vissza a cimoldalra
2019-01-16
részletes keresés    Café Momus on Facebook rss
Bejelentkezés
Név
Jelszó
Regisztráció
Legfrissebb fórumaink
Nemzeti Hangversenyterem - és más helyszínek (4171)
Mi újság a Magyar Állami Operaházban? (61444)
A komolyzene jelene és jövője Magyarországon (2285)
Társművészetek (1286)
Haladjunk tovább... (218)
Kedvenc felvételek (150)
Kedvenc előadók (2832)
Milyen zenét hallgatsz most? (25007)
Momus társalgó (6349)
Kedvenc művek (143)

Olvasói levelek (11303)
A csapos közbeszól (95)

Operett, mint színpadi műfaj (3801)
Marilyn Horne (457)
Élő közvetítések (7668)
Erkel Színház (9612)
Momus-játék (5588)
A nap képe (2119)
Szentély az isteni Anna Nyetrebko-nak (2928)
Operett a magyar rádióban (1949-1990) (3076)
Kemény Egon zeneszerző (Wien, 1905 - Budapest, 1969) (1569)
Franz Schmidt (3260)
Kimernya? (2918)
A magyar zenei élet elfeledett vagy kevéssé ismert művészei (1243)
Évfordulók, jeles napok, születésnapok etc. (810)
Mi újság a Szegedi Nemzeti Színházban? (2647)
Jonas Kaufmann (2336)
Verdi-felvételek (544)

Fórumok teljes listája
Impresszum

megjelenteti:
Café Momus Egyesület
adószám:
18240531-1-43

apróhirdetés feladása:

   
« 2018-04-07, szombat »
V
01
H
02
K
03
Sz
04
Cs
05
P
06
Sz
07
V
08
H
09
K
10
Sz
11
Cs
12
P
13
Sz
14
V
15
H
16
K
17
Sz
18
Cs
19
P
20
Sz
21
V
22
H
23
K
24
Sz
25
Cs
26
P
27
Sz
28
V
29
H
30
 Budapest 
10:00 | Zeneakadémia, Előadóterem
 
"Liszt-Kukacok Akadémiája" 
11:00 | Régi Zeneakadémia
 
Váradi László (zongora)SCHUBERT-LISZT: Hattyúdalok – 3. Aufenthalt, 7. Ständchen, 11. Der Atlas, 12. Der Doppelgänger
GRIEG: 1. Peer Gynt-szvit, Op.46
LISZT: Zarándokévek, 2. év (Itália) – 7. Après une lecture du Dante („Dante-szonáta”)
 
11:00 | Erkel Színház
 
MOZART: A varázsfuvola 
17:00 | Zeneakadémia, Solti György Kamaraterem
 
"Budapesti Tavaszi Fesztivál"
Liszttől Bartókig • 4.4; Az impresszionizmus

LISZT: A Villa d’Este szökőkútjai
Balog József (zongora)
RAVEL: Jeux d’eau
Hámos Júlia (zongora)
DEBUSSY: g-moll vonósnégyes, Op.10
Classicus Quartet: Rácz József, Baksai Réka (hegedű), Tornyai Péter (brácsa), Zétényi Tamás (cselló)
KODÁLY: Meditáció Debussy egy motívuma fölött
Lajkó István (zongora)
LISZT: Költői és vallásos harmóniák – 7. Temetés
Balog József (zongora)
BARTÓK: Négy zenekari darab, BB 64 (Sándor László átirata)
Baksai Réka, Osztrosits Éva (hegedű), Ludmány Dénes (brácsa), Déri György (cselló), Rumy Balázs (klarinét), Lajkó István (zongora)
 
17:00 | BMC, Koncertterem
 
Oross Vera (fuvola), Jávorkai Sándor (hegedű)
Budapesti Vonósok
Művészeti vezető: Botvay Károly
Házigazda: Molnár Szabolcs
"Klasszikusok tükrében"
J.S. BACH: h-moll szvit (BWV 1067)
SZOKOLAY SÁNDOR: Concertino
LISZT - WOLF PÉTER: Magyar rapszódia No. 2
DUBROVAY LÁSZLÓ: Magyar rapszódia No. 2 hegedűre és vonósokra – magyarországi bemutató
 
17:00 | MOM Kulturális Központ
 
Szólistaként közreműködnek a Solti György Zeneiskola kiemelkedő tehetségű növendékei, volt növendékei és művésztanárai
Közreműködik: a Hegyvidéki Solti György Zenekar
Vezényel és a műsorszámok között a szólistákkal beszélget:
Bolyky Zoltán
"Növendéktől a művészig" 
19:00 | Erkel Színház
 
MOZART: A varázsfuvola 
19:00 | Nádor Terem
 
Tóth Melinda (gitár) 
19:30 | Zeneakadémia, Solti György Kamaraterem
 
"Budapesti Tavaszi Fesztivál"
Liszttől Bartókig • 4.4; Bartók Párizsban

BARTÓK: 1. hegedű-zongora szonáta, BB 84
Osztrosits Éva (hegedű), Berecz Mihály (zongora)
RAVEL: Lúdanyó meséi (Tornyai Péter átirata)
Balog József (zongora), Baksai Réka (hegedű), Déri György (cselló),
Bíró Zsófia (fuvola), Rumy Balázs (klarinét)
SZYMANOWSKI: Hét dal James Joyce szövegeire, Op. 54
Vörös Szilvia (mezzoszoprán), Balog József (zongora)
STRAVINSKY: Szeptett
Berecz Mihály (zongora), Rumy Balázs (klarinét), Lakatos Péter
(kürt), Fábry Bálint (fagott), Rácz József (hegedű), Ludmány Dénes
(brácsa), Zétényi Tamás (cselló)
 
19:30 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Khatia Buniatishvili (zongora)
Concerto Budapest
Vezényel: Keller András
MOZART: Varázsfuvola – nyitány, K. 620
CSAJKOVSZKIJ: 1. (b-moll) zongoraverseny, Op.23
CSAJKOVSZKIJ: Rómeó és Júlia – nyitányfantázia
CSAJKOVSZKIJ: Francesca da Rimini – szimfonikus fantázia Dante nyomán, Op.32
 
19:30 | Pesti Vigadó
 
Bene Hajnalka (fuvola), Roskó Bernadett (hárfa)
Csereklyei Andrea, Balog Eszter, Gavodi Zoltán, Szerekován János,
Kocsis-Holper Zoltán (ének)
Budapesti Akadémiai Kórustársaság
Budafoki Dohnányi Zenekar
Vezényel: Hollerung Gábor
MOZART: Fuvola-hárfa verseny K.299
HÄNDEL: Utrechti Te Deum és Jubilate
 
22:00 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Klenyán Csaba (klarinét)
Concerto Budapest
Vezényel: Rácz Zoltán
Concerto Budapest Premier II. – Wolf Péter
WOLF PÉTER: Klarinétverseny (ősbemutató)