vissza a cimoldalra
2018-10-23
részletes keresés    Café Momus on Facebook rss
Bejelentkezés
Név
Jelszó
Regisztráció
Legfrissebb fórumaink
Mi újság a Magyar Állami Operaházban? (61189)
Kedvenc felvételek (149)
Nemzeti Hangversenyterem - és más helyszínek (4071)
Társművészetek (1278)
Kedvenc előadók (2824)
Milyen zenét hallgatsz most? (24998)
Haladjunk tovább... (214)
A komolyzene jelene és jövője Magyarországon (2283)
Momus társalgó (6348)
Kedvenc művek (143)

Olvasói levelek (11291)
A csapos közbeszól (95)

Kimernya? (2775)
Operett a magyar rádióban (1949-1990) (2937)
Zenetörténet (244)
Kiss B. Atilla (191)
Operett, mint színpadi műfaj (3734)
Lisztről emelkedetten (931)
Kolonits Klára (1078)
Élő közvetítések (7462)
A magyar zenei élet elfeledett vagy kevéssé ismert művészei (1124)
Kemény Egon zeneszerző (Wien, 1905 - Budapest, 1969) (1507)
Franz Schmidt (3200)
Mi újság a ZAK-on és a hazai koncerttermekben? (289)
A hangszerek csodálatos világa (183)
Giacomo Meyerbeer (653)
Jonas Kaufmann (2276)
Opernglas, avagy operai távcső... (20149)

Fórumok teljes listája
Impresszum

megjelenteti:
Café Momus Egyesület
adószám:
18240531-1-43

apróhirdetés feladása:

   
« 2018-05-04, péntek »
K
01
Sz
02
Cs
03
P
04
Sz
05
V
06
H
07
K
08
Sz
09
Cs
10
P
11
Sz
12
V
13
H
14
K
15
Sz
16
Cs
17
P
18
Sz
19
V
20
H
21
K
22
Sz
23
Cs
24
P
25
Sz
26
V
27
H
28
K
29
Sz
30
Cs
31
 Budapest 
11:00 | Erkel Színház
 
TOTAL DANCE
Balett-est két részben
 
16:00 | Erkel Színház
 
TOTAL DANCE
Balett-est két részben
 
18:00 | BMC, Könyvtár
 
KELE JUDIT: Gyufaember - Az én Kurtágom
magyar-német-francia dokumentumfilm, 56 perc, 1996
 
19:00 | Zeneakadémia, Solti György Kamaraterem
 
Elmauer József (zongora)
Molnár Dániel (hegedű), Bali Gabriella (cselló)
"Elmauer József zongora diplomakoncertje"
J.S. BACH: Olasz koncert, BWV 971
CHOPIN: 1. (b-moll) noktürn, Op.9
CHOPIN: 2. (b-moll) scherzo, Op.31/2
ALBÉNIZ: Iberia, 1. kötet – 2. El Puerto
ALBÉNIZ: Iberia, 2. kötet – 3. Triana
BRAHMS: 1. (H-dúr) zongoratrió, Op.8
 
19:00 | BMC, Koncertterem
 
LIGETI GYÖRGY: Csellóverseny
Rohmann Ditta és az UMZE Kamaraegyüttes
Vezényel: Rácz Zoltán
Részletek SCHUBERT és KURTÁG GYÖRGY zongoraműveiből
Rados Ferenc és Kemenes András
Archiminia, archichronia – bizánci-görög évköszöntő ének
Al youm yuolado (Ma megszületett) – szír-ortodox karácsonyi himnusz
BARTÓK: Elmúlt időkből, II. tétel
FARAGÓ BÉLA: Pormacska tánc – Az átváltozás c. vígoperából
SÁRY LÁSZLÓ: Énekeljetek az Úrnak – zsoltárkánon hat szólamra
Közreműködik: Szent Efrém Férfikar
Művészeti vezető: Bubnó Tamás
EÖTVÖS PÉTER: Da Capo
Közreműködik: Lukács Miklós és az UMZE Kamaraegyüttes
Vezényel: Rácz Zoltán
 
19:30 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
a Zeneakadémia Népzene Tanszékének jelenlegi és végzett hallgatói."Akusztikus, Autentikus"
A táncház napja
 
19:30 | Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
 
Dejan Lazić (zongora)
Pannon Filharmonikusok
Vezényel: Vass András
GRIEG: Holberg-szvit, Op.40
RAVEL: G-dúr zongoraverseny
GRIEG-VASS ANDRÁS: g-moll vonósnégyes - szimfonikus zenekari változat
 
19:30 | Nádor Terem
 
Somogyi vonósnégyes
Szilvágyi Sándor, Csáki András (gitár)
"Párhuzamok III. kortárszenei sorozat"
STRAVINSKY: Három vonósnégyes - darabok 1914
TÓTH ARMAND: Busózene
TÓTH ARMAND: IV. vonósnégyes
TÓTH ARMAND: Preludium és fuga
BARTÓK: VI. vonósnégyes
 
19:30 | Klebelsberg Kultúrkúria
 
Kováts Péter (hegedű), Varga István (gordonka), Fülei Balázs (zongora),
Rumy Balázs (klarinét)
BRAHMS: f-moll szonáta
MESSIAEN: Kvartett az idők végezetére
 
19:30 | MOM Kulturális Központ
 
Oláh Kálmán Trió
Budafoki Dohnányi Zenekar
vezényel: Hollerung Gábor
BEETHOVEN: II. szimfónia
OLÁH KÁLMÁN: Beethoven Fantasy for symphony orchestra & jazz trio – ősbemutató
OLÁH KÁLMÁN: Passacaglia for Orchestra & Jazz Trio
 
20:00 | Szent István Bazilika
 
J.S. BACH: d-moll toccata és fúga
MOZART: Requiem