vissza a cimoldalra
2018-10-18
részletes keresés    Café Momus on Facebook rss
Bejelentkezés
Név
Jelszó
Regisztráció
Legfrissebb fórumaink
Mi újság a Magyar Állami Operaházban? (61148)
Nemzeti Hangversenyterem - és más helyszínek (4069)
Társművészetek (1278)
Kedvenc előadók (2824)
Milyen zenét hallgatsz most? (24998)
Haladjunk tovább... (214)
A komolyzene jelene és jövője Magyarországon (2283)
Momus társalgó (6348)
Kedvenc művek (143)
Kedvenc felvételek (148)

Olvasói levelek (11291)
A csapos közbeszól (95)

Élő közvetítések (7454)
Gioacchino Rossini (1019)
Zenetörténet (237)
Opernglas, avagy operai távcső... (20146)
Operett a magyar rádióban (1949-1990) (2932)
A magyar zenei élet elfeledett vagy kevéssé ismert művészei (1116)
Opera, operett, dalciklus, librettók, szövegkönyvek, versek (591)
Kelemen Zoltán, operaénekes (90)
Simándy József - az örök tenor (552)
Operett, mint színpadi műfaj (3714)
Pantheon (2264)
Balett-, és Táncművészet (5560)
Kemény Egon zeneszerző (Wien, 1905 - Budapest, 1969) (1503)
Franz Schmidt (3197)
Momus-játék (5543)
Házy Erzsébet művészete és pályája (4355)

Fórumok teljes listája
Impresszum

megjelenteti:
Café Momus Egyesület
adószám:
18240531-1-43

apróhirdetés feladása:

   
« 2018-04-15, vasárnap »
V
01
H
02
K
03
Sz
04
Cs
05
P
06
Sz
07
V
08
H
09
K
10
Sz
11
Cs
12
P
13
Sz
14
V
15
H
16
K
17
Sz
18
Cs
19
P
20
Sz
21
V
22
H
23
K
24
Sz
25
Cs
26
P
27
Sz
28
V
29
H
30
 Budapest 
11:00 | Zeneakadémia, Solti György Kamaraterem
 
Bársony Péter és a Zeneakadémia brácsa szakos hallgatói: Kindlinger Jessica, Zsótér Zsófia, Dauner Kinga, Bor Péter (brácsa)
Kruppa Vonósnégyes: Kruppa Bálint, Osztrosits Éva (hegedű); Kurgyis András (brácsa); Baranyai Barnabás (cselló)
A Zeneakadémia hallgatóiból alakult kamarazenekar: Hidas János (hegedű), Nagy Réka (cselló), Blahunka Flóra (cselló), Muhari Péter (csembaló)
Mesélő: Eckhardt Gábor
"Liszt-Kukacok Akadémiája"
A „felesleges” brácsa
10-15 éveseknek
J.S. BACH: 3. (G-dúr) brandenburgi verseny, BWV 1048 – 1. tétel
BARTÓK: 44 duó két hegedűre, BB 104 – részletek (átirat két brácsára)
DOHNÁNYI: C-dúr szerenád, Op. 10 – 2. tétel
BEETHOVEN: C-dúr Razumovszky, op. 59 - 4. tétel
MOZART: c-moll vonósötös, K. 406 – 1. tétel
J.S. BACH: 3. (G-dúr) brandenburgi verseny, BWV 1048 – 3. tétel
 
11:00 | Erkel Színház
 
SERGEI / DELIBES: Sylvia
Balettkomédia két felvonásban
 
17:00 | BFZ Székház
 
A Budapesti Fesztiválzenekar művészei"Vasárnapi Kamarazene"
SCHUBERT: Esz-dúr noktürn, Op. 148, D. 897;
SCHUBERT: Szerenád a Hattyúdalok-ciklusból, D. 957, No. 4
BRAHMS: Három dal
BRAHMS: 3. (c-moll) zongoratrió, Op. 101
MARTINŮ: Konyhai revü
JANÁČEK: Concertino
 
18:00 | Müpa, Előadóterem
 
"Metropolitan-operaközvetítések a Müpában"
VERDI: Luisa Miller
Az élő közvetítés ismétlése
 
