vissza a cimoldalra
2018-11-20
részletes keresés    Café Momus on Facebook rss
Bejelentkezés
Név
Jelszó
Regisztráció
Legfrissebb fórumaink
Mi újság a Magyar Állami Operaházban? (61323)
Nemzeti Hangversenyterem - és más helyszínek (4099)
Milyen zenét hallgatsz most? (25002)
Momus társalgó (6349)
Kedvenc felvételek (149)
Társművészetek (1278)
Kedvenc előadók (2824)
Haladjunk tovább... (214)
A komolyzene jelene és jövője Magyarországon (2283)
Kedvenc művek (143)

Olvasói levelek (11292)
A csapos közbeszól (95)

Lehár Ferenc (648)
Mi újság a Szegedi Nemzeti Színházban? (2629)
Kurtág György Szeretete (56)
Kimernya? (2845)
Évfordulók, jeles napok, születésnapok etc. (787)
Kemény Egon zeneszerző (Wien, 1905 - Budapest, 1969) (1531)
Franz Schmidt (3227)
Élő közvetítések (7529)
Operett, mint színpadi műfaj (3765)
Operett a magyar rádióban (1949-1990) (2996)
A magyar zenei élet elfeledett vagy kevéssé ismert művészei (1161)
Berlioz újratemetése (150)
Belcanto (914)
Balett-, és Táncművészet (5581)
Jonas Kaufmann (2278)
Opernglas, avagy operai távcső... (20163)

Fórumok teljes listája
Impresszum

megjelenteti:
Café Momus Egyesület
adószám:
18240531-1-43

apróhirdetés feladása:

   
« 2018-05-12, szombat »
K
01
Sz
02
Cs
03
P
04
Sz
05
V
06
H
07
K
08
Sz
09
Cs
10
P
11
Sz
12
V
13
H
14
K
15
Sz
16
Cs
17
P
18
Sz
19
V
20
H
21
K
22
Sz
23
Cs
24
P
25
Sz
26
V
27
H
28
K
29
Sz
30
Cs
31
 Budapest 
10:00 | Zeneakadémia, Előadóterem
 
"Liszt-Kukacok Akadémiája" 
10:30 | BMC, Koncertterem
 
Óbudai Danubia Zenekar
vez.: Hámori Máté
"Nemklasszikus mesezenék"
Az Óbudai Danubia Zenekar ifjúsági élménykoncertje általános iskolásoknak
 
11:00 | Régi Zeneakadémia
 
Szabó Ferenc János (zongora)"Liszt-hagyaték legszebb kottái – időszaki kiállításhoz kapcsolódó koncert"
GOUNOD: Ivy
ROSSINI: Petite polka chinoise
FAHRBACH: Lazzi Polka, Op.77
FAHRBACH: Pester Blut (Népdal induló), Op.98
LISZT: A bölcsőtől a sírig
LISZT: Epithalam Reményi Ede esküvőjére
ÁBRÁNYI-LISZT: Öt magyar népdal
ERKEL ELEK: Amazonok indulója
LISZT: Valse de concert
 
11:00 | Erkel Színház, Bernáth büfé
 
"Ösvények Bayreuth felé"
Címzetes magánénekesek dal- és ária matinéja
 
15:00 | Klauzál Gábor Budafok-Tétényi Művelődési Központ
 
Budafoki Dohnányi Zenekar
Mesélő: Lukácsházi Győző
ALPÁR BALÁZS - TARR FERENC: Koldus és Királyfi
zenés árnyjáték gyerekeknek
 
16:00 | Zeneakadémia, Solti György Kamaraterem
 
Ayaho Tajima (zongora)
Failoni Kamarazenekar
Vezényel: Kanai Toshifumi
"Ayaho Tajima zongora diplomakoncertje"
J.S. BACH: Korál a Herz und Mund und Tat und Leben című kantátából, BWV 147
LISZT: Velence és Nápoly – 3. Tarantella
STRAVINSKY: Petruska (zongora-átirat)
SAINT-SAENS: 2. (g-moll) zongoraverseny, Op.22
 
