELSSOHN: d-moll trió, Op.49
MENDELSSOHN: c-moll trió, Op.66
 
19:00 | Erkel Színház
 
ROSSINI: Olasz nő Algírban 
19:30 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Vigh Andrea (hárfa)PESCETTI: c-moll szonáta
CSAJKOVSZKIJ: Szentimentális keringő, Anyegin fantázia
DEBUSSY: Holdfény
FAURÉ: Impromptu, Granados: Spanish Dance, no. 2 – Oriental,
ALBENIZ: Malaguena, Malaguena – Recuerdos de Viaje, Prelude (Asturias) from Cantos de Espana,
SMETANA-TRNECEK: Moldva fantázia