vissza a cimoldalra
2019-01-16
részletes keresés    Café Momus on Facebook rss
Bejelentkezés
Név
Jelszó
Regisztráció
Legfrissebb fórumaink
Nemzeti Hangversenyterem - és más helyszínek (4171)
Mi újság a Magyar Állami Operaházban? (61444)
A komolyzene jelene és jövője Magyarországon (2285)
Társművészetek (1286)
Haladjunk tovább... (218)
Kedvenc felvételek (150)
Kedvenc előadók (2832)
Milyen zenét hallgatsz most? (25007)
Momus társalgó (6349)
Kedvenc művek (143)

Olvasói levelek (11303)
A csapos közbeszól (95)

Operett, mint színpadi műfaj (3801)
Marilyn Horne (457)
Élő közvetítések (7668)
Erkel Színház (9612)
Momus-játék (5588)
A nap képe (2119)
Szentély az isteni Anna Nyetrebko-nak (2928)
Operett a magyar rádióban (1949-1990) (3076)
Kemény Egon zeneszerző (Wien, 1905 - Budapest, 1969) (1569)
Franz Schmidt (3260)
Kimernya? (2918)
A magyar zenei élet elfeledett vagy kevéssé ismert művészei (1243)
Évfordulók, jeles napok, születésnapok etc. (810)
Mi újság a Szegedi Nemzeti Színházban? (2647)
Jonas Kaufmann (2336)
Verdi-felvételek (544)

Fórumok teljes listája
Impresszum

megjelenteti:
Café Momus Egyesület
adószám:
18240531-1-43

apróhirdetés feladása:

   
« 2018-04-14, szombat »
V
01
H
02
K
03
Sz
04
Cs
05
P
06
Sz
07
V
08
H
09
K
10
Sz
11
Cs
12
P
13
Sz
14
V
15
H
16
K
17
Sz
18
Cs
19
P
20
Sz
21
V
22
H
23
K
24
Sz
25
Cs
26
P
27
Sz
28
V
29
H
30
 Budapest 
10:00 | Zeneakadémia, Előadóterem
 
"Liszt-Kukacok Akadémiája" 
10:00 | Zeneakadémia, XXIII. terem
ismétlés: 11:30 
"Liszt-Kukacok Akadémiája"
Jazz-játszótér
 
11:00 | Régi Zeneakadémia
 
Kruppa Vonósnégyes:
Kruppa Bálint, Osztrosits Éva (hegedű), Kurgyis András (brácsa), Baranyai Barnabás (cselló)
Demény Balázs (zongora)
MOZART: 16. (Esz-dúr) vonósnégyes, K.428
SCHUMANN: Esz-dúr zongoraötös, K.452
 
11:00 | Müpa, Üvegterem
 
In Medias Brass:
Kresz Richárd, Pálfalvi Tamás (trombita), Benyus János (kürt)
Sztán Attila (harsona), ifj. Bazsinka József (tuba)
"Rézcsövek" - A harsona 
11:00 | Olasz Kultúrintézet
 
Alexandre Dubach (hegedű)
MÁV Szimfonikus Zenekar
vez.: Daniel Boico
"Varga László-bérlet 3."
ROSSINI: Tell Vilmos – nyitány
PAGANINI: a-moll hegedűverseny
RIMSZKIJ-KORSZAKOV: Seherezádé
 
14:30 | BFZ Székház
ismétlés: 16:30 
"Kakaókoncert" 
17:00 | Müpa, Üvegterem
 
Nagy Márton (gitár)MERTZ: An Malvina
J.S. BACH: Prelude, BWV 998 - Allegro
GIULIANI: Hat variáció az 'I bin a Kohlbauern Bub' dallamára, op. 49
TANSMAN: Passacaglia
ANGELO GILARDINO: Studio 14. - Mediterranea
DUARTE: Variációk egy katalán népdalra, Op. 25
VILLA-LOBOS: Etude No. 2.
 
17:00 | Olasz Kultúrintézet
 
MÁV Szimfonikus Zenekar művészei"Kamarazenei bérlet 3."
KODÁLY: Duó hegedűre és csellóra Op.7.
MÉRÉSZ IGNÁC: Divertimento
KODÁLY: Epigrammák no.1.,2.,3.,4.,5.
 
