vissza a cimoldalra
2018-10-23
részletes keresés    Café Momus on Facebook rss
Bejelentkezés
Név
Jelszó
Regisztráció
Legfrissebb fórumaink
Mi újság a Magyar Állami Operaházban? (61185)
Kedvenc felvételek (149)
Nemzeti Hangversenyterem - és más helyszínek (4071)
Társművészetek (1278)
Kedvenc előadók (2824)
Milyen zenét hallgatsz most? (24998)
Haladjunk tovább... (214)
A komolyzene jelene és jövője Magyarországon (2283)
Momus társalgó (6348)
Kedvenc művek (143)

Olvasói levelek (11291)
A csapos közbeszól (95)

Operett a magyar rádióban (1949-1990) (2937)
Zenetörténet (244)
Kiss B. Atilla (191)
Operett, mint színpadi műfaj (3734)
Lisztről emelkedetten (931)
Kimernya? (2773)
Kolonits Klára (1078)
Élő közvetítések (7462)
A magyar zenei élet elfeledett vagy kevéssé ismert művészei (1124)
Kemény Egon zeneszerző (Wien, 1905 - Budapest, 1969) (1507)
Franz Schmidt (3200)
Mi újság a ZAK-on és a hazai koncerttermekben? (289)
A hangszerek csodálatos világa (183)
Giacomo Meyerbeer (653)
Jonas Kaufmann (2276)
Opernglas, avagy operai távcső... (20149)

Fórumok teljes listája
Impresszum

megjelenteti:
Café Momus Egyesület
adószám:
18240531-1-43

apróhirdetés feladása:

   
« 2017-11-04, szombat »
Sz
01
Cs
02
P
03
Sz
04
V
05
H
06
K
07
Sz
08
Cs
09
P
10
Sz
11
V
12
H
13
K
14
Sz
15
Cs
16
P
17
Sz
18
V
19
H
20
K
21
Sz
22
Cs
23
P
24
Sz
25
V
26
H
27
K
28
Sz
29
Cs
30
 Budapest 
11:00 | Régi Zeneakadémia
 
Devich Gergely (cselló), Kovalszki Mária (zongora)KODÁLY: Cselló-zongora szonáta, Op.4.
BEETHOVEN: 2. (D-dúr) cselló-zongora szonáta, Op.102
 
18:00 | Fesztivál Színház
 
Nora Fischer (ének)
Daniël Kool (zongora), Mike Fentross (theorba)
Tóth Endre (műsorvezető, házigazda)
MONTEVERDI: A nimfa panasza
POULENC: La courte paille
STROZZI: Lagrime mie
MORRIS KLIPHUIS: Bor folyik bennem (Wine Flows Within Me)
LANDI: Augellin
MONTEVERDI: Poppea megkoronázása - Oblivion soave
BARTÓK: Falun, Sz. 78, BB 87a
 
18:00 | Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
 
Kóbor Tamás, Haja Zsolt (ének), Szalai András (cimbalom)
Zuglói Filharmónia - Szent István Király Szimfonikus Zenekar
Szent István Király Oratóriumkórus, a Felsőkrisztinavárosi Plébánia Kiskórusa, a Liszt Ferenc Általános Iskola Kórusa (karigazgatók: Tőkés Tünde, Kovács Katalin)
Vezényel: Záborszky Kálmán
RÁNKI: Széki csűrdöngölő
RÁNKI: Concertino cimbalomra és zenekarra
RÁNKI: Jézus panasza
BERLIOZ: Te Deum
 
18:00 | Benczúr Ház
 
"Merics Nikolett sanzonestje" 
19:00 | Zeneakadémia, Solti terem
 
Fejérvári Zoltán, Szabó Marcell (zongora), Kruppa Bálint, Osztrosits Éva (hegedű), Kurgyis András (brácsa), Fejérvári János, Karasszon Eszter (cselló), Szűcs Péter (klarinét), Seleljo Erzsébet (szaxofon)
Művészeti vezető: Szabó Marcell
"Debussy összes hangszeres kamaraműve / 2"
DEBUSSY: En blanc et noir
DEBUSSY: Lindaraja
DEBUSSY: Rapszódia szaxofonra és zongorára
DEBUSSY: Rapszódia klarinétra és zongorára
DEBUSSY: g-moll vonósnégyes, Op.10
DEBUSSY: Zongoratrió
 
19:00 | Régi Zeneakadémia
 
Budapest Bach Consort és a Zenekari Akadémia hallgatói
Koncertmester, művészeti vezető: Debretzeni Kati
"Debretzeni Kati régizene mesterkurzusának záró koncertje"
CORELLI: D-dúr concerto grosso, Op.6/4
PURCELL: A tündérkirálynő - szvit, Z.629
J.S. BACH: 1. (a-moll) hegedűverseny, BWV 1041
TELEMANN: Burlesque de Quichotte, TWV 55:G10
FARINA: Capriccio Stravagante
J.S. BACH: 3. (D-dúr) zenekari szvit, BWV 1068
 
19:30 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Érdi Tamás (zongora)
Anima Musicae Kamarazenekar (művészeti vezető: G. Horváth László)
Vezényel: Ajtony Csaba
"Az Óperenciás tengeren innen és túl – Kanada 150"
BEETHOVEN: Coriolan – nyitány, Op.62
BEETHOVEN: c-moll zongoraverseny, Op.37
GODFREY RIDOUT: Nyitány Joseph Quesnel Colas et Colinette c. operájához
CHRISTOPHER BUTTERFIELD: Excelsior
KODÁLY: Galántai táncok
 
19:30 | Erkel Színház
 
Boross Csilla, Szántó Andrea, Hector Lopez Mendoza, Alexander Roslavets (ének)
Magyar Állami Operaház Ének és Zenekara
Karigazgató Strausz Kálmán
vez.: Pier Giorgio Morandi
VERDI: Requiem 
20:00 | Fesztivál Színház
 
Christoph Sietzen (ütőhangszerek)
The Wawe Quartet
Tóth Endre (műsorvezető, házigazda)
"Rising Stars"
EMMANUEL SÉJOURNÉ: Attraction - marimbára, vibrafonra és hangszalagra (rövid szólóváltozat Christoph Sietzennek)
XENAKISZ: Rebonds B
ARVO PÄRT: Variations for the Healing of Arinushka (Christoph Sietzen hangszerelése marimbára)
STEWARD COPELAND: Luxemburg seriffje (Sheriff of Luxembourg) - magyarországi bemutató
IVAN BOUMANS: A ruha - variációsorozat az El Paño című andalúz dalra - magyarországi bemutató
J.S. BACH: C-dúr versenymű két csembalóra, BWV 1061a - I. Allegro (Bogdan Bacanu hangszerelése marimbára)
PIAZZOLLA: La muerte del ángel (Emiko Uchiyama és a Wave Quartet hangszerelése 4 marimbára)
PIAZZOLLA: Tanquedia (Emiko Uchiyama és a Wave Quartet hangszerelése 4 marimbára)
PIAZZOLLA: Oblivion (Emiko Uchiyama és a Wave Quartet hangszerelése 4 marimbára)
PIAZZOLLA: Libertango (Emiko Uchiyama és a Wave Quartet hangszerelése 4 marimbára)
 
 Pusztaszabolcs 
18:00 | Római katolikus templom
 
Pax Et Bonum KórusSzent Imre vesperás