18:00 | BMC, Koncertterem
 
ifj. Kohán István (klarinét), id. Kohán István (klarinét), Kéry Tamás (zongora)ROSSINI: Bevezetés, téma és variációk
SCHUMANN: Három románc
BRAHMS: F-A-E szonáta, Scherzo
EDISON DENISOV: Szólószonáta
BERNSTEIN: Klarinétszonáta
KOHÁN ISTVÁN: Magyar fantázia
BRAHMS – KOHÁN ISTVÁN: Magyar táncok, No. 1, No. 5
KOHÁN ISTVÁN: Konzertstück à la Feidman No. 1
PIAZZOLLA: Oblivion
PIAZZOLLA: Libertango
 
18:00 | Nádor Terem
 
KVVKamarakórus (karnagy: Magyaróvári Viktor)
Örökifjú Zenebarátok Kórusa (karnagy: Magyaróvári Viktor)
Vox Insana Kamarakórus (karnagyok: Orosz Dóra és Tőri Csaba)
WindSingers (Fedor Zsófia, Vers Dóra, Törőcsik Hanna, Nagy-György Márton, Magyaróvári Viktor)
Göncz Renáta (szoprán), Besze Tamás (tenor), Tőri Csaba (bariton)
"Magyaróvári Viktor szerzői estje" 
19:00 | Zeneakadémia, Solti György Kamaraterem
 
Rohmann Ditta (cselló), Spányi Miklós (csembaló)
Concerto Armonico Budapest
Koncertmester: Homoki Gábor
Művészeti vezető: Spányi Miklós
C.P.E. BACH: F-dúr szimfónia, Wq 175
C.P.E. BACH: B-dúr csellóverseny, Wq 171
C.P.E. BACH: Esz-dúr szimfónia, Wq 179
C.P.E. BACH: F-dúr csembalóverseny, Wq 12
 
19:00 | Régi Zeneakadémia
 
"Doktorandusz koncertek 7."
J.S. BACH: g-moll adagio és fúga, BWV 1001
Varga Oszkár (hegedű)
J.S. BACH: h-moll szonáta, BWV 1030
Bán Máté (fuvola), Javier López Jorge (zongora)
HAYDN: C-dúr vonósnégyes, Hob. III:39 („Madár”)
Miranda Liu, Soós Máté (hegedű), Haruka Nagao (brácsa), Szabó Judit (gordonka)
PAGANINI: 24 Caprices, Op. 1
Varga Oszkár (hegedű)
HUBAY: 3. (g-moll) hegedűverseny – 4. tétel
Miranda Liu (hegedű), Winni Wan-Chun Tsou (zongora)
SÁNDOR LÁSZLÓ: Dextera Dei fecit virtutem
Németh András (zongora)
CSEMICZKY MIKLÓS: 2. szólószonáta hegedűre – 4. tétel
Varga Oszkár (hegedű)
FAURÉ: A-dúr hegedű-zongora szonáta (cselló-zongora átirat)
Morgane de Lafforest (cselló), Javier López Jorge (zongora)
 
19:00 | Erkel Színház
 
SEREGI / DELIBES: Sylvia
Balettkomédia két felvonásban
 
19:30 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Baráti Kristóf (hegedű), Szűcs Máté (brácsa)
PKF – Prague Philharmonia
"Összkiadás élőben"
Mozart összes hegedűversenye II.
MOZART: 1. (B-dúr) hegedűverseny, K. 207
MOZART: B-dúr rondó, K. 269
MOZART: Esz-dúr sinfonia concertante, K. 364
 
19:30 | Pesti Vigadó
 
Berlini Filharmonikusok Fúvósegyüttese"Budapesti Tavaszi Fesztivál"
Händel–Martin Wagenmann: Szvit Händel műveiből (I. Sámson; II. Óda Anna királynő születésnapjára; III. Tűzijáték-szvit)
BACH–ENRIQUE CRESPO: Jesus bleibet meine Freude – korálelőjáték
BACH-ALFRED LAUSS: Bist du bei mir – korálelőjáték
DOWLAND-OLAF OTT: Négy reneszánsz tánc négy harsonára
ROSSINI-BALOGH SÁNDOR: A sevillai borbély – Dunque io son
SOSZTAKOVICS-MOGENS ANDRESEN-DANIEL DRAGE: 2. jazz-szvit
RICHARDS: Tisztelet a nemes szőlőnek
GADE-RICHARD BISSELL: Féltékenység-tangó
MILLER-OLAF OTT: Glenn Miller Story