18:00 | A Nemzeti Filharmonikusok próbaterme
 
Nemzeti Énekkar (karigazgató: Somos Csaba)
Vezényel: Kocsis-Holper Zoltán, Somos Csaba
Horváth Andrea (fagott), Weisz Nándor (dob)
Házigazda: Kocsis-Holper Zoltán
"Próbatermi vendégség - a Nemzeti Filharmonikusok kamarazenei sorozata"
NYSTEDT: O Crux
HOVLAND: Agnus Dei - fagottverseny kórussal
TORMIS: Raua needmine (A vas elátkozása) - sámándobbal és énekszóval
 
18:00 | Fasori Református templom
 
Áchim Kovács Anikó (hegedű), Drahos Rebekka, Drahos Béla (fuvola), Várallyai Ágnes (csembaló)
Anima Musicae Kamarazenekar
Művészeti vezető: G. Horváth László
J.S. BACH: d-moll kettősverseny BWV 1043
J.S. BACH: É-dúr hegedűverseny BWV 1042
J.S. BACH: IV.Brandenburgi Verseny BWV 1049
J.S. BACH: V.Brandenburgi Verseny BWV 1050
 
18:00 | BMC, Koncertterem
 
Classicus Quartet:
Rácz József, Baksai Réka, Tornyai Péter, Zétényi Tamás
"Das Wohltemperierte Streichquartett"
MOZART: C-dúr vonósnégyes K.465 ('Dissonanzenquartett')
SZIGETI MÁTÉ: Second movement
SCHUBERT: Quartettsatz D.703
SOSZTAKOVICS: 8. vonósnégyes
 
18:30 | Müpa, Fesztiválszínház
 
"Metropolitan-operaközvetítések a Müpában"
VERDI: Luisa Miller
 
19:00 | Zeneakadémia, Solti György Kamaraterem
 
Új Liszt Ferenc Kamarakórus (karigazgató: Nemes László Norbert)
Vezényel: Ko Matsushita
KODÁLY: Norvég leányok
ORBÁN GYÖRGY: Ave verum
ORBÁN GYÖRGY: Daemon Irrepit Callidus
ORBÁN GYÖRGY: Nunc dimittis
GYÖNGYÖSI LEVENTE: Ha én kedvesemről gondolkodom
KO MATSUSHITA: Domine, fac me servum pacis tuae
KO MATSUSHITA: Miserere mei
KO MATSUSHITA: Tantum ergo
KO MATSUSHITA: Tenaebrae Factae sunt
KO MATSUSHITA: O magnum mysterium
KO MATSUSHITA: De profundis clamavi
KO MATSUSHITA: Jubilate Deo
KO MATSUSHITA: Japán Népdalok, 5. kötet – Hyuga Kobiki Uta
KO MATSUSHITA: Három dal Yaeyama és Miyako szigetéről – Asadoya Yunta
KO MATSUSHITA: Japán Népdalok, 5. kötet – Mihara Yassa Bushi
 
19:00 | Erkel Színház
 
SEREGI / DELIBES: Sylvia
Balettkomédia két felvonásban
 
19:00 | Festetics Palota, Tükörterem
 
Szegedi Anikó (zongora)
Budapesti Vonósok
vez.: Kovács László
MENDELSSOHN: Hebridák-nyitány, Op.26
SCHUMANN: a-moll zongoraverseny, Op.54
SCHUBERT: V. (B-dúr) szimfónia, D 485
 
19:00 | ERŐMŰVHÁZ
 
Trio Tertium:
Roman Mikola (hegedű), Háry Péter (gordonka), Vass István (zongora)
"Debussy 100" 
19:30 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Baráti Kristóf (hegedű)
PKF - Prague Philharmonia
"Összkiadás élőben"
Mozart összes hegedűversenye I.
MOZART: 2. (D-dúr) hegedűverseny, K. 211
MOZART: E-dúr adagio, K. 261
MOZART: C-dúr rondó, K. 373
MOZART: 4. (D-dúr) hegedűverseny, K. 218
 
20:00 | Mátyás-templom
 
Solti Kamarazenekar"Klasszikus zenei esték" 
 Dunaújváros 
18:00 | Evangélikus templom
A belépés ingyenes, előzetes regisztráció javasolt 
Pasztircsák Polina, Gavodi Zoltán, Csapó József, Tomáš Šelc (ének)
A Budapesti Fesztiválzenekar Barokk Együttese
Midori Seiler
J.S. BACH: Selig ist der Mann, BWV 57;
J.S. BACH: Ich will den Kreuzstab gerne tragen, BWV 56
 
 Gödöllő 
19:00 | Művészetek Háza
 
"Jubileumi koncert -Aichach-Gödöllő-München-"
MOZART: Requiem