17:00 | Müpa, Üvegterem
 
Menyhárt Eszter (fuvola), Mikus Adrienn (hárfa)"Hangulatkoncert"
HÄNDEL: Preludium és Toccata
LOWELL LIEBERMANN: Szonáta fuvolára és hárfára, Op.56
C.P.E. BACH: a- moll szólószonáta, H.562
SMETANA-TRNEČEK: Moldva-fantázia
 
18:00 | Régi Zeneakadémia
 
"Karvezetés vizsgakoncert"
WERT: Vox in Rama
VASS: Három betyár
HOLST: I love my love
OGURA: Hotaru koi
DANIEL AFONSO: Quando Quilariá!
Allegro Barbaro Kamarakórus (művészeti vezető: Eiplné Pál Alexandra)
Vezényel: Soós Zsófia
Kjui: Rejtett szépség (Sokritaja krasota)
Vezényel: Berényi Lolita
MONTEVERDI: Sfogava con le stelle
VERDI: Pater noster
GYÖNGYÖSI LEVENTE: Laudate Dominum
Vezényel: Bartal Ágnes
HAYDN: Die Harmonie in der Ehe, Hob.XXVc:2
KOCSÁR MIKLÓS: 6 Female Choruses to poems by C. Sandburg – Nocturne, Snatch
VERDI: Ave Maria
ROSSINI: Il carnevale di Venezia
Vezényel: Juhász Bence
Közreműködik: A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Karvezetés tanszakának vegyeskara
 
19:00 | Zeneakadémia, Solti György Kamaraterem
 
Lee Da-Kyo (zongora)
Roman Mikola (hegedű), Marika Tanoue (cselló)
"Lee Da-Kyo zongora diplomakoncertje"
BEETHOVEN: A-dúr zongoraszonáta, Op.2/2
RACHMANINOV: 2. (b-moll) zongoraszonáta, Op.36
SMETANA: g-moll zongoratrió, Op.15
 
19:00 | Nádor Terem
 
Papp Dávid, Semadam Tamás (gitár) 
19:00 | BMC, Koncertterem
 
Szakács Ildikó (ének)
Bassi-Nagy Katalin (fuvola), Szilágyi Kristóf (fagott), Dinyés Soma (csembaló)
Óbudai Danubia Zenekar
vez: Hámori Máté
Házigazda: Eckhardt Gábor
"Vivaldi sorozat - Bécs"
VIVALDI: a-moll triószonáta
VIVALDI: Sinfonia al Santo Sepolcro
ZOMBOLA PÉTER: Meditáció (ősbemutató)
VIVALDI: Sonata al Santo Sepolcro
VIVALDI: Nulla in mundo pax sincera
 
19:00 | Belvárosi Szent Mihály Templom
 
"Organ & Choir" 
19:30 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Bekker Dávid (zongora)
Egyed Hunor (klarinét)
Bekton Ifjúsági Fúvószenekar
Vezényel: Bekker Gyula
"Bekker Dávid zongora diplomakoncertje"
J.S. BACH: Olasz koncert, BWV 971
BEETHOVEN: 23. (f-moll) zongoraszonáta, Op.57 („Appassionata”)
POULENC: Klarinétszonáta, FP 184
GERSHWIN: Kék rapszódia
 
19:45 | Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
 
Christiane Karg (szoprán), Elisabeth Kulman (alt)
a Cseh Filharmónia Énekkara, Brno
Budapesti Fesztiválzenekar
Vezényel: Fischer Iván
MAHLER: II. (c-moll, „Feltámadás”) szimfónia 
22:00 | Erkel Színház
 
"European Opera Days"
A regisztráció e-mailben, a levelek érkezési sorrendjében történik a terjvissza@opera.hu-n keresztül.
Regisztráció vége: 2018. május 9. 12.00
 
23:30 | Várkert Bazár
 
Budapesti Fesztiválzenekar
Vezényel: Fischer Iván
"Midnight Music - Mahler"