vissza a cimoldalra
2018-09-19
részletes keresés    Café Momus on Facebook rss
Bejelentkezés
Név
Jelszó
Regisztráció
Legfrissebb fórumaink
Nemzeti Hangversenyterem - és más helyszínek (4057)
Mi újság a Magyar Állami Operaházban? (61041)
Haladjunk tovább... (214)
A komolyzene jelene és jövője Magyarországon (2283)
Társművészetek (1268)
Momus társalgó (6348)
Milyen zenét hallgatsz most? (24997)
Kedvenc előadók (2821)
Kedvenc művek (143)
Kedvenc felvételek (148)

Olvasói levelek (11288)
A csapos közbeszól (95)

Lisztről emelkedetten (917)
A magyar zenei élet elfeledett vagy kevéssé ismert művészei (1060)
Pantheon (2259)
Évfordulók, jeles napok, születésnapok etc. (774)
Simándy József - az örök tenor (550)
A nap képe (2093)
Élő közvetítések (7395)
Operett, mint színpadi műfaj (3699)
Jonas Kaufmann (2273)
Help me! (1091)
Kemény Egon zeneszerző (Wien, 1905 - Budapest, 1969) (1478)
Franz Schmidt (3180)
Balett-, és Táncművészet (5548)
Opernglas, avagy operai távcső... (20136)
Momus-játék (5512)
Kimernya? (2746)

Fórumok teljes listája
Impresszum

megjelenteti:
Café Momus Egyesület
adószám:
18240531-1-43

apróhirdetés feladása:

   
« 2018-05-13, vasárnap »
K
01
Sz
02
Cs
03
P
04
Sz
05
V
06
H
07
K
08
Sz
09
Cs
10
P
11
Sz
12
V
13
H
14
K
15
Sz
16
Cs
17
P
18
Sz
19
V
20
H
21
K
22
Sz
23
Cs
24
P
25
Sz
26
V
27
H
28
K
29
Sz
30
Cs
31
 Budapest 
11:00 | Müpa, Fesztiválszínház
 
Kolonits Klára, Horváth István, Cseh Antal, Gábor Géza
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Vezényel és a műsort vezeti: Dinyés Dániel
"Operamacera - a Nemzeti Filharmonikusok ifjúsági sorozata"
DONIZETTI: Don Pasquale
 
15:00 | Müpa, Fesztiválszínház
 
Kolonits Klára, Horváth István, Cseh Antal, Gábor Géza
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Vezényel és a műsort vezeti: Dinyés Dániel
"Operamacera - a Nemzeti Filharmonikusok ifjúsági sorozata"
DONIZETTI: Don Pasquale
 
15:00 | Bravia Kamaraterem
 
Ensemble Aliquot:
Dóra Attila (basszus klarinét, szaxofonok, preparált harsona), Horia Dumitrache (klarinét, basszus klarinét), Kováts Jázon (elektronika), Siklósi Kristóf (piccolo, fuvola), Forgó Benjamin (preparált zongora), Nagy Ákos (elektronika)
"> Sine fine vocem landscapes" 
15:30 | Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
 
Christiane Karg (szoprán), Elisabeth Kulman (alt)
a Cseh Filharmónia Énekkara, Brno
Budapesti Fesztiválzenekar
Vezényel: Fischer Iván
MAHLER: II. (c-moll, „Feltámadás”) szimfónia 
18:00 | Zeneakadémia, X. terem
 
Mező Péter tanítványai"Házimuzsika a Zeneakadémián" 
19:00 | Zeneakadémia, Solti György Kamaraterem
 
"A Manhattan School of Music és a Zeneakadémia zeneszerzés tanszékének hangversenye"
JULIAN BENNETT HOLMES: Piano Quintet
Kiss-Varga Roberta Izabella, Klein Zsófia (hegedű), Horváth Ágnes (brácsa), Pelle Fanni (cselló), Gonda Katalin (zongora)
ANDREW HOWES: Scenes from Australian Landscape
Lachegyi Róza, Soós Máté (hegedű), Filip-Orbán Lilla, Lakatos Vivien (brácsa), Rádli Ramóna, Blaskovics Bence (cselló)
CHRISTINE ELISE CHEN: Seven Dinosaur Bagatelles
Kovács Eszter (fuvola), Eredics Zsófia (oboa), Audur Edda Erlendsdóttir (klarinét), Bolykó István (kürt), Kókai István (fagott)
LONGFEI LI: Aurora
Németh Gábor (hegedű), Horváth Benjámin (cselló), Németh Zoltán (zongora)
J. MARK STAMBAUGH: Dervish
Vörös Ádám (trombita), Siklósi Kristóf (fuvola), Balázs Péter (klarinét), Kalocsai Eszter (brácsa), Agárdi Eszter (cselló), Ivan Curtean (cimbalom), Gonda Katalin (zongora)
 
19:00 | Erkel Színház
 
ORFF: Carmina burana
koncertszerű előadás
 
19:00 | Ódry Színpad
 
SZÁLINGER BALÁZS: Siegfried-idill, avagy Egy barátság vége
Színmű zenével, egy részben, magyar nyelven
 
19:30 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
"Élesben a zongora"
LISZT: Transzcendens etűdök – 11. Esti harmóniák
Ránki Fülöp (zongora)
DEBUSSY: Prelűdök, 2. kötet – 2. Elszáradt levelek, 8. Ondine
Lantos István (zongora)
LISZT: Festpolonaise
Ránki Fülöp, Lantos István (zongora)
BRAHMS: A-dúr intermezzo, Op.118/2
CHOPIN: E-dúr noktürn, op. 62/2
Falvai Sándor (zongora)
LISZT: 1. Mephisto keringő
Yamanaka Ayumu (zongora)
DVOŘÁK: 1. (C-dúr) szláv tánc, Op.46/1
Falvai Sándor, Yamanaka Ayumu (zongora)
LISZT: 4. és 6. magyar rapszódia
HACSATURJÁN: Kardtánc a Gajane című balettból (Cziffra György átirata)
Vajda Marcell (zongora)
BRAHMS: Variációk egy Paganini-témára, Op.35 – 2. kötet
R. STRAUSS: Keringők a Rózsalovag című operából
Kocsis Krisztián (zongora)
CHOPIN: b-moll noktürn, Op.9/1
DEBUSSY: Suite bergamasque - 3. Clair de lune
CHOPIN: cisz-moll polonéz, Op.26/1
BARTÓK: Román népi táncok, BB 68
Dráfi Kálmán (zongora)
RACHMANINOV: 2. (b-moll) szonáta, Op.36
Balázs János (zongora)
 
21:00 | Kiscelli Múzeum
 
HINDEMITH: GermanLateNight
Operák német nyelven, magyar felirattal
Oda-vissza; Sancta Susanna; A bolygó hollandi nyitánya; A hosszú karácsonyi ebéd
 
 Gödöllő 
17:00 | Gödöllői Királyi Kastély
 
"Ifjú tehetségek hangversenye"