vissza a cimoldalra
2019-03-20
részletes keresés    Café Momus on Facebook rss
Bejelentkezés
Név
Jelszó
Regisztráció
Legfrissebb fórumaink
Mi újság a Magyar Állami Operaházban? (61563)
A komolyzene jelene és jövője Magyarországon (2319)
Társművészetek (1297)
Nemzeti Hangversenyterem - és más helyszínek (4257)
Milyen zenét hallgatsz most? (25009)
Haladjunk tovább... (230)
Kedvenc előadók (2833)
Momus társalgó (6353)
Kedvenc felvételek (150)
Kedvenc művek (143)

Olvasói levelek (11322)
A csapos közbeszól (95)

Balett-, és Táncművészet (5715)
Jonas Kaufmann (2367)
Pantheon (2327)
Belcanto (918)
Magyar Televízió opera-, balett- és operett közvetítései - hazai produkciók (1284)
László Margit (160)
Kossuth-díj (1426)
Erkel Színház (9788)
Házy Erzsébet művészete és pályája (4462)
Giuseppe Verdi (1388)
Operett a magyar rádióban (1949-1990) (3179)
Operett, mint színpadi műfaj (3865)
Kemény Egon zeneszerző (Wien, 1905 - Budapest, 1969) (1612)
Franz Schmidt (3294)
Élő közvetítések (7777)
Kocsis Zoltán (661)

Fórumok teljes listája
Impresszum

megjelenteti:
Café Momus Egyesület
adószám:
18240531-1-43

apróhirdetés feladása:

   
« 2018-03-27, kedd »
Cs
01
P
02
Sz
03
V
04
H
05
K
06
Sz
07
Cs
08
P
09
Sz
10
V
11
H
12
K
13
Sz
14
Cs
15
P
16
Sz
17
V
18
H
19
K
20
Sz
21
Cs
22
P
23
Sz
24
V
25
H
26
K
27
Sz
28
Cs
29
P
30
Sz
31
 Budapest 
10:30 | Újpesti Kulturális Központ
 

"Zenedélelőtt óvodás bérlet 4. ea."
Utazz velünk Oroszországba!

 
19:00 | Zeneakadémia, Solti György Kamaraterem
 
Eredics Zsófia (oboa)
A hallgató barátaiból alakult kamarazenekar
Vezényel: Antal Mátyás
"Eredics Zsófia oboa diplomakoncertje"
C.P.E. BACH: g-moll oboa szonáta, H. 549
BRITTEN: Temporal Variations
HAYDN: B-dúr sinfonia concertante, Hob. I:105
MOZART: C-dúr oboaverseny, K. 314
 
19:00 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Szemere Zita, Johanna Krokovay, Horváth István, Szerekován János, Bakonyi Marcell, Krokovay Marcell
Lutheránia Énekkar
MÁV Szimfonikus Zenekar
Vezényel: Kamp Salamon
J.S. BACH: János-passió, BWV 245 
19:00 | Erkel Színház
 
EIFMAN, RACHMANINOV, MUSZORGSZKIJ, WAGNER: Karamazov testvérek
Balett két felvonásban
 
19:00 | BMC, Koncertterem
 
Berecz Mihály (zongora)
Szent István Gimnázium Jubileumi Szimfonikus Zenekar
vez.: Dénes-Worowski Marcell
MENDELSSOHN: 10. Vonósszimfónia (h-moll)
BEETHOVEN: 4. Zongoraverseny (G-dúr)
SCHUBERT: 2. Szimfónia (B-dúr)
 
19:30 | Budapest Kongresszusi Központ
 
Okayamai Gakugeikan Művészeti Akadémia Nagyzenekara
vez.: Nakagawa Shigenori
JAMES BARNES: Szimfonikus nyitány, Op.80
PHILIP SPARKE: Újra felkel a nap
RESPIGHI: Róma fenyői
A Villa Borghese fenyői. Fenyőfák egy katakombánál. A Gianicolo fenyői. A Via Appia fenyői
GRAINGER: Molly a parton
JAN VAN DER ROOST: Canterbury korál
TOSHIO MASHIMA: Koncert-induló “Az édes májusi szellő” -részlet darabból
HISASHI HOSHINA: Fu-Mon Szélvihar, hullámok
JOE HISAISHI: Üvöltés a rengő kastélyban. Vándorló palota című film zenéjéből.
BERLIO: Rákóczi-induló a “Faust elkárhozása” c. drámai szimfóniából, Op.24
 
19:30 | Nádor Terem
 
Dubravka Vukalović, Bruno Vlahek (zongora)SCHUBERT: Fantaisie for piano four-hands in F-minor, D. 940
SAINT-SAËNS: Danse macabre
DORA PEJAČEVIC: Impromptu, Op.9
DORA PEJAČEVIC: Rose (from the „Life of Flowers“, Op.19)
BRUNO VLAHEK: Variations on a Croatian folk theme, Op.38
DÉRI ANDRÁS: Selection from „12 kis zongoradarab“
Preludium – Siciliano – Paprikajancsi – Sirató - Valse
DEBUSSY: Clair de lune
DE FALLA: Spanish Dance No 1 (from the opera „La vida breve“)
PIAZZOLLA: Libertango
 
 Debrecen 
19:30 | Kölcsey Központ
 
Rendes Ágnes, Busa Gabriella, Biri Gergely, Jekl László, Bejan Miklós Máriusz
Kodály Kórus Debrecen (karigazgató: Szabó Sipos Máté)
Kodály Filharmonikusok Debrecen
Vezényel: Somogyi-Tóth Dániel
SCHUBERT: III. D-dúr szimfónia, D.200
SCHUBERT: Esz-dúr mise, D.950
 
 Veszprém 
19:00 | Hangvilla
 
Kolonits Klára, Megyesi Schwartz Lúcia, Pataki Adorján, Kovács István
Veszprém Város Vegyeskara (karigazgató: Erdélyi Ágnes)
Zenél: Győri Filharmonikus Zenekar
Vezényel: Pad Zoltán
ROSSINI: Stabat mater