vissza a cimoldalra
2018-09-19
részletes keresés    Café Momus on Facebook rss
Bejelentkezés
Név
Jelszó
Regisztráció
Legfrissebb fórumaink
Nemzeti Hangversenyterem - és más helyszínek (4057)
Mi újság a Magyar Állami Operaházban? (61041)
Haladjunk tovább... (214)
A komolyzene jelene és jövője Magyarországon (2283)
Társművészetek (1268)
Momus társalgó (6348)
Milyen zenét hallgatsz most? (24997)
Kedvenc előadók (2821)
Kedvenc művek (143)
Kedvenc felvételek (148)

Olvasói levelek (11288)
A csapos közbeszól (95)

Lisztről emelkedetten (917)
A magyar zenei élet elfeledett vagy kevéssé ismert művészei (1060)
Pantheon (2259)
Évfordulók, jeles napok, születésnapok etc. (774)
Simándy József - az örök tenor (550)
A nap képe (2093)
Élő közvetítések (7395)
Operett, mint színpadi műfaj (3699)
Jonas Kaufmann (2273)
Help me! (1091)
Kemény Egon zeneszerző (Wien, 1905 - Budapest, 1969) (1478)
Franz Schmidt (3180)
Balett-, és Táncművészet (5548)
Opernglas, avagy operai távcső... (20136)
Momus-játék (5512)
Kimernya? (2746)

Fórumok teljes listája
Impresszum

megjelenteti:
Café Momus Egyesület
adószám:
18240531-1-43

apróhirdetés feladása:

   
« 2018-05-19, szombat »
K
01
Sz
02
Cs
03
P
04
Sz
05
V
06
H
07
K
08
Sz
09
Cs
10
P
11
Sz
12
V
13
H
14
K
15
Sz
16
Cs
17
P
18
Sz
19
V
20
H
21
K
22
Sz
23
Cs
24
P
25
Sz
26
V
27
H
28
K
29
Sz
30
Cs
31
 Budapest 
10:00 | Zeneakadémia, Előadóterem
 
"Liszt-Kukacok Akadémiája" 
11:00 | Régi Zeneakadémia
 
Anna Kijanowska (zongora)SZYMANOWSKI: Mazurkák, Op.50/1-3
ŁUKASZ WOŚ: Zongoraszonáta
LISZT: h-moll szonáta
 
11:00 | Ódry Színpad
 
SZÁLINGER BALÁZS: Siegfried-idill, avagy Egy barátság vége
Színmű zenével, egy részben, magyar nyelven
 
13:00 | Zeneakadémia, Solti György Kamaraterem
 
Brais Martínez Basalo (zongora)
Irene Zamora Meseguer (cselló)
"Brais Martínez Basalo zongora diplomakoncertje"
RAMEAU: G-dúr szvit (részletek)
SOSZTAKOVICS: d-moll cselló-zongora szonáta, Op.40
MENDELSSOHN: fisz-moll fantázia, Op.28
SZYMANOWSKI: 3. zongoraszonáta, Op.36
 
17:00 | Müpa, Fesztiválszínház
 
"III. Budapesti Nemzetközi Kórusünnep - Gálakoncert" 
18:00 | Zeneakadémia, XXIII. terem
 
Gulyás Márta tanítványaiHázimuzsika a Zeneakadémián 
18:00 | Ódry Színpad
 
SCHUBERT: A négy évig tartó őrség
LORTZINg: Az operapróba
 
19:00 | Zeneakadémia, Solti György Kamaraterem
 
Blatt Dominika (zongora)
Szabady Ildikó (fuvola), Zanathy-Pintér Márk (cselló)
"Blatt Dominika zongora diplomakoncertje"
J.S. BACH: B-dúr partita, BWV 825
BRAHMS: Hat zongoradarab, Op.118
BARTÓK: Improvizációk magyar parasztdalokra, BB 83
WEBER: g-moll trió, Op.63
 
19:00 | Erkel Színház
 
"Primavera '18"
IFJ. JOHANN STRAUSS: A denevér
A Pécsi Nemzeti Színház előadása
 
19:00 | Olasz Kultúrintézet
 
Balogh Eszter (ének)
Szent István Gimnázium Jubileumi Szimfonikus Zenekar
Vezényel: Dénes-Worowski Marcell
RESPIGHI: Antik táncok I. szvit
SCHUBERT: 2. Szimfónia
MAHLER: Kindertotenlieder
 
19:30 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Rost Andrea (szoprán), Sebestyén Miklós (basszbariton)
Concerto Budapest
Vezényel: Keller András
J.S. BACH: 3. (G-dúr) brandenburgi verseny, BWV 1048
BARTÓK: Zene húros hangszerekre, ütőkre és cselesztára, BB 114
BARTÓK: A kékszakállú herceg vára, BB 62
 
19:30 | Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
 
Nemzeti Filharmonikusok
Hegedűn közreműködik és vezényel:
Julian Rachlin
CSAJKOVSZKIJ: Anyegin - Polonéz
MENDELSSOHN: e-moll hegedűverseny, Op.64
CSAJKOVSZKIJ: V. (e-moll) szimfónia, Op.64
 
22:00 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Concerto Budapest
Vezényel: Keller András
"Concerto Budapest Premier III. – Vidovszky László"
VIDOVSZKY LÁSZLÓ